PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców

Marcin Jankowski  •  10/Październik/2019 (23:46), aktualizacja 9/Styczeń/2020 (14:09)
Łódź to jedno z największych miast w Polsce pod względem ilości mieszkańców, które w ostatnich latach wprowadziło ambitny plan rewitalizacji wielu terenów aby stać się jeszcze bardziej atrakcyjnym regionem dla turystów i inwestorów. Czego więc mogą się spodziewać mieszkańcy oraz goście, jednego z największych miast w Polsce, podczas oficjalnych lipcowych dni miasta? 597. Urodziny Łodzi w 2020 roku to przede wszystkim liczne imprezy rozrywkowe dla osób, które chcą atrakcyjnie spędzić swój wolny czas w mieście w przerwach od wakacyjnych podróży. Już teraz urząd miasta Łodzi zaprasza wszystkich na pokazy muzyczne, seanse filmowe i konkursy. Połowa roku i tym samym okres wakacyjny to czas, kiedy nie tylko w Łodzi ale również w wielu innych miastach w Polsce organizowane są różnorakie imprezy plenerowe. Nie inaczej jest w mieście Łodzi, gdzie pomiędzy 24 lipca a 26 lipca 2020 roku odbędą się oficjalnie zapowiedziane już dni Łodzi. Więcej szczegółów znajdziecie w tym i kolejnych artykułach, które będą aktualizowane w miarę pojawiania się nowych wiadomości.
PrzyczepyMarter.pl Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców

Kiedy odbędą się 597. Urodziny Łodzi w 2020 roku? Poznaj datę Urodzin Łodzi (Dni Łodzi) w 2020 roku!


Łódź swoje święto będzie miała w okresie wakacyjnym, a dokładnie pod koniec lipca 2020 roku, które będą corocznym splotem różnych wydarzeń na przestrzeni całego weekendy przygotowanych specjalnie dla mieszkańców i odwiedzających Łódź gości. Kiedy odbędą się Urodziny Łodzi w 2020 roku? Już podano oficjalną datę tego magicznego wydarzenia! Wszyscy, którzy chcą ponownie aktywnie uczestniczyć w dniach Łodzi muszą ją odwiedzić pomiędzy 24 lipca 2020 a 26 lipca 2020 roku. Pierwsze atrakcje ruszą w piątek od godziny 1100 a zakończą z niedzieli na poniedziałek o godzinie 200.

Urodziny Łodzi 2020 odbywają się na pamiątkę nadania praw miejskich Łodzi. Historycznie wydarzenie to miało miejsce w Przedborzu 29 lipca 1423 roku. Król Władysław Jagiełło w dzień św. Marty nadał dokument lokacyjny dla Łodzi, uznając je za miasto na prawie magdeburskim. Dzięki temu Łódź zyskała prawo do cotygodniowych targów w środy oraz dwa jarmarki w roku. Pierwszy jarmark odbywał się dzień po Bożym Ciele a drugi dzień po Wniebowzięciu św. Marii Dziewicy Chwalebnej. Dzięki historycznym splotom wydarzeń, udało się miastu przetrwać i zachować swój atrakcyjny charakter co pozwoliło rozwijać się gospodarczo Łodzi.

Gdzie odbędą się 597. Urodziny Łodzi 2020?


Urodziny Łodzi 2020 to nie jest tylko jedno wydarzenie w jednym punkcie miasta i w dodatku nie jednodniowe. To połączone ze sobą atrakcje rozsiane po całej Łodzi, w jej różnych punktach. Podczas ubiegłorocznych Urodzin Łodzi 2019, jedna scena została ustawiona na Placu Wolności a druga przed centrum handlowym Manufaktura. Trzecia scena, na której odbywały się koncerty zlokalizowano na Księżym Młynie. Ponadto zorganizowano dodatkowe eventy w różnych ciekawych atrakcjach turystycznych dla zwiedzających. Jak będzie w tym roku? Póki co organizatorzy nie podali jeszcze szczegółowych wiadomości z programem 597. Urodzin Łodzi 2020 i nie można podać dokładnych miejsc oraz atrakcji jakie czekają na mieszkańców Łodzi oraz gości, którzy odwiedzą miasto w dniach pomiędzy 24 lipca a 26 lipca tego roku.

Program 597. Urodzin Łodzi 2020: Harmonogram wydarzeń w Łodzi dla mieszkańców


Czekamy obecnie na szczegółowy program wydarzeń przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi z okazji dni Łodzi 2020...

Atrakcje turystyczne Łodzi: Co warto zobaczyć w Łodzi przy okazji dni miasta?


Po części w tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na różne ciekawe miejsca w Łodzi wszystkim turystom, którzy w lipcu odwiedzą miasto, a może także mają okazję zwiedzić Łódź w innym okresie. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Łódź nie ma niczego do zaoferowania to jest to jednak bardzo mylna opinia. Dzisiaj Łódź pozycjonuje się jako miasto dla studentów oraz dla biznesu to jednak nie można zapomnieć o ciekawych atrakcjach, które warto zobaczyć będąc na weekend w Łodzi...

W XIII wieku na terenach dzisiejszej Łodzi i w okolicy znajdowały się rozległe i bezludne puszcze, poprzecinane moczarami i strumieniami. Z czasem zaczęto osiedlać się, po mału wdzierając się w tą gęstwinę. Choć początki miasta są owiane nutką tajemnicy, to zapewne około 1300 roku Gerward Łodzic zakłada osadę leśną nad potokiem i nazywa ją imieniem swego rodu - Łodzia - co w przyszłości da początek miastu jakie znamy dzisiaj.

Jeśli chcesz poznać ciekawe miejsca w Łodzi i jej historię, poniżej znajdziesz galerię zdjęć z opisami moim zdaniem najciekawszych atrakcji turystycznych Łodzi.
SUGEROWANE


1

Krótka historia Łodzi - od powstania do dzisiaj...

Krótka historia Łodzi - od powstania do dzisiaj...© Łódź/domena publiczna
Przed nami już 597. Urodziny Łodzi 2020 dlatego nie mogło też zabraknąć krótkiej historii miasta dla czytelników portalu informacyjnego PrzyczepyMarter. Dzisiaj Łódź buduje swoje oblicze jako miasto nowoczesne i przyciągające najróżniejszych przedstawicieli biznesu, które w skali kraju narodziło się bardzo późno i wyrosło na rozwoju właśnie przemysłu. Dzisiejsza Łódź rozwijała się na równi z rozwojem Polski w okresie rewolucji przemysłowej. Jednak początki Łodzi - dzisiaj trzeciego miasta w Polsce co do wielkości, po Warszawie i Krakowie - niczym specjalnym nie wyróżniały się na przestrzeni wieków. Powstało ono na terenach leśnych i mokradłach, tuż przy niewielkiej rzece. Legenda głosi, że do miejsca gdzie dzisiaj rozwija się Łódź, dopłynął z trudem niejaki Janusz swą łodzią. Kiedy nie mógł już płynąć dalej, bo dno rzeki było zbyt płytkie, wyszedł na brzeg, wyciągnął swą łódź i pobudował w tym miejscu swoją chatę. I tak z biegiem lat powstały kolejne, gdzie zamieszkali jego potomkowie i kolejni mieszkańcy. Przez kolejne wieki osada się rozrastała, powstał kościół oraz rynek. Na pamiątkę początków osady, niewielkę rzeczkę nazwano Łódką - na pamiątkę owego Janusza, który przypłynął w te tereny.

Historycznie, pierwsze wzmianki pisane o Łodzi pojawiają się w dokumentach datowanych na 1332 rok. Już w lipcu 1423 roku król Władysław Jagiełło nadał Łodzi przywilej lokacyjny, a dalszy rozwój miasta opierano głównie na rolnictwie. W połowie XVI wieku Łódź liczyła od 650 do 800 mieszkańców. Tak naprawdę dopiero XIX wiek przyniósł prawdziwy rozwój miasta, kiedy do miasta przybyli kupcy i rzemieślnicy, na fali rozwoju przemysłowego Królestwa Polskiego. W 1820 roku, za sprawą działań Rajmunda Rembielińskiego, Łódź zaliczono do miast fabrycznych co pozwoliło rozwijać się ośrodkowi miejskiemu w centralnej Polsce praktycznia aż do lat 90. XX wieku jako największy ośrodek przemysłu tekstylnego w Polsce. Pozostałości tradycji włókienniczej w Łodzi możemy obserwować jeszcze w XXI wieku w postaci małych prywatnych firm działających w aglomeracji łódzkiej. W zasadzie sto lat wystarczyło Łodzi, by z małego prowincjalnego miasta przeobraziło się w duży ośrodek miejski. Od wspomnianego 1820 roku do 1880 roku Łódź weszła w fazę bardzo szybkiego rozwoju przemysłu, by liczba mieszkańców wzrosła z 32 tysięcy do przeszło 300 tysięcy mieszkańców pod koniec XIX wieku.

Do dzisiaj Łódź nie zatraciła swojego charakteru przemysłowego, ponieważ wiele z dawnych fabryk zachowała się po dzień dzisiejszy, są odnawiane i rozwijane są w nich duże centra handlowe. Na najbliższe lata przewidziane duże programy rewitalizacyjne Łodzi, które mają na nowo przyciągnąć do miasta duże firmy, aby na nowo odrodził się w Łodzi biznes.
2

Księży Młyn w Łodzi - zespoły fabryczne Karola Scheiblera

Księży Młyn w Łodzi - zespoły fabryczne Karola Scheiblera© Łódź - przędzalnia w zespole zabudowy fabryczno-mieszkalnej Księży Młyn/Olchasosna/Wikipedia
Księży Młyn - byłe fabryki włókiennicze, z których słynęła Łódź, budowane od końca XIX wieku przez Karola Scheiblera. Był to jeden z niemieckich fabrykantów, ściągniętych na te tereny aby rozwinąć przemysł w ówczesnym Królestwie Polskim. Sukcesy Karola Sheiblera na polu włókienniczym pozwoliły mu dynamicznie rozwijać jego fabryki do ogromnych rozmiarów, czego nikt się nie spodziewał.

Z czasem wymusiło to na Koralu Sheiblerze pozyskanie nowych gruntów, a konsekwencją tego było nabycie terenów dzisiejszego Księżęgo Młyna w Łodzi. Wraz z największą fabryką przędzy, na Księżym Młynie stanęły także osiedle robotnicze oraz domy mieszkalne dla nich, straż pożarna, którą dzisiaj byśmy nazwali zakładową, własny sklep oraz szpital. Księży Młyn stanowił swego rodzaju miasto w mieście, stworzone na potrzeby przemysłu oraz przedsiębiorstwa zarządzanego przez Karola Sheiblera. Po nim, nikomu już w Europie nie udało się stworzyć, tak specyficznej zabudowy łączącej architekturę przemysłową i miejską o tak dużej powierzchni.

Całość zespołów przemysłowych uzupełniały rezydencje pałacowe: przy Wodnym Rynku (1865) – Pałac rodziny Scheiblerów, obecnie Muzeum Kinematografii w Łodzi, przy ulicy Piotrkowskiej w sąsiedztwie Rynku Bielnikowego – obecnie zajmowane przez Politechnikę Łódzką oraz na rogu ulic Przędzalnianej i Emilii (1875) – obecnie Rezydencja Księży Młyn, oddział Muzeum Sztuki). Tę ostatnią zajmował zięć Scheiblera, Edward Herbst z żoną Matyldą.

W 1921 nastąpiła fuzja zakładów Scheiblera z zakładem włókienniczym Ludwika Grohmana (założonym w 1842 przez Traugotta Grohmanna, ojca Ludwika)[5]. Dzięki temu powstało największe przedsiębiorstwo przemysłu włókienniczego w Polsce początku lat 20. XX wieku (Zjednoczone Zakłady Włókiennicze K. Scheiblera i L. Grohmana, SA w Łodzi).

W 2016 roku rozpoczęto w Łodzi wdrażać obszerny program rewitalizacji miasta co wiąże się dosłownie z ożywieniem i przywróceniem do życia wybranych terenów i miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz biznesowo. Program obejmuje łącznie 20 wybranych stref w ścisłym centrum Łodzi, której osią jest ulica Piotrkowska. Rewitalizacja obejmuje różnego rodzaju obiekty i miejsca i rozłożona jest na kilkanaście lat. Jednym z miejsc, które wdrożono do rekultywacji, jest również zabytkowe osiedle Karola Sheiblera na Księżym Młynie.

Dyrektor projektu Agnieszka Kowalewska-Wójcik poinformowała, że po zakończeniu trwających obecnie prac, zaplanowanym na koniec 2020 r., proces rewitalizacji budynków mieszkalnych na Księżym Młynie osiągnie 80 proc. zaplanowanych zadań.


Księży Młyn po rewitalizacji nie zmieni swojego charakteru, wciąż będzie tu dominowała funkcja mieszkaniowa, wzbogacona o nowe elementy takie jak restauracja i kawiarnia w mającym powstać Klubie Księżego Młyna oraz pracownie artystyczne zlokalizowane w dawnych budynkach gospodarczych.

Karol Scheibler swoją działalnością rozpoczął nową epokę w dziejach przemysłowej Łodzi, zapewnił jej czołowe miejsce w Europie w dziedzinie przemysłu włókienniczego. Był twórcą wielkiego imperium przemysłowego, na które składał się zespół tzw. Centrali przy Wodnym Rynku (obecnie plac Zwycięstwa), kompleks Księżego Młyna oraz zabudowa biegnąca wzdłuż obecnej ul. ks. bpa W. Tymienieckiego i sięgająca ul. Piotrkowskiej o łącznej powierzchni około 500 ha.
3

Modernizowana Łódź przyciąga nowoczesny biznes i usługi

Modernizowana Łódź przyciąga nowoczesny biznes i usługi© Brama Miasta Łódź/Skanska materiały prasowe
Łódź: Rosnący ośrodek sektora usług dla biznesu Do tej pory w mieście swoje centra ulokowały m.in. takie firmy jak Fujitsu, Xerox, Accenture, Cybercom, Whirlpool czy Infosys. Firma Whirlpool zdecydowała niedawno o rozwoju swojego centrum i połączeniu wszystkich centrów usług wspólnych (SSC) z regionu EMEA w jednym, które będzie mieścić się w Łodzi i zatrudniać około 200 osób.

O rosnącym znaczeniu Łodzi dla sektora BPO/SSC może świadczyć też wybór tej lokalizacji do organizacji czerwcowej 8. Konferencji ABSL - największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Wydarzenie uświetnić ma udział byłego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.

Zainteresowanie Łodzią ze strony międzynarodowego biznesu potwierdza również niedawny zakup nowego projektu biurowego Przystanek mBank (24 tys. mkw. biur wynajętych w całości przez Grupę mBank) przez debiutującego w Polsce, holenderskiego inwestora – firmę LCN Euro Master Dutch Holdings, która na globalnym rynku nieruchomości lokuje kapitał funduszy emerytalnych i ubezpieczycieli.

Kompleksowa rewitalizacja Łodzi warta 1 miliard złoty Plan rewitalizacji miasta zakłada przeprowadzenie kompleksowych remontów miejskich kamienic, dróg i chodników, modernizację parków i stworzenie nowych miejsc rekreacyjnych, przebudowę parkingów oraz torowisk tramwajowych i przystanków komunikacji miejskiej, a także zakup nowego taboru. Podstawą programu jest osiem projektów, nazywanych rewitalizacją obszarową, która obejmie także obszar śródmiejski, gdzie powstaje już Nowe Centrum Łodzi. Na ten cel Magistrat planuje przeznaczyć ponad 1 miliard złoty, z czego połowa będzie pochodziła ze środków unijnych.

Nowe Centrum Łodzi, największy projekt urbanistyczny w mieście, ma na celu wykreowanie nowego obszaru funkcjonalnego miasta, w tym stworzenie systemu atrakcyjnych przestrzeni miejskich z wykorzystaniem zabytkowej zabudowy.

Łódź: biura w zabytkowych budynkach Specjaliści Walter Herz zwracają uwagę, że w ciągu najbliższych lat szczególnie dynamiczny rozwój przeżywał będzie łódzki rynek biurowy. Zaznaczają, że pod względem przyrostu nowej powierzchni w porównaniu do istniejących zasobów Łódź już teraz wyprzedza Poznań, czy Wrocław. Z danych Walter Herz wynika, że w mieście powstaje około 130 tys. mkw. powierzchni biurowej, z której większość może być oddana jeszcze w tym roku.

Zainteresowanie powierzchnią biurową w Łodzi jest bardzo duże, nowa podaż jest szybko wchłaniana przez rynek. Ponad połowa biur, które są w budowie ma już najemców. Pomimo szybko rosnącej oferty aglomeracja może poszczycić się najniższym poziomem pustostanów w kraju (ok. 6 proc.), dorównując pod tym względem Krakowowi. Eksperci Walter Herz przyznają, że rekordowo wysoki popyt na łódzkie biura utrzymuje się już od dwóch lat.


Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog Biznes Zdrowie Przyczepy dni łodzi 2020 koncerty dni łodzi 2020 kiedy dni łodzi 2020 program dni łodzi lipiec 2020 wydarzenia łódź 2020 wydarzenia łódź imprezy kalendarz imprez łódź 2020 dni łodzi 2020 harmonogram łódź piotrkowska łódź plac wolności łódź księży młyn koncerty urodziny łodzi 2020 urodziny łodzi 2020 urodziny łodzi urodziny łodzi 2020 program urodziny łodzi 2020 koncerty urodziny łodzi 2020 harmonogram urodziny łodzi 2020 bieg urodziny łodzi 2020 kto wystąpi urodziny łodzi 2020 wycieczki urodziny łodzi 2020 zdjęcia urodziny łodzi 2020 mpk urodziny łodzi 2020 koncerty godziny urodziny łodzi 2020 koncerty piątek urodziny łodzi 2020 koncerty sobota urodziny łodzi 2020 koncerty niedziela urodziny łodzi 2020 koncerty plan urodziny łodzi 2020 koncerty manufaktura urodziny łodzi 2020 koncerty piotrkowska urodziny łodzi 2020 koncerty 24 lipca urodziny łodzi 2020 koncerty 25 lipca urodziny łodzi 2020 koncerty 26 lipca urodziny łodzi 2020 koncerty harmonogram urodziny łodzi 2020 kino samochodowe urodziny łodzi 2020 kto wystąpi youtube urodziny łodzi 2020 wycieczki warsztaty pikniki historia łodzi w skrócie łódź gmina ważne wydarzenia z historii łodzi historia łodzi przemysłowej łódź liczba mieszkańców 2019 łódź liczba mieszkańców 2018 łódź atrakcje łódź województwo
OPINIE
Napisz Opinię: Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Łask wiadomości lokalne onlej budżet kredyty gotówkowe i pożyczki
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020: Wydarzenia roku
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Monako wakacje - podróże i ciekawostki Lazurowego wybrzeża
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›  Za wysoki cholesterol? Zgłoś się na badania do Instytutu Kardiologii
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Gruzja dąży do zwiększenia eksportu na polski rynek
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Sexting, sextortion itp. Fakty o ciemnych stronach nastoletniego internetu
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Wypadek Łask policja: wiadomości, które wstrząsnęły całym regionem
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Jak się chronić przed zakażeniem koronawirusami?
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Sztuczna inteligencja będzie walczyć z atakami socjotechnicznymi i ransomware
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  97% firm chroni dane, najczęściej przechowując je w chmurze
›  Cyberataki groźniejsze niż zmiany klimatyczne
›  Polacy opracowali rewolucyjne akumulatory
›  Farmaceuci będą odgrywać ważniejszą rolę w opiece szpitalnej
›  W Polsce jest zbyt mało stacji do tankowania pojazdów LNG
›  Co to jest ubezpieczenie? Rodzaje ubezpieczeń i ich charakterystyka
›  Cyberataki wśród najpoważniejszych zagrożeń dla biznesu
›  Duże zmiany dla spółek publicznych
›  Polska firma chce produkować biodegradowalny plastik z fusów po kawie
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Spodziewane spowolnienie gospodarcze może wpłynąć na spadek cen nieruchomości
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook UniMarter

© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746  •  E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈