PRZYCZEPY KEMPINGOWE//BLOG

Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!

Marcin Jankowski  •  16/Wrzesień/2018 (20:54)
Na głównej stronie internetowej promującej kraj naszych południowych sąsiadów, możemy przeczytać, że Słowacja to wyjątkowy kraj. W stosunku do innych państw europejskich, Słowacja jest krajem o niewielkim obszarz jednak z dużą liczbą atrakcji turystycznych - od naturalnych skarbów, zabytków, bogatej kultury ludowej i folkloru do zabawy na ruchliwych ulicach miast. Warto poznać bliżej naszych południowych sąsiadów i niepowtarzalną atmosferę na miejscu. Odkryj Słowację podczas podróży z przyczepą kempingową dzięki poradnikowi na stronie internetowej PrzyczepyMarter. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie! Od możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury wędrując górskimi szlakami, aż po lokalną architekturą zwiedzając zabytki największych miast. Dowiedz się jak przygotować się na wyjazd i wybierz najciekawsze miejsca i zaplanuj swoją podróż po Słowacji.
PrzyczepyMarter.pl Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!

Słowacja dla turystów z przyczepą kempingową. Poznaj praktyczne informacje dla turystów!


Wyjazd na wakacje na Słowację to wielka przyjemność – nawet taką wyprawę należy jednak dobrze zaplanować. Jednym z problemów do rozwiązania jest wybór środka transportu, który dowiezie nas na wakacje lub ułatwi podróżowanie wraz z rodziną czy znajomymi. Wybór jest różnoraki – kamper, podróżowanie z przyczepą kempingową, pociąg, samochód, rower, motocykl, samolot – można wymieniać jeszcze długo. Jaki środek lokomocji wybrać? Wybór środka lokomocji podczas wakacyjnych wyjazdów na Słowację czy w inne regiony Europy jest zależny od bardzo wielu czynników. Podstawowy to odległość. W niektóre miejsca utrudnione będzie dotarcie samochodem czy rowerem, w inne nie ma sensu lecieć samolotem. Podróże każdym środkiem lokomocji dla chcących gdzieś dotrzeć są rzecz jasna możliwe, jednak nie zawsze sensowne. Zaplanowanie podróży na Słowację i dobra decyzja co do środka transportu może zaprocentować nie tylko bezproblemowym dojazdem na miejsce. Warto pamiętać, że pobyt w dowolnym miejscu może wiążąc się ze zwiedzaniem jego okolic. W takiej sytuacji samochód, rower czy motocykl jest nieoceniony. Oczywiście istnieją wypożyczalnie takich pojazdów, jednak nie zawsze są tanie i nie w każdym miejscu można je znaleźć. Warto przemyśleć jaki środek lokomocji wybrać – to ważna sprawa. Dobry wybór to bezproblemowy dojazd na wakacje i łatwiejsze poruszanie się po rejonie wakacyjnego wypoczynku. Warto mieć tego świadomość.
Ubezpieczenia OC Online

Podróż samochodem na Słowację nie będzie się zbytnio różniła od tego jak jazda po polskich drogach. Istnieje kilka różnic ale są one nieznaczne. Należy bezwzględnie przestrzegać limitów prędkości na drogach oraz innych przpisów bezpieczeństwa ruchu drogowego ponieważ policja na Słowacji jest bardzo skrupulatna i bezwzględna pod tym kątem. Na drogach, również na słowackich autostradach, bardzo często możemy spotkać rozstawione patrole policji z radarami prędkości. W terenie zabudowanym dla wszystkich rodzajów pojazdów obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Natomiast na drogach ekspresowych samochody osobowe oraz samochody z przyczepą, których DMC jest poniżej 3,5 tony mają ograniczenie prędkości do 90 km/h. Dla zestawów pojazdów powyżej DMC 3,5 tony na drogach ekspresowych obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. Na autostradach na Słowacji samochody osobowe poniżej 3,5 tony mogą poruszać się z prędkością do 130 km/h. Inne rodzaje pojazdów mają maksymalny limit prędkości wynoszący 90 km/h. Również na Słowacji obowiązuje całoroczna jazda z włączonymi światłami mijania. Warto dodać, że podczas jazdy, wszyscy muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, również pasażerowie jadący na tylnych siedzeniach.

Wielu kierowców samochodów osobowych z przyczepami kempingowymi zapomina o kilku ważnych dodatkach. Na Słowacji do wyposażenia obowiązkowego zaliczane są kamizelki odblaskowe dla kierowcy i pasażera. Taka mała uwaga, że muszą one być przechowywane wewnątrz kabiny samochodu, a nie w jego bagażniku! Oczywiście w samochodzie muszą się znajdować: gaśnica, apteczka, trójkąt ostrzegawczy (jeśli jest holowana przyczepa to dwa trójkąty), komplet bezpieczników, komplet żarówek, linka holownicza oraz koło zapasowe.

Praktycznie jak w każdym europejskim kraju, na Słowacji poruszając się samochodem osobowym musisz posiadać dla niego wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnym przeglądem technicznym. Dokument tożsamości w postaci dowodu osobistego lub paszportu powinien posiadać każdy oraz kierowca dodatkowo prawo jazdy.

Z cenniejszych uwag, należy pamiętać o tym, że na Słowacji nie jest wskazane montowanie uchwytów na GPS czy telefony komórkowe na przedniej szybie co może ograniczać widzoczność dla kierowców. Jazda z takim uchwytem może podlegać karze grzywny w postaci mandatu! Warto mieć to na uwadzę poruszając się jako turyści po Słowacji.

Tak samo jak w Polsce, tak i na Słowacji obowiązują opłaty za przejazd płatnymi odcinkami autostrad oraz dróg ekspresowych. Pamiętaj o tym, że winiety na Słowację można kupić obecnie jedynie w wersji elektronicznej na stronie internetowej eznamka.sk na z góry określony przedział czasu. Nie pobiera się opłat za przejazd autostradowymi na bramkach! Dostępne są winiety z 10-dniowym okresem ważności, 30 dniowe oraz winiety na cały rok. Koszt winiety uzależniony jest od okresu na jaki kupujemy winiętkę oraz wielkość pojazdu jakim się poruszamy.

Obowiązkowa jest winieta dla samochodu z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Koszt takiej winiety to 10 Euro na 10 dni, 14 Euro na 30 dni i 50 Euro na 1 rok. Jeśli podróżujemy po Słowacji z przyczepą kempingową, ale suma dopuszczalnej masy całkowitej zestawu pojazdów - samochód + przyczepa,naczepa - jest mniejsza niż 3,5 tony to kupujemy tylko jedną winiętę na pojazd. Jeśli jednak holując przyczepę kempingową za samochodem i ich dopuszczalna masa całkowita jest większa niż 3,5 tony to musimy dodatkowo kupić winiętę dla przyczepy! Cena dodatkowej winiety jest taka sama tzn. - 10 Euro na 10 dni, 14 Euro na 30 dni i 50 Euro na 1 rok.

Za nim wybierzesz się na Słowację przeczytaj także moje inne poradniki związane z podróżowaniem przyczepą kempingową, gdzie znajdziesz szereg cennych porad. Na samym początku zapoznaj się z artykułem Caravaning na wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika! na blogu, gdzie omówione zostały kwestie techniczne przygotowania przyczepy przed okresem wakacyjnym. Jeśli Słowacja jest tylko przystankiem w dalszym zwiedzaniu Europy, warto żebyś także przeczytał artykuł - Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje. We wspomnianych artykułach dowiesz się jak bezpiecznie podróżować z przyczepą kempingową, co zabrać ze sobą na wyjazd wakacyjny i jak przygotować swój pojazd pod kątem technicznym. Wszystkie porady zamieszczone w tych publikacjach oraz artykułach na blogu PrzyczepyMarter powstały z własnych doświadczeń, podczas letnich wyjazdów turystycznych po Europie w stylu Caravaning.

Poznaj atrakcje turystyczne Słowacji z przyczepą kempingową


Słowacja może przyciągnąć doskonale znanymi ośrodkami turystycznymi oraz pięknymi miastami, do których od lat przybywają wycieczki z całej Europy. Są jednak i takie miejscowości, które i turyści, i biura podróży dopiero zaczynają odkrywać. Jedną z nich są Medzilaborce - ciekawa miejscowość, której sławę przynosi wyjątkowe muzeum. To Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy Warhola, które powstało w latach 90. XX wieku. Upamiętnia ono jedną z najwybitniejszych postaci w dziejach sztuki współczesnej, a zarazem najbardziej znanego obywatela tej części Słowacji. Wizyta w tej placówce to wielka atrakcja dla każdego miłośnika sztuki. Można tu podziwiać prace artysty oraz pamiątki związane z tą ciekawą postacią. Wizyta w tym miejscu to świetna lekcja sztuki i możliwość poszerzenia swej wiedzy na temat pop-artu. Samo muzeum jest najważniejszą, lecz nie jedyną atrakcją tej miejscowości. Medzilaborce mogą się również pochwalić ciekawą cerkwią prawosławną, która powstała tuż po zakończeniu II wojny światowej.Jej charakterystyczna sylwetka już z daleka przyciąga uwagę, a sam obiekt z pewnością zasługuje na zainteresowanie.

Wielu wrażeń mogą też dostarczyć wycieczki po okolicy tej miejscowości. Jedną z ciekawszych miejscowości jest tu Krasny Brod, znany głownie z ruin klasztoru Bazylianów. Ten prawosławny zakon zawitał w miejscowości w XV wieku, a wzniesiony przez nich klasztor stał się najważniejszym ośrodkiem życia religijnego dla ludności pochodzenia rusińskiego. Swego czasu licznie przybywały tu pielgrzymki z Górnych Węgier oraz z Polski, dla których możliwość pomodlenia się przy tutejszej ikonie Matki Boskiej Krasnobrodzkiej była ważnym wydarzeniem. Choć w 1915 roku klasztor został zniszczony w trakcie działań wojennych, do dziś jego ruiny są częstym celem wypraw. Bez wątpienia jest to miejsce ciekawe i godne uwagi, a dla turystów, których kusi mniej znana Słowacja może się on okazać wyjątkową atrakcją.

Dla polskich turystów coraz częstszym kierunkiem wypraw staje się Słowacja. Coraz chętniej poznajemy ten kraj, coraz więcej wiemy o jego zabytkach. Warto również poznać inne atrakcje, w tym słowackie jaskinie. Po pod tym względem Słowacja może nas pozytywnie zaskoczyć. Jedną z ciekawszych słowackich jaskiń jest Jaskinia Driny. Znajduje się ona na terenie Chronionego Parku Krajobrazowego Małe Karpaty, w zachodnim zboczu góry Driny. Jaskinię tę zwiedza się z przewodnikiem, zaś wyznaczona w niej trasa turystyczna liczy sobie prawie pół kilometra długości. Jaskinia Driny znana była już w XIX wieku, jednak dopiero w okresie międzywojennym poświecono jej więcej uwagi. Jej powstanie związane jest z ruchami górotwórczymi, które miały miejsce podczas ostatniej orogenezy. To właśnie wówczas wypiętrzyły się Małe Karpaty, wtedy też powstały liczne spękania, do których dostała się woda tworząca z czasem przepiękne jaskinie. Jaskinia Driny jest jedną z najciekawszych. Bogactwo tutejszej szaty naciekowej znane jest dobrze miłośnikom turystyki jaskiniowej. Te jaskiniowe dekoracje zachwycają nie tylko swymi formami, ale i barwą rdzawo-pomarańczową. Symbolem jaskini i jej wizytówką stał się jeden z najciekawszych nacieków, który swym kształtem przypomina ucho słonia. W jaskini tej ujrzeć można również podziemne jeziora z pięknymi perłami krasowymi.

Słowacja kusi wyjątkowymi krainami, na terenie których niezwykła kultura oraz historia tworzą niezwykłą wręcz atmosferę. Jedną z takich krain jest Spisz, który dzięki położeniu z pobliżu polskich miast jest bardzo chętnie odwiedzany przez naszych rodaków. Polscy turyści już dawno pokochali Spisz. Dlaczego? Bo to jedna z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących krain, jaką może się pochwalić Słowacja. Jako kraina leżąca na pograniczu polsko-słowackim, Spisz stał się dla Polaków już dawno kuszącym i wyjątkowo atrakcyjnym obszarem na wycieczki piesze oraz krajoznawcze.

Ta kraina z pewnością może zachwycić swym bogactwem, a niejedno biuro podróży doceniło jego ogromny potencjał. Wycieczki na Spisz cieszą się coraz większym uznaniem, a rosnąca wiedza na temat przeszłości i turystycznej oferty tej krainy znacznie sprzyja rozwojowi turystyki na terenie tej krainy. Jej symbolami stały się wspaniałe zabytki, wśród których nie brak średniowiecznych zamczysk oraz zapomnianych klasztorów. Liczne kąpieliska termalne oraz takie obszary, jak Tatry, Pieniny czy Słowacki Raj sprawiają, że i miłośnicy zabytków, i miłośnicy pieszych wycieczek w tej części kraju znajdą dla siebie wiele atrakcji. Spisz znany jest też ze wspaniałych miast, które przyciągają turystów swym historycznym charakterem oraz wyjątkową zabudową. Wśród tych najpiękniejszych miejsc na Spiszu, które z pewnością zasłużyły na uwagę turystów, znalazł się zatem i zabytkowy kompleks klasztorny w Pieninach, znany jako Czerwony Klasztor, jak i Zamek Spiski. Z miast, do których wycieczki zaglądają najchętniej, warto wymienić Kieżmark oraz Kapitułę Spiską. Te dwa miasta, podobnie jak i wycieczki do Słowackiego Raju, ma już w swej ofercie niejedno polskie biuro podróży. Nic dziwnego, skoro Słowacja i jej krainy tak szybko podbijają serca polskich turystów.

Jeśli odwiedziliście Słowację wraz ze swoją przyczepą kempingową, podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach! Napiszcie co warto zobaczyć i gdzie pojechać. Gdzie są dobre i sprawdzone noclegi dla osób podróżujących przyczepami kempingowymi i kamperami po Słowacji. Jeśli planujesz samemu podróż po Słowacji wielu inspiracji na pobyt w tym kraju możesz szukać w lokalnych punktach informacji turystycznej, które znajdują się w we wszystkich największych miastach oraz najczęściej odwiedzanych ośrodkach turystycznych. Oferują usługi pośredniczenia w zakresie zakwaterowania, stołowania, transportu, imprez kulturalnych lub sportowych i potrafią udzielić rad oraz zapewnić interesujący sposób spędzania wolnego czasu.
Blog prowadzony jest w celu promowania przyczep samochodywch w Łasku online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
TAGI
gdzie na wakacje z przyczepą kempingową z przyczepą kempingową po europie wyprawy z przyczepą kempingową z przyczepą kempingową do słowacji słowacja z przyczepą koszty przyczepa kempingowa blog gdzie jechać z przyczepą kempingową z kempingiem do słowacji słowacja słowacja kemping z basenem pola namiotowe słowacja tatry kempingi słowacja forum kemping słowacja pole namiotowe słowacja ceny pole namiotowe słowacja tatralandia słowacja pod namiot pole namiotowe tatry wysokie słowacja wakacje 2018 słowacja wakacje opinie wczasy słowacja tanio wakacje na słowacji gdzie słowacja wakacje z dziećmi wczasy na słowacji baseny termalne słowacja wakacje z dziećmi forum słowacja wakacje atrakcje wyprawy z przyczepą kempingową po słowacji z przyczepą kempingową do chorwacji chorwacja z przyczepą koszty słowacja przyczepa kempingowa blog z kempingiem do chorwacji z przyczepą kempingową do chorwacji wycieczki z przyczepa kempingowa podroz z przyczepa kempingowa krzyzowka wakacje z przyczepą
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy

Odp: Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!

Może warto tam się wybrać. Chociaż Słowacja to zazwyczaj dla mnie kraj tranzytowy... a szkoda
Napisz Opinię: Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Neptun przyczepa platforma N13-305 multi z hamulcem najazdowym
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Škoda Scala to nowy model samochodu kompaktowego z Czech
›  Stacja Benzynowa ViaToll: Gdzie Kupić dla Przyczep Samochodowych
›  Łask: Wypożyczalnia i Sklep Przyczepy Samochodowe do 750 KG
›  Motoryzacja Przyczepy samochodowe Black Friday Czarny Piątek 2018
›  Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu?
›  Pierwsze zdjęcia samochodu Škoda Scala z jego wnętrza przed premierą!
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Części samochodowe Łask do samochodów osobowych i dostawczych
›  Laweta samochodowa Szwajcarka Sprzedam! Waga, wymiary i cena.
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Szlak bojowy Armii Łódź we wrześniu 1939 roku w wojnie obronnej
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Case Study: Pozycjonowanie stron razem z PrzyczepyMarter w Google
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Szybki rozwój przemysłu napędza transport ładunków ponadgabarytowych
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
REKLAMA
Ubezpieczenia OC: Kalkulator Online
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 12/Grudzień/2018 (18:52) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois [GN197]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy [GN034]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena brutto (z VAT) 5550.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps [GN125]

  Cena brutto (z VAT) 4100.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2030.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
Ubezpieczenia: Kalkulator OC
PrzyczepyMar
ter