PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?

Marcin Jankowski  •  13/Luty/2018 (17:19), aktualizacja 11/Styczeń/2019 (14:36)
Każdemu posiadaczowi przyczepy samochodowej przyda się kilka rad dobrego użytkowania i konserwacji pojazdu, aby jak najdłużej spełniał oczekiwania jego właściciela. Przestrzeganie porad w tej instrukcji, przygotowanej na potrzeby mojego bloga o przyczepach do samochodów osobowych, pozwoli Ci zachować 2 letnią gwarancję przyznaną przez producenta dla nowo zakupionych pojazdów do transportu towarów wielkogabarytowych. Wychodząc z założenia, że nie wszyscy mają doświadczenia w użytkowaniu przyczep, znajdziesz tu także odpowiedzi na podstawowe pytania związane z pojawiającymi się problemami na co dzień, jak na przykład nie działające oświetlenie czy problem z hakiem holowniczym. Oprócz takich formalności jak zachowanie gwarancji, zawsze należy pamiętać, że dobrze zabezpieczona i zakonserwowana przyczepka samochodowa wytrzyma na długie lata...

Doczepianie Przyczepy Samochodowej i Kontrola Gniazda Oświetlenia w Przyczepce


Wszystkie przyczepy samochodowy - lekkie oraz ciężkie - posiadają linkę mocującą, którą zaczepia się o hak przed nałożeniem zaczepu dyszla. Najlepiej mocować ją, nie bezpośrednio za hak kulowy a raczej inny wystający element. Zabezpieczy Cię to przed sytuacją, odłączenia się linki, w momencie odczepienia się przyczepy od samochodu w czasie jazdy.

Doczepianie przyczepy do haka samochodu holującego, obliguje Cię do sprawdzenia także czy czynność ta została wykonana prawidłowo. Należy się upewnić, że uchwyt zaczepu względem haka znajduje się w pozycji poziomej, a zatrzask dźwigni odczepiania jest zablokowany. Najlepiej sprawdzić to na bocznym oznaczeniu zaczepu oraz ręcznie, czy przyczepa samochodowa przytrzymuje kulkę haka. Pamiętaj przed wyruszeniem w drogę o podniesieniu również koła podporowego aby nie szorowało po drodze i aby go nie zniszczyć.

Następnie nie pozostaje nam nic innego jak podłączyć wtyczkę oświetlenia (7 pin lub 13 pin) do gniazda samochodowego. I ponownie po tej czynności, dla zachowania bezpieczeństwa swojego i innych użytkowników dróg publicznych, sprawdzamy czy światła jazdy, mijania i stopu działają prawidłowo. Nie byłbym sobą, gdybym nie napisał, że nie zawsze wszystko działa tak jak tego byśmy oczekiwali. Doświadczenie nauczyło mnie, że właśnie przy tym elemencie pojawia się najwięcej problemów. Jeśli masz możliwość, podłącz przyczepę do innego gniazda, w innym samochodzie. Przekonasz się gdzie leży problem: po stronie wtyczki przyczepy czy gniazda samochodu?

Możliwe problemy gniazda przyczepy do samochodów osobowych (oświetlenia):

- wtyczka na przewodzie przyczepki nie została dobrze włożona do gniazda samochodu (zwłaszcza przy nowych elementach, jeszcze nie wyrobionych)

- warto przeczyścić gniazdo i wtyczkę z zabrudzeń, popsikać płynem o właściwościach WD (często wystarcza na zaśniedziałe wtyki)

- jeśli to nie pomaga, nie raz zdarza się, że wtyki przy wtyczce od przyczepki są ściśnięte - rozszerz je śrubokrętem

- najzwyczajniej w świecie mogła spalić się żarówka w lampie (odkręć klosz lampy)

- podczas wielokrotnego wkładania i wyciągania wtyczki, mogło dojść do wyrwania przewodów podłączonych do wtyczki (warto rozłożyć wtyczkę i sprawdzić je)

- innym często spotykanym problemem są źle podłączone przewody do przypisanych pinów (inaczej w gnieździe samochodu a inaczej we wtyczce przyczepki)

Prawidłowe Przewożenie Ładunku na Przyczepach Samochodowych Skrzyniowych


Jeszcze przed rozpoczęciem jazdy, a najlepiej tuż przed załadowaniem towaru na przyczepkę, skontroluj czy śruby mocujące koła są dobrze dokręcone. Zaleca się aby czynność tą powtarzać po każdorazowym przejechaniu 500 kilometrów.

Prawidło umocowany ładunek na przyczepce to bezpieczeństwo i wygoda jazdy. Uchroni Cię to przed możliwymi uszkodzeniami pojazdu ciągnącego i holowanego. W dowodzie rejestracyjnym przyczepy znajdziesz jej ładowność. Zgodnie z podstawowymi zasadami nie powinno się przekraczać tej wartości.

Najważniejsze jest odpowiednie rozmieszczenie towaru na skrzyni ładunkowej. Optymalnym położeniem przewożonych rzeczy na przyczepie jest jej środek - paletę, mebel, skrzynkę stawiamy wprost na wysokości osi, w równomiernych odległościach od burty przedniej i tylnej.

Źle umocowany towar, na przykład umiejscowienie go zbytnio na przodzie, może doprowadzić do przeciążenia i złamania dyszla. Z kolei, znaczne przesunięcie przewożonych rzeczy na tył, może doprowadzić do wypięcia się przyczepki z haka samochodowego lub wprowadzić przyczepę w drgania (poślizg). Znaczne przeładowanie pojazdu, względem wyznaczonych wartości (ładowności), prowadzić może do uszkodzenia poszczególnych elementów konstrukcyjnych jak: opon, łożysk czy osi przyczepki.

Ładunek powinien być przymocowany na przyczepie tak, aby uniemożliwić jego przesuwanie się. Ładunki takie jak: piasek, ziemia, liście, kamienie itd. nakryć siatką lub umieścić w odpowiednich opakowaniach. Unikać gwałtownych przyśpieszeń i hamowań. Upewnić się czy ubezpieczenie pojazdu obejmuje przyczepę i ładunek.

Nie zaleca się jazdy z otwartą przednią, tylną burtą lub niezabezpieczonym podjazdem. Przed każdym użytkowaniem sprawdzić czy burta lub podjazd jest dobrze zamknięta i zabezpieczona zawleczką. Sprawdzić połączenie dyszla ze skrzynią czy jest prawidłowo zabezpieczone zawleczką. W przyczepie do przewozu łodzi sprawdzić dokręcenie tylnej belki oświetlenia. W gamie moto (przyczepy motocyklowe) unieruchomić przewożone motocykle za pomocą pasów do specjalnych uchwytów w ramie przyczepy i pamiętać po załadunku, aby założyć zawleczki zabezpieczające podjazd i dyszel.

Transport Motocykli w Przyczepach Specjalistycznych pod Motocykle (Motory)


Odrębną kategorią przyczepek są te, z przeznaczeniem do transportu motocykli. Jeśli chcesz przewozić dwa motocykle, umieść je w szynach bocznych występujących standardowo w przyczepie. Natomiast jeśli przewozisz tylko jeden motor, musisz szynę na której chcesz umieścić jednoślad przemontować z pozycji bocznej na środek ramy (są tam już fabrycznie wykonane otwory; przyczepy Neptun).

W przyczepie do przewozu motocykli, załadunku możemy dokonać na dwa sposoby używając do tego specjalnego podjazdu lub bez niego (drugi sposób jest jednak niezalecany przez producenta przyczep Neptun).

Wersja 1: Kiedy przyczepa wyposażona jest w podjazd dodatkowy
Załadunek motocykli wykonywać przy przyczepie zaczepionej do samochodu. Zdjąć podjazd dodatkowy i włożyć go w otwory szyny nośnej. Załadować w ten sposób jeden a następnie drugi motor (najlepiej z pomocą drugiej osoby). Jeśli przewozimy dwa motory wjeżdżamy na szyny nośne zamontowane fabrycznie (dwie szyny symetryczne po bokach). Jeśli przewozimy jeden motor wjeżdżamy nim na szynę wcześniej przełożoną na środek przyczepy. Wykorzystując uchwyty znajdujące się na ramie przyczepy odpowiednio unieruchomić przy pomocy pasów załadowane motory.

Wersja 2: Kiedy przyczepa nie posiada podjazdu dodatkowego
Ta metoda jest niezalecana przez producenta przyczep Neptun, ponieważ możliwe jest uszkodzenie samochodu, przyczepy lub motocykla. W ten sposób można załadować tylko jeden motor na szynę przełożoną na środek przyczepy. Przy przyczepie zaczepionej do samochodu i pomocy możliwie dużej ilości osób, zwolnić zaczep przechyłu dyszla i wprowadzić motor na szynę i delikatnie pochylając przyczepę załadować go. Wykorzystując uchwyty znajdujące się na ramie przyczepy odpowiednio unieruchomić przy pomocy pasów załadowane motory.

Załadunek na Przyczepę Samochodową do Przewozu Łodzi i Łódek


W celu wciągnięcia łodzi na przyczepę należy: zdjąć tylną belkę oświetlenia, która jest przystosowana do szybkiego jej demontażu szczególnie przy wjeżdżaniu do wody; odłączyć kabel (nie dopuścić aby tylna belka, kabel lub lampy uległy zawilgoceniu); odłożyć belkę tylną w suche i bezpieczne miejsce.

Najczęściej załadunek łodzi odbywa się przy pomocy wciągarki. Należy ustawić tył przyczepy przy dziobie łodzi. Jeżeli łódź znajduje się w wodzie (przy brzegu) to można, w celu łatwiejszego załadunku wjechać częściowo przyczepą do wody. Przed wjazdem do wody zdemontować tylną belkę. Zadbać, aby lampy i kable nie uległy zamoczeniu. Odwinąć linkę (pas) wciągarki i zaczepić o hak na dziobie łodzi. Wciągnąć powoli łódź w taki sposób, aby była ona prowadzona przez dolne i boczne rolki (gumowe rolki obrotowe). Po wciągnięciu łodzi zamontować belkę tylną, sprawdzić dokręcenie śrub i dociśnięcie wtyczki. Zabezpieczyć łódź na przyczepie oraz zablokować linę wciągarki przed odblokowaniem. Uwaga! Łódź można włożyć na przyczepę również posługując się wózkiem widłowym lub niewielkim dźwigiem, w takim przypadku demontaż tylnej belki oraz stosowanie wciągarki są nie potrzebne.

Kontrola Opon i Ciśnienia w Oponach Przyczepy Samochodowej


W przyczepach stosowany jest jeden typ ogumienia - bezdętkowy. Opony te można poznać po zapisie TUBELESS znajdującym się na oponie. Obsługa użytkownika takich opon ogranicza się jedynie do dopompowania ich do ciśnienia nominalnego. Różne typy opon wymagają różnego ciśnienia.

Prawidłowe ciśnienie dla danego typu znajdziecie w poniższym zestawieniu:

Typ opony - Ciśnienie ekonomiczne

4.8 x 8 - 4,0 bar
4.5 x 10 - 4,3 bar
5.00 x 10 - 3,5 bar
145/70 R13 - 3,0 bar
155/70 R13 - 2,5 bar
165/70 R13 - 2,5 bar

Ciśnienie podane wyżej jest dla użytkownika przyczepy o maksymalnym załadunku. Podczas upałów lub w czasie jazdy na autostradzie zaleca się zwiększenie ciśnienia o 0,2 bar. Kontrolować zawsze na zimnym ogumieniu.

Naprawa opony bezdętkowej we własnym zakresie jak zdejmowanie, uszczelnianie płynami, wyjmowanie przedmiotów, które wbiły się w oponę, jest niedopuszczalna. W przypadku przebicia tego typu opony i pozostawieniu w niej np. gwoździa, należy oponę dopompować, a jeżeli to nie pomaga wymienić całe koło i udać się do stacji obsługi w celu naprawy uszkodzonej opony. Bieżnik opony należy sprawdzać wyłącznie na zimnym ogumieniu.

Jeżeli przyczepa ma być unieruchomiona przez dłuższy czas należy postawić ją pionowo. W ten sposób unikniecie obciążenia, które mogłoby spowodować odkształcenie opon. Światło słoneczne zwiększa także zagrożenie szybszego starzenia się.

Podstawowe Zasady Pielęgnacji i Czyszczenia Przyczepki Samochodowej


Ażeby przyczepa w każdej chwili była gotowa do użytku powinna być regularnie konserwowana. Założeniem dla udzielenia gwarancji jest dotrzymanie warunków eksploatacji. Czyszczenie wodą jest koniecznie wymagane po zakończeniu transportu agresywnych środków. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z częściami zaczepu kulowego, piastą koła, łożyskami i oświetleniem. Możecie w celu ochrony pokryć burty i dyszel warstwą neutralnego wosku.

Należy regularnie czyścić zaczep kulowy. Sprawdzić czy nie ma luzu, który trzeba koniecznie skorygować. W przypadku luzu pomiędzy kulą i zaczepem kulowym należy sprawdzić przyczynę i wymienić natychmiast zużyte elementy. Nie używać uchwytu zaczepu, aby ciągnąć lub prowadzić przyczepę. Zaczep kulowy musi być zawsze nasmarowany.

Jeżeli przyczepa samochodowa ma być unieruchomiona na dłuższy okres zaleca się:

- umyć i zabezpieczyć cienką warstwą produktu konserwującego blachy,

- umieścić przyczepę pod dachem, a aby nie zajmowała ona dużej powierzchni można przyczepę postawić pionowo na utwardzonym gruncie, opierając na specjalnych nośnikach umieszczonych (w niektórych wersjach) z tyłu przyczepy lub postawić ją na kozły. Do przechowywania wymagana jest stabilna i sucha powierzchnia. Proszę unikać wilgoci i zalegającej pokrywy śnieżnej. Wszelkie wyposażenie dodatkowe (jak plandeka ze stelażem) musi zostać zdemontowane. Odstawienie przyczepy musi odbywać się przy udziale drugiej osoby. Prosimy uważać na ostre krawędzie przyczepy. Czynności dokonywać w rękawicach ochronnych.

Wymiana Żarówek Oświetlenia i Podłączanie Kabli w Przyczepie Samochodowej


Sprawdź jak wymieniż żarówkę w przyczepie samochodowej? Dostęp do żarówek jest możliwy po odkręceniu wkrętów mocujących elementy optyczne od oprawy i odłączeniu przewodu elektrycznego zasilającego przyczepy. Wymianę żarówki należy dokonać w następujący sposób: odkręcić klosz lampy, wymienić żarówkę, sprawdzić styki, przykręcić klosz lampy.

Zestawienie żarówek: kierunkowskazy, lampa przeciwmgłowa (12V/21W), lampy tylne + stop i tablice rejestracyjne (12V/21W/5W), lampy przednie i oświetlenie tablicy jeśli oddzielne lampy (12V/5W).

Chronić wtyczki przed brudem. Unikać wilgoci, żeby styki nie korodowały. Zawsze uważać, żeby kabel był przymocowany do podwozia za pomocą zacisków. Jeżeli wtyczka została uszkodzona do naprawy może posłużyć załączony schemat. Wszystkie materiały oświetlenia mają ograniczoną żywotność. Także wtyczka i kabel podlegają naturalnemu zużyciu i muszą wg potrzeby zostać wymienione.

Zaczep do Przyczepki Samochodowej i Wtyczka 7 Pin. Rodzaje i Mocowanie na Dyszlu


Nieodzownym elementem każdej przyczepy samochodowej jest zaczep do mocowania na hak samochodu holującego. Możemy nie mieć plandeki, koła zapasowego czy koła podporowego ale akurat ten element konstrukcyjny jest podstawą, umożliwiającą jazdę i wpływającą na bezpieczeństwo poruszania się po drogach, o czym zwróciłem częściowo uwagę w instrukcji użytkowania pojazdów do transportu. W zaczepie do przyczepki przymocowana jest także wtyczka 7 pinowa bądź 13 pinowa do podłączenia oświetlenia. Na zdjęciu głównym zaprezentowane jest standardowe umocowanie wyszczególnionych elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy z przyczepką oraz wygodę jej użytkowania.

Montaż Zaczepu Kulowego Winterhoff do Dyszla Przyczepy Samochodowej. Wyróżniamy trzy rodzaje zaczepów kulowych montowanych na dyszlu, w zależności od rodzaju jego zakończenia: zaczep ze złączem kwadratowym (czworokątnym), zaczep trójkątny (w kształcie Y) oraz zaczep okrągły na rurę. Każde z nich jest uniwersalnym elementem wyposażenia, zakładanym standardowo we wszystkich rodzajach przyczepek i na dodatek różnych producentów.

W przyczepach samochodowych Neptun montowany jest, w większości przypadków, zaczep kulowy WW 8 czworokątny (Winterhoff), przeznaczony dla użytkowników pojazdów do transportu z osią centralną o dopuszczalnym całkowitym nacisku osi 800 kg i obciążeniem pionowym 75 kg.

W przypadku montażu, dla wersji zaczepu WW 8-A do H należy użyć co najmniej dwóch śrub z łbem sześciokątnym na M10, alternatywnie na M12, w zależności od wielkości otworów mocujących.

Dla wersji WW 8-Y stosuje się przy złączu śrubowym poziomym, cztery śruby z łbem sześciokątnym M12. Przy pionowym złączu śrubowym stosuje się się dwie śruby z łbem sześciokątnym M12 i dodatkowo płytkę wzmacniającą.

Wszystkie śruby montażowe należy przykręcić z podkładkami i sześciokątnymi nakrętkami samozabezpieczającymi o klasie wytrzymałości 8.8. Pamiętać należy, że nakrętki tego typu są jedno razowego użytku.

Prosta Instrukcja Użytkowania Zaczepu Kulowego. Otwarty zaczep kulowy należy nasadzić na kulę haka, przy jednoczesnym docisku na dół - zwykłe obciążenie pionowe jest już wystarczające - zamknięcie i zabezpieczenie zaczepu kulowego następuje automatycznie. Analogicznie, rozsprzęganie (otwarcie), następuje poprzez naciśnięcie dźwigni zabezpieczającej, przekręcenie jej do przodu i zdjęcie zaczepu z kuli haka. Zaczep pozostaje w pozycji otwartej. Przy dłuższych przerwach w użytkowaniu przyczepy wskazane jest, aby zamknąć zaczep kulowy.

Czy zaczep kulowy jest prawidłowo podłączony do pojazdu ciągnącego można sprawdzić na podstawie następujących punktów:

- Nosek dźwigni zabezpieczającej musi być widoczny na dźwigni obsługowej.

- Profilowany nit z boku, znajduje się w obszarze OK wskaźnika na profilu bocznym. W innym przypadku należy sprawdzić jeszcze raz mocowanie zaczepu do haka. W przypadku zniszczenia kuli haka (fi 49 mm) wskaźnik znajdzie się w pozycji STOP.

Jeśli interesuje Cię tematyka przyczep i chciałbyś regularnie być powiadamiany o nowościach na blogu, zachęcam Cię do śledzenia profilu PrzyczepyMarter na Facebooku. Na sam koniec zachęcam wszystkich czytelników, którzy zainteresowani są kupnem nowej przyczepki samochodowej, do sprawdzenia dostępnych produktów w sklepie stacjonarmym PrzyczepyMarter.pl. Po przejściu na podstronę z ofertą przyczepek samochodowych jednoosiowych i dwuosiowych znajdziesz blisko 100 różnych modeli pojazdów, które będziesz mógł holować swoim samochodem osobowym. Część z nich dostępna jest na placu i została oznaczona jako produkt dostępny w określonej ilości. Dzięki wyszukiwarce łatwo będziesz mógł posortować wszystkie produkty według kategorii oraz dostępności. Zachęcam Cię także do śledzenie poszczególnych artykułów na blogu gdzie znajdziesz praktyczne informacje o przyczepach do samochodów osobowych.

Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu? Przyczepy samochodowe z hamulcem najazdowym dla poprawy bezpieczeństwa!


Nie wiesz jaką przyczepkę samochodową wybrać do swojego auta? Wybór przyczep samochodowych dla potencjalnego klienta zainteresowanego zakupem nowego pojazdu do transportu jest bardzo duży! Daleko nie szukając, w sklepie PrzyczepyMarter można porównać blisko 100 różnych modeli przyczepek... Występują przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe, z długą skrzynią ładunkową, wyposażone w hamulec najazdowy i bez urządzenia najazdowego. Jaką przyczepę zakupić do prac w domu czy do firmy zależy tylko od konkretnego zapotrzebowania i przeznaczenia. Wybierając przyczepę samochodową do holowania trzeba pamiętać o przepisach krajowych, które po 2004 roku zostały zunifikowane z prawodawstwem unijnym, gdzie warunki dopuszczenia danego pojazdu do poruszania po drogach, opierają się głównie na wyznaczniku jakim jest dopuszczalna masa całkowita.

W przypadku holowania przyczep w zestawie z samochodem osobowym bardzo dużą rolę odgrywa zasada ustalenia dopuszczalnej masy przyczepy w zakresie do 3,5 tony. Doświadczenie pokazuje, że krajowe przepisy są bardzo złożone co powoduje, że dla większości osób są niewłaściwie rozumiane i co gorsza stosowane przez użytkowników pojazdów. Na ustalenie dopuszczalnej masy przyczepy i to jaka może być holowana przez samochód osobowy wpływ ma wiele czynników takich jak wytrzymałość konstrukcji pojazdu, zależność masy pojazdu ciągniętego i pojazdu ciągnącego, charakterystyka od producenta, system hamulcowy itp. Trzeba powiedzieć wprost, że wiele osób dowiaduje się o zasadach holowania dopiero w sklepie, na ostatnim etapie kupowania przyczepy. Na stronie internetowej w sekcji blog znajdziesz kilka artykułów tematycznych, które w 100% rozwieją Twoje wątpliwości.

Wracając do zasadniczego tematu naszego artykułu, jakim są przyczepy samochodowe z hamulcem najazdowym warto nadmienić, że jego stosowanie w pojazdach holowanych zapewnia poprawę bezpieczeństwa podczas przewożenia towarów oraz komfort podróżowania z ciężkim ładunkiem. I tak przyczepki samochodowe, których dopuszczalna masa całkowita jest większa niż 750 kg czyli ciężkie, muszą automatycznie posiadać urządzenie najazdowe. Natomiast dla przyczep towarowych poniżej tej wartości, nie ma obowiązku w nich montowania urządzenia najazdowego jednak występują modele np.: przyczepy dwuosiowe lekkie, które posiadają taki hamulec najazdowy.
SUGEROWANE
1

Przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro

Przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Profesjonalne przyczepy samochodowe Neptun N07-263 2 pro posiadają dwie osie hamowane, sztywną i trwałą konstrukcję. Dzięki uniwersalnej konstrukcji użytkownik otrzymuje dwa w jednym. Boczne burty można łatwo zdemontować i wtedy mamy płaską platformę do przewozu większych ładunków.
2

Przyczepa Neptun z hamulcem najazdowym i otwieranymi przednimi burtami

Przyczepa Neptun z hamulcem najazdowym i otwieranymi przednimi burtami© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Większość przyczepek samochodowych Neptun posiada opcję umożliwiającą otwarcie przedniej burty do przewożenia długich ładunków. Profilowane burty 45 cm wysokości wykonane zostały z wysokiej jakości blachy cynkowanej. Są profilowane aby uzyskać dużą sztywność i odporność na wszelkie uderzenia, a także ze względu na estetykę.
3

Przyczepa ze skrzynią 263 cm długości i burtami wysokości 45 cm

Przyczepa ze skrzynią 263 cm długości i burtami wysokości 45 cm© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Wewnątrz skrzyni o długości 263 cm i szerokości 129 cm zamontowane zostały po rogach uchwyty do zabezpieczenia ładunku. Dzięki nim łatwo i szybko można podpiąć taśmy mocujące w poszczególnych narożnikach. Uchwyty do pasów zamontowane zostały do podłogi i do spawanej ramy przez co pozwalają znacznie lepiej zabezpieczyć ładunek.
4

Hamulec najazdowy AL-KO w przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro

Hamulec najazdowy AL-KO w przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
5

Przyczepy samochodowe do prac budowlanych i do firmy

Przyczepy samochodowe do prac budowlanych i do firmy© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Lampy wielofunkcyjne są zamontowane wewnątrz tylnej belki i pod tylną burtą przez co są chronione przed uszkodzeniem oraz wilgocią i błotem. Złącza kablowe są chronione w najlepszy dostępny sposób i zapewniają wieloletnie bezobsługowe działanie.
6

Przyczepa Neptun N13-305 multi z hamulcem najazdowym

Przyczepa Neptun N13-305 multi z hamulcem najazdowym© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepy samochodowe Neptun N13-305 multi to bezpieczeństwo i wygoda przewożenia towarów za sprawą dyszla strzałkowego ze wzmocnieniem, niezależnego zawieszenia na osiach skrętnych oraz elementów gumowych osi zapewniających bezpieczną i stabilną jazdę. Dodatkowym atutem przyczep ciężkich w wersji DMC 1300 kg jest hamulec najazdowy. Przyczepy samochodowe platformy Neptun posiadają sztywną i trwałą konstrukcję, dzięki spawanej ramie, zimnogiętych podłużnicach oraz poprzecznym belką pod platformą.
7

Przyczepa samochodowa Neptun multi z szeroką i długą platformą do transportu

Przyczepa samochodowa Neptun multi z szeroką i długą platformą do transportu© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepy Multi posiadają uchylną platformę ładunkową umożliwiającą rozładunek bez konieczności wypinania przyczepy z haka. Zamontowanie sprężyny gazowej stabilizuje przechył podłogi podczas załadunku i rozładunku.
8

Przyczepa platforma do transportu i dodatkowe akcesoria

Przyczepa platforma do transportu i dodatkowe akcesoria© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Do przyczep samochodowych multi oferowane są dodatkowo opcjonalne akcesoria jak mocne i wytrzymałe burty wzdłużne o wysokości 20 cm, wykonane z blachy o grubości 1,5 mm i ocynkowane ogniowo. Podjazd, który jest jednocześnie burtą tylną. Można także zamontować wciągarkę z przodu przyczepy do wciągania ciężkich ładunków np. pojazdów.
9

Przyczepy platformy Multi z uchylną skrzynią załadunkową i łatwym podjazdem

Przyczepy platformy Multi z uchylną skrzynią załadunkową i łatwym podjazdem© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepy samochodowe multi, polskiego producenta Neptun, posiadają możliwość zamontowania dodatkowego podjazdu ułatwiającego wjazd i zjazd pojazdu z platformy. W modelach tych podjazd opcjonalnie może służyć jako burta tylna. Jest on wykonany z blachy ryflowanej o grubości 3 mm i ocynkowanej ogniowo.
10

Przyczepki samochodowe do transportu długich, szerokich i ciężkich przedmiotów

Przyczepki samochodowe do transportu długich, szerokich i ciężkich przedmiotów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Łatwe zabezpieczenie ładunku w przyczepach Neptun N13-305 multi dzięki wysuwanym z podłogi uchwytom do mocowania ładunku pasami transportowymi.
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo dobrepraktyki gwarancja instrukcja konserwacja motoryzacja obsługa poradnik przyczepy samochodowe towary transport motoryzacja neptun przyczepa przyczepki przyczepy samochodowe olx samochodowe sklep transport winterhoff zaczep zaczep kulowy zaczep kwadratowy zaczep okrągły zaczep trójkątny przyczepa z hamulcem najazdowym sprzedam przyczepa rolnicza z hamulcem najazdowym przyczepa z hamulcem najazdowym przepisy przyczepa z hamulcem czy bez przyczepka dwuosiowa z hamulcem najazdowym przyczepa z hamulcem elektrycznym przyczepa towarowa z hamulcem przyczepa samochodowa z hamulcem najazdowym maksymalna długość samochodu z przyczepą czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. b kalkulator dmc przyczepy maksymalna masa całkowita przyczepy dmc przyczepy większe niż w dowodzie dopuszczalna masa całkowita przyczepy hamulec najazdowy ile waży przyczepa kempingowa przyczepy samochodowe maksymalna długość samochodu z przyczepą czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. b kalkulator dmc przyczepy maksymalna masa całkowita przyczepy dmc przyczepy większe niż w dowodzie dopuszczalna masa całkowita przyczepy hamulec najazdowy ile waży przyczepa kempingowa ile waży przyczepa kempingowa niewiadow waga przyczepy kempingowej przyczepa kempingowa 750 kg masa własna przyczepy kempingowej przyczepa kempingowa dmc 1100 przyczepa kempingowa 1200 dmc przyczepa kempingowa forum ile waży przyczepa n126 uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg używane uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg sprzedajemy uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg olx uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg allegro uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg sam przyczepki samochodowe dwuosiowe 750 kg używane przyczepki samochodowe używane sprzedam uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg zachodniopomorskie
OPINIE
Napisz Opinię: Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Łask wiadomości lokalne, budżet kredyty i Kolumna na weekend
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020: Wydarzenia roku
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Monako wakacje - podróże i ciekawostki Lazurowego wybrzeża
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Gruzja dąży do zwiększenia eksportu na polski rynek
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  W ciągu pięciu lat w Polsce pojawią się superszybkie lewitujące pociągi
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Utraty danych doświadczyło co piąte małe i średnie przedsiębiorstwo
›  W 2050 roku potrzebne będzie o 50% więcej żywności niż obecnie
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Wypadek Łask policja: wiadomości, które wstrząsnęły całym regionem
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Prezes ULC: Coraz większa liczba dronów i podniebnych taksówek wymaga zapewnienia bezpieczeństwa
›  Włochy przyczepą kempingową: Wakacje, Koszty, Atrakcje
›  Firmom opłaca się inwestować w zdrowie pracowników
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Samochód terenowy Willys MB: Budowa i historia kultowego modelu
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Inwestowanie społecznościowe zdobywa w Polsce rosnącą popularność
›  Sztuczna inteligencja będzie walczyć z atakami socjotechnicznymi i ransomware
›  Trzeci poniedziałek stycznia jest uważany za najbardziej depresyjny dzień w roku
›  Andora i Pireneje przewodnik turystyczny z atrakcjami w okolicy
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 23/Styczeń/2020 (08:29) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3450.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈