PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności

Marcin Jankowski  •  15/Listopad/2018 (18:38), aktualizacja 26/Listopad/2018 (12:26)
Rozwój na płaszczyźnie elektromobilności to nie tylko dominujący trend na rynku motoryzacyjnym, ale także jeden z kluczowych elementów strategii realizowanej przez Škodę. Zgodnie z zapowiedzią, w przyszłym roku marka zaprezentuje pierwsze, zelektryfikowane modele samochodów. Jako jeden z pionierów w zakresie wdrażania najnowszych technologii, Škoda wyznaczyła główne wyzwania w kontekście poszerzania oferty o zeletryfikowane modele pojazdów. W październiku 2018 roku Skoda dostarczyła 99 400 samochodów do klientów na całym świecie, natomiast od początku 2018 roku do klientów trafiło już 1 035 500 egzemplarzy. Z wszystkich modeli samochodów osobowych marki Skoda, największą popularnością cieszy się niezmiennie Octavia. W rankingach sprzedaży najwięcej zyskuje natomiast kompaktowy Skoda Suv Karoq.
PrzyczepyMarter.pl Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności

Skoda w 2019 roku zaprezentuje pierwszy, w pełni elektryczny model samochodu


Kluczowym aspektem podczas wdrażania technologii z zakresu elektromobilności jest zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa, jak i oferowanie najlepszych systemów wspomagania kierowcy oraz usług z obszaru connectivity w zelektryfikowanych modelach samochodów. Dlatego jednym z priorytetów Škody jest możliwość zapewnienia klientów o tym, że zakup samochodu elektrycznego odpowiada ich wymaganiom i stanowi dobrą inwestycję w przyszłość.
Katalog Przyczepy Samochodowe

Kolejnym wyzwaniem jest zapewnianie kierowcom jak największego komfortu w trakcie jazdy. Przykład modelu koncepcyjnego VISION E pokazał, że samochody elektryczne Škody będą wyróżniać się pod względem przestronności. Wnętrze auta przypomina te, które znane są z dostępnych w aktualnej ofercie modeli SUV-ów. Dzięki dodatkowej przestrzeni uzyskanej przez usunięcie silnika spalinowego i skrzyni biegów, w pojazdach elektrycznych pojawia się miejsce na dwa bagażniki – z przodu i z tyłu.

Na efekty wdrażania usług z zakresu elektromobilności do oferty modelowej Škody nie trzeba będzie długo czekać. W 2019 roku marka zaprezentuje pierwszy, w pełni elektryczny model samochodu. Będzie nim Škoda Citigo, zdolna przejechać 300 km na jednym ładowaniu oraz wspomagany energią elektryczną model SUPERB z napędem hybrydowym typu plug-in. Z kolei rok później klienci zapoznają się z pierwszym samochodem elektrycznym osadzonym na platformie MEB, który na jednym ładowaniu będzie w stanie przejechać do 500 km.

Zgodnie z prognozami na 2025 rok, samochody elektryczne wyprodukowane przez Škodę będą stanowić 25 proc. sprzedanych przez markę aut w Europie. Marka zamierza zainwestować co najmniej 2 miliardy euro w rozwój elektrycznych pojazdów i usług z zakresu elektromobilności. Kluczowe dla realizacji wyznaczonych celów jest równoczesne wdrażanie nowoczesnych technologii z zakresu cyfryzacji i automatyzacji oraz równoległe usprawnianie samych procesów produkcyjnych.

Škoda unowocześnia fabrykę i infrastrukturę magazynową


Škoda Auto dąży do wdrożenia w swoich zakładach produkcyjnych szeregu najnowszych technologii. Jednym z rozwiązań jest otwarcie drugiego już zautomatyzowanego magazynu małych części, co pozwoli zwiększyć efektywność pracy głównej fabryki. Wśród innowacji, które usprawnią proces produkcyjny samochodów Škody, wymienić należy roboty, które przenoszą drobne elementy bezpośrednio na linię produkcyjną.

- W poprzednim roku znacznie usprawniliśmy procesy logistyczne w naszym zakładzie produkcyjnym w Kvasinach. Teraz, dzięki zautomatyzowanemu magazynowi małych części, jesteśmy w stanie podnieść wydajność procesów także w głównej fabryce w Mlada Boleslav. Magazyn ten jest znacznie większy i doskonale przygotowany do produkcji samochodów z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Wszystko zgodnie z zasadami koncepcji Przemysł 4.0 – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu Škoda Auto ds. produkcji i logistyki.

Otwarty już w lipcu 2018 roku magazyn w myśl zasad Przemysłu 4.0, pozostaje w pełni zautomatyzowany. Drobne elementy są odpowiednio przechowywane a później dostarczane przez roboty na linię montażową w wymaganej kolejności. Proces ten umożliwia zwiększenie precyzji pracy, przyśpieszenie procesów logistycznych i dalszą minimalizację błędów. Maszyny odciążają pracowników wykonując pracę wymagającą fizycznie. Pozwala to przeznaczyć więcej czasu na skanowanie etykiet czy przenoszenie pojemników z drobnymi elementami w obszarze towarów przechodzących i wychodzących.

Na powierzchni 2000 m2 znajduje się przestrzeń dla 71 tysięcy pojemników mieszczących małe części. Półki o wysokości 14 metrów pozwalają przechowywać 580 plastikowych skrzyń na godzinę. Taka sama liczba niedużych paczek może być obsłużona podczas kompletacji towarów wychodzących. Wszystko dzięki podziałowi pracy pomiędzy roboty – dwa odpowiadają za przechowywanie towarów, a pozostałe dwa za ich przemieszczanie na terenie fabryki.

Rozwiązania wdrażane przez Škodę to kontynuacja Strategii 2025, której jednym z kluczowych filarów jest digitalizacja procesów produkcyjnych.

Drony usprawnią proces inwentaryzacji w fabrykach samochodów Škoda


Wraz ze wzrostem sprzedanych samochodów, Škoda pracuje równocześnie nad rozwojem cyfryzacji procesów produkcyjnych w swoich fabrykach. Do tego celu wykorzystano drony, które będą w przyszłości na szeroką skalę wykorzystywane do usprawnienia inwentaryzacji i ułatwienie pracownikom wykonywania codziennych zadań. Te bezzałogowe pojazdy powietrzne są w stanie identyfikować i liczyć kontenery znajdujące się poza fabryką oraz określać ich dokładną lokalizację. Wdrożenie innowacyjnej technologii do codziennej pracy planowane jest w drugiej połowie 2019 roku.

Pierwszy dron w fabryce Škody w Mlada Boleslav został oparty na projekcie standardowego modelu Kingfisher oferowanego przez firmę Robodrone. Jest wyposażony w sześć wirników, lata z prędkością do 20 km/h oraz przenosi towary o masie do 5 kg. W trakcie trwającej fazy testowej zadaniem drona jest identyfikowanie i liczenie pustych kontenerów, znajdujących się na zewnątrz fabryki. Statystyki powstałe na podstawie zapisów drona, wykonywanych o trzech różnych porach dnia, trafiają następnie do systemów informatycznych w dziale logistyki. Tam podlegają dalszemu przetwarzaniu. Aby móc dokładnie określić lokalizację kontenerów, bezzałogowy pojazd powietrzny został wyposażony w technologię LIDAR (ang. Light Detection And Ranging), wykonującą do 300 tys. zdjęć na sekundę. Dron porusza się, wykorzystując do tego celu mapę 3D, a dzięki specjalnie zaprogramowanym algorytmom zdolny jest równocześnie namierzać i liczyć wyposażone kontenery. Wdrożenie dronów do codziennej pracy w fabrykach ŠKODA AUTO planowane jest w drugiej połowie 2019 r. Do tej pory ŠKODA zainwestowała w technologię dronową ok. 200 tys. euro.

99 400 samochodów dostarczonych w październiku do klientów na całym świecie


Sprzedaż samochodów marki Skoda w październiku 2018 roku okazała się mniejsza o 7,4% w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym. W przypadku tego producenta samochodów wpływ na to miały dwa czynniki. Po pierwsze mniejsze zapotrzebowanie na nowe auta na rynku chińskim, a także zmiany związane z dostosowaniem samochodów do nowych norm emisyjnych WLTP. Jednak już w skali roku Škoda kontynuuje tendencję wzrostową dostarczając do klientów o 6,1% więcej samochodów osobowych niż w 2017 roku.

W samej tylko Polsce od stycznia do końca października odnotowano dwucyfrowy wzrost rejestrujących samochody Skoda. Jest to 57 194 samochodów, czyli o 11,81% więcej w stosunku do poprzedniego roku. Jeśli chodzi o październik, tak jak na całym świecie, również w Polsce widać tendencję spadkową. Z raportu wynika, że do klientów trafiło 5 834 samochodów czyli o 0,49% mniej niż w poprzednim roku. Mimo to ten producent nadal pozostaje liderem sprzedaży samochodów osobowych w Polsce.

W Europie Zachodniej, Škoda dostarczyła w październiku 36 800 pojazdów, tym samym poprawiając wynik z poprzedniego roku (38 300 samochodów w 2017 r.). W Wielkiej Brytanii sprzedano o 9% więcej niż w 2017 roku (5 100 samochodów), we Francji o 4% (2 700 samochodów), we Włoszech o 4,1% (2 300 samochodów), w Austrii o 4,3% (2 100 samochodów), a w Belgii o 8,1% (1 700 samochodów). W Europie Wschodniej Škoda zwiększyła liczbę dostaw o 17,7% w porównaniu z październikiem 2017 r. Największy wzrost odnotowano w Serbii (o 29,6%), na Ukrainie (o 21,4%) i w Bośni (o 16,9%). Na rynku rosyjskim Škoda zanotowała jeden z największych wzrostów sprzedaży, dostarczając do klientów 7 600 pojazdów, czyli o 33,1% więcej nić w październiku 2017 rroku. W Europie Środkowej dostarczono 18 000 pojazdów w październiku, czyli o 1,2% mniej niż w 2017 roku. Największy, dwucyfrowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano w Słowacji (o 11,8%) i na Węgrzech (o 16,1%). Od stycznia do października 2018 r. Škoda dostarczyła 276 300 pojazdów do klientów na największym rynku w Chinach. W Indiach marka ustanowiła rekordową sprzedaż w październiku, dostarczając do klientów 1 700 samochodów, czyli o 4,5% więcej niż w analogicznym okresie w poprzednim roku.

Wartym odnotowania jest także fakt, wcześniej już wspomniany, że w połowie października linię produkcyjną opuścił milionowy samochód tej marki w 2018 roku! Jest to historyczny rekord w historii marki, ponieważ udało się to osiągnąć o dwa tygodnie wcześniej niż w poprzednim roku. Z przekazanych informacji, milionowym samochodem okazał się egzemplarz Skoda Fabia z silnikiem 1.0 TSI. Dlaczego Skoda osiągnęła taki sukces na rynku motoryzacyjnym i nadal zajmuje czołowe miejsca w rankingach sprzedaży? Nie malejącą popularnością wśród klientów nadal cieszą się samochody w modelach Octavia i Fabia. Palmę pierwszeństwa zaczynają przejmować również udane modele samochodów z gamy Suv - Kodiaq oraz Karoq.

– Świetne wyniki w bieżącym roku wyraźnie wskazują na to, że bogata oferta Škody jest dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów na rynkach międzynarodowych. W ostatnim czasie odnotowaliśmy znaczący wzrost produkcji i sprzedaży. Obecnie, już piąty rok z rzędu, świętujemy produkcję milionowego samochodu. Naszym celem strategicznym na 2019 rok jest kontynuowanie tendencji wzrostowej. Kluczową rolę dla rozwoju marki w segmencie A będzie odgrywać innowacyjny model Škoda Scala, który wraz z końcem roku trafi do naszego portfolio – mówi Michael Oeljeklaus, Członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. produkcji i logistyki.


Milionowy model ŠKODY, ustanawiający tegoroczny rekord, to Škoda Fabia z silnikiem 1.0 TSI, która zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najbardziej popularnych samochodów marki, zaraz po bestsellerowej Škodzie OCTAVIA. Nieprzerwana popularność tych modeli stanowi dowód na to, że współcześni kierowcy cenią kompaktowe, dobrze wyposażone samochody, zapewniające komfort i bezpieczeństwo w trakcie codziennej, miejskiej jazdy.

Duże znaczenie w budowaniu sukcesu Škody ma trwająca ofensywa marki w segmencie SUV. Rosnąca popularność modeli Kodiaq i Karoq wśród klientów na całym świecie świadczy o zapotrzebowaniu na te wszechstronne, nowocześnie wyposażone pojazdy. Duży udział w kształtowaniu świetnych wyników marki ma także sprzedaż modelu Kamiq, dostępnego wyłącznie na rynku chińskim. Wkrótce portfolio SUV-ów w Chinach poszerzy się o nową Škodę Kodiaq GT, której oficjalna premiera odbędzie się w listopadzie podczas targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show w Chinach.

Źródło: materiały prasowe Škoda Auto
Blog prowadzony jest w celu promowania przyczep samochodywch w Łasku online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
TAGI
skoda scala samochody fabia kompakt octavia drony elektromobilność
OPINIE
Napisz Opinię: Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Neptun przyczepa platforma N13-305 multi z hamulcem najazdowym
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Łask: Wypożyczalnia i Sklep Przyczepy Samochodowe do 750 KG
›  Škoda Scala to nowy model samochodu kompaktowego z Czech
›  Stacja Benzynowa ViaToll: Gdzie Kupić dla Przyczep Samochodowych
›  Motoryzacja Przyczepy samochodowe Black Friday Czarny Piątek 2018
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu?
›  Pierwsze zdjęcia samochodu Škoda Scala z jego wnętrza przed premierą!
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Laweta samochodowa Szwajcarka Sprzedam! Waga, wymiary i cena.
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Części samochodowe Łask do samochodów osobowych i dostawczych
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Case Study: Pozycjonowanie stron razem z PrzyczepyMarter w Google
›  Szybki rozwój przemysłu napędza transport ładunków ponadgabarytowych
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Szlak bojowy Armii Łódź we wrześniu 1939 roku w wojnie obronnej
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
›  Przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce. Przegląd rynku!
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 10/Grudzień/2018 (04:30) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois [GN197]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy [GN034]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena brutto (z VAT) 5550.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps [GN125]

  Cena brutto (z VAT) 4100.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2030.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
Przyczepy Samochodowe Katalog
PrzyczepyMar
ter