PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców

Marcin Jankowski  •  10/Październik/2019 (23:46), aktualizacja 13/Listopad/2019 (11:48)
Czego mogą się spodziewać mieszkańcy jednego z największych miast w Polsce? 597. Urodziny Łodzi w 2020 roku to przede wszystkim setki atrakcji rozrywkowych dla osób, które chcą atrakcyjnie spędzić czas wolny w mieście. Urząd miasta Łodzi zaprasza wszystkich na pokazy muzyczne, pokazy filmowe i konkursy. Połowa roku i tym samym okres wakacyjny to czas, kiedy w wielu miastach w Polsce organizowane są różnorakie imprezy plenerowe. Nie inaczej jest w Łodzi, gdzie pomiędzy 24 lipca a 26 lipca 2020 roku odbędą się oficjalnie zapowiedziane dni Łodzi. Więcej szczegółów znajdziecie w tym i kolejnych artykułach, które będą aktualizowane w miarę pojawiania się nowych szczegółów.
PrzyczepyMarter.pl Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców

Kiedy odbędą się 597. Urodziny Łodzi w 2020 roku? Poznaj datę Urodzin Łodzi (Dni Łodzi) w 2020 roku!


Jak co roku - Łódź swoje święto - będzie miała w okresie wakacyjnym i kolejnej imprezy dla mieszkańców można się spodziewać w lipcu 2020 roku. Kiedy odbędą się Urodziny Łodzi w 2020 roku? Już podano oficjalną datę tego magicznego wydarzenia! Wszyscy, którzy chcą ponownie aktywnie uczestniczyć w dniach Łodzi muszą ją odwiedzić pomiędzy 24 lipca 2020 a 26 lipca 2020 roku. Pierwsze atrakcje ruszą w piątek od godziny 1100 a zakończą z niedzieli na poniedziałek o godzinie 200.

Impreza odbywa się z okazji nadania praw miejskich Łodzi. Historycznie wydarzenie to miało miejsce w Przedborzu 29 lipca 1423 roku. Król Władysław Jagiełło w dzień św. Marty nadał dokument lokacyjny dla Łodzi uznając je za miasto na prawie magdeburskim. Dzięki temu Łódź zyskała prawo do cotygodniowych targów w środy oraz dwa jarmarki w roku. Pierwszy jarmark odbywał się dzień po Bożym Ciele a drugi dzień po Wniebowzięciu św. Marii Dziewicy Chwalebnej.

Gdzie odbędą się 597. Urodziny Łodzi 2020?


Urodziny Łodzi 2020 to nie jest tylko jedno wydarzenie w jednym punkcie miasta i w dodatku nie jednodniowe. To połączone ze sobą atrakcje rozsiane po całej Łodzi w jej różnych punktach. Podczas ubiegłorocznych dni Łodzi 2019, jedna scena została ustawiona na Placu Wolności a druga przed centrum handlowym Manufaktura. Trzecia scena, na której odbywały się koncerty zlokalizowano na Księżym Młynie. Ponadto zorganizowano eventy w różnych ciekawych atrakcjach turystycznych dla zwiedzających. Jak będzie w tym roku? Póki co organizatorzy nie podali szczegółowego programu 597. Urodzin Łodzi 2020 i nie można podać dokładnych miejsc oraz atrakcji jakie czekają na mieszkańców Łodzi oraz gości, którzy odwiedzą miasto w dniach pomiędzy 24 lipca a 26 lipca.

Program 597. Urodzin Łodzi 2020: Harmonogram wydarzeń w Łodzi dla mieszkańców


Czekamy obecnie na szczegółowy program wydarzeń przygotowanych przez Urząd Miasta Łodzi z okazji dni Łodzi 2020...

Atrakcje turystyczne Łodzi: Co warto zobaczyć w Łodzi przy okazji dni miasta?


Po części w tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na różne ciekawe miejsca w Łodzi wszystkim turystom, którzy w lipcu odwiedzą miasto, a może także mają okazję zwiedzić Łódź w innym okresie. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Łódź nie ma niczego do zaoferowania to jest to jednak bardzo mylna opinia. Dzisiaj Łódź pozycjonuje się jako miasto dla studentów oraz dla biznesu to jednak nie można zapomnieć o ciekawych atrakcjach, które warto zobaczyć będąc na weekend w Łodzi...

W XIII wieku na terenach dzisiejszej Łodzi i w okolicy znajdowały się rozległe i bezludne puszcze, poprzecinane moczarami i strumieniami. Z czasem zaczęto osiedlać się, po mału wdzierając się w tą gęstwinę. Choć początki miasta są owiane nutką tajemnicy, to zapewne około 1300 roku Gerward Łodzic zakłada osadę leśną nad potokiem i nazywa ją imieniem swego rodu - Łodzia - co w przyszłości da początek miastu jakie znamy dzisiaj.
1

Krótka historia Łodzi - od powstania do dzisiaj...

Krótka historia Łodzi - od powstania do dzisiaj...© Łódź/domena publiczna
Przed nami już 597. Urodziny Łodzi 2020 dlatego nie mogło też zabraknąć krótkiej historii miasta dla czytelników portalu informacyjnego PrzyczepyMarter. Dzisiaj Łódź buduje swoje oblicze jako miasto nowoczesne i przyciągające najróżniejszych przedstawicieli biznesu, które w skali kraju narodziło się bardzo późno i wyrosło na rozwoju właśnie przemysłu. Dzisiejsza Łódź rozwijała się na równi z rozwojem Polski w okresie rewolucji przemysłowej. Jednak początki Łodzi - dzisiaj trzeciego miasta w Polsce co do wielkości, po Warszawie i Krakowie - niczym specjalnym nie wyróżniały się na przestrzeni wieków. Powstało ono na terenach leśnych i mokradłach, tuż przy niewielkiej rzece. Legenda głosi, że do miejsca gdzie dzisiaj rozwija się Łódź, dopłynął z trudem niejaki Janusz swą łodzią. Kiedy nie mógł już płynąć dalej, bo dno rzeki było zbyt płytkie, wyszedł na brzeg, wyciągnął swą łódź i pobudował w tym miejscu swoją chatę. I tak z biegiem lat powstały kolejne, gdzie zamieszkali jego potomkowie i kolejni mieszkańcy. Przez kolejne wieki osada się rozrastała, powstał kościół oraz rynek. Na pamiątkę początków osady, niewielkę rzeczkę nazwano Łódką - na pamiątkę owego Janusza, który przypłynął w te tereny.

Historycznie, pierwsze wzmianki pisane o Łodzi pojawiają się w dokumentach datowanych na 1332 rok. Już w lipcu 1423 roku król Władysław Jagiełło nadał Łodzi przywilej lokacyjny, a dalszy rozwój miasta opierano głównie na rolnictwie. W połowie XVI wieku Łódź liczyła od 650 do 800 mieszkańców. Tak naprawdę dopiero XIX wiek przyniósł prawdziwy rozwój miasta, kiedy do miasta przybyli kupcy i rzemieślnicy, na fali rozwoju przemysłowego Królestwa Polskiego. W 1820 roku, za sprawą działań Rajmunda Rembielińskiego, Łódź zaliczono do miast fabrycznych co pozwoliło rozwijać się ośrodkowi miejskiemu w centralnej Polsce praktycznia aż do lat 90. XX wieku jako największy ośrodek przemysłu tekstylnego w Polsce. Pozostałości tradycji włókienniczej w Łodzi możemy obserwować jeszcze w XXI wieku w postaci małych prywatnych firm działających w aglomeracji łódzkiej. W zasadzie sto lat wystarczyło Łodzi, by z małego prowincjalnego miasta przeobraziło się w duży ośrodek miejski. Od wspomnianego 1820 roku do 1880 roku Łódź weszła w fazę bardzo szybkiego rozwoju przemysłu, by liczba mieszkańców wzrosła z 32 tysięcy do przeszło 300 tysięcy mieszkańców pod koniec XIX wieku.

Do dzisiaj Łódź nie zatraciła swojego charakteru przemysłowego, ponieważ wiele z dawnych fabryk zachowała się po dzień dzisiejszy, są odnawiane i rozwijane są w nich duże centra handlowe. Na najbliższe lata przewidziane duże programy rewitalizacyjne Łodzi, które mają na nowo przyciągnąć do miasta duże firmy, aby na nowo odrodził się w Łodzi biznes.
2

Modernizowana Łódź przyciąga nowoczesny biznes i usługi

Modernizowana Łódź przyciąga nowoczesny biznes i usługi© Brama Miasta Łódź/Skanska materiały prasowe
Łódź: Rosnący ośrodek sektora usług dla biznesu Do tej pory w mieście swoje centra ulokowały m.in. takie firmy jak Fujitsu, Xerox, Accenture, Cybercom, Whirlpool czy Infosys. Firma Whirlpool zdecydowała niedawno o rozwoju swojego centrum i połączeniu wszystkich centrów usług wspólnych (SSC) z regionu EMEA w jednym, które będzie mieścić się w Łodzi i zatrudniać około 200 osób.

O rosnącym znaczeniu Łodzi dla sektora BPO/SSC może świadczyć też wybór tej lokalizacji do organizacji czerwcowej 8. Konferencji ABSL - największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Wydarzenie uświetnić ma udział byłego premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona.

Zainteresowanie Łodzią ze strony międzynarodowego biznesu potwierdza również niedawny zakup nowego projektu biurowego Przystanek mBank (24 tys. mkw. biur wynajętych w całości przez Grupę mBank) przez debiutującego w Polsce, holenderskiego inwestora – firmę LCN Euro Master Dutch Holdings, która na globalnym rynku nieruchomości lokuje kapitał funduszy emerytalnych i ubezpieczycieli.

Kompleksowa rewitalizacja Łodzi warta 1 miliard złoty Plan rewitalizacji miasta zakłada przeprowadzenie kompleksowych remontów miejskich kamienic, dróg i chodników, modernizację parków i stworzenie nowych miejsc rekreacyjnych, przebudowę parkingów oraz torowisk tramwajowych i przystanków komunikacji miejskiej, a także zakup nowego taboru. Podstawą programu jest osiem projektów, nazywanych rewitalizacją obszarową, która obejmie także obszar śródmiejski, gdzie powstaje już Nowe Centrum Łodzi. Na ten cel Magistrat planuje przeznaczyć ponad 1 miliard złoty, z czego połowa będzie pochodziła ze środków unijnych.

Nowe Centrum Łodzi, największy projekt urbanistyczny w mieście, ma na celu wykreowanie nowego obszaru funkcjonalnego miasta, w tym stworzenie systemu atrakcyjnych przestrzeni miejskich z wykorzystaniem zabytkowej zabudowy.

Łódź: biura w zabytkowych budynkach Specjaliści Walter Herz zwracają uwagę, że w ciągu najbliższych lat szczególnie dynamiczny rozwój przeżywał będzie łódzki rynek biurowy. Zaznaczają, że pod względem przyrostu nowej powierzchni w porównaniu do istniejących zasobów Łódź już teraz wyprzedza Poznań, czy Wrocław. Z danych Walter Herz wynika, że w mieście powstaje około 130 tys. mkw. powierzchni biurowej, z której większość może być oddana jeszcze w tym roku.

Zainteresowanie powierzchnią biurową w Łodzi jest bardzo duże, nowa podaż jest szybko wchłaniana przez rynek. Ponad połowa biur, które są w budowie ma już najemców. Pomimo szybko rosnącej oferty aglomeracja może poszczycić się najniższym poziomem pustostanów w kraju (ok. 6 proc.), dorównując pod tym względem Krakowowi. Eksperci Walter Herz przyznają, że rekordowo wysoki popyt na łódzkie biura utrzymuje się już od dwóch lat.
Blog prowadzony o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie także sklep z częściami samochodowymi pod tą samą marką PrzyczepyMarter!
TAGI
#Ubezpieczenia dni łodzi 2020 koncerty dni łodzi 2020 kiedy dni łodzi 2020 program dni łodzi lipiec 2020 wydarzenia łódź 2020 wydarzenia łódź imprezy kalendarz imprez łódź 2020 dni łodzi 2020 harmonogram łódź piotrkowska łódź plac wolności łódź księży młyn koncerty urodziny łodzi 2020 urodziny łodzi 2020 urodziny łodzi urodziny łodzi 2020 program urodziny łodzi 2020 koncerty urodziny łodzi 2020 harmonogram urodziny łodzi 2020 bieg urodziny łodzi 2020 kto wystąpi urodziny łodzi 2020 wycieczki urodziny łodzi 2020 zdjęcia urodziny łodzi 2020 mpk urodziny łodzi 2020 koncerty godziny urodziny łodzi 2020 koncerty piątek urodziny łodzi 2020 koncerty sobota urodziny łodzi 2020 koncerty niedziela urodziny łodzi 2020 koncerty plan urodziny łodzi 2020 koncerty manufaktura urodziny łodzi 2020 koncerty piotrkowska urodziny łodzi 2020 koncerty 24 lipca urodziny łodzi 2020 koncerty 25 lipca urodziny łodzi 2020 koncerty 26 lipca urodziny łodzi 2020 koncerty harmonogram urodziny łodzi 2020 kino samochodowe urodziny łodzi 2020 kto wystąpi youtube urodziny łodzi 2020 wycieczki warsztaty pikniki historia łodzi w skrócie łódź gmina ważne wydarzenia z historii łodzi historia łodzi przemysłowej łódź liczba mieszkańców 2019 łódź liczba mieszkańców 2018 łódź atrakcje łódź województwo
OPINIE
Napisz Opinię: Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Black Friday 2019: Co to jest i kiedy wypada? Lista sklepów!
›  Ochrona danych kluczowa z punktu widzenia rozwoju kolejnych technologii
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Program Święto Niepodległości Polski: Sieradz - Pabianice - Łódź 2019
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019 - Jarmark Piotrkowska
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Łask wiadomości lokalne i kryminalne online kronika wydarzenia
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  81. Rocznica wybuchu II wojny światowej we wrześniu 2020
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Ubezpieczenia OC/AutoCasco/NNW przez internet! Kto może skorzystać?
›  Pomyśl o logistyce i sprawnym transporcie prowadząc e-handel
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Wymiana rekomendacji pomaga rozwijać biznes i pozyskiwać nowe kontrakty
›  Już wkrótce nowotworom będzie można zapobiegać
›  Wojska Obrony Terytorialnej: jak się dostać, wymagania, wyposażenie...
›  W Toruniu trwają prace nad miniaturowym, optycznym zegarem atomowym
›  Jak kupować w Black Friday 2019 by nie stracić oszczędności?
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Program Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku 2019
›  Globalny koncern tytoniowy otwiera w Warszawie kolejną inwestycję
›  W dzienniczkach uczniów dominują negatywne uwagi
›  Czwarta rewolucja przemysłowa daje branży spożywczej szanse na rozwój
›  Kobiety pracujące jako hostessy są narażone na liczne nadużycia
›  21 dużych inwestycji zmieni komunikację w Warszawie
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Prawie 60% Polaków nie wie, jak radzić sobie z długami
›  Nowy rząd będzie się musiał zmagać ze spowolnieniem gospodarki i inwestycji
›  37% polskich start-upów pracuje nad przynajmniej jedną przełomową technologią
›  Powstanie platforma ułatwiająca sprzedaż firm oraz franczyz
›  Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
›  Przyczepa Kempingowa: Wynajem łódzkie. Oferty na wakacje!
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 17/Listopad/2019 (14:52) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy [GN231]

  Cena brutto (z VAT) 5950.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  1 produkt dostępny
Przyczepy Auto Części Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Sport Blog Black Friday 2019 Forum motoryzacyjne
English Deutsch Français Italiano Nederlands Český Svenska Română 中文 Türkçe
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Black Friday 2019: Wyprzedaże i Promocje →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈