PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program

Marcin Jankowski  •  25/Marzec/2019 (15:53), aktualizacja 1/Luty/2020 (13:08)
Każdego roku na Jasnej Górze w Częstochowie spotykają się motocykliści z całej Polski, aby rozpocząć wspólnie sezon motocyklowy i szczęśliwie go zakończyć - mając tyle samo powrotów co wyjazdów. Nie inaczej będzie teraz, kiedy w Częstochowie w kwietniu 2020 roku odbędzie się największy zlot motocyklowy 2020 i miasto zapełni się motocyklami z różnych zakątków naszego kraju. Od pewnego czasu pod Jasną Górę fani dwóch kółek udają się na dwa różne wydarzenia - jedni w ramach Zlotu Gwiaździstego Częstochowa 2020, a drudzy w ramach Zjazdu Gwiaździstego Częstochowa 2020. Jednak łączy ich jedno - wszyscy chcą wspólnie rozpocząć sezon motocyklowy na błoniach pod Klasztorem na Jasnej Górze w Częstochowie. W ubiegłym roku na Zlocie Gwiaździstym pojawiło się przeszło 50 000 motocyklistów oraz pielgrzymów i z całą pewnością można stwierdzić, że było to największe wydarzenie motocyklowe w Polsce. Drugie wspomniane wydarzenie czyli na Zjazd Gwiaździsty na wspólną modlitwę do sanktuarium w Częstochowie przybyło około 1 500 motocyklistów w 2019 roku.
PrzyczepyMarter.pl Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program

Termin i program Zlotu Gwiaździstego oraz Zjazdu Gwiaździstego Częstochowa 2020 (Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2020)


Na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego udostępniono informację na temat harmonogramu organizowanych wydarzeń w 2020 roku. Między innymi potwierdzono i podane termin Zlotu Gwiaździstego w Częstochowie na Jasnej Górze. Przez większość motocyklistów zlot motocyklowy uznawany jest za otwarcie sezonu motocyklowego 2020 Częstochowa.

XVII Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego Jasna Góra 2020
Zlot Gwiaździsty odbędzie się w dniach 4 - 5 kwietnia 2020 roku na polach pod klasztorem na Jasnej Górze. Najważniejsza część, czyli wspólna Msza św. odbędzie się 5 kwietnia w Niedzielę Palmową, po której nastąpi poświęcenie motocykli. Część religijną poprzedzi wspólna parada motocykli z wjazdem do miasta i przejazdem ulicami Częstochowy. W poprzednim 2019 roku wspólna modlitwa na Jasnej Górze zgromadziła przeszło 50 000 motocyklistów.

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy Jasna Góra 2020
Zjazd Gwiaździsty w Częstochowie 2020 jest drugim wydarzeniem organizowanym na Jasnej Górze dla motocyklistów z całej Polski, tym razem przez Stowarzyszenie pod taką samą nazwą. Zjazd motocyklowy do Częstochowy odbędzie się tydzień po Świętach Wielkanocnych - tj. w niedzielę 19 kwietnia 2020 roku - informują organizatorzy zlotu motocyklowego w Częstochowie.

Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy 2020 rozpocznie się paradą motocyklowę z Jurajskiego Olsztyna na Błonia Jasnogórskie, gdzie o godzinie 1200 odbedzie się uroczysta Msza Św. i poświęcenie motocykli. Po zakończonej eucharystii na Jasnej Górze, gdzie każdy będzie wspólnie z innymi modlił się udany sezon motocyklowy, wszyscy przejadą do Olsztyna na dalszą część niedzielnego Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego. Na miejscu organizator zapowiedział dodatkowe atrakcje, które zostaną zrealizowane przy udziale wójta Tomaszem Kucharskim. Rok temu, we wspólnej modlitwie w Częstochowie w Zjeździe Gwiaździstym 2019 uczestniczyło około 1 500 motocyklistów, co potwierdziło biuro prasowe Jasnej Góry.

Jaka będzie przyszłość Zlotu i Zjazdu Gwiaździstego w Częstochowie 2020?
Podczas spotkania w 2019 roku w Częstochowie, na koniec zlotu motocyklowego głos zabrała Katarzyna Wróblewska, komandor XVI Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego i wiceprezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, która odczytała list od Iwony Węgrzyn-Bocheńskiej, córki śp. Wiktora Węgrzyna. Komandor zapowiedziała także, że czynione są starania, aby po latach podziału w przyszłym roku (red. w 2020 roku) na Jasnej Górze mógł odbyć się jeden wspólny zlot. Od kilku lat bowiem oddzielne spotkanie z poświęceniem motocykli organizowało także Częstochowskie Stowarzyszenie Motocyklowe.

Zlot motocyklowy w Częstochowie 2020 (otwarcie sezonu motocyklowego 2020 Częstochowa) należy z jednej strony traktować jako czas wspólnych spotkań i wymiany własnych doświadczeń na kolejny sezon, tym samym na przyszłe wyprawy motocyklowe. Z drugiej strony, spotkanie w Częstochowie w klasztorze na Jasnej Górze to duchowo - religijne przeżycie, gdzie wiele osób chce rozpocząć sezon motocyklowy. Zlot motocyklowy w Częstochowie to jedyne takie wydarzenie w skali kraju, gdzie w jednym miejscu spotykają się motocykliści z całej Polski, bez podziału na przekonania czy klub motocyklowy.

W Niedzielę Palmową - 5 kwietnia 2020 roku - odbędzie się jeden z największych w Polsce gwiaździsty zlot motocyklowy w Częstochowie. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego, celebracją w Niedzielą Palmową Kościół rozpoczyna Wielki Tydzień na pamiątkę wydarzeń, kiedy Jezus wjechał do Jerozolimy na znak przyjścia Królestwa, które Król-Mesjasz idzie wypełnić przez Paschę swojej Śmierci i swojego Zmartwychwstania.

Częstochowa oraz Jasna Góra z cudownym obrazem Matki Boskiej


Częstochowa zawdzięcza swą sławę w kraju i za granicą nie starożytności ani rozwiniętemu miastu, lecz klasztorowi OO. Paulinów z Cudownym Obrazem Matki Boskiej na Jasnej Górze. Rzesze pielgrzymów ciągną tu ze wszystkich stron odrodzonej Polski, w grupach i pojedynczo. W największe święta Matki Boskiej urastają one do wielotysięcznych tłumów zalegających plac przed szczytem. Tłoczą się wtedy pielgrzymi w mrocznej, oświetlonej migotliwym blaskiem świec i srebrnych lamp Kaplicy Cudownej.

Jasna Góra zawdzięcza swoje powstanie Cudownemu Obrazowi Matki Boskiej, który jest zarazem jej skarbem i magnesem przyciągającym corocznie wielkie rzesze pątników do Częstochowy. Jest ona świętością nie tylko całej Polski, lecz i całego świata chrześcijańskiego.

Tu też koncentruje się życie duchowe i religijnie naszego narodu. — Jasna Góra wraz z Cudownym Obrazem stała się sercem Polski, narodowym sanktuarium. Tu właśnie przez blisko sześć wieków podążały w kornym hołdzie tysiące, miliony ludzi, tu przybywały zastępy włościan, mieszczan, szlachty i arystokracji, tu każdy z królów polskich począwszy od Władysława Jagiełły, a skończywszy na Auguście III uważał za swój obowiązek złożyć hold Maryi i powierzyć Jej opiece siebie i losy Państwa, tu wreszcie przychodził rycerz, aby błagać o pomyślność naszego oręża, wódź o zwycięstwo, wieśniak o urodzaje, a chory o uzdrowienie. A ze skromnych pątniczych ofiar, z fundacji pańskich i królewskich powstały z biegiem czasu: potężny klasztor, mury, wały, fosy, kościół i piękna, bogata kaplica.

Przez sześć wieków istnienia przechodziły nad Jasną Górą pożogi wojenne, dni chwały i triumfu, pożary i okresy rozbudowy. Przeszły lata, pomarli Indzie w nich żyjący, a pamięć o wydarzeniach złączonych z Jasną Górą, żyje dotąd dzięki temu, że każdy fakt został zapisany w kronikach klasztornych.

Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej został umieszczony na Jasnej Górze w 1382 roku od założenia klasztoru OO. Paulinów przez Władysława Opolczyka. O dziejach obrazu poprzedzających ten rok nie ma pewnych i dokładnych wiadomości pomimo usilnych starań w tym kierunku. Według podania obraz jest pędzla św. Łukasza Ewangelisty i został namalowany na blacie cyprysowego stolika, przy którym Najświętsza Panienka pracowała. Cudowny obraz Matki Bożej ma wymiary 122,2 centymetry wysokości, 82,2 centymetry szerokości i 3,5 centymetra grubości. Namalowany jest temperą na trzech deskach oklejonych płótnem pokrytym warstwą gruntu kredowego o grubości od 2 do 3 centymetrów. Zdobią go korony złote, dar papieża Piusa X z 1910 roku oraz sukienki wysadzane drogimi kamieniami z 1717 roku.

Pierwsza część cudownej kaplicy Matki Bożej wzniesiona została w stylu gotyckim z końce XIV stulecia i mieści obraz Matki Bożej. Druga, oddzielona kratą gdańskiej roboty z XVII wieku, powstała w połowie XX wieku.

Będąc na dziedzincu przed wejściem do kościoła, po prawej i lewej stronie znajdują się schody prowadzące na wały. Biegną one wokół budynków z czterema bastionami, pamiątka fortyfikacji z XVII wieku wsławionych bohaterską obroną przed Szwedami w 1655 roku. Obroną dowodził wówczas o. Augustyn Kordecki, przeor tutejszego klasztoru.

Przez podłużną kruchtę skręcającą w prawo, wchodzimy do kościoła (bazylika). Zbudowano go w XV stuleciu w stylu gotyckim. Wielki pożar latem 1690 roku zniszczył jego wnętrze z pięknym ołtarzem i wspaniałymi stallami, a waląca się wieża zdruzgotała jego sklepienie. Odbudowano go i ozdobiono w duchu panującego wówczas baroku. Piękne freski na sklepieniu wykonał Karol Dankwart. Ołtarz główny zdobi monumentalna rzeźba sceny Wniębowzięcia, przypisywana Fontanie.

Zakon oo. Paulinów powstał w początkach XIII wieku na Węgrzech. W Polsce posiadał 20 klasztorów. Drugim, słynnym w Polsce jest klasztor OO. Paulinów w Krakowie na Skałce. Nad całością Jasnej Góry panuje 105 metrowa wieża.

Jeśli chodzi o samą Częstochowę, to jej historia jej nierozerwalnie związana z klasztorem na Jasnej Górze oraz obrazem Matki Boskiej. Według tradycji, wieś Częstochowa prawdopodobnie została założona przez jednego z rycerzy z końcem XI wieku. Pierwszą historyczną wzmianką, która potwierdziła istnienie wsi Częstochowa był dokument biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża z 1220 roku, który zawierał spis miejscowości, które zobowiązane były płacić na rzecz klasztoru w Mstowie dziesięcinę. W tym roku - Częstochowa - obchodzić będzie rocznicę 800-lecia użycia poraz pierwszy nazwy dla miejscowości Częstochowa. Tym samym będzie to wyjątkowy rok dla mieszkańców oraz pielgrzymów, którzy wezmą udział w Zlocie Gwiaździstym Częstochowa 2020 oraz w Zjeździe Gwiaździstym Częstochowa 2020.

Częstochowie prawa miejskie nadano pomiędzy 1356 a 1377 rokiem. Dokument, który dokładnie by to określał, prawdopodobnie spłonął i nie da się określić konkretnej daty nadania praw miejskich dla Częstochowy. Ostatni dokument 1356 roku wymienia Częstochową jako wieś, a kolejny z 1377 roku już określa Częstochowę jako miasto. Z tąd przyjęło się, że miasto zyskało wyższy status w tym przedziale lat.

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego Częstochowa 2019


Dwa wydarzenia i jeden wspólny cel! W zbliżającym się sezonie już 6-7 kwietnia 2019 roku do Częstochowy na Jasną Górę zjadą się motocykliści z całej Polski, aby przy ryku swoich maszyn wziąć udział w paradzie motocykli ulicami Częstochowy, a następnie wziąć udział w Mszy św. organizowanej na szczycie klasztornym. W ubiegłym roku zjechało się do Częstochowy około 50 000 motocykli - jak podają organizatorzy - którzy wspólnie łączyli się w wymiarze duchowym na pielgrzymca i swoją obecnością wspominali także pierwszego komandora i pomysłodawcę Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego śp. Wiktora Węgrzyna.

Program Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019 (6/7 kwietnia):

W sezonie 2019 roku kolejny Motocyklowy Zlot Gwiaździsty rozpocznie się w godzinach popołudniowych już 6 kwietnia (sobota). O godzinie 1700 przed Domem Pielgrzyma zaplanowano zbiórkę, po czym zostaną złożone kwiaty przed pomnikiem kpt. Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca" - członka AK i twórcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, działającego od kwietnia 1945 roku. Następnie o godzinie 1800 w Sali Różańcowej Jasnogórkiego Klasztoru będzie miało miejsce wspólne spotkanie motocyklistów oraz prezentacja filmu. Wieczorem, o godzinie 2100 uczestnicy wezmą udział w Apelu Jasnogórskim

W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku na godzinę 1000 zaplanowano wspólną paradę motocyklową ulicami Częstochowy i przejazd pod Klasztor, gdzie o godzinie 1200 rozpoczną się główne uroczystości z Mszą św. Centralnym punktem tej religijno-patriotycznej pielgrzymki motocyklistów jest Msza św., która rozpocznie się w południe na Szczycie jasnogórskim połączona z Aktem Zawierzenia polskich motocyklistów.

XVI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego czyli radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Polsce w dniach 6 -7 kwietnia 2019 roku na Jasnej Górze - z tym hasłem będzie organizowany już 16. Zlot Gwiaździsty w Częstochowie. Oprócz spotkań wszystkich motocyklistów w Częstochowie, Wiktor Węgrzyn był także inicjatorem rajdu, podczas którego odwiedzano wszystkie miejsca związane ze zbrodnią katyńską na Kresach Wschodnich.

W 2015 i 2016 Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński pod zarządem Wiktora Węgrzyna skrytykował polski rząd za zakaz wjazdu nałożony na Nocne Wilki, mówiąc, iż dwa rajdy tego klubu motocyklowego miały miejsce wcześniej oraz zadeklarował zapalenie świec w imieniu Nocnych Wilków na grobach żołnierzy Armii Czerwonej, pomimo protestów ze strony rodzin ofiar zbrodni katyńskiej. Z tego powodu część rodzin ofiar zbrodni katyńskiej nie chciała być utożsamiana z rajdem. W kwietniu 2016 wyraził gotowość, by razem z kolegami eskortować członków Nocnych Wilków, którzy w rocznicę zwycięstwa ZSRR w II wojnie światowej udadzą się z Moskwy do Berlina. Sprawę tą szeroko opisały ogólnopolskie media.

Wiktor Węgrzyn zmarł 17 stycznia 2017 roku w Chicago, USA.

Jak podkreśla Katarzyna Wróblewska - komandor Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego i wiceprezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński - jasnogórski Zlot ma wymiar religijny, patriotyczny, ale i charytatywny. Zbieramy pieniądze, żeby zawieźć dary na Wschód Polakom, którzy pozostali na Kresach, którzy są najbiedniejsi z nas. I o tym tutaj pamiętamy, i te środki, które zgromadzimy, cały dochód idzie na pomoc tym ludziom. Jak co roku zbieramy też maskotki, one trafiają później do sierocińców w Polsce i na Kresach. Prowadzimy tez akcję poboru krwi, w 2017 roku udało się zebrać 20 litrów.

Poprzedni sezon rozpoczął się w bardzo udanie, gdzie podczas pięknej i słonecznej pogody na Jasnej Górze zebrało się w niedzielę 8 kwietnia około 50 000 motocyklistów. W trakcie jubileuszowego XV Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego zebrani motocykliści z całego kraju rozpoczęli sezon motocyklowy na polskich drogach i modlili się o bezpieczną jazdę.

Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Miękina, dziekan dekanatu Miorskiego i proboszcz parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Jozafata Kuncewicza Biskupa i Męczennika w Miorach, a koncelebrował m.in. o. Bátor Botond, były quasi-prowincjał paulinów na Węgrzech, rektor kościoła skalnego w Budapeszcie, również pasjonat motocykli.

Słowa powitania do zebranych skierował o. Jan Poteralski, podprzeor sanktuarium. Mówił: Ukochani pielgrzymi, mogliśmy już od wczoraj na polskich ulicach, w miastach i wioskach zauważyć jakieś pospolite ruszenie, bo przecież z każdego niemal zakątka polskiej ziemi i Europy przybyliście tutaj na Jasną Górę, przybyliście na swoich pięknych motorach, aby spojrzeć w oblicze Maryi, która prowadzi nas do Jezusa, Jedynego Zbawiciela Świata. To wielka radość, podziwiamy waszą odwagę, podziwiamy wasze zorganizowanie, podziwiamy was jako Polaków, katolików i Europejczyków, którzy przybywają na Jasną Górę, do duchowej Stolicy Polski (…) Ukochani pielgrzymi - motocykliści, dziękujemy za waszą troskę o Polaków mieszkających na Kresach. To niemal każdego roku możemy was spotkać na Kresach, gdzie idziecie niosąc nadzieję, niosąc Polskę, niosąc dobre słowo, oni tam na was czekają, modlą się za was i dziękują za waszą postawę.

8. Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty w Częstochowie 2019


W rozpoczynającym się sezonie motocyklowym w kwietniu, w Częstochowie spotykają się także drugi raz motocykliści z całej Polski, na Motocyklowym Zjeździe Gwiaździstym, który organizowany jest przez brać motocyklową z Częstochowy nawiązując w swych tradycjach do pierwszych spotkań w klasztorze na Jasnej Górze. W poprzednim roku odbył się 7. Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy, w niedzielę 22 kwietnia na Jasnej Górze. Była to druga grupa motocyklistów, która w kwietniu ubiegłego roku na Jasnej Górze rozpoczęła sezon.

- Nasz cel od 7 lat, bo już tyle organizujemy te Zloty, to przede wszystkim integracja motocyklistów i powierzenie sezonu, żebyśmy przetrwali w dobrym stanie – podkreślił Janusz Adamkiewicz, prezes Stowarzyszenia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty, podczas wydarzenia w Częstochowie w kwietniu 2018 roku. Choć minął rok od tamtych dni, również w tym sezonie, cel dla każdego motocyklisty jest ten sam i nie zmienny.

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2019 jest niezależnym wydarzeniem od Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego. W tym roku odbędzie się 14 kwietnia 2019 roku. Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty wyrósł z tradycji motocyklowej miasta Częstochowy. W czasie spotkania podkreślane są tradycje częstochowskich klubów motocyklowych - zarówno przedwojennego Częstochowskiego Towarzystwa Cyklistów i Motocyklistów, jak również powstałego po wojnie Częstochowskiego Klubu Motocyklowego "Włókniarz" wraz jego sportowymi tryumfami. Spotkanie jest przypomnieniem ponad 80-letniej tradycji rozpoczęcia zjazdów gwiaździstych do Częstochowy, organizowanych przez Częstochowskie Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów. Organizatorzy - Stowarzyszenie Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy - chcą przypomnieć uczestnikom spotkania o ważnych chwilach częstochowskich pasjonatów motocykli.

Program 8. Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego Częstochowa 2019

Godz. 900 – Zbiórka motocyklistów w Olsztynie k/ Częstochowy (12 km od Jasnej Góry), na parkingu przy Spichlerzu pod olsztyńskim zamkiem.
Godz. 1000 – Powitanie uczestników, spotkanie z władzami Gminy Olsztyn i Miasta Częstochowy.
Godz. 10330 – 1130 – Przejazd motocyklistów zaplanowaną trasą z Olsztyna k/Częstochowy na Błonia Jasnogórskie.
Godz. 1200 – Uroczysta Msza Św. na Błoniach Jasnogórskich i poświęcenie motocykli.
Godz. 1330 – Zakończenie Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy 2019.

Szukasz szybkich wiadomości o Zlocie Motocyklowym Częstochowa 2020?


Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o Zlocie Motocyklowym Gwiaździstym Częstochowa 2020 i rozpoczęciu sezonu motocyklowego dla fanów motoryzacji. Chcemy dostarczać najciekawsze i pomocne wiadomości naszym czytelnikom na portalu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter!Dlaczego na zlot motocyklowy gwiaździsty do Częstochowy 2020 przyjeżdża tak dużo motocyklistów?
Na zlot motocyklowy w Częstochowie, każdego roku przyjeżdżają tysiące motocyklistów. Dzieje się tak regularnie, a nie tylko w jeden określony sezon. W dużej mierze wynika to z tego, że zlot gwiaździsty w Częstochowie 2020 uznawany jest przez wielu fanów dwóch kółek za rozpoczęcie sezonu motocyklowego w naszym kraju. W tym roku, zlot motocyklowy w Częstochowie 2020 odbędzie się w Niedzielę Palmową w kwietniu. Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest w artykule na portalu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter.Ile jest zlotów rozpoczynających sezon motocyklowy w Częstochowie 2020?
W Częstochowie pod Jasną Górą odbywają się dwa zloty motocyklowe, organizowane przez dwa różne stowarzyszenia. Pierwszy z nich oficjalną nazwę ma Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2020 oraz drugi to Zjazd Gwiaździsty Częstochowa 2020. Pierwszy jest tłumniej odwiedzany i organizowany jest wcześniej. Drugi natomiast odbywa się w późniejszym terminie, ale również na błoniach pod Jasną Górą w Częstochowie. Organizacja dwóch wydarzeń wynika z tego, że oba stowarzyszenia nie mogą dojść do porozumienia w kwestiach organizacyjnych. Dla samych motocyklistów jest to raczej kwestia poboczna.Kiedy odbędzie się rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Częstochowie 2020?
Umowne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Częstochowie odbędzie się w Niedzielę Palmową na Jasnej Górze podczas pierwszego Zlotu Gwiaździstego Częstochowa 2020 w tym sezonie. Tak samo jak w roku ubiegłym, również i na tym zlocie motocyklowym przewiduje się około 50 000 motocyklistów z całej Polski.
Źródło: PrzyczepyMarter/ materiały prasowe Jasna Góra/Rajd Katyński/Zjazd Gwiaździsty

1

Zloty motocyklowe 2020 w Polsce: gdzie warto się wybrać?

Zloty motocyklowe 2020 w Polsce: gdzie warto się wybrać?© motocykl/domena publicznaKażdego roku w Polsce organizowanych jest kilkaset zlotów motocyklowych dla fanów dwóch kółek. Jedne cieszą się większą popularnością a inne mniejszą... Nie zmienia to faktu, że warto wybrać się choć raz na takie spotkanie, aby poczuć klimat zlotów motocyklowych 2020 oraz dobrze się zabawić w gronie innych osób i wymienić własne doświadczenia z sezonu.

Wraz z rozwojem rynku motoryzacyjnego, a w szczególności rynku motocyklowego w Polsce, organizowanych jest coraz więcej zlotów motocyklowych w różnych regionach Polski. Część z nich to imprezy przygotowywane typowo dla motocyklistów, a część z nich funkcjonują jako imprezy towarzyszące dla różnych regionalnych obchodów. Jako przykład największego zlotu motocyklowego w Polsce, należy podać wspomniany w tym artykule - rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2020 czyli zlot gwiaździsty Częstochowa 2020.

Od początku, motocykl należał do prostych środków komunikacji, z którego korzystali raczej zapaleńcy. Historia pierwszych motocykli sięga 1885 roku, kiedy Gottlieb Daimler opatentował pierwszy pojazd dwukołowy, napędzany przez silnik spalinowy. W cztery lata później, opatentował on silnik dwucylindrowy, który stał się prototypem silników motocyklowych w późniejszych modelach i pozwolił na ich rozwój i dalszy postęp na rynku motocykli. Od tego czasu, rozwój motocykli różnych odmian idzie wielkimi krokami naprzód. Powstają nowe konstrukcje, rozwiązania stosowane w motocyklach i nowe pomysły na przyszłość.

Choć historia rozwoju motocykli na świecie jest bardzo interesująca, to jednak w tym miejscu jest zbyt mało miejsca, aby w całości ją przytoczyć. Wytrwały czytelnik portalu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter, może jednak w najbliższym czasie spodziewać się szeregu artykułów na ten temat. Nie tracąc jednak czasu, zachęcam wszystkich do śledzenia nowości na rynku oraz dodawania w naszym katalogu zlotów motocyklowych 2020 nowych wydarzeń.

Korzystając z tej okazji, zachęcam wszystkich do dodawania informacji o kolejnych zlotach motocyklowych w sezonie 2020, aby każdy mógł dowiedzieć się o ciekawych wydarzeniach w swoim regionie. Wiadomości te pozwolą podjąć decyzję, gdzie wybrać się na zlot motocyklowy w 2020 roku!
2

XVI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019

XVI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019© Rajd Katyński/materiały prasowePlakat i szczegółowy program XVI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019

Jak co roku na Błoniach będzie zlokalizowany punkt, gdzie wszyscy motocykliści zebrani na Motocyklowym Zlocie Gwiaździstym w Częstochowie na Jasnejgórze będą mogli honorowa oddać krew. Cały dochód ze sprzedaży znaczków zlotowych zostanie przeznaczony na pomoc Polakom na Kresach. Organizator prosi wszystkich motocyklistów o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów o ruchu drogowym oraz słuchania poleceń służb porządkowych. Dbajmy o swoje życie i zdrowie!

Jak każdego roku Motocykliści proszeni są o przywiezienie ze sobą zabawek, które zostaną przekazane dzieciom w sierocińcach w Polsce i na Kresach Rzeczypospolitej. Można też przywieźć materiały biurowe i artykuły szkolne.

Organizator przypomina, że na Zlocie w Częstochowie 2019 niedopuszczalny jest jakikolwiek handel i promocja polityczna.
3

8. Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy 2019

8. Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy 2019© Zjazd Gwiaździsty/Materiały prasowePlakat i szczegółowy program 8. Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy 2019
WIADOMOŚCI
Serwis specjalny z okazji 600-lecia nadania praw miejskich dla Łasku 1422 - 2022. W najbliższym czasie przygotowane zostaną specjalne publikacje o historii Łasku oraz różnych ciekawych wydarzeniach lokalnych w regionie.
TAGI
Blog Biznes Przyczepy zlot motocyklowy częstochowa 2020 zlot częstochowa 2020 zlot motocyklowy 2020 zakonczenie sezonu motocyklowego czestochowa 2020 zakończenie sezonu motocyklowego 2020 częstochowa zloty motocyklowe 2020 zjazd gwiaździsty 2020 zloty motocyklowe 2020 śląskie zloty motocyklowe czerwiec 2020 zloty motocyklowe kwiecień 2020 rozpoczecie sezonu motocyklowego czestochowa 2020 rozpoczecie sezonu motocyklowego 2020 częstochowa zlot motocyklowy częstochowa 2019 rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2019 częstochowa zlot motocyklowy częstochowa 2018 zlot gwiaździsty 2019 zlot gwiaździsty częstochowa 2019 zloty motocyklowe 2019 zlot gwiaździsty 2018 zjazd gwiaździsty 2019 zjazd gwiaździsty 2018 zlot czy zjazd gwiaździsty zlot motocyklowy częstochowa 2019 rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2018 częstochowa zlot motocyklowy częstochowa 2018 motocykle wydarzenia jasna góra częstochowa kalendarz imprez rozpoczęcie sezonu polska zloty motocyklowe 2019 kalendarz rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2019 gniezno otwarcie sezonu motocyklowego 2019 warszawa rozpoczecie sezonu motocyklowego 2019 zlot gwiaździsty 2018 imprezy motocyklowe 2019 zloty motocyklowe 2019 śląsk zloty motocyklowe 2019 lubuskie zloty motocyklowe 2020 wielkopolska zloty motocyklowe 2020 dolnośląskie zloty motocyklowe 2020 kujawsko-pomorskie zloty motocyklowe 2020 lubelskie zloty motocyklowe 2020 lubuskie zloty motocyklowe 2020 łódzkie zloty motocyklowe 2020 małopolskie zloty motocyklowe 2020 mazowieckie zloty motocyklowe 2020 opolskie zloty motocyklowe 2020 podkarpackie zloty motocyklowe 2020 podlaskie zloty motocyklowe 2020 pomorskie zloty motocyklowe 2020 śląskie zloty motocyklowe 2020 świętokrzyskie zloty motocyklowe 2020 warmińsko-mazurskie zloty motocyklowe 2020 zachodniopomorskie
OPINIE
Napisz opinię do artykułu tylko jako zalogowany użytkownik!
Wcześniej możesz Założyć konto i Zalogować się
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka na Dni Łodzi
›  Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi Atlas Arena
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020 info dnia
›  Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Motocykle Harley - Davidson na targach Poznań Motory Show 2020
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Łask wiadomości lokalne onlej budżet kredyty gotówkowe i pożyczki
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›  Polacy coraz chętniej korzystają z usług assistance
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Banki przechodzą na podpisy elektroniczne
›  Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Na rynek trafia pierwszy inteligentny zegarek dla cukrzyków
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Wypadek Łask policja z ostatniej chwili: wiadomości dnia onlej
›  Innowacyjne firmy z szansą na dofinansowanie i współpracę z rynkowymi gigantami
›  15 tys hoteli na świecie i 600 w Polsce
›  Technologia druku 3D usprawni produkcję spersonalizowanych przedmiotów
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Mobilne mikroskopy mogą już rozpoznawać choroby
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przewozy w regionach wracają na właściwe tory
›  Hasła reklamowe układane przez roboty bardziej chwytliwe niż te wymyślone przez człowieka
›  Co czwarty nastolatek doświadcza przemocy w internecie
›  Coraz większe zainteresowanie uprawą i wykorzystaniem konopi
›  Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków podcastowych
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Umacnia się pozycja polskich portów morskich
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
ŁódźŁaskZduńska WolaZelów Widawa SzadekSieradzPiotrków TrybunalskiTomaszów Mazowiecki

PabianiceBiałystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Olsztyn

Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Przyczepy Ranking przyczep Ubezpieczenia OC/AC Wydarzenia Prawo jazdy Sklep budowlany Blog

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook UniMarter

© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746  •  E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMart
er
Konto @  Menu ☈