OGRODNICTWO//BLOG

Zadbaj o swój ogród na wiosnę! Wypożyczalnia narzędzi na Przygoniu.

Marcin Jankowski  •  9/Marzec/2018 (19:36), aktualizacja 15/Marzec/2018 (09:10)
Za nami już zima i dużymi krokami zbliża się, upragniona przez wszystkich, wiosna! Czas więc pomyśleć o tym, aby zabrać się za swój przydomowy ogród i rozpocząć wczesne prace pielęgnacyjne. Część z nich wykonasz samemu, ręcznymi narzędziami. Są jednak czynności takie jak areacja czy wertykulacja, które wymagają od Ciebie posiadania profesjonalnego sprzętu ogrodniczego... Za drogie są aby samemu je wykupić?! Nie martw się tym, ponieważ wypożyczalnia PrzyczepyMarter z pojazdami skrzyniowymi zostanie rozbudowana o wypożyczalnię sprzętu ogrodniczego, dzięki czemu, w niskich cenach otrzymasz wyspecjalizowany sprzęt do prac na swojej działce. Jest to kolejny krok w rozwoju wypożyczalni i sklepu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter.pl, który zlokalizowany jest na Przygoniu (gmina Dobroń).
PrzyczepyMarter.pl Zadbaj o swój ogród na wiosnę! Wypożyczalnia narzędzi na Przygoniu.

Ogrody: Pielęgnacja trawnika od A do Z z wertykulacją i nawożeniem. Wykonaj prace w ogrodzie, ze sprzętem z wypożyczalni PrzyczepyMarter Łask - Przygoń


Kolejnym naturalnym krokiem rozwoju wypożyczalni przyczep samochodowych jest poszerzenie oferty o wysokiej klasy sprzęt ogrodniczy. Każdy kto rozpoczyna porządki przydomowe będzie mógł się kompleksowo wyposażyć w niezbędne narzędzia do prac wiosennych - od przyczepy samochodowej przystosowanej do wywożenia śmieci aż po podstawowe sprzęty ogrodnicze. Nasza oferta w miarę kolejnych potrzeb naszych klientów będzie wzbogacana, póki co do wypożyczenia znajdą się ręczny siewnik do rozwożenia nawozu po ogrodzie, wertykulator wysokiej mocy do użyźniania trawnika oraz elektryczna pilarka na wysięgniku do przycinania żywopłotu. Ponadto na naszym blogu znajdziesz także szereg poradników dla mistrzów swojego ogrody, dzięki którym poznasz zasady pielęgnacji swojego królestwa...

Wiosenna pielęgnacja trawnika w ogrodzie. Jak do tego się zabrać? Doskonały trawnik powinien być celem każdego działkowca, który będzie cieszył oko soczystą zielenią Ciebie i odwiedzających Cię gości na letnich spotkaniach w ogrodzie. Jaki okres jest najlepszy na prace ogrodowe? Początek wiosny - końcówka marca, kwiecień i początek maja - to dobry moment na rozpoczącie prac pielęgnacyjnych trawnika i ogrodu, lub wręcz jego założenia. Drugim okresem, o którym powinieneś pamiętać to końcówka lata czyli przełom sierpnia/września, kiedy po raz kolejny należy zadbać o naszą zieleń. W poradniku zostały opisane krok po kroku działania, jakie pozwolą Ci stworzyć doskonałą przestrzeń wokół domu do letniego wypoczynku.

Wertykulacja podłoża jest zabiegiem pielęgnacyjnym - stosowanym na trawnikach ogrodowych oraz sportowych, polegającym na pionowym podcinaniu darni. Wykorzystując do tego spalinowy wertykulator z wypożyczalni sprzętu ogrodniczego na Przygoniu, sprawisz że częściowo zostanie usunięta próchnica powierzchniowa, resztki darni oraz wyschniętej trawy itp. Dzięki temu stworzą się lepsze warunki do dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do korzeni trawy, co z koleji będzie przygotowaniem do dalszego etapu prac jakim jest piaskowanie, posiew lub rozsypanie nawozu. Tą czynność wykonasz dzięki prostemu i ręcznemu siewnikowi z koszem na 15 litrów nawozu.

Zabieg wertykulacji na trawniku powinno wykonać się wczesną wiosną na przełomie marca/kwietnia w porze kwitnięcia forsycji. Przed tym należy wcześniej skosić trawę, aby noże o długości do 30 mm dostały się jak najgłębiej w ziemię, ponieważ wertykulacja to użyźnianie napowierzchniowie. Wertykulację trawnika, powinno wykonać się poraz drugi na jesień na przęłomie sierpnia i września, oczywiście na wyschniętym podłożu. Pamiętaj o tym, że wertykulować powinno się trawnik dobrze ukorzeniony, taki który rozrasta się już od co najmniej 2 lat. Prace na młodszych lub zaraz po zimie, gdy trawa dopiero się odradza, mogą doprowadzić do jej zniszczenia.

Uwaga! Przejazd wertykulatorem powinno się przeprowadzić dwukrotnie na całej powierzchni działki/trawnika. Za pierwszym razem głębokość noży powinna być ustawiona na około 5 mm. Drugi przejazd wykonujemy w poprzek poprzedniego przejazdu, z nożami ustawionymi już na głębokości około 10 mm. Pamiętaj również o tym, że narzędzie w postaci wertykulatora posiada mechanizm, który obraca się jedynie w jedną stronę umożliwiając jazdę do przodu. W przypadku cofania należy maszynę unieść do góry.

Odmianą wertykulacji trawnika jest jego areacja czyli napowietrzanie. W przeciwieństwie do tego pierwszego, gdzie noże ustawione są na głębokości do 10 - 30 mm, areatory działają na większej głębokości 50 mm - 70 mm. Dzięki temu lepiej napowietrzają glebę i korzenie trawnika. Jednak wertykulacja jest zabiegiem lepszym i powinno się ją wykonać obowiązkowo na trawniku w celu jego ulepszenia, co w przypadku areacji nie jest już tak wymagane.

Zgodnie ze sztuką ogrodnictwa, nasz trawnik należy poddać również wałowaniu, dzięki czemu spowodujemy równomierny rozrost trawy. Czynność tą wykonujemy walcem o masie około 60 kilogramów i powinno się ją przeprowadzić w okolicach połowy kwietnia. Ręczny walec można także wykorzystać do areacji czyli napowietrzenia gleby poprzez założenia specjalnych kolców o długości powyżej 10 cm.

Zadbany i dobrze urządzony ogród sprawi, że z miłą chęcią będziesz w nim spędzać czas w okresie letnim. Odpowiednio urządzony może być Twoją oazą intymności do wypoczynku w otoczeniu zielieni. Mnóstwo krzewów i kwitnących kwiatów, trawa równiótka jak murawa to widok prawie jak z obrazu, który może być za Twoim oknem...!

Cennik wypożyczalni narzędzi ogrodniczych:

Wertykulator Texas
90 zł brutto/doba
Nożyce żywopłot (elektryczne)
50 zł brutto/doba
Rozsiewacz uniwersalny
20 zł brutto/doba


Na blogu PrzyczepyMarter.pl znajduje się także katalog przeszło 2 000 miejscowości podanych według szesnastu regionów w Polsce. Dla każdej miejscowości możesz sprawdzić aktualną prognozę pogody na najbliższe dni. Pamiętaj aby śledzić prognozę każdego dnia, gdyż jest ona aktualizowana każdego dnia wieczorem w okolicach godziny 2200. Dzięki temu uzyskasz aktualny pogląd na zbliżające się warunki pogodowe i tym samym będziesz mógł rozpocząć prace na swojej działce czy ogrodzie w odpowiednim momencie. Prognoza pogody dla Polski zawiera podział godzinowy, temperaturę, wielkość opadów oraz prognozowane ciśnienie.

Wypożyczalnia przyczep samochodowych jako kompleksowy zestaw do prac wiosennych


Czasem okazuje się, że same prace bezpośrednio na trawniku czy działce są nie wystarczające. Ponieważ w trakcie letnich porządków okazuje się, że trzeba wywieźć nadmiar ziemi, śmieci, odpady i inne pozostałości. W tym celu można skorzystać także z lekkiej przyczepy samochodowej, którą mogą w 99% przypadków holować kierowcy z kategorią B prawa jazdy. Przyczepki towarowe w wypożyczalni PrzyczepyMarter na Przygoniu przy ulicy Łąkowej 3 posiadają ładowność około 500 kilogramów, co bez przeszkód pozwoli Ci przewieźć wielkogabarytowe przedmioty.

Przyczepa samochodowa (3 x 1.5 m)
45 zł brutto/doba
Przyczepa samochodowa (2.5 x 1.5 m)
35 zł brutto/doba
Przyczepa samochodowa (2.5 x 1.25 m)
25 zł brutto/doba
Laweta samochodowa (4 x 2 m)
75 zł brutto/doba


Jest to jeden z pierwszych poradników dla ogrodników na naszym blogu o przyczepkach samochodowych oraz ogrodnictwie. W najbliższym czasie zostaną opublikowane kolejne materiały, które wzbogacą Twoją wiedzę o cenne wskazówki. Już teraz możesz przeczytać artykuły poświęcone przyczepkom samochodowym - jak zarejestrować pojazd, gdzie tanio ubezpieczyć OC/AC, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej przyczepki. Zachęcam Cię do obserwowania profilu społecznościowego na Facebooku oraz Twiterze, gdzie publikowane są wszystkie nowości na stronie informacyjnej.
TAGI
areator wypożyczalnia przyczepy ogrody ogród forumogrodnicze trawa wertykulator żywopłot zakładanie trawnika mój ogród działkowiec wertykulacja trawnika trawniki piękny ogród ogrodnik ogrodnictwo areator sianie trawy koszenie trawy architektura krajobrazu centrum ogrodnicze nawozy wertykulator spalinowy artykuły ogrodnicze ogród wiosną kiedy nawozić trawnik
OPINIE
Napisz Opinię:*
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową w Wydziale Komunikacji?
›  Prawo jazdy B, B96, B+E: Holowanie przyczepy samochodowej 2018
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
›  Przyczepki Samochodowe: Instrukcja użytkowania i konserwacji
›  Przyczepa z hamulcem najazdowym przepisy i oferta sklepu dla Ciebie!
›  Przyczepy dwuosiowe (tandem) do DMC 750 KG marki Neptun w sprzedaży
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter!
›  Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej
›  Części do przyczep samochodowych Neptun. Hamulec najazdowy AL-KO
›  Samochody osobowe, Zloty motocyklowe, Targi motoryzacyjne na blogu
›  Sklep Przyczepy Neptun: Wyprzedaż rocznika 2017 oraz nowa dostawa
›  Przyczepa Kempingowa: O czym pamiętać przed wyjazdem?
›  Zadbaj o swój ogród na wiosnę! Wypożyczalnia narzędzi na Przygoniu.
›  Jaki układ wnętrza w przyczepach kempingowych jest najlepszy?
›  Zapłać kartą w sklepie PrzyczepyMarter. Płać zbliżeniowo!
OPINIE
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter! przez anonimowy
O serwisie Polityka prywatności Regulamin serwisu YouTube Facebook Twitter Łask
Polski English
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PrzyczepyMar
ter