PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Marcin Jankowski  •  14/Luty/2018 (12:38), aktualizacja 20/Wrzesień/2018 (20:51)
Zgodnie z polskimi przepisami o ruchu drogowym, każda nowa przyczepka samochodowa i przyczepa kempingowa musi zostać zarejestrowana w Wydziale Komunikacji, a także obowiązkowo jej właściciel musi wykupić dla niej obowiązkowe ubezpieczenie OC. W zależności od wielkości miejscowości, a co za tym idzie, natężenia petentów w poszczególnych Wydziałach Komunikacji gdzie rejestruje się nowe pojazdy, proces ten może zająć jedynie jeden dzień ale także czas oczekiwania może wynosić nawet kilka dni, aby otrzymać tymczasowy dowód rejestracyjny i tablicę rejestracyjną. Niektóre urzędy nie spieszą się i każą oczekiwać właścicielom na swoją kolejkę... Mimo tego mało optymistycznego wstępu, sam proces rejestracji nowej przyczepy samochodowej przebiega dość sprawnie i nie powinniście się go w ogóle obawiać!

Jakie są Wymagane Dokumenty do Rejestracji Przyczepy i Ile Wynoszą Opłaty za Wydanie Dowodu Rejestracyjnego i Tablicy?


Przechodząc do sedna problemu czyli dowiesz się jak zarejestrować przyczepę samochodową w Wydziale Komunikacji?! Jeśli już zdecydowaliście się na zakup konkretnej przyczepy samochodowej u wybranego przedstawiciela handlowego czy sklepie motoryzacyjnym, przyszedł czas na kilka niezbędnych formalności, które pozwolą Ci legalnie holować ją po drogach publicznych i umożliwią przewożenie towarów podczas prac domowych czy we własnej firmie.

W momencie kupna nowej przyczepy samochodowej - lekkiej z dopuszczalną masą całkowitą do 750 kg lub ciężkiej - otrzymujemy od każdego sprzedawcy w sklepie motoryzacyjnym minimum trzy dokumenty, które są niezbędne przy rejestracji pojazdu (przyczepy samochodowej, przyczepy kempingowej czy samochodu). Są to: przede wszystkim dokument zakupu jakim jest Faktura VAT (również w przypadku osób nie prowadzących działalności gospodarczej), Świadectwo Zgodności WE (homologacja) oraz Oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów.

Ważne jest, aby na Fakturze VAT, w przypadku osoby cywilnej, znalazły się dane adresowe z dowodu osobistego, w tym PESEL. Ponadto wpisuje się także producenta, numer VIN, model, rok produkcji oraz dopuszczalną masę całkowitą. Ewentualnie można także w uwagach dopisać numer dowodu osobistego, co nie będzie błędem. Bez tak uzupełnionego dokumentu zakupu, nasza przyczepa nie zostanie zarejestrowana! Można się pocieszać, że wszystko zależy na jakiego urzędnika trafimy...

Kolejne dwa dokumenty jak Oświadczenie oraz Świadectwo Zgodności, są już przygotowywane przez producenta przyczepy samochodowej np.: Neptun, Wiola, Tema, Niewiadów czy innych producentów przyczepek towarowych. Co do ich poprawności, możemy mieć 100% pewność i bez obaw udać się do naszego Wydziału Komunikacji. Na wymienionych dokumentach zamieszczone są bardzo szczegółowe dane techniczne naszej przyczepy samochodowej jak rodzaj (np. przyczepa lekka), dopuszczalna masa całkowita, rok produkcji, masa własna, szczegółowe wymiary i itp.

W każdym możliwym artykule, który publikuję na tym blogu, wspominam o ważnej kwestii jakim jest wybór przyczepki z odpowiednim DMC, jaką możemy holować naszym samochodem osobowym. W celu sprawdzenia limitów, należy odnaleźć te wartości w dowodzie rejestracyjnym pojazdu z hakiem holowniczym. W pozycji O.1 mamy wbitą dopuszczalną masę całkowitą przyczepy z hamulcem najazdowym jaką możemy ciągnąć i w pozycji O.2 bez hamulca najazdowego.

Koszty Rejestracji Przyczepy Samochodowej i Ubezpieczenia OC (Ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej)


Posiadając wyżej wskazane dokumenty, udajemy się następnie do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym, zgodnie z jego zależnością terytorialną dla naszego adresu zameldowania. Ta zasada obowiązuje także dla właścicieli przyczep samochodowych, które zostały zakupione na firmę (jedno osobową działalność gospodarczą ponieważ i w tym przypadku pojazd rejestrowany jest na osobę prywatną). Koszt rejestracji przyczepy samochodowej z wszystkimi opłatami (wydanie tablicy rejestracyjnej + dowodu) to 121,50 złoty. Początkowo otrzymujemy dowód tymczasowy, z którym możemy bez przeszkód jeździć a po około 30 dniach odbieramy, w tym samym Wydziale, już dowód twardy. Tak jak wspominałem na początku, proces rejestracji przyczepy, może zająć jeden dzień, ale także nawet kilka dni w zależności od Urzędu i zasad jakie w nim panują...

W przypadku przyczep samochodowych lekkich, czyli z dopuszczalną masą całkowitą do 750 kg, nie musimy wykonywać okresowych przeglądów technicznych. Taki przegląd, z urzędu jest wbijany w dowód rejestracyjny pojazdu.

Ostatnią czynnością, którą musimy wykonać po zakończonej rejestracji nowej przyczepki, jest wykupienie dla niej ubezpieczenia komunikacyjnego, ważnego przeważnie rok. Tutaj ceny uzależnione są od konkretnego ubezpieczyciela ale kształtują się na poziomie 50 - 60 złoty.

Ubezpieczenia OC/AC przyczep samochodowych i samochodów. Jak obniżyć wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC (Autocasco)?


Ubezpieczenia komunikacyjne - OC i dodatkowe AutoCasco - to obowiązkowy element jaki powinen wykupić każdy właściciel samochodu czy przyczepki samochodowej, aby mógł poruszać się pojazdem po publicznych drogach zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Obserwując rynek ubezpieczeń oraz mnogość ofert i jednocześnie poszerzając usługi serwisu informacyjnego PrzyczepyMarter.pl, nawiązana została współpraca z partnerem z sektora ubezpieczeniowego dzięki czemu na naszym blogu pojawiła się porównywarka ubezpieczeń OC/AC, turystycznych oraz dla domu z ofertą 20 najlepszych ubezpieczycieli w Polsce. Wystarczy wprowadzić wszystkie wymagane dane w formularzu co nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty, porównać dostępne oferty i ich ceny, a następnie kupić najkorzystniejszą dla Ciebie polisę!

Skorzystaj z gotowej porównywarki ubezpieczeń OC/AC i zaoszczędź średnio 580 zł kupując polisę komunikacyjną dla swojego samochodu. Po wypełnieniu wszystkich danych w formularzu zaoferowane zostaną ubezpieczenia z następujących towarzystw: Aviva, Gothaer, Proama, Benefia, AXA Direct, Generali, Uniqa, ErgoHestia You Can Drive, MTU, Link4, Allianz czy PZU.

Każdy zarejestrowany samochód, przyczepka samochodowa czy kempingowa lub motocykl musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC czyli od odpowiedzialności cywilnej. W jego zakres wchodzi wypłacenie ewentualnego odszkodowania innym osobom, które ucierpiały w zdarzeniu drogowym, którego jesteś sprawcą. W odróżnieniu od OC, wykupienie ubezpieczenia AC pozwala nam dodatkowo na pokrycie własnych strat materialnych. Na polskim rynku jest bardzo wielu ubezpieczycieli z różniącymi się od siebie ofertami, dlatego warto skorzystać z przedstawionej wyszukiwarki, która została zintegrowana z blogiem PrzyczepyMarter.pl. Pozwoli Ci to sprawnie i szybko kupić najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC/AC dla Twojego pojazdu bez wychodzenia z domu.

Pamiętać musisz, że od nowego roku tj. od 1 stycznia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy, które przewidują kary finansowe za zwłokę w wykupieniu nowego obowiązkowego ubezpieczenia OC lub zakończenia okresu obowiązywania poprzedniej polisy. Wysokość takiej kary może być bardzo wysoka i uzależniona jest od ilości dni jakie upłyną od czasu naszej zwłoki w przedłużeniu polisy. Przykładowo jeśli będziesz jeździł samochodem przez 3 dni bez opłaconego OC to zapłacisz karę w wysokości 840 złoty, jeśli czas ten wydłuży się do dwóch tygodni to wyniesie ona 2100 złoty. Kierowcy, którzy poruszają się samochodem lub przyczepą przez więcej niż dwa tygodnie bez aktualnego ubezpieczenia zapłacą karę finansową w wysokości 4200 złoty. Dlatego musisz pamiętać aby ubezpieczyć pojazd od OC w dniu pierwszej rejestracji lub przedłużyć ją w ostatni dzień obowiązywania.

Drugim ważnym czynnikiem, przemawiającym za tym, że powinniśmy posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC jest fakt, że jeśli to my spowodujemy kolizję lub wypadek bez posiadania polisy OC to będziemy musieli pokryć w całości z własnej kieszeni wysokość wszystkich świadczeń jakie zostały wypłacone przez ubezpieczyciela poszkodowanym.

Od dłuższego czasu ubezpieczenia komunikacyjne bardzo podrożały co kierowcy odczuwają każdego roku przy wykupie lub odnowieniu. Podpowiemy Ci jak sprawić, aby zapłacić za nową polisę mniej, nie tracąc przy tym jej zalet. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe uzależnia wysokość składki od możliwości wystąpienia szkody na pojeździe. Wpływ na to może mieć wiek i doświadczenie kierowcy, ewentualne wcześniejsze szkody oraz to na co mamy wpływ, miejsce parkowania samochodu wieczorami i nocą. Mówiąc wprost, właściciele pojazdów, które są garażowane zapłacą mniej za polisę OC i AutoCasco ze względu na fakt, że w takim przypadku istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia, zwłaszcza w zatłoczonych miastach na osiedlowych parkingach. Najwięcej na takim rozwiązaniu zyskają własciciele samochodów czy motocykli, którzy zdecydują się wykupić ubezpieczenie AC (AutoCasco), trochę mniejszą składkę za to będą mieli wykupujący polisę ubezpieczeniową OC.

Oprócz wspomnianego doświadczenia kierowcy oraz garażowania pojazdu, ważną informacją dla ubezpieczyciela jest także fakt zamontowania w samochodzie czy motorze oryginalnych zabezpieczeń antykradzieżowych, co może również wpłynąć także na niższą opłatę za wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego.

Zasady Poruszania się z Przyczepą Samochodową po Drogach Publicznych


Jeśli masz za sobą wszystkie formalności czas na poznanie kilku podstawowych zasad jakie obowiązują na drogach. Choć może to się wydawać banałem co teraz napiszę, to jedną z rzeczy z ważnych i bardzo praktycznych, będzie sprawnie działające oświetlenie przyczepki - światła mijania, stopu i światła jazdy. Ich brak może doprowadzić do kolizji, nawet nie z Twojej winy, ale przez innych rozkojarzonych kierowców, którzy nie odczytają Twoich planów. Z własnego doświadczenia wiem, że w wielu przypadkach, zdarza się, że wtyczka na haku samochodowym i przyczepki nie współgrają ze sobą.

Kolejną rzeczą, na którą zwracam uwagę to limity prędkości. Trochę się one różnią, jeśli poruszamy się zestawem pojazdów. I tak w terenie zabudowanych maksymalna prędkość to 50/60 km/h odpowiednio w godzinach od 5:00 do 23:00 i od 23:00 do 5:00. Poza terenem zabudowanym możemy jechać z prędkością maksymalną 70 km/h. Natomiast na drogach dwu jezdniowych, drogach ekspresowych i autostradach, limit prędkości został zwiększony do 80 km/h. Podobne przepisy obowiązuję w innych krajach europejskich, z pewnymi różnicami.

Na pewno Was zaskoczę jedną, acz istotną ciekawostką. Holując przyczepę samochodową, jesteśmy zobowiązani posiadać dwa trójkąty ostrzegawcze. To na wypadek, kiedy okazało by się, że trzeba odpiąć przyczepką od samochodu i zostawić ją nie sprawną, samą na drodze.

Prowadząc przyczepę samochodową z plandeką musimy się liczyć z małym acz wyczuwalnym ograniczeniem. W wielu przypadkach, łączna wysokość przyczepki z plandeką przewyższa wysokość samochodu i podczas jazdy w grę wchodzi opór powietrza, który po części wpływa na spalanie.

Przyczepa Samochodowa: Jak Wybrać Najlepszy Model do Naszych Potrzeb


Rozpoczynając sezon ogrodowy w domu, pracując we własnym gospodarstwie rolnym, czy przewożąc regularnie wielkogabarytowe towary w firmie, z czasem doszedłeś do wniosku, że potrzebujesz kupić nową przyczepę samochodową (naczepkę, przyczepę towarową, przyczepę rolniczą)?! W takim momencie powinieneś wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas decyzji kupna, ponieważ na rynku jest wielu producentów, którzy oferują bardzo różne modele przyczepek - małe, duże, skrzyniowe, platformowe, jednoosiowe czy dwuosiowe... Początkowo tak duży wybór może sprawić o nie mały zawrót głowy. Dlatego w dalszej części tego artykułu, postaram się wyjaśnić wszystkie praktyczne aspekty kupowania przyczepki towarowej.

Cena Przyczepy Samochodowej a jej Jakość Wykonania i Wytrzymałość. Każdego dnia dokonujemy zakupów, i z własnego doświadczenia wiem, że w większości przypadków kierujemy się niską ceną, odpowiadającą naszemu budżetowi. Nie zawsze tak to się powinno odbywać, ponieważ potem narzekamy na bezowocny zakup produktu o niskiej wartości i zarazem małej produktywności w pracy. Mając możliwości porównania użyteczności przyczepek, wsłuchania się w opinie osób wypożyczających pojazdy, wiem że więcej uwagi należy poświęcić samej budowie przyczepy towarowej bo to od tego zależy w dużej mierze jej wartość... nie tylko w aspekcie finansowym, ale także funkcjonalnym i wytrzymałościowym (co jest bardzo ważne długofalowo).

Każda przyczepa samochodowa ma bardzo podobną konstrukcję do siebie - nie ważne jakich producentów porównujemy do siebie. Przeważnie mamy jedną bądź dwie osie, na których umocowana jest rama zakończona dyszlem z hakiem holowniczym, a na ramie osadzona jest skrzynia załadunkowa, lub jeśli mamy bardziej specjalistyczną przyczepkę - mogą to być rynny na motocykle albo osprzęt podłodziowy. Do tego wszystkiego możemy doposażyć naszą przyczepkę w różne akcesoria jak koło podporowe, plandekę, koło zapasowe i kilka innych mniej lub bardziej praktycznych dodatków.

Dlaczego od samego początku zwróciłem uwagę na konstrukcję? Ponieważ spora część osób kupuje przyczepy samochodowe w popularnych marketach. Mają one oczywiście niską cenę, w porównaniu do przyczep sprzedawanych u różnych przedstawicieli, a na dodatek, zazwyczaj posiadają już zamontowane akcesoria w postaci plandeki bądź koła podporowego. Ale jak zwykle to bywa w handlu, nie ma nic za darmo. Czyli ta różnica w cenie, musi być gdzieś zaoszczędzona. Mówiąc wprost w przyczepach z marketu nie ma na przykład uchwytów do mocowania wewnątrz skrzyni lub brakuje jednej belki poprzecznej w ramie od spodu. Dodatkowo można jeszcze zaoszczędzić na grubości blachy i profili konstrukcyjnych. Nie mówię, że taka sytuacja zdarza się we wszystkich przypadkach, ale akurat takie sytuacje udało mi się zaobserwować. Oczywiście w tym przypadku przyczepka samochodowa ma niską masę własną i większą ładowność (oczywiście w dokumentach).

Ja osobiście jestem zwolennikiem przyczep samochodowych, które mają dodatkowo zamontowane amortyzatory i resory z odbojami. Dzięki temu jadąc z taką naczepką nawet na pusto nie uświadczymy jej podskakiwania za samochodem. Również podróżując z towarem, pojazd będzie prowadził się płynnie, prawie nie odczuwając że holujemy przyczepę.

Przeglądając różne fora tematyczne można znaleźć narzekania posiadaczy nowych przyczep, którzy skarżą się na sytuację "podskakiwania". Wynika to właśnie z faktu, że pojazd jest na sztywnej osi i w dodatku posiada małą masę własną w okolicach 100 - 150 kg. Dużym dodatkiem w konstrukcji przyczepy będzie wykonanie ramy i dyszla z profili zamkniętych a nie w kształcie C. Przy zastosowaniu takich rozwiązań automatycznie jej masa własna wzrasta a ładowność maleje i w dokumentach będziemy mieli wpisane około 500 KG ale za to rzeczywisty udźwig będzie zbliżony do 1 000 kg.

I przechodzimy już do rzeczy najważniejszej czyli do ceny takiej przyczepy samochodowej. Modele wyposażone we wspomniane rozwiązania to koszt rzędu 3 - 4 000 złotych. To teraz porównajcie sobie cenę przyczepy z "marketu", która kosztuje około 1 800 złotych z plandeką i dodatkami...

Na zamieszczonych zdjęciach macie przyczepę samochodową, która od blisko dwóch lat regularnie jeździ w wypożyczalni dlatego na zdjęciach widać różne wgniecenia i zabrudzenia. Podjąłem decyzję aby artykuł udokumentować takimi zdjęciami a nie nowej przyczepy aby był wiarygodny. Przyczepa ta sprawdza się w 100% ponieważ przez ten okres nie musiałem przy nich prawie nic robić, po za oględzinami a w dodatku klienci oddający pojazd również wypowiadają się pochlebnie o odczuciach z holowania pojazdu.

Przeglądając oferty przyczep samochodowych czy kempingowych, przed ostateczną decyzją zapoznaj się także z artykułem Jaką przyczepę można ciągnąć na kategorię B, gdzie w prosty i jasny sposób opisałem zasady podróżowania z przyczepami kempingowymi i samochodami w oparciu o polskie prawo.

A jakie są Wasze doświadczenia po zakupie nowej przyczepy samochodowej? W miarę szybko zarejestrowaliście nowy pojazd? Czekam na Wasze komentarze! Zachęcam Cię także do obserwowania mojego profilu społecznościowego na Facebooku, Twitter oraz YouTube. Wyszukasz je bardzo łatwo ponieważ wszystkie promowane są marką PrzyczepyMarter. Dzięki temu, jako pierwszy dowiesz się o wszystkich nowościach na tym blogu oraz w sklepie. Na sam koniec zachęcam wszystkich czytelników, którzy zainteresowani są kupnem nowej przyczepki samochodowej, do sprawdzenia dostępnych produktów w sklepie stacjonarmym PrzyczepyMarter.
TAGI
rejestracja kodeksdrogowy rejestracja łask rejestracja łódź rejestracja oc rejestracja pabianice rejestracja policja rejestracja polska rejestracja prawo rejestracja przepisy rejestracja przyczepa rejestracja przyczepy samochodowe olx rejestracja samochodowe rejestracja ubezpieczenie rejestracja wydziałkomunikacji rejestracja zduńskawola rejestracja przyczepka samochodowa olx rejestracja przyczepka samochodowa obi rejestracja przyczepka samochodowa allegro rejestracja przyczepka samochodowa niewiadów rejestracja przyczepka samochodowa neptun rejestracja przyczepka samochodowa castorama rejestracja przyczepka samochodowa używana rejestracja przyczepka samochodowa sam rejestracja przyczepka samochodowa dwuosiowa rejestracja przyczepka samochodowa wymiary rejestracja przyczepka samochodowa rejestracja przyczepka samochodowa a zniżki rejestracja przyczepka samochodowa amortyzacja rejestracja przyczepka samochodowa alko rejestracja przyczepka samochodowa aluminiowa rejestracja przyczepka samochodowa akcesoria rejestracja przyczepka samochodowa andrychów rejestracja przyczepka samochodowa a prawo jazdy rejestracja przyczepka samochodowa anonse rejestracja przyczepka samochodowa a odliczenie vat rejestracja przyczepka samochodowa a ubezpieczenie rejestracja przyczepka samochodowa 1 tona ładowności rejestracja przyczepka samochodowa 1 osiowa rejestracja przyczepka samochodowa brenderup rejestracja przyczepka samochodowa brico rejestracja przyczepka samochodowa bez rejestracji rejestracja przyczepka samochodowa budowa rejestracja przyczepka samochodowa boro rejestracja przyczepka samochodowa bricomarche rejestracja przyczepka samochodowa brak dokumentów rejestracja przyczepka samochodowa bez oc rejestracja przyczepka samochodowa cena rejestracja przyczepka samochodowa ceneo rejestracja przyczepka samochodowa ceny rejestracja przyczepka samochodowa czesci rejestracja przyczepka samochodowa chłodnia rejestracja przyczepka samochodowa cargo rejestracja przyczepka samochodowa dwie osie rejestracja przyczepka samochodowa do remontu rejestracja przyczepka samochodowa dokumenty rejestracja przyczepka samochodowa długa rejestracja przyczepka samochodowa do ls 17 rejestracja przyczepka samochodowa dla psa rejestracja przyczepka samochodowa do przewozu psów rejestracja przyczepka samochodowa duża rejestracja przyczepka samochodowa elektryka rejestracja przyczepka samochodowa eco 2011 rejestracja przyczepka samochodowa eco rejestracja przyczepka samochodowa english rejestracja przyczepka samochodowa eco 2612 rejestracja przyczepa samochodowa eco 263 rejestracja przyczepa samochodowa eco rejestracja przyczepka samochodowa 3 metry rejestracja przyczepka samochodowa 3 5 m rejestracja przyczepka samochodowa fracht rejestracja przyczepka samochodowa forum rejestracja przyczepka samochodowa furgon rejestracja przyczepka samochodowa neptun forum rejestracja jaka przyczepka samochodowa forum rejestracja przyczepka samochodowa hamowana rejestracja przyczepka samochodowa hamulec najazdowy rejestracja przyczepka samochodowa homologacja rejestracja przyczepka samochodowa hp 400 rejestracja przyczepka samochodowa hamulec rejestracja przyczepka samochodowa izoterma rejestracja przyczepka samochodowa ile może wystawać rejestracja przyczepka samochodowa instalacja elektryczna rejestracja przyczepka samochodowa instalacja rejestracja przyczepka samochodowa schemat instalacji elektrycznej rejestracja przyczepka samochodowa z hamulcem i plandeką
OPINIE
Napisz Opinię:*
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy Kempingowe: Jak kupić tanio? Podróżowanie przyczepą
›  Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i sprzętu ogrodniczego
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Części przyczepki samochodowe Neptun. Hamulec najazdowy AL-KO
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Jak wypromowałem stronę internetową PrzyczepyMarter.pl w Google?
›  Ubezpieczenia OC Online: Jak Płacić Niskie Składki za Samochód?
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!
PRZYCZEPY
Wybierz przyczepki do samochodu osobowego w Łasku - Łodzi - Warszawie?
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Platforma N13-305 multi
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Platforma N13-305 multi [GN155]

  Cena 5000.00 zł z VAT
  2 produkty dostępne
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N07-253 bois
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-253 bois [GN197]

  Cena 4200.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Podłodziowa Neptun N7-17 navy
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Przyczepa Podłodziowa Neptun N7-17 navy [GN034]

  Cena 3100.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-253 tw
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-253 tw [GN115]

  Cena 3000.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 rt
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 rt [GN158]

  Cena 2500.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Dwuosiowa N07-263 2 pro
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Dwuosiowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena 5550.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N5-146 city
NEPTUN PRZYCZEPY CITY//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N5-146 city [GN047]

  Cena 1530.00 zł z VAT
  Produkt na zamówienie
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-202 ptr resor
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena 2100.00 zł z VAT
  Produkt na zamówienie
OPINIE
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski przez przyczepymarter
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski przez anonimowy
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację! przez anonimowy
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie! przez anonimowy
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy? przez anonimowy
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez przyczepymarter
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez anonimowy
O serwisie Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
Polski English
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMar
ter