PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego

Marcin Jankowski  •  13/Kwiecień/2018 (11:57), aktualizacja 29/Maj/2018 (15:35)
Wybór przyczepy samochodowej to czasem nie lada wyzwanie, ponieważ w ofercie sprzedaży znajduje się bardzo wiele modeli. Wszystkie zazwyczaj czym się różnią od siebie - a to wielkością, a to ilością osi lub innymi elementami konstrukcyjnymi. W dzisiejszym poradniku na moim blogu motoryzacyjnym połączonym z ofertą sklepu PrzyczepyMarter, chciałbym zaprezentować lekkie przyczepy samochodowe Neptun do przewożenia towarów, które zostały dodatkowo wyposażone w resory oraz amortyzator osi. W przypadku oferty pojazdów marki Neptun, ilość modeli posiadających fabrycznie zamontowane resory i amortyzatory jest spora przez co oferta jest bardzo urozmaicona dla kupujących. Ponadto w poszczególnych przyczepach istnieje możliwość dodatkowego zamontowania wspomnianych elementów wpływających na stabilność jazdy i wytrzymałość.

Przyczepy samochodowe na resorach i z amortyzatorami osi do przewozu różnych towarów


W przypadku wielu przyczepek towarowych wykonywanych w domowym zaciszu tzw. "samów", stosowano w większości przypadków resory z odzysku. Obecnie czasy się zmieniły i co raz mniej można spotkać takich pojazdów na drogach, a to wszystko za sprawą zmian w prawie, które znacząco ograniczyły możliwość zarejestrowania takiego pojazdu. Wiele osób planujących kupno przyczepy, wybiera więc nowy produkt w dodatku z gwarancją. Dzisiaj na rynku większość przyczep na rynku posiada osie skrętne, a w wybranych modelach montowane są dodatkowo resory i amortyzatory.
Ubezpieczenia Online OC/AC/NNW

Resor i amortyzator w przyczepie samochodowej montowane są nie przez przypadek. Przyczepa z resoram posiada większe możliwości ładunku, a konkretnie wytrzymuje większe obciążenie w stosunku do jej odpowiednika bez resora. Do dziś w wybranych samochodowach dostawczych lub terenowych, producenci aut stosują resory zamiast sprężyn. Sam amortyzator odpowiada za komfort jazdy z przyczepą samochodową. Jest ona stabilniejsza na drodze i nie widać efektu "podskakiwania" jadąc bez towaru.

Tego rodzaju przyczepy samochodowe wybierane są często przez osoby planujące budowę czy przewożenie ciężkich towarów. Postanowiłem więc przygotować serię opisową dla poszczególnych przyczepek, które z automatu spełniają powyższe założenia. Trzeba mieć również na uwadze, że w sprzedaży dostępne odpowiedniki tych samych przyczep bez resorów.

Po kliknięciu w link zostaniesz przeniesiony do karty produktu, gdzie poznasz szczegółową charakterystykę danej przyczepy. Jako pierwsza została wskazana jedna z najmniejszych przyczep w ofercie sklepu PrzyczepyMarter. Charakteryzuje się ona nie dużymi rozmiarami oraz burtami wysokości 30 cm. Wersje Pratik przyczepek nie posiadają opcji otwierania przednich burt.

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 ptr resor [GN167]
Przyczepa skrzyniowa lekka Pratik DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 202 x 114 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepy z gamy Pro, najszybciej je opisując są ulepszoną wersją przyczep Rustik. Charakteryzują się one wysokimi burtami na 45 cm oraz wzmacnianym dyszlem strzałkowym. Poniżej dostępne są aż cztery modele Pro z zamontowanymi resorami do ramy i osi jezdnej. Na uwagę zasługuje ostatni model o długości 345 cm i szerokości 150 cm dla skrzyni ładunkowej.

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-210 pro resor [GN214]
Przyczepa skrzyniowa lekka Pro DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 210 x 129 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 prr resor [GN180]
Przyczepa skrzyniowa lekka Pro DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 236 x 129 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 prr resor [GN182]
Przyczepa skrzyniowa lekka Pro DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 263 x 129 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-350 CT resor [GN164]
Przyczepa skrzyniowa lekka Pro DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 345 x 150 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepy Rustik marki Neptun to standardowe pojazdy do transportu towarów przy wykorzystaniu samochodów osobowych. Dostęne są dwa modele z zamontowanymi resorami i amortyzatorem osi. Pierwsza ma długość skrzyni 236 cm a druga natomiast 263 cm. Obydwa modele należą do kategorii przyczep lekkich, w których nie trzeba robić corocznych przeglądów technicznych. Charakteryzują się one burtami wysokości 40 cm ze stali ocynkowanej oraz możliwością uchylenia całej skrzyni ładunkowej tzw. wywrotność oraz otwieranymi przednimi burtami.

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 rtr resor [GN190]
Przyczepa skrzyniowa lekka Rustik DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 236 x 129 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 rtr resor [GN192]
Przyczepa skrzyniowa lekka Rustik DMC 750 KG z resorem i amortyzatorem osi.
Wymiary: 263 x 129 cm (długość x szerokość skrzyni)

Przyczepy dwuosiowe (tandem) lekkie do DMC 750 KG marki Neptun w sprzedaży. Czy mając prawo jazdy z kategorią B mogę holować przyczepę dwuosiową?! Jaka jest różnica pomiędzy przyczepami jednoosiowymi?


Doświadczenie w sprzedaży nowych przyczep samochodowych o charakterze towarowym pokazuje, że oczekiwania kupujących są bardzo zróżnicowane. Nie da się jednoznacznie uogólnić potrzeb wszystkich i wrzucić do jednego worka. Każda osoba, która ma w planach zakup przyczepki potrzebuje czegoś innego. Dla jednych wystarczy przyczepa mała, a dla innych potrzeba pojazdu długiego. Z kolei dla części osób wystarczające są przyczepy lekkie jednoosiowe, a znowu inni ukierunkowani są na przyczepy z zamontowanymi dwoma osiami (popularnie zwane tandem). Dlatego oferty sklepów motoryzacyjnych pod tym kątem są bardzo różne i dostosowane do wymagań każdego. W tym artykule postanowiłem przedstawić specyfikacje i opisy przyczep z dwoma osiami, które dostępne są na rynku polskim pod marką Neptun oraz zestawem dedykowanych akcesoriów do nich, aby każdy mógł je sobie szybko porównać.

W Polsce, od dłuższego już czasu, skończył się czas własnoręcznego produkowania przyczepek w garażu tzw. samów, a następnie rejestrowania ich w Wydziałach Komunikacji. Zmiana przepisów doprowadziła do tego, że stworzenie jednej przyczepy jest zupełnie nieopłacalne dla przysłowiowego Kowalskiego. Koszt zakupu materiałów i zdobycia odpowiednich homolagacji przewyższy cenę nowej przyczepy samochodowej. Na samym początku tego artykułu, zanim przejdę do prezentacji przyczep dwuosiowych nadmienię o bardzo ważnej informacji pomocnej dla osób, które posiadają prawo jazdy jedynie z kategorią B. Nie ma większego znaczenia czy przyczepa ma jedną oś czy dwie. Holować przyczepy na kat. B zgodnie z przepisami ruchu drogowego można wtedy, kiedy zestaw pojazdów nie przekracza 3,5 tony. Szczegółowo temat ten został wyjaśniony w poprzednim artykule na blogu PrzyczepyMarter - Holowanie przyczepy samochodowej/kempingowej kat. B w 2018, do którego odsyłam.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która kategoria przyczep samochodowych jest lepsza - jednoosiowe czy dwuosiowe?! Wybór należy do osoby kupującej, jednak warto zwrócić uwagę na to, że przyczepy samochodowe z domyślnie dwoma osiami charakteryzują się większą stabilnością jazdy i przez to bezpieczeństwem podróżowania. Ponadto przewożony ciężar na tandemie, przy odpowiednim rozłożeniu na skrzyni, rozkłada się na dwie osie, a nie tylko jedną. Przez to w pewnym aspekcie możemy mówić o większej wytrzymałości przyczepki i skorzystać z większej ładowności pojazdu. Pozostaje jednak fakt ograniczeń przewożonych ciężarów zgodnie z danymi umieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym. Minusem może okazać się fakt, że dla obciążonych przyczep towarem, droga hamowania automatycznie się wydłuża i jadąc trzeba mieć to na względzie.

Przyczepy dwuosiowe Neptun z burtami z blachy ocynkowanej o różnej konfiguracji


Przechodząc do sedna sprawy, w ofercie przyczep samochodowych Neptun występuje aż 16 modeli pojazdów z domyślnie zamontowanymi dwoma osiami, z czego dwie to lawety przeznaczone do przewozu samochodów. Zaczynając od podstaw, w gamie przyczep samochodowych Rustik - w moim odczuciu standardowych przyczepek o domyślnych właściwościach - dostępne są dwa modele określane jako tandem z osiami 2 x 750 kg. Będzie to przyczepa o długości skrzyni załadunkowej 236 cm [GN100] i druga o długości skrzyni 263 cm [GN149]. Obydwa modele występują w konfiguracji bez hamulca najazdowego i zostaną zarejestrowane jako przyczepy lekkie z DMC 750 kilogramów. Tak jak wymienione pojazdy, wszystkie przyczepy samochodowe w gamie Rustik posiadają otwieraną przednią i tylną burtę, przez co po zdemontowaniu bocznych burt otrzymamy platformę do przewozu większych objętościowo przedmiotów. Burty okalające przestrzeń ładunkową wykonane są z blachy ocynkowanej, a ich wysokość wynosi 40 cm. Towar ze względów bezpieczeństwa zamocować możemy pasami transportowymi dzięki czterem uchwytom po rogach skrzyni wspawanymi do ramy.

Dla osób, których wymagania są jeszcze większe, przygotowana została kategoria przyczep samochodowych Pro. Ich konstrukcja jest bardzo zbliżona do przyczep Rustik z pewnymi znaczącymi różnicami. Jako pierwszą należałoby wymienić wyższe burty w stosunku do poprzedników - 45 cm lub 50 cm, a także masywniejszy dyszel. Już tak samo jak wcześniej, istnieje możliwość otwierania przedniej burty i jednocześnie demontaż bocznych co okazuje się dużym atutem podczas codziennych prac. W gamie Pro liczba modeli przyczep dwuosiowych jest większa bo dostępnych jest aż siedem pojazdów. Dwa tandemy występują bez hamulców najazdówych (rejestrowane jako przyczepy lekkie DMC 750 kilogramów): przyczepa długości 236 cm [GN082] i przyczepa długości 263 cm [GN148]. Przyczepy te mają swoje odpowiedniki z burtami o wysokości 50 cm i będą to odpowiednio: przyczepa 236 cm pro+ [GN198] i przyczepa 263 pro+ [GN199]. W tych czterech modelach zamontowane są dwie osie po 750 kilogramów.

Pozostając dalej w gamie przyczep samochodowych profesjonalnych Pro dostępne są w sprzedaży aż przyczepki dwuosiowe z hamulcem najazdowym. Wszystkie trzy modele posiadają taką samą skrzynię załadunkową o wymiarach 263 cm x 129 cm x 45 cm. Różnią się one dopuszczalną masą całkowitą, a co za tym idzie zwiększoną ładownością. Jako pierwsza to przyczepa N07-263 2 pro [GN203] z dwoma osiami 750 kg i DMC 750 KG, druga to przyczepa N13-263 2 pro [GN204] również z dwoma osiami 750 kg i DMC 1300 KG oraz trzecia to przyczepa N16-263 2 pro [GN205] z dwoma osiami 1000 kilogramów i DMC 1600 KG. Przechodząc na podstronę produktówą poznasz także ładowności poszczególnych przyczepek i ważne informacje.

Przyczepy dwuosiowe z burtami ze sklejki lub z kołami pod skrzynią ładunkową


Jeśli chodzi o przyczepy z burtami stalowymi ocynkowanymi to byłoby na tyle, jeśli chodzi o tandemy. Teraz przejdziemy do przyczep samochodowych różniącymi się od poprzedników rodzajem materiału oraz szerokością skrzyni ładunkowej. Przyczepy dwuosiowe z gamy Nordica to modele profesjonalne z dużą przestrzenią ładunkową. Po pierwsze seria ta posiada koła schowane pod skrzynią ładunkową. Wszystkie cztery burty można otwierać lub całkowicie zdemontować w bardzo prosty sposób. Przyczepy Nordica są doskonałym rozwiązaniem do przewozu palet i nnych ładunków ładowanych wózkiem widłowym ze wszystkich czterech stron. Mocny stalowy profil zewnętrzny krawędzi platformy zapewnia ochronę podłogi przed uszkodzeniem podczas załadunku. Wszystkie cztery narożne słupki można zdemontować co czyni przyczepę uniwersalną i łatwą do zastosowania do różnych potrzeb. Ponadto cztery mocowania na pasy wewnątrz skrzyni schowane są w podłodze co sprawia, że platforma ładunkowa jest zupełnie płaska, a załadunek wózkiem widłowym jest prosty.

Pod marką Neptun sprzedawane są dwa modele przyczep dwuosiowych z serii Nordica. Pierwsza to przyczepa lekka z DMC 750 KG [GN125] o długości skrzyni 263 cm oraz druga wersja przyczepy z DMC 1300 kg [GN156] o tej samej długości. W związku z tym, że drugi model przyczepy rejestrowany jest już jako przyczepa ciężka dlatego domyślnie zamontowany jest przy niej hamulec najazdowy. Na zaprezentowanych podstronach produktu znajdziesz dodatkowo galerię zdjęć pojazdu oraz materiał video prezentujący przyczepki. W przypadku wszystkich produktów, aktualizacja dostępności w sklepie dokonywana jest na bieżąco po każdej dostawie. Jeśli wyświetla się informacja, o tym że przyczepa jest na zamówienie warto skontaktować się ze sklepem aby poznać termin najbliższej dostawy. Może się okazać, że będzie ona zrealizowana w ciągu kilku kolejnych dni...

Na sam koniec zostawiłem do prezentacji uniwersalne przyczepy ze sklejki, gdzie dostępne są dwie serie Trailwood oraz Trailwood Lux Bois, które z kolei są zamiennikami odpowiednio dla przyczep z gamy Pratik/Rustik i Pro (warto zapoznać się mimo wszystko z charakterystyką konkretnych modeli). Standardowo przyczepy Trailwood i wersje Lux Bois wyposażone są w relingi na burtach bocznych, stelaż naburtowy i koło podporowe w zestawie. Wysokość burt wynosi 35.5 cm bądź 37 cm.

Dla przyczep ze sklejki dostępne są trzy modele dwuosiowe: przyczepa Trailwood [GN080] o długości 236 cm i przyczepa Trailwood [GN081] o długości 253 cm. W przypadku modelu Trailwood Lux dostępny jest jedynie tandem ze sklejki [GN113] o długości skrzyni 236 cm. Wszystkie trzy produkty dostępne są w sprzedaży bez hamulca najazdowego.

W ofercie przyczep specjalistycznych występują także w sprzedaży lawety samochodowe przeznaczone do przewozu samochodów, maszyn oraz skuterów śnieżnych. Patrząc na specyfikacją techniczną poszczególnych modeli dostępnych jest aż kilkanaście różnych wersji. Wszystkie szczegółowo zostały omówione na poszczególnych podstronach. W związku z tym, że jest to nowa kategoria pojazdów dostępna w sprzedaży, niektóre z nich są modelami koncepcyjnymi. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem lawety samochodowej skontaktuj się ze sklepem PrzyczepyMarter.pl Jest to specyficzna kategoria przyczep, dlatego zostaną one omówione w kolejnym artykule tematycznym.

Na moim blogu PrzyczepyMarter publikuję poradniki dla osób, zainteresowanych tematyką przyczepek samochodowych oraz przyczep kempingowych. Każdy zainteresowany dowie się jak zarejestrować nowy pojazd oraz jak poprawnie dbać o przyczepkę wykonując regularnie przeglądy konserwacyjne. Pamiętać należy o tym, że wszystkie przyczepy lekkie czyli takie, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 750 kilogramów mają dożywotni przegląd okresowy producenta wbity w dowód rejestracyjny i nie jest wymagane jeżdżenie co roku na stację diagnostyczną. Ponadto na stronie znajduje się także katalog przyczep Neptun dostępnych w sprzedaży w moim sklepie na Przygoniu w województwie łódzkim. Znajdziesz tutaj także ofertę na dedykowane akcesoria przypisane do poszczególnych modeli.

Na sam koniec tego artykułu zachęcam Cię do obserwowania nowości na moim blogu PrzyczepyMarter oraz śledzenia nowości na profilach społecznościowych. Ponadto dla czytelników udostępniony został prosty system komentarzy, dzięki któremu mogą podzielić się z innymi własnymi opiniami.
PrzyczepyMarter.pl Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
W artykule Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego zamieszczony został link reklamy do programu partnerskiego porównywarki ubezpieczeń OCAC/NNW online. Korzystanie z tego kalkulatora pozwoli rozwijać blog o kolejne publikacje związane z rynkiem motoryzacyjnym, a w szczególności tworzyć interesujące artykuły o samochodach osobowych, przyczepach czy elektromobilności w Polsce.
TAGI
przyczepka samochodowa na resorach czy osi skrętnej przyczepka os skretna czy resor przyczepki samochodowe zawieszenie przyczepki samochodowej przyczepki samochodowe do 750 kg przyczepki samochodowe koło przyczepki samochodowe resory resory do przyczep nowe resory przyczepy przyczepymarter przyczepy dmc 750 kg przyczepy lekkie przyczepy ciężkie przyczepy resorowane zawieszenie przyczepki samochodowej łódzkie sklep blog oś skrętna do przyczepki samochodowej części do budowy przyczepki samochodowej przyczepy neptun trailers tandem dwuosiowa przyczepka lekka przyczepa dwuosiowa przyczepa tandem transport łódzkie dmc 750 kg przyczepa dm 1300 kg przyczepa dmc 1600 kg blog sklep łódzkie przyczepa dwuosiowa z hamulcem najazdowym przyczepa dwuosiowa do 750 kg przyczepy dwuosiowe olx przyczepa dwuosiowa z plandeką przyczepka dwuosiowa sprzedam przyczepa dwuosiowa przyczepa dwuosiowa allegro
OPINIE
Napisz Opinię: Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Łask: Wypożyczalnia i Sklep Przyczepy Samochodowe do 750 KG
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy Kempingowe: Jak kupić tanio? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Jak wypromowałem stronę internetową PrzyczepyMarter.pl w Google?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Ogłoszenia: Laweta samochodowa Sprzedam! Waga, wymiary i cena.
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Ubezpieczenia OC Online: Jak Płacić Niskie Składki za Samochód?
›  Jaką wybrać przyczepkę do auta? Przyczepy z hamulcem najazdowym
›  Stacja Benzynowa ViaToll: Gdzie Kupić dla Przyczep Samochodowych
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce. Przegląd rynku!
PRZYCZEPY
Wybierz przyczepki do samochodu osobowego w Łasku - Łodzi - Warszawie?
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois [GN197]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy [GN034]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena brutto (z VAT) 5550.00 PLN
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2150.00 PLN
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Neptun Przyczepa Samochodowa N5-146 city
NEPTUN PRZYCZEPY CITY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N5-146 city [GN047]

  Cena brutto (z VAT) 1530.00 PLN
  Produkt na zamówienie
OPINIE
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski przez przyczepymarter
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski przez anonimowy
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację! przez anonimowy
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie! przez anonimowy
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy? przez anonimowy
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez przyczepymarter
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez anonimowy
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
Polski English Deutsch
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMar
ter