PRZYCZEPYMARTER//ŁASK

Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!

Marcin Jankowski  •  3/Grudzień/2018 (04:20), aktualizacja 6/Grudzień/2018 (13:26)
W 2019 roku będzie to już V Krajowe Święto Truskawki w Buczku i zarazem 21. edycja, w której jak co roku będą uczestniczyć tysiące mieszkańców okolicznych miejscowości oraz goście z całego kraju. Święto Truskawki w 2019 roku odbędzie się w dniach 15 - 16 czerwca. W 2018 roku było obchodzone 20-lecie święta truskawki w Buczku na wspólnej imprezie plenerowej z gwiazdami polskiej sceny, nad którą honorowy patronat objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Łódzki i Marszałek Województwa. Tradycją się stało, że impreza odbywa się w ostatni weekend czerwca. W najbliższym czasie zostaną opublikowane szczegółowe informacje na temat Święta Truskawki w Buczku 2019, w tym program oraz wszystkie atrakcje.
PrzyczepyMarter.pl Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!

Święto Truskawki w 2019 roku: Program, Atrakcje, Zespoły...


Organizator V Krajowego Święta Truskawki w Buczku 2019 podał informację, że odbędzie się ono w dniach 15 - 16 czerwca 2019 roku. 21 edycja tej bardzo popularnej imprezy w gminie Buczek oraz w województwie łódzkim zagości liczne koncerty gwiaz, ale także nowością w tym roku będzie dyskoteka pod gołym niebem, która odbędzie się w sobotę. Wśród artystów, w tym dniu, zagoszczą zespoły muzyczne prezentujące disco polo. Drugiego dnia, w niedzielę, zagoszczą natomiast zespoły z muzyką dla młodzieży. Przez dwa dni na buczkowskiej scenie wystąpi około 9 zespołów, nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni.
Katalog Przyczepy Samochodowe

Szczegółowy program Truskawki w Buczku 2019 pojawi się w najbliższym czasie...

Program III Krajowego Święta Truskawki w Buczku 2017


Buczkowska Truskawka 2017 czyli III Krajowe Święto Truskawki stało się już marką województwa łódzkiego i co roku w ostatni weekend czerwca ściągają do regiony tłumy ludzi relaksować się przy dźwiękach muzyki a przede wszystkim spróbować wyrobów kulinarnych z lokalnej truskawki. Buczek tym samym stał się regionalną marką i symbolem promocji lokalnych przedsiębiorstw.

Podczas dwóch dni Buczek ze względu na Krajowe Święto Truskawki zamienia się w jedną wielką imprezę muzyczną. Bogaty program artystyczny przygotowany przez włodarzy gminy - występy muzyczne zaproszonych gwiazd jak No Mercy, Kate Ryan czy Enej sprawią, że każdy będzie mógł spędzić w gronie znajomych wolny czas i znajdzie dla siebie. W ramach Buczkowskiej Truskawki 2017 odbędą się także imprezy dodatkowe jak dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro oraz truskawkowy wyścig kolarski. Szczegółowy program Truskawki Buczek 2017 poniżej:

I Dzień Truskawki w Buczku (24 czerwca 2017):

godz 900 - Rozgrywki Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1300 - Blok artystyczny GOKiS w Buczku
godz 1300 - VI Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro (wjazd od ulicy Zielonej przy ulicy Szadek)
godz 1700 - Talent Show DiscoPolowanie
godz 1800 - Powitanie zaproszonych gości, Wręczenie aktów nadania tytułu Honorowego Obywatelstwa Gminy Buczek, Wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursach truskawkowych
godz 1900 - Występ zespołu D-Bomb
godz 2000 - Występ zespołu Calibra
godz 2100 - Występ zespołu Andre
godz 2200 - Występ zespołu Playboys
godz 2300 - Gwiazda wieczoru - Marty Citron of NO MERCY, Pokaz sztucznych ogni i Zakończenie imprezy

II Dzień Truskawki w Buczku (25 czerwca 2017):

godz 900 - Finał Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1100 - VII Runda Finałowa Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro
godz 1100 - Wyścig Truskawkowy w klasyfikacji Challange 2017 Komisji Masters PZKol
godz 1530 - Wręczenie nagród dla wyłonionego Mistrza Polski sezon 2017 oraz zdobywcy Pucharu Polski SuperEnduro
godz 1730 - Występ Kabaretu pod Wyrwigroszem
godz 1830 - Wręczenie nagród zwycięzcom Truskawkowej Ligi Gminy Buczek
godz 1900 - Występ zespołu True Colors Band
godz 2000 - Występ Kate Ryan
godz 2100 - Gwiazda wieczoru - Enej, Pokaz sztucznych ogni, Zakończenie imprezy

Niemal każda gmina czy miasto ma swoją imprezę plenerową organizowaną dla mieszkańców w okresie letnim. W Łasku jest to Jarmark Łaski odbywający się na początku czerwca. W Buczku natomiast co roku organizowane jest Święto Truskawki, impreza która stała się tradycją i również marką całego województwa łódzkiego. Tradycja uprawy truskawek w regionie, w okolicach Buczku i Łasku jest bardzo duża i to właśnie z myślą o promocji tych przedsiębiorców rozwinęła się ta impreza.

Z roku na rok zyskiwała ona na popularności, by w 2009 roku być zorganizowanym w randze wojewódzkiej a od 3 lat już jako impreza krajowa pod patronatem Krajowej Izby Rolniczej. Buczek przez dwa dni w roku, za sprawą III Krajowego Święta Truskawki stanie się licznie odwiedzanym miastem z najbardziej znaną truskawką w kraju.

24 czerwca i 25 czerwca to także okazja do promocji lokalnych organizacji i stowarzyszeń, które licznie odwiedzają buczkowską truskawkę.

Enej - polski zespół rockowy z różnorodną mieszanką kulturową


Enej to polski zespół rockowo-folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego - Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoduchów ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

Na dyskografię zespołu składają się cztery krążki studyjne i jeden koncertowy. Debiutancka płyta "Ulice" ukazała się w roku 2008. W 2010 r. wydana została płyta "Folkorabel" (Złota Płyta). Rok 2011 to koncertowe DVD z zapisem występu na Przystanku Woodstock. Natomiast w 2012 r. ukazała się płyta Folkhorod (Potrójna Platynowa Płyta), a w 2015 płyta Paparanoja (złota płyta).

Za przełomowy moment w historii zespołu uznać należy rok 2011 i wygraną w programie Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat. Zwycięstwo otworzyło grupie drogę do szerszego grona słuchaczy. Stacje radiowe, już dzień po wielkim finale programu, zaczął podbijać utwór "Radio Hello", stając się hitem lata 2011. Od tego czasu ENEJ regularnie pojawia się na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce, takich jak Heineken Open'er Festival, Przystanek Woodstock (2011 nagroda Złotego Bączka za najlepszy koncert festiwalu w roku poprzednim), Jarocin Festiwal, KFPP w Opolu (nagroda SuperPremiery 2012 oraz SuperJedynka w kategorii SuperPrzebój 2013), TOPtrendy Festiwal (tytuł Największego Przeboju Roku), Sopot Top of the Top Festival.

ENEJ ma na swym koncie osiem singli bijących rekordy popularności w sieci i królujących na listach przebojów wszystkich największych rozgłośni radiowych w Polsce. Są to "Radio Hello", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie", "Lili" i "Symetryczno-Liryczna", "Zbudujemy Dom", "Nie chcę spać" oraz "Kamień z napisem LOVE". Zespół koncertuje w Polsce, jak również poza granicami kraju (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Litwa, Ukraina, Włochy, Belgia, Czechy, Niemcy).

27 października 2015 zespół wydaje kolejny singiel z płyty Paparanoja. Piosenka nazywa się "Dzisiaj będę ja" a klip do tego singla będzie można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu na You Tube.

Belgijska gwiazda muzyki pop/dance, Kate Ryan zagra na Truskawce w Buczku 2017


Kate Ryan jest jedną z najbardziej znanych i rozpoznawalnych belgijskich gwiazd muzyki pop/dance w Europie z 3,5 milionem nagranych płyt, kilkoma ogólnoeuropejskimi platynowymi płytami i złoconymi nagraniami - w tym nagrodą World Music Award (IFPI).

Jej pierwszy singiel Scream For More / Mon Coeur Resiste Encore był najlepiej sprzedającym się singlem tanecznym w Belgii, reprezentowała Belgię podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2006 roku z Je T'adore, których kawałek plasował się na pierwszym miejscu na belgijskich listach przebojów i osiągnął sukces w całej Europie i na świecie dzięki unikalnym remake'om: Libertine, Désortchantéé, Voyage Voyage i Ella Elle L'a.

Universal Music Kate wydał do tej pory 7 pełnych albumów artystki. Kate Ryan pracuje obecnie nad nowymi utworami z sławnymi producentami oraz DJ'ami, aby wydać kolejne najlepsze single taneczne. Kate prowadzi tournee, nagrywa i wydaje płyty na całym świecie od 2001 roku, jest tym samym wzorem prawdziwie oddanego i profesjonalnego artysty. Wiele artystów przychodzi i odchodzi, ale Kate Ryan nadal znajduje się na szczycie swojej kariery... Wspaniałe święto 20-letniej muzyki tanecznej i imprezowej kultury.

Zespół Playboys zagrają w Buczku z utworami disco dance


Zespół Playboys pochodzi z Radomia i został założony w 2013 roku z inicjatywy lidera/wokalisty Kuby Urbańskiego, który jest także autorem tekstów i wszystkich kompozycji zespołu! Grupa koncertuje w trzy osobowym składzie, oprócz Kuby, w skład wchodzą perkusista i gitarzysta. Debiutancki klip Playboys - Nasza Noc w serwisie YouTube osiągnął już ponad 3 mln wyświetleń. Będzie to jeden z zespołów, który pojawi się w Buczku na Święcie Truskawki 2017.

Truskawka Buczek 2017 kiedy i jak dojechać?


Truskawka Buczek 2017 czyli III Krajowe Święto Truskawki, w centralnej Polsce, odbędzie się w ostatni weekend czerwca 2017 w dniach 24 czerwca oraz 25 czerwca. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie imprezą wśród odwiedzających, zalecamy wcześniejsze przybycie do Buczku, oczywiście w miarę możliwości. Buczek to miejscowość położona w powiecie łaskim w województwie łódzkim. Podróżując do Buczku drogą ekspresową S8 musisz zjechać na węźle Łask - Teodory i kierować się następnie do centrum Łasku a z niego na Buczek.

Dojazd do Buczku odbywa się w zasadzie od strony Łasku oraz Zelowa. Do miasta prowadzą dwie główne drogi i z tego względu często w czasie dużej imprezy jaką jest Buczkowska Truskawka, okoliczne drogi są zakorkowane. Mimo to organizatorzy jak co roku zapewniają w okolicach Buczku miejsca parkingowe a na czas wydarzenia organizowana jest dodatkowa komunikacja miejska.

Truskawka atrakcją i marką Buczku położonego w województwie łódzkim


Od dobrych kilku lat region Buczku znany jest dobrze ze swojej marki jaką jest Krajowe Święto Truskawki. Raz w roku miasto dosłownie pęka w szwach ponieważ zjeżdżają się do niego licznie goście podziwiać koncerty zaproszonych gości oraz zasmakować się w lokalnej truskawce. Nie ma chyba osoby, która nie spróbowała choć raz w swoim życiu truskawki. Z ciekawostek należy dodać, że roślina ta to połączenie poziomki z Ameryki Północnej oraz chilijskiej odmiany skrzyżowanych ze sobą w 1712 roku. Dzisiaj, słodki przysmak każdego z nas...

Początki upraw truskawki w okolicach Łasku i Buczku sięgają okresu międzywojennego, kiedy to Szweycer z Ostrowa, ściągnął na własne potrzeby pierwsze sadzonki. Następnie lokalni rolnicy zaczęli prowadzić własne uprawy w Gorczynie i Buczku i tak truskawka z czasem stała się symbolem regionu.
Blog prowadzony jest w celu promowania przyczep samochodywch w Łasku online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
TAGI
łask buczek truskawka łódzkie polska świętotruskawki markawojewództwa superenduro kolarstwo enej kateryan belgia rolnictwo ameryka chile poziomka szweycer gorczyn ostrów swieto truskawki buczek 2018 buczek truskawka 2018 truskawka buczek 2018 kto wystąpi święto truskawki buczek 2018 data święto truskawki buczek 2018 plakat święto truskawki buczek 2018 program buczek truskawka 2018 plakat truskawka buczek 2018 program swieto truskawki buczek 2019 buczek truskawka 2019 truskawka buczek 2019 kto wystąpi święto truskawki buczek 2019 data święto truskawki buczek 2019 plakat święto truskawki buczek 2019 program buczek truskawka 2019 plakat truskawka buczek 2019 program
OPINIE
Napisz Opinię: Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Neptun przyczepa platforma N13-305 multi z hamulcem najazdowym
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Łask: Wypożyczalnia i Sklep Przyczepy Samochodowe do 750 KG
›  Škoda Scala to nowy model samochodu kompaktowego z Czech
›  Stacja Benzynowa ViaToll: Gdzie Kupić dla Przyczep Samochodowych
›  Motoryzacja Przyczepy samochodowe Black Friday Czarny Piątek 2018
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności
›  Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu?
›  Pierwsze zdjęcia samochodu Škoda Scala z jego wnętrza przed premierą!
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Laweta samochodowa Szwajcarka Sprzedam! Waga, wymiary i cena.
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Części samochodowe Łask do samochodów osobowych i dostawczych
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Case Study: Pozycjonowanie stron razem z PrzyczepyMarter w Google
›  Szybki rozwój przemysłu napędza transport ładunków ponadgabarytowych
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Szlak bojowy Armii Łódź we wrześniu 1939 roku w wojnie obronnej
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
›  Przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce. Przegląd rynku!
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 10/Grudzień/2018 (04:30) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois [GN197]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy [GN034]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena brutto (z VAT) 5550.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps [GN125]

  Cena brutto (z VAT) 4100.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2030.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
Przyczepy Samochodowe Katalog
PrzyczepyMar
ter