PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter!

Marcin Jankowski  •  7/Marzec/2018 (13:21)
Ubezpieczenia komunikacyjne - OC i dodatkowe AutoCasco - to obowiązkowy element jaki powinen wykupić każdy właściciel samochodu czy przyczepki samochodowej, aby mógł poruszać się pojazdem po publicznych drogach zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Obserwując rynek ubezpieczeń oraz mnogość ofert i jednocześnie poszerzając usługi serwisu informacyjnego PrzyczepyMarter.pl, nawiązana została współpraca z partnerem z sektora ubezpieczeniowego dzięki czemu na naszym blogu pojawiła się porównywarka ubezpieczeń OC/AC, turystycznych oraz dla domu z ofertą 20 najlepszych ubezpieczycieli w Polsce. Wystarczy wprowadzić wszystkie wymagane dane w formularzu co nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty, porównać dostępne oferty i ich ceny, a następnie kupić najkorzystniejszą dla Ciebie polisę!
PrzyczepyMarter.pl Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter!

Porównywarka Ubezpieczeń OC/AC przez internet bez wychodzenia z domu!


Skorzystaj z gotowej porównywarki ubezpieczeń OC/AC i zaoszczędź średnio 580 zł kupując polisę komunikacyjną dla swojego samochodu. Po wypełnieniu wszystkich danych w formularzu zaoferowane zostaną ubezpieczenia z następujących towarzystw: Aviva, Gothaer, Proama, Benefia, AXA Direct, Generali, Uniqa, ErgoHestia You Can Drive, MTU, Link4, Allianz czy PZU.

Każdy zarejestrowany samochód, przyczepka samochodowa czy kempingowa lub motocykl musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC czyli od odpowiedzialności cywilnej. W jego zakres wchodzi wypłacenie ewentualnego odszkodowania innym osobom, które ucierpiały w zdarzeniu drogowym, którego jesteś sprawcą. W odróżnieniu od OC, wykupienie ubezpieczenia AC pozwala nam dodatkowo na pokrycie własnych strat materialnych. Na polskim rynku jest bardzo wielu ubezpieczycieli z różniącymi się od siebie ofertami, dlatego warto skorzystać z przedstawionej wyszukiwarki, która została zintegrowana z blogiem PrzyczepyMarter.pl. Pozwoli Ci to sprawnie i szybko kupić najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC/AC dla Twojego pojazdu bez wychodzenia z domu.

Pamiętać musisz, że od nowego roku tj. od 1 stycznia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy, które przewidują kary finansowe za zwłokę w wykupieniu nowego obowiązkowego ubezpieczenia OC lub zakończenia okresu obowiązywania poprzedniej polisy. Wysokość takiej kary może być bardzo wysoka i uzależniona jest od ilości dni jakie upłyną od czasu naszej zwłoki w przedłużeniu polisy. Przykładowo jeśli będziesz jeździł samochodem przez 3 dni bez opłaconego OC to zapłacisz karę w wysokości 840 złoty, jeśli czas ten wydłuży się do dwóch tygodni to wyniesie ona 2100 złoty. Kierowcy, którzy poruszają się samochodem lub przyczepą przez więcej niż dwa tygodnie bez aktualnego ubezpieczenia zapłacą karę finansową w wysokości 4200 złoty. Dlatego musisz pamiętać aby ubezpieczyć pojazd od OC w dniu pierwszej rejestracji lub przedłużyć ją w ostatni dzień obowiązywania.

Drugim ważnym czynnikiem, przemawiającym za tym, że powinniśmy posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC jest fakt, że jeśli to my spowodujemy kolizję lub wypadek bez posiadania polisy OC to będziemy musieli pokryć w całości z własnej kieszeni wysokość wszystkich świadczeń jakie zostały wypłacone przez ubezpieczyciela poszkodowanym.

Jak obniżyć wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC (Autocasco)?


Od dłuższego czasu ubezpieczenia komunikacyjne bardzo podrożały co kierowcy odczuwają każdego roku przy wykupie lub odnowieniu. Podpowiemy Ci jak sprawić, aby zapłacić za nową polisę mniej, nie tracąc przy tym jej zalet. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe uzależnia wysokość składki od możliwości wystąpienia szkody na pojeździe. Wpływ na to może mieć wiek i doświadczenie kierowcy, ewentualne wcześniejsze szkody oraz to na co mamy wpływ, miejsce parkowania samochodu wieczorami i nocą. Mówiąc wprost, właściciele pojazdów, które są garażowane zapłacą mniej za polisę OC i AutoCasco ze względu na fakt, że w takim przypadku istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia, zwłaszcza w zatłoczonych miastach na osiedlowych parkingach. Najwięcej na takim rozwiązaniu zyskają własciciele samochodów czy motocykli, którzy zdecydują się wykupić ubezpieczenie AC (AutoCasco), trochę mniejszą składkę za to będą mieli wykupujący polisę ubezpieczeniową OC.

Oprócz wspomnianego doświadczenia kierowcy oraz garażowania pojazdu, ważną informacją dla ubezpieczyciela jest także fakt zamontowania w samochodzie czy motorze oryginalnych zabezpieczeń antykradzieżowych, co może również wpłynąć także na niższą opłatę za wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego.

Jakie są koszty rejestracji pojazdu - samochodu, przyczepy, motocykla - w Wydziale Komunikacji w Starostwie?


Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC, każdy kupujący pojazd, musi go wcześniej zarejestrować w Wydziale Komunikacji w Starostwie powiatowym, zgodnym z obszarem swojego zamieszkania. Czyność ta również wiąże się z dodatkowymi opłatami, jednak są one stałe i z góry ustalone dla wszystkich urzędów. Podane ceny są cenami końcowymi, zawierającymi już wszystkie składowe:

Prawo jazdy (po zdanym egzaminie): 100,50 zł
Wymiana prawa jazdy: 100,50 zł
Międzynarodowe prawo jazdy: 35 zł
Pozwolenie na kierowanie tramwajem: 30,50 zł
Wymiana pozwolenia na kierowanie tramwajem: 30,50 zł

Opłata ewidencyjna: 0.50 zł
Opłata skarbowa - za wydanie zaświadczenia: 17 zł

Rejestracja Samochodu: 180,50 zł
Rejestracja Przyczepy, naczepy: 121,50 zł
Rejestracja Ciągnika, motocykla: 121,50 zł
Rejestracja Motoroweru: 111,50 zł

Rejestracja czasowa Samochodu: 62 zł
Rejestracja czasowa Przyczepy, naczepy: 40,75 zł
Rejestracja czasowa Ciągnika, motocykla: 37,75 zł
Rejestracja czasowa Motoroweru: 37,75 zł

Jest to kolejny artykuł poradnikowy opublikowany na blogu PrzyczepyMarter i skierowany jest nie tylko do osób kupujących nową przyczepę samochodową, ale także samochód czy inny pojazd mechaniczny. Obserwuj nasze profile społecznościowe na Facebooku, Twitterze oraz YouTube gdzie znajdziesz ciekawe wiadomości motoryzacyjne. Ponadto zachęcam Cię do komentowania wszystkich opublikowanych artykułów w serwisie...
TAGI
oc ubezpieczenie oc axa ubezpieczenia porównywarka oc ubezpieczenie zdrowotne tuw ac ubezpieczenie turystyczne najtańsze oc ubezpieczenie samochodu kalkulator oc porównywarka ubezpieczeń pzu ubezpieczenia oc pzu ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie pzu oc pzu ubezpieczenie na wyjazd polisa na życie ubezpieczenie dziecka axa oc aviva ubezpieczenia kalkulator oc pzu polisa życie generali ubezpieczenia pzu oc agent ubezpieczeniowy mtu oc hdi oc pzu ubezpieczenia prywatne ubezpieczenie zdrowotne producent przyczep przyczepy poznań sprzedaż części do przyczep przyczepy reklamowe producent producent przyczep samochodowych małopolska producent przyczep samochodowych wielkopolskie przyczepki samochodowe małopolska sprzedaż przyczep samochodowych nowy sącz producent przyczep samochodowych wielkopolskie producent przyczep samochodowych bydgoszcz przyczepy samochodowe producent przyczep samochodowych kujawsko pomorskie przyczepki samochodowe tarnów producenci przyczep samochodowych lekkich przyczepki samochodowe wielkopolska producent przyczep samochodowych małopolska producent przyczep samochodowych radom producent przyczep samochodowych śląskie przyczepy poznań sprzedaż przyczepka samochodowa przyczepki samochodowe olx przyczepka samochodowa używana przyczepka samochodowa sam przyczepka samochodowa obi przyczepka samochodowa castorama przyczepka samochodowa dwuosiowa przyczepka samochodowa niewiadów przyczepka samochodowa neptun przyczepka samochodowa brenderup
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy
Dodane 2 miesiące temu
test
Napisz Opinię:*
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową w Wydziale Komunikacji?
›  Prawo jazdy B, B96, B+E: Holowanie przyczepy samochodowej 2018
›  Przyczepki Samochodowe: Instrukcja użytkowania i konserwacji
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
›  Przyczepa z hamulcem najazdowym przepisy i oferta sklepu dla Ciebie!
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter!
›  Przyczepy dwuosiowe (tandem) do DMC 750 KG marki Neptun w sprzedaży
›  Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej
›  Samochody osobowe, Zloty motocyklowe, Targi motoryzacyjne na blogu
›  Części do przyczep samochodowych Neptun. Hamulec najazdowy AL-KO
›  Sklep Przyczepy: Wyprzedaż rocznika 2017 oraz nowa dostawa
›  Zadbaj o swój ogród na wiosnę! Wypożyczalnia narzędzi na Przygoniu.
›  Przyczepa Kempingowa: O czym pamiętać przed wyjazdem?
›  Jaki układ wnętrza w przyczepach kempingowych jest najlepszy?
›  Zapłać kartą w sklepie PrzyczepyMarter. Płać zbliżeniowo!
OPINIE
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter! przez anonimowy
O serwisie Polityka prywatności Regulamin serwisu YouTube Facebook Twitter Łask
Polski English
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PrzyczepyMar
ter