PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Marcin Jankowski  •  14/Luty/2018 (12:38), aktualizacja 11/Marzec/2019 (12:29)
Zgodnie z polskimi przepisami o ruchu drogowym, każda nowa przyczepka samochodowa i przyczepa kempingowa musi zostać zarejestrowana w Wydziale Komunikacji, a także obowiązkowo jej właściciel musi wykupić dla niej obowiązkowe ubezpieczenie OC. W zależności od wielkości miejscowości, a co za tym idzie, natężenia petentów w poszczególnych Wydziałach Komunikacji gdzie rejestruje się nowe pojazdy, proces ten może zająć jedynie jeden dzień ale także czas oczekiwania może wynosić nawet kilka dni, aby otrzymać tymczasowy dowód rejestracyjny i tablicę rejestracyjną. Niektóre urzędy nie spieszą się i każą oczekiwać właścicielom na swoją kolejkę... Mimo tego mało optymistycznego wstępu, sam proces rejestracji nowej przyczepy samochodowej przebiega dość sprawnie i nie powinniście się go w ogóle obawiać!

Dokumenty Potrzebne do Rejestracji Nowej Przyczepki Samochodowej i Ile Wynoszą Opłaty za Wydanie Dowodu Rejestracyjnego i Tablicy?


Przechodząc do sedna problemu czyli dowiesz się jak zarejestrować przyczepę samochodową w Wydziale Komunikacji?! Jeśli już zdecydowaliście się na zakup konkretnej przyczepy samochodowej u wybranego przedstawiciela handlowego czy sklepie motoryzacyjnym, przyszedł czas na kilka niezbędnych formalności, które pozwolą Ci legalnie holować ją po drogach publicznych i umożliwią przewożenie towarów podczas prac domowych czy we własnej firmie.

W momencie kupna nowej przyczepy samochodowej - lekkiej z dopuszczalną masą całkowitą do 750 kg lub ciężkiej - otrzymujemy od każdego sprzedawcy w sklepie motoryzacyjnym minimum trzy dokumenty, które są niezbędne przy rejestracji pojazdu (przyczepy samochodowej, przyczepy kempingowej czy samochodu). Są to: przede wszystkim dokument zakupu jakim jest Faktura VAT (również w przypadku osób nie prowadzących działalności gospodarczej), Świadectwo Zgodności WE (homologacja) oraz Oświadczenie o danych i informacjach o pojeździe niezbędnych do rejestracji i ewidencji pojazdów.

Ważne jest, aby na Fakturze VAT, w przypadku osoby cywilnej, znalazły się dane adresowe z dowodu osobistego, w tym PESEL. Ponadto wpisuje się także producenta, numer VIN, model, rok produkcji oraz dopuszczalną masę całkowitą. Ewentualnie można także w uwagach dopisać numer dowodu osobistego, co nie będzie błędem. Bez tak uzupełnionego dokumentu zakupu, nasza przyczepa nie zostanie zarejestrowana! Można się pocieszać, że wszystko zależy na jakiego urzędnika trafimy...

Kolejne dwa dokumenty jak Oświadczenie oraz Świadectwo Zgodności, są już przygotowywane przez producenta przyczepy samochodowej np.: Neptun, Wiola, Tema, Niewiadów czy innych producentów przyczepek towarowych. Co do ich poprawności, możemy mieć 100% pewność i bez obaw udać się do naszego Wydziału Komunikacji. Na wymienionych dokumentach zamieszczone są bardzo szczegółowe dane techniczne naszej przyczepy samochodowej jak rodzaj (np. przyczepa lekka), dopuszczalna masa całkowita, rok produkcji, masa własna, szczegółowe wymiary i itp.

W każdym możliwym artykule, który publikuję na tym blogu, wspominam o ważnej kwestii jakim jest wybór przyczepki z odpowiednim DMC, jaką możemy holować naszym samochodem osobowym. W celu sprawdzenia limitów, należy odnaleźć te wartości w dowodzie rejestracyjnym pojazdu z hakiem holowniczym. W pozycji O.1 mamy wbitą dopuszczalną masę całkowitą przyczepy z hamulcem najazdowym jaką możemy ciągnąć i w pozycji O.2 bez hamulca najazdowego.

Koszty Rejestracji Przyczepy Samochodowej i Ubezpieczenia OC Przyczepy Lekkiej oraz Przyczepy Ciężkiej (Ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej)


Posiadając wyżej wskazane dokumenty, udajemy się następnie do Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym, zgodnie z jego zależnością terytorialną dla naszego adresu zameldowania. Ta zasada obowiązuje także dla właścicieli przyczep samochodowych, które zostały zakupione na firmę (jedno osobową działalność gospodarczą ponieważ i w tym przypadku pojazd rejestrowany jest na osobę prywatną). Koszt rejestracji przyczepy samochodowej z wszystkimi opłatami (wydanie tablicy rejestracyjnej + dowodu) to 121,50 złoty. Początkowo otrzymujemy dowód tymczasowy, z którym możemy bez przeszkód jeździć a po około 30 dniach odbieramy, w tym samym Wydziale, już dowód twardy. Tak jak wspominałem na początku, proces rejestracji przyczepy, może zająć jeden dzień, ale także nawet kilka dni w zależności od Urzędu i zasad jakie w nim panują...

W przypadku przyczep samochodowych lekkich, czyli z dopuszczalną masą całkowitą do 750 kg, nie musimy wykonywać okresowych przeglądów technicznych. Taki przegląd, z urzędu jest wbijany w dowód rejestracyjny pojazdu.

Ostatnią czynnością, którą musimy wykonać po zakończonej rejestracji nowej przyczepki, jest wykupienie dla niej ubezpieczenia komunikacyjnego, ważnego przeważnie rok. Tutaj ceny uzależnione są od konkretnego ubezpieczyciela ale kształtują się na poziomie 50 - 60 złoty.

Ubezpieczenia OC/AC przyczep samochodowych i samochodów. Jak obniżyć wysokość składki na ubezpieczenie OC i AC (Autocasco)?


Ubezpieczenia komunikacyjne - OC i dodatkowe AutoCasco - to obowiązkowy element jaki powinen wykupić każdy właściciel samochodu czy przyczepki samochodowej, aby mógł poruszać się pojazdem po publicznych drogach zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Obserwując rynek ubezpieczeń oraz mnogość ofert i jednocześnie poszerzając usługi serwisu informacyjnego PrzyczepyMarter.pl, nawiązana została współpraca z partnerem z sektora ubezpieczeniowego dzięki czemu na naszym blogu pojawiła się porównywarka ubezpieczeń OC/AC, turystycznych oraz dla domu z ofertą 20 najlepszych ubezpieczycieli w Polsce. Wystarczy wprowadzić wszystkie wymagane dane w formularzu co nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty, porównać dostępne oferty i ich ceny, a następnie kupić najkorzystniejszą dla Ciebie polisę!

Skorzystaj z gotowej porównywarki ubezpieczeń OC/AC i zaoszczędź średnio 580 zł kupując polisę komunikacyjną dla swojego samochodu. Po wypełnieniu wszystkich danych w formularzu zaoferowane zostaną ubezpieczenia z następujących towarzystw: Aviva, Gothaer, Proama, Benefia, AXA Direct, Generali, Uniqa, ErgoHestia You Can Drive, MTU, Link4, Allianz czy PZU.

Każdy zarejestrowany samochód, przyczepka samochodowa czy kempingowa lub motocykl musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC czyli od odpowiedzialności cywilnej. W jego zakres wchodzi wypłacenie ewentualnego odszkodowania innym osobom, które ucierpiały w zdarzeniu drogowym, którego jesteś sprawcą. W odróżnieniu od OC, wykupienie ubezpieczenia AC pozwala nam dodatkowo na pokrycie własnych strat materialnych. Na polskim rynku jest bardzo wielu ubezpieczycieli z różniącymi się od siebie ofertami, dlatego warto skorzystać z przedstawionej wyszukiwarki, która została zintegrowana z blogiem PrzyczepyMarter.pl. Pozwoli Ci to sprawnie i szybko kupić najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC/AC dla Twojego pojazdu bez wychodzenia z domu.

Pamiętać musisz, że od nowego roku tj. od 1 stycznia 2018 roku weszły w życie nowe przepisy, które przewidują kary finansowe za zwłokę w wykupieniu nowego obowiązkowego ubezpieczenia OC lub zakończenia okresu obowiązywania poprzedniej polisy. Wysokość takiej kary może być bardzo wysoka i uzależniona jest od ilości dni jakie upłyną od czasu naszej zwłoki w przedłużeniu polisy. Przykładowo jeśli będziesz jeździł samochodem przez 3 dni bez opłaconego OC to zapłacisz karę w wysokości 840 złoty, jeśli czas ten wydłuży się do dwóch tygodni to wyniesie ona 2100 złoty. Kierowcy, którzy poruszają się samochodem lub przyczepą przez więcej niż dwa tygodnie bez aktualnego ubezpieczenia zapłacą karę finansową w wysokości 4200 złoty. Dlatego musisz pamiętać aby ubezpieczyć pojazd od OC w dniu pierwszej rejestracji lub przedłużyć ją w ostatni dzień obowiązywania.

Drugim ważnym czynnikiem, przemawiającym za tym, że powinniśmy posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC jest fakt, że jeśli to my spowodujemy kolizję lub wypadek bez posiadania polisy OC to będziemy musieli pokryć w całości z własnej kieszeni wysokość wszystkich świadczeń jakie zostały wypłacone przez ubezpieczyciela poszkodowanym.

Od dłuższego czasu ubezpieczenia komunikacyjne bardzo podrożały co kierowcy odczuwają każdego roku przy wykupie lub odnowieniu. Podpowiemy Ci jak sprawić, aby zapłacić za nową polisę mniej, nie tracąc przy tym jej zalet. Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe uzależnia wysokość składki od możliwości wystąpienia szkody na pojeździe. Wpływ na to może mieć wiek i doświadczenie kierowcy, ewentualne wcześniejsze szkody oraz to na co mamy wpływ, miejsce parkowania samochodu wieczorami i nocą. Mówiąc wprost, właściciele pojazdów, które są garażowane zapłacą mniej za polisę OC i AutoCasco ze względu na fakt, że w takim przypadku istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia, zwłaszcza w zatłoczonych miastach na osiedlowych parkingach. Najwięcej na takim rozwiązaniu zyskają własciciele samochodów czy motocykli, którzy zdecydują się wykupić ubezpieczenie AC (AutoCasco), trochę mniejszą składkę za to będą mieli wykupujący polisę ubezpieczeniową OC.

Oprócz wspomnianego doświadczenia kierowcy oraz garażowania pojazdu, ważną informacją dla ubezpieczyciela jest także fakt zamontowania w samochodzie czy motorze oryginalnych zabezpieczeń antykradzieżowych, co może również wpłynąć także na niższą opłatę za wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego.

Zasady Poruszania się z Przyczepą Samochodową po Drogach Publicznych


Jeśli masz za sobą wszystkie formalności czas na poznanie kilku podstawowych zasad jakie obowiązują na drogach. Choć może to się wydawać banałem co teraz napiszę, to jedną z rzeczy z ważnych i bardzo praktycznych, będzie sprawnie działające oświetlenie przyczepki - światła mijania, stopu i światła jazdy. Ich brak może doprowadzić do kolizji, nawet nie z Twojej winy, ale przez innych rozkojarzonych kierowców, którzy nie odczytają Twoich planów. Z własnego doświadczenia wiem, że w wielu przypadkach, zdarza się, że wtyczka na haku samochodowym i przyczepki nie współgrają ze sobą.

Kolejną rzeczą, na którą zwracam uwagę to limity prędkości. Trochę się one różnią, jeśli poruszamy się zestawem pojazdów. I tak w terenie zabudowanych maksymalna prędkość to 50/60 km/h odpowiednio w godzinach od 5:00 do 23:00 i od 23:00 do 5:00. Poza terenem zabudowanym możemy jechać z prędkością maksymalną 70 km/h. Natomiast na drogach dwu jezdniowych, drogach ekspresowych i autostradach, limit prędkości został zwiększony do 80 km/h. Podobne przepisy obowiązuję w innych krajach europejskich, z pewnymi różnicami.

Na pewno Was zaskoczę jedną, acz istotną ciekawostką. Holując przyczepę samochodową, jesteśmy zobowiązani posiadać dwa trójkąty ostrzegawcze. To na wypadek, kiedy okazało by się, że trzeba odpiąć przyczepką od samochodu i zostawić ją nie sprawną, samą na drodze.

Prowadząc przyczepę samochodową z plandeką musimy się liczyć z małym acz wyczuwalnym ograniczeniem. W wielu przypadkach, łączna wysokość przyczepki z plandeką przewyższa wysokość samochodu i podczas jazdy w grę wchodzi opór powietrza, który po części wpływa na spalanie.

Przyczepa Samochodowa: Jak Wybrać Najlepszy Model do Naszych Potrzeb


Rozpoczynając sezon ogrodowy w domu, pracując we własnym gospodarstwie rolnym, czy przewożąc regularnie wielkogabarytowe towary w firmie, z czasem doszedłeś do wniosku, że potrzebujesz kupić nową przyczepę samochodową (naczepkę, przyczepę towarową, przyczepę rolniczą)?! W takim momencie powinieneś wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas decyzji kupna, ponieważ na rynku jest wielu producentów, którzy oferują bardzo różne modele przyczepek - małe, duże, skrzyniowe, platformowe, jednoosiowe czy dwuosiowe... Początkowo tak duży wybór może sprawić o nie mały zawrót głowy. Dlatego w dalszej części tego artykułu, postaram się wyjaśnić wszystkie praktyczne aspekty kupowania przyczepki towarowej.

Cena Przyczepy Samochodowej a jej Jakość Wykonania i Wytrzymałość. Każdego dnia dokonujemy zakupów, i z własnego doświadczenia wiem, że w większości przypadków kierujemy się niską ceną, odpowiadającą naszemu budżetowi. Nie zawsze tak to się powinno odbywać, ponieważ potem narzekamy na bezowocny zakup produktu o niskiej wartości i zarazem małej produktywności w pracy. Mając możliwości porównania użyteczności przyczepek, wsłuchania się w opinie osób wypożyczających pojazdy, wiem że więcej uwagi należy poświęcić samej budowie przyczepy towarowej bo to od tego zależy w dużej mierze jej wartość... nie tylko w aspekcie finansowym, ale także funkcjonalnym i wytrzymałościowym (co jest bardzo ważne długofalowo).

Każda przyczepa samochodowa ma bardzo podobną konstrukcję do siebie - nie ważne jakich producentów porównujemy do siebie. Przeważnie mamy jedną bądź dwie osie, na których umocowana jest rama zakończona dyszlem z hakiem holowniczym, a na ramie osadzona jest skrzynia załadunkowa, lub jeśli mamy bardziej specjalistyczną przyczepkę - mogą to być rynny na motocykle albo osprzęt podłodziowy. Do tego wszystkiego możemy doposażyć naszą przyczepkę w różne akcesoria jak koło podporowe, plandekę, koło zapasowe i kilka innych mniej lub bardziej praktycznych dodatków.

Dlaczego od samego początku zwróciłem uwagę na konstrukcję? Ponieważ spora część osób kupuje przyczepy samochodowe w popularnych marketach. Mają one oczywiście niską cenę, w porównaniu do przyczep sprzedawanych u różnych przedstawicieli, a na dodatek, zazwyczaj posiadają już zamontowane akcesoria w postaci plandeki bądź koła podporowego. Ale jak zwykle to bywa w handlu, nie ma nic za darmo. Czyli ta różnica w cenie, musi być gdzieś zaoszczędzona. Mówiąc wprost w przyczepach z marketu nie ma na przykład uchwytów do mocowania wewnątrz skrzyni lub brakuje jednej belki poprzecznej w ramie od spodu. Dodatkowo można jeszcze zaoszczędzić na grubości blachy i profili konstrukcyjnych. Nie mówię, że taka sytuacja zdarza się we wszystkich przypadkach, ale akurat takie sytuacje udało mi się zaobserwować. Oczywiście w tym przypadku przyczepka samochodowa ma niską masę własną i większą ładowność (oczywiście w dokumentach).

Ja osobiście jestem zwolennikiem przyczep samochodowych, które mają dodatkowo zamontowane amortyzatory i resory z odbojami. Dzięki temu jadąc z taką naczepką nawet na pusto nie uświadczymy jej podskakiwania za samochodem. Również podróżując z towarem, pojazd będzie prowadził się płynnie, prawie nie odczuwając że holujemy przyczepę.

Przeglądając różne fora tematyczne można znaleźć narzekania posiadaczy nowych przyczep, którzy skarżą się na sytuację "podskakiwania". Wynika to właśnie z faktu, że pojazd jest na sztywnej osi i w dodatku posiada małą masę własną w okolicach 100 - 150 kg. Dużym dodatkiem w konstrukcji przyczepy będzie wykonanie ramy i dyszla z profili zamkniętych a nie w kształcie C. Przy zastosowaniu takich rozwiązań automatycznie jej masa własna wzrasta a ładowność maleje i w dokumentach będziemy mieli wpisane około 500 KG ale za to rzeczywisty udźwig będzie zbliżony do 1 000 kg.

I przechodzimy już do rzeczy najważniejszej czyli do ceny takiej przyczepy samochodowej. Modele wyposażone we wspomniane rozwiązania to koszt rzędu 3 - 4 000 złotych. To teraz porównajcie sobie cenę przyczepy z "marketu", która kosztuje około 1 800 złotych z plandeką i dodatkami...

Na zamieszczonych zdjęciach macie przyczepę samochodową, która od blisko dwóch lat regularnie jeździ w wypożyczalni dlatego na zdjęciach widać różne wgniecenia i zabrudzenia. Podjąłem decyzję aby artykuł udokumentować takimi zdjęciami a nie nowej przyczepy aby był wiarygodny. Przyczepa ta sprawdza się w 100% ponieważ przez ten okres nie musiałem przy nich prawie nic robić, po za oględzinami a w dodatku klienci oddający pojazd również wypowiadają się pochlebnie o odczuciach z holowania pojazdu.

Przeglądając oferty przyczep samochodowych czy kempingowych, przed ostateczną decyzją zapoznaj się także z artykułem Jaką przyczepę można ciągnąć na kategorię B, gdzie w prosty i jasny sposób opisałem zasady podróżowania z przyczepami kempingowymi i samochodami w oparciu o polskie prawo.

A jakie są Wasze doświadczenia po zakupie nowej przyczepy samochodowej? W miarę szybko zarejestrowaliście nowy pojazd? Czekam na Wasze komentarze! Zachęcam Cię także do obserwowania mojego profilu społecznościowego na Facebooku, Twitter oraz YouTube. Wyszukasz je bardzo łatwo ponieważ wszystkie promowane są marką PrzyczepyMarter. Dzięki temu, jako pierwszy dowiesz się o wszystkich nowościach na tym blogu oraz w sklepie. Na sam koniec zachęcam wszystkich czytelników, którzy zainteresowani są kupnem nowej przyczepki samochodowej, do sprawdzenia dostępnych produktów w sklepie stacjonarmym PrzyczepyMarter.

Jak nie tracić na wykupieniu ubezpieczenia OC dla samochodu? Dlaczego warto porównywać ceny ubezpieczeń OC przez internet?


Dlaczego Polacy tracą nawet kilkaset złotych na kupowaniu obowiązkowych ubezpieczeń OC dla samochodów osobowych? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak wynika z przeglądu rynku i zachowań kierowców, tylko połowa z nich, porównuje ceny ubezpieczeń komunikacyjnych przed zakupem polisy. O zachowaniach polskich kierowców opowiada Bartosz Salwiński, członek zarządu firmy mfind - jednej z porównywarek ubezpieczeń działających na polskim rynku. Wielu Polaków ufa zazwyczaj ubezpieczycielowi, u którego mieli wykupioną polisę. Tym samym wielu kierowców przepłaca cenę za ubezpieczenie OC przy jego przedłużeniu. Jak wynika z jego porównań, mogą przy tym od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – wynika z badania mfind. Warto porównywać, szukać ubezpieczenia i nie ufać temu, że oferta, którą otrzymujemy w odnowieniu, jest najkorzystniejsza cenowo – przekonuje Bartosz Salwiński.

Z danych mfind wynika, że choć na ubezpieczeniu samochodu można sporo zaoszczędzić, większość Polaków nie porównuje cen ubezpieczycieli. Robi to zaledwie połowa kierowców. Z raportu Deloitte „European-Motor-Insurance-Study wynika, że w skali od 0 do 10, która określa gotowość do zmiany dostawcy usług ubezpieczeniowych, Polska z wynikiem 4,4 plasuje się pośrodku stawki.

Reklama: Kalkulator Ubezpieczeń OC i AC mfind

Dane mfind wskazują jednak, że w praktyce robi to znacznie mniej osób. Dla porównania, w Wielkiej Brytanii wskaźnik utrzymuje się na poziomie ponad 6 pkt., a 60 proc. osób ubezpiecza samochody przez porównywarki. Na ich tle Polacy nie wypadają najlepiej.

– Różnice w cenach ubezpieczeń komunikacyjnych są olbrzymie. Jest to bardzo często kilkadziesiąt procent. Kierowcy, którzy nie porównują składek ubezpieczenia OC, przepłacają za te polisy zupełnie niepotrzebnie. Zakres ubezpieczenia OC jest regulowany ustawą ubezpieczeniową, dla każdego ubezpieczyciela jest identyczny, a różnice cen wynikają wyłącznie z tego, jaki system aktuarialny ma dany ubezpieczyciel. Dla jednych klientów dana firma będzie więc bardzo atrakcyjna, natomiast ta sama firma dla innego klienta może być jedną z droższych – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Bartosz Salwiński, członek zarządu mfind.

Dużym błędem kierowców, którzy nawet porównują ceny ubezpieczeń OC jest to, że nawet jeśli już skorzystają z kalkulatora cen polis komunikacyjnych online, robią to w ograniczonym zakresie. Badanie zachowań kupujących uwidacznia, że na stu kierowców pięćdziesięciu porówna ceny ubezpieczeń, ale zrobi to raptem w dwóch, trzech firmach ubezpieczeniowych. To nie wystarcza. Kierowcy powinni sprawdzać stawki w około 10 firmach ubezpieczeniowych, by otrzymać atrakcyjną cenowo ofertę – przekonuje Bartosz Salwiński.

Badanie mfind wskazuje, że statystyczny kierowca w Polsce korzysta z tej samej firmy ubezpieczeniowej przez trzy lata. Tymczasem porównanie cen ubezpieczycieli może przynieść realne oszczędności. Przykładowo dla jednego z mieszkańców Gdańska różnica między najwyższą, a najniższą składką wyniosła nawet 800 złotych.

Kierowca, który nie porówna składek ubezpieczenia, zaufa ubezpieczycielowi, w którym miał wykupioną polisę w roku ubiegłym, może stracić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na odnowieniu. Dlatego warto porównać polisy i wybrać ubezpieczyciela, który proponuje cenę najtańszą, bo nie zapominajmy, że OC jest regulowane ustawowo i w każdej firmie ubezpieczeniowej polisa ta ma taki sam zakres – wskazuje ekspert mfind.

Obowiązujące w Polsce przepisy ułatwiają pozostanie przy dotychczas wybranym ubezpieczycielu. Zgodnie z prawem, jeśli tylko polisa OC została opłacona, to ubezpieczenie odnawia się automatycznie na następny rok.

Kierowcy się przyzwyczaili, że oferta odnowieniowa u ubezpieczyciela jest bardzo łatwa do zakupu. Ubezpieczyciele przesyłają ofertę na kolejny rok z 14-dniowym okresem wyprzedzającym rozpoczęcie ochrony ubezpieczeniowej. Tymczasem sprawdzając oferty u innych ubezpieczycieli, często mamy możliwość skorzystania z oferty dla nowych klientów i cena za ubezpieczenie jest po prostu korzystniejsza – tłumaczy Salwiński.

Większość Polaków z przyzwyczajenia przy wyborze ubezpieczyciela korzysta z dwóch–trzech największych firm. Tymczasem każdy ubezpieczyciel stosuje inne metody przy ustalaniu wysokości składki za OC. Najczęściej pod uwagę bierze się wiek kierowców (im młodszy tym wyższa stawka) czy miasto zarejestrowania pojazdu (najwięcej trzeba zapłacić w dużych miastach). Dodatkowo eksperci oceniają, że w 2019 roku klienci mogą liczyć na atrakcyjne zniżki. Jeszcze w grudniu 2018 średnia cena transakcyjna polisy OC wyniosła 618 złotych – o blisko 10 proc. mniej niż rok wcześniej. Ceny powinny utrzymywać się na takim poziomie.

Rok 2018 był rokiem stabilnym pod względem ceny ubezpieczenia OC. Na początku roku 2019 zobaczyliśmy nawet niewielki spadek, natomiast nie zapominajmy, że najwyższe wzrosty cen były w 2017 roku, kiedy ceny dla wielu klientów podskoczyły o blisko 100 proc. Warto porównywać, szukać ubezpieczenia i nie ufać, że ta oferta, którą otrzymujemy w odnowieniu, jest najkorzystniejsza cenowo – przekonuje Bartłosz Salwiński.

Jest to kolejny artykuł tematyczny na blogu PrzyczepyMarter, który poświęcony jest rynkowi transportu w Polsce. Na stronie znajdziesz przegląd najważniejszych wiadomości opisujący rynek motoryzacyjny. Śledź na bieżąco najnowsze wiadomości na stronie motoryzacyjnej PrzyczepyMarter.

Tematy związane bezpiśrednio z artykułem i skierowane do osób poszukujących praktycznych wiadomości poświęconych Rejestracja przyczepy Aleksandrów, Rejestracja przyczepy Aleksandrów Łódzki, Rejestracja przyczepy Andrespol, Rejestracja przyczepy Będków, Rejestracja przyczepy Bedlno, Rejestracja przyczepy Bełchatów, Rejestracja przyczepy Biała Druga, Rejestracja przyczepy Biała Rawska, Rejestracja przyczepy Białaczów, Rejestracja przyczepy Bielawy, Rejestracja przyczepy Bolesławiec, Rejestracja przyczepy Bolimów, Rejestracja przyczepy Brąszewice, Rejestracja przyczepy Brójce, Rejestracja przyczepy Brzeziny, Rejestracja przyczepy Brzeźnio, Rejestracja przyczepy Buczek, Rejestracja przyczepy Budziszewice, Rejestracja przyczepy Burzenin, Rejestracja przyczepy Błaszki, Rejestracja przyczepy Chąśno, Rejestracja przyczepy Cielądz, Rejestracja przyczepy Czarnocin, Rejestracja przyczepy Czarnożyły, Rejestracja przyczepy Czastary, Rejestracja przyczepy Czerniewice, Rejestracja przyczepy Dąbrowice, Rejestracja przyczepy Dalików, Rejestracja przyczepy Daszyna, Rejestracja przyczepy Dmosin, Rejestracja przyczepy Dobroń, Rejestracja przyczepy Dobryszyce, Rejestracja przyczepy Domaniewice, Rejestracja przyczepy Drużbice, Rejestracja przyczepy Drzewica, Rejestracja przyczepy Działoszyn, Rejestracja przyczepy Dłutów, Rejestracja przyczepy Galewice, Rejestracja przyczepy Gidle, Rejestracja przyczepy Godzianów, Rejestracja przyczepy Gomunice, Rejestracja przyczepy Góra Świętej Małgorzaty, Rejestracja przyczepy Gorzkowice, Rejestracja przyczepy Goszczanów, Rejestracja przyczepy Grabica, Rejestracja przyczepy Grabów, Rejestracja przyczepy Głowno, Rejestracja przyczepy Głuchów, Rejestracja przyczepy Inowłódz, Rejestracja przyczepy Jeżów, Rejestracja przyczepy Kamieńsk, Rejestracja przyczepy Kiernozia, Rejestracja przyczepy Kiełczygłów, Rejestracja przyczepy Kleszczów, Rejestracja przyczepy Klonowa, Rejestracja przyczepy Kluki, Rejestracja przyczepy Kobiele Wielkie, Rejestracja przyczepy Kocierzew Południowy, Rejestracja przyczepy Kodrąb, Rejestracja przyczepy Koluszki, Rejestracja przyczepy Konopnica, Rejestracja przyczepy Konstantynów Łódzki, Rejestracja przyczepy Kowiesy, Rejestracja przyczepy Krośniewice, Rejestracja przyczepy Krzyżanów, Rejestracja przyczepy Ksawerów, Rejestracja przyczepy Kutno, Rejestracja przyczepy Lgota Wielka, Rejestracja przyczepy Lipce Reymontowskie, Rejestracja przyczepy Lubochnia, Rejestracja przyczepy Lutomiersk, Rejestracja przyczepy Lututów, Rejestracja przyczepy Maków, Rejestracja przyczepy Masłowice, Rejestracja przyczepy Mniszków, Rejestracja przyczepy Mokrsko, Rejestracja przyczepy Moszczenica, Rejestracja przyczepy Nieborów, Rejestracja przyczepy Nowa Brzeźnica, Rejestracja przyczepy Nowe Ostrowy, Rejestracja przyczepy Nowosolna, Rejestracja przyczepy Nowy Kawęczyn, Rejestracja przyczepy Opoczno, Rejestracja przyczepy Oporów, Rejestracja przyczepy Osjaków, Rejestracja przyczepy Ostrówek, Rejestracja przyczepy Ozorków, Rejestracja przyczepy Pabianice, Rejestracja przyczepy Pajęczno, Rejestracja przyczepy Paradyż, Rejestracja przyczepy Parzęczew, Rejestracja przyczepy Pątnów, Rejestracja przyczepy Pęczniew, Rejestracja przyczepy Piątek, Rejestracja przyczepy Piotrków Trybunalski, Rejestracja przyczepy Poddębice, Rejestracja przyczepy Poświętne, Rejestracja przyczepy Przedbórz, Rejestracja przyczepy Radomsko, Rejestracja przyczepy Rawa Mazowiecka, Rejestracja przyczepy Ręczno, Rejestracja przyczepy Regnów, Rejestracja przyczepy Rogów, Rejestracja przyczepy Rokiciny, Rejestracja przyczepy Rozprza, Rejestracja przyczepy Rusiec, Rejestracja przyczepy Rząśnia, Rejestracja przyczepy Rzeczyca, Rejestracja przyczepy Rzgów, Rejestracja przyczepy Sadkowice, Rejestracja przyczepy Sędziejowice, Rejestracja przyczepy Siemkowice, Rejestracja przyczepy Sieradz, Rejestracja przyczepy Skierniewice, Rejestracja przyczepy Skomlin, Rejestracja przyczepy Sokolniki, Rejestracja przyczepy Stryków, Rejestracja przyczepy Strzelce, Rejestracja przyczepy Strzelce Wielkie, Rejestracja przyczepy Sulejów, Rejestracja przyczepy Sulmierzyce, Rejestracja przyczepy Świnice Warckie, Rejestracja przyczepy Szadek, Rejestracja przyczepy Szczerców, Rejestracja przyczepy Sławno, Rejestracja przyczepy Słupia, Rejestracja przyczepy Tomaszów Mazowiecki, Rejestracja przyczepy Tuszyn, Rejestracja przyczepy Ujazd, Rejestracja przyczepy Uniejów, Rejestracja przyczepy Warta, Rejestracja przyczepy Wartkowice, Rejestracja przyczepy Widawa, Rejestracja przyczepy Wielgomłyny, Rejestracja przyczepy Wieluń, Rejestracja przyczepy Wieruszów, Rejestracja przyczepy Wierzchlas, Rejestracja przyczepy Witonia, Rejestracja przyczepy Wodzierady, Rejestracja przyczepy Wola Krzysztoporska, Rejestracja przyczepy Wolbórz, Rejestracja przyczepy Wróblew, Rejestracja przyczepy Zadzim, Rejestracja przyczepy Zapolice, Rejestracja przyczepy Żarnów, Rejestracja przyczepy Zduńska Wola, Rejestracja przyczepy Zduny, Rejestracja przyczepy Żelechlinek, Rejestracja przyczepy Zelów, Rejestracja przyczepy Zgierz, Rejestracja przyczepy Żychlin, Rejestracja przyczepy Żytno, Rejestracja przyczepy Złoczew, Rejestracja przyczepy Ładzice, Rejestracja przyczepy Łanięta, Rejestracja przyczepy Łask, Rejestracja przyczepy Łęczyca, Rejestracja przyczepy Łęki Szlacheckie, Rejestracja przyczepy Łódź, Rejestracja przyczepy Łowicz, Rejestracja przyczepy Łubnice, Rejestracja przyczepy Łyszkowice.

Źródło: (C) Newseria/PrzyczepyMarter.pl
Blog prowadzony o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie także sklep z częściami samochodowymi pod tą samą marką PrzyczepyMarter!
TAGI
#Ubezpieczenia ubezpieczenia łódź axa ubezpieczenia protektor ubezpieczenia łódź najtańsze ubezpieczenie oc cuk ubezpieczenia axa ubezpieczenia na raty ubezpieczenia oc lodz axa ubezpieczenia cennik transport rynek biznes motoryzacja polska wiadomości mfind ubezpieczenia raport badania rejestracja kodeksdrogowy rejestracja łask rejestracja łódź rejestracja oc rejestracja pabianice rejestracja policja rejestracja polska rejestracja prawo rejestracja przepisy rejestracja przyczepa rejestracja przyczepy samochodowe olx rejestracja samochodowe rejestracja ubezpieczenie rejestracja wydziałkomunikacji rejestracja zduńskawola rejestracja przyczepka samochodowa olx rejestracja przyczepka samochodowa obi rejestracja przyczepka samochodowa allegro rejestracja przyczepka samochodowa niewiadów rejestracja przyczepka samochodowa neptun rejestracja przyczepka samochodowa castorama rejestracja przyczepka samochodowa używana rejestracja przyczepka samochodowa sam rejestracja przyczepka samochodowa dwuosiowa rejestracja przyczepka samochodowa wymiary rejestracja przyczepka samochodowa rejestracja przyczepka samochodowa a zniżki rejestracja przyczepka samochodowa amortyzacja rejestracja przyczepka samochodowa alko rejestracja przyczepka samochodowa aluminiowa rejestracja przyczepka samochodowa akcesoria rejestracja przyczepka samochodowa andrychów rejestracja przyczepka samochodowa a prawo jazdy rejestracja przyczepka samochodowa anonse rejestracja przyczepka samochodowa a odliczenie vat rejestracja przyczepka samochodowa a ubezpieczenie rejestracja przyczepka samochodowa 1 tona ładowności rejestracja przyczepka samochodowa 1 osiowa rejestracja przyczepka samochodowa brenderup rejestracja przyczepka samochodowa brico rejestracja przyczepka samochodowa bez rejestracji rejestracja przyczepka samochodowa budowa rejestracja przyczepka samochodowa boro rejestracja przyczepka samochodowa bricomarche rejestracja przyczepka samochodowa brak dokumentów rejestracja przyczepka samochodowa bez oc rejestracja przyczepka samochodowa cena rejestracja przyczepka samochodowa ceneo rejestracja przyczepka samochodowa ceny rejestracja przyczepka samochodowa czesci rejestracja przyczepka samochodowa chłodnia rejestracja przyczepka samochodowa cargo rejestracja przyczepka samochodowa dwie osie rejestracja przyczepka samochodowa do remontu rejestracja przyczepka samochodowa dokumenty rejestracja przyczepka samochodowa długa rejestracja przyczepka samochodowa do ls 17 rejestracja przyczepka samochodowa dla psa rejestracja przyczepka samochodowa do przewozu psów rejestracja przyczepka samochodowa duża rejestracja przyczepka samochodowa elektryka rejestracja przyczepka samochodowa eco 2011 rejestracja przyczepka samochodowa eco rejestracja przyczepka samochodowa english rejestracja przyczepka samochodowa eco 2612 rejestracja przyczepa samochodowa eco 263 rejestracja przyczepa samochodowa eco rejestracja przyczepka samochodowa 3 metry rejestracja przyczepka samochodowa 3 5 m rejestracja przyczepka samochodowa fracht rejestracja przyczepka samochodowa forum rejestracja przyczepka samochodowa furgon rejestracja przyczepka samochodowa neptun forum rejestracja jaka przyczepka samochodowa forum rejestracja przyczepka samochodowa hamowana rejestracja przyczepka samochodowa hamulec najazdowy rejestracja przyczepka samochodowa homologacja rejestracja przyczepka samochodowa hp 400 rejestracja przyczepka samochodowa hamulec rejestracja przyczepka samochodowa izoterma rejestracja przyczepka samochodowa ile może wystawać rejestracja przyczepka samochodowa instalacja elektryczna rejestracja przyczepka samochodowa instalacja rejestracja przyczepka samochodowa schemat instalacji elektrycznej rejestracja przyczepka samochodowa z hamulcem i plandeką dokumenty potrzebne do rejestracji przyczepki samochodowej rejestracja przyczepki samochodowej własnej roboty rejestracja przyczepki sam 2018 przerejestrowanie przyczepki samochodowej rejestracja przyczepki samochodowej własnej roboty 2017 rejestracja przyczepki samochodowej własnej roboty 2018 jak zarejestrować przyczepkę samochodową bez dokumentów
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy

Odp: Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Warto korzystać z porównywarek np aplikacja Kupdirect z Google Play skanujesz kod z dowodu i w 5 sek widzisz różnicę w składce pomiędzy towarzystwami i to bez wpisywania danych a czasem to jest ponad 100% a ryzyko takie samo dla każdego towarzystwa
PrzyczepyMarter.pl @przyczepymarter @przyczepymarter

Odp: Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Nie wszyscy kierowcy są jeszcze przyzwyczajeni do korzystania z porównywarek ubezpieczeń online. Jeszcze jest zbyt mała świadomość konsumentów. Ale w ciągu kilku najbliższych lat na pewno to się zmieni.
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy

Odp: Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Najtanie i najszybciej ubezpieczysz w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu a różnice w składce czasem ponad 100%
PrzyczepyMarter.pl @przyczepymarter @przyczepymarter

Odp: Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Jak zarejestrować przyczepkę samochodową bez dokumentów? Jest to najgorszy przypadek jaki może być. Mając przyczepę samochodową bez dokumentów i próbując ją zarejestrować w Wydziale Komunikacji każdy ociera się o łamanie prawa. Co prawda najszybszym rozwiązaniem jest zorganizować sobie dokumenty od innej zniszczonej już przyczepki ale jest to oczywiście nielegalne!
PrzyczepyMarter.pl @przyczepymarter @przyczepymarter

Odp: Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?

Rejestracja przyczepki samochodowej własnej roboty 2018 Praktycznie od zmiany przepisów w 2003 roku, zarejestrowanie przyczepy własnej roboty tzw. SAM jest nieopłacalne. Koszty rejestracji, a wcześniej dopuszczenia do ruchu, dla osoby prywatnej są nieopłacalne. Wiele osób decyduje się kupno nowej przyczepy w dodatku z gwarancją producenta. Dzisiaj nikt już nie podejmuje się wykonania w warunkach garażowych przyczepki samochodowej. Na wyrobienie homologacji dla danego pojazdu mogą sobie pozwolić jedynie duże firmy - producenci przyczep samochodowych takie jak Neptun czy inne.
Napisz Opinię: Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Black Friday 2019: Co to jest i kiedy wypada? Lista sklepów!
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Ochrona danych kluczowa z punktu widzenia rozwoju kolejnych technologii
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Program Święto Niepodległości Polski: Sieradz - Pabianice - Łódź 2019
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Łask wiadomości lokalne i kryminalne online kronika wydarzenia
›  Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  81. Rocznica wybuchu II wojny światowej we wrześniu 2020
›  Pomyśl o logistyce i sprawnym transporcie prowadząc e-handel
›  Ubezpieczenia OC/AutoCasco/NNW przez internet! Kto może skorzystać?
›  Już wkrótce nowotworom będzie można zapobiegać
›  W Toruniu trwają prace nad miniaturowym, optycznym zegarem atomowym
›  W dzienniczkach uczniów dominują negatywne uwagi
›  Wymiana rekomendacji pomaga rozwijać biznes i pozyskiwać nowe kontrakty
›  Prawie 60% Polaków nie wie, jak radzić sobie z długami
›  Globalny koncern tytoniowy otwiera w Warszawie kolejną inwestycję
›  Czwarta rewolucja przemysłowa daje branży spożywczej szanse na rozwój
›  21 dużych inwestycji zmieni komunikację w Warszawie
›  Mikroroboty rewolucjonizują medycynę
›  Kobiety pracujące jako hostessy są narażone na liczne nadużycia
›  Nowy rząd będzie się musiał zmagać ze spowolnieniem gospodarki i inwestycji
›  Powstanie platforma ułatwiająca sprzedaż firm oraz franczyz
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Jak kupować w Black Friday 2019 by nie stracić oszczędności?
›  Firmy coraz częściej dbają o pozytywne doświadczenia kandydatów podczas rekrutacji
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Browary Kompanii Piwowarskiej przestawiają się na zieloną energię elektryczną
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Wojska Obrony Terytorialnej: jak się dostać, wymagania, wyposażenie...
›  Usługi chmurowe rewolucjonizują pracę grafików i filmowców
›  Polacy szykują rewolucję w telemedycynie
›  Na cukrzycę choruje 3 mln Polaków
›  Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje biznes
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 21/Listopad/2019 (10:46) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy [GN231]

  Cena brutto (z VAT) 5950.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa PR160 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa PR160 [GN116]

  Cena brutto (z VAT) 1900.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw [GN103]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Przyczepy Auto Części Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Sport Blog Black Friday 2019 Forum motoryzacyjne
English Deutsch Français Italiano Nederlands Český Svenska Română 中文 Türkçe
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Black Friday 2019: Wyprzedaże i Promocje →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈