PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Praktyczne informacje dla turystów odwiedzających Andorę

Marcin Jankowski  •  26/Listopad/2019 (13:54), aktualizacja 26/Listopad/2019 (22:30)
Po wcześniejszym dość ogólnym artykule wprowadzającym do historii i geografii Andory przyszedł czas na przedstawienie bardziej praktycznych wskazówek dla turystów planujących podróż do Andory i odkrywanie jej poszczególnych regionów, położonej w samym sercu Pirenejów. Mimo tego, że Andora to bardzo nowoczesny kraj to jednak tysiącletnia tradycja na styku kultur Hiszpanii i Francji odcisnęła swoje piętno na kulturze i zabytkach tego malowniczego kraju, z możliwością spędzania wolnego czasu nie tylko na świeżym powietrzu. Oprócz dużej liczby hoteli i przeszło 2 000 sklepów przygotowanych dla podróżników, Andora może zaoferować turystom także liczne zabytki zanurzone w stylu romańskim oraz możliwość udziału w festiwalach oraz innych ciekawych wydarzeniach organizowanych w jednym z najmniejszych państw świata.
PrzyczepyMarter.pl Praktyczne informacje dla turystów odwiedzających Andorę

Andora dla turystów: wymagane dokumenty, opieka medyczna, komunikacja, warunki drogowe...


Księstwo Andory nie wymaga posiadania wizy przez osoby wjeżdżające do kraju, niezależnie od narodowości turystów. Mimo tego należy pamiętać, że jedyną możliwością wjechania do Andory jest tranzyt przez jeden z krajów sąsiadujących czyli Francję bądź Hiszpanię a te mogą mieć własną politykę wizową. W zasadzie problem ten nie dotyczy wszystkich obywateli Unii Europejskiej (kraje Schengen). Do wjazdu do Andory, wymagane jest na granicy posiadanie paszportu lub tylko dowodu osobistego, dla wszystkich obywateli krajów Schengen. Turyści przewożący zwierzęta przez granicę Andory muszą pamiętać dodatkowo o tym, aby zwierzak posiadał odpowiednią kartę szczepień oraz odpowiedni dokument zwierzęcia (paszport).

Jak dojechać do Andory? Głównym środkiem transportu jakim można dostać się do Andory to samochód oraz autobus. Ze względu na bliskość położenia z dużymi ośrodkami miejskimi w Hiszpanii oraz Francji, można zaplanować swoją podróż przy wykorzystaniu pociągu oraz samolotu. W poprzedniej publikacji wymieniłem wszystkie możliwości aby dostać się do Andory - z Francji funkcjonuje jedno drogowe przejście graniczne oraz trzy od strony Hiszpanii.

Jeśli chodzi o transport lotniczy to Andora nie ma własnego lotniska, ale jest za to położona tylko kilka kilometrów od międzynarodowego portu lotniczego Blagnac w Tuluzie (Francja) lub od hiszpańskiego lotniska El Prat w Barcelonie, Gironie, Alguaire i La Seu d'Urgell in Lleida. Niektóre z nich posiadają bezpośrednie połączenia autobusowe z Andorą a czas dojazdu wynos od 3 do 4 godzin. Podobnie wygląda dojazd pociągiem, ponieważ na terenie Andory nie funkcjonuje transport kolejowy. Istnieje możliwość podróż pociągiem do Barcelony, Lleidy lub Tuluzy, a następnie wybranym połączeniem autobusowym bezpośrednio do Andory.

Komunikacja publiczna w Andorze oraz wynajem samochodów. Poruszanie się po Andorze publicznym transportem nie będzie stanowiło większego problemu. Można skorzystać z aż trzech różnych rodzajów linii autobusowych łączących poszczególne parafie z przystankami przy głównych ruchliwych ulicach, linii ekspresowych w kolorze pomarańczowym gdzie przystanki zlokalizowane są głównie na obrzeżach miast oraz lokalny transport w poszczególnych parafiach łączący najmniejsze miejscowości. Jak w każdym europejskim kraju, również w Andorze dostęne są taksówki oraz istnieje możliwość wypożyczenia samochodu na określony czas. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych lokalnych wypożyczalni samochodów.

Waluta w Andorze! Oficjalną walutą Andory jest euro. W przypadku gdy nie posiadasz akurat tej waluty, możesz skorzystać z dowolnego punktu wymiany walut w banku (kantorze). Wszystkie banki w Andorze otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do godziny 1700 bez przerw w trakcie dnia.

Zdrowie i bezpieczeństwo w Andorze dla turystów. Przyjeżdżając do Andory musisz pamiętać o tym, aby wcześniej wykupić pakiet ubezpieczenia zdrowotnego w swoim kraju. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, Andora posiada podpisane umowy jedynie z Francją, Hiszpanią i Portugalią gdzie można starać się o zwrot kosztów leczenia z Andorskiego Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. W sytuacji gdy nie masz wykupionego pakietu medycznego dla turystów w Polsce, wtedy ewentualne koszty opieki medycznej będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni.

Pomoc drogowa w Andorze Każda parafia w Andorze (województwo) posiada własne służby drogowe oraz prywatne firmy zajmujące się kwestiami pomocy na drodze dla zmotoryzowanych. Aktualne warunki na drogach, potencjalne wypadki i utrudnienia oraz widok z kamer znajdziesz na stronie internetowej www.mobilitat.ad. Telefony pomocy drogowej w Andorze w zależności od regionu: Canillo (+376) 346 000, Encamp 162, Pas de la Casa 162, Ordino 163, La Massana 164 / (+376) 321 400, Andorra la Vella 165 / (+376) 730 011, Sant Julià de Lòria 166 / (+376) 744 021, Escaldes-Engordany 167.

Dostęp do internetu w Andorze oraz telekomunikacja. Andora ma bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w ośrodkach narciarskich, na ulicach głównych miast, w miejscach publicznych i centrach handlowych. Oprócz tego istnieje publiczna sieć z dostępem do internetu o nazwie Andora Wi-Fi po wcześniejszym wykupieniu odpowiedniego pakietu. Dzwoniąc do Andory z zagranicy numer kierunkowy to +376. Poniżej lista telefonów kontaktowych do najważniejszych instytucji dla turystów odwiedzających Andorę.

Policja: (+376) 872 000 - Numer ratunkowy: 110
Straż Pożarna: (+376) 800 020 - Numer ratunkowy: 118
Szpital Nostra Senyora de Meritxell: (+376) 871 000
Pogotowie numer ratunkowy: 116
Górskie służby ratunkowe: 112
Narodowe służby informacyjne: 111
Informacja turystyczna: (+376) 891 190
Freephone z Hiszpanii: 900 83 48 04

Poznaj warunki naturalne Andory: Geografia oraz klimat dla turystów


Andora to górzysty kraj położony w Pirenejach z co najmniej 72 szczytami, z czego blisko połowa ma wysokość ponad 2000 metrów n.p.m. W pierwszym artykule wspomniałem o tym, że najwyższym szczytem Andory jest góra Comapedrosa mająca 2942 metrów wysokości, a najniższa znajduje się na rzece Runer, która stanowi jednocześnie granicę z Hiszpanią i jej wysokość wynosi 838 metrów n.p.m.

Kolejnym fascynującym elementem imponującego krajobrazu Andory są jeziora, których jest przeszło siedemdziesiąt. Stanowią one jedną z atrakcji turystycznych Andory, które warto zobaczyć będąc na miejscu. Jezioro Jucla jest największym jeziorem w Andorze i zajmuje powierzchnię 21,3 hektarów.

Andora ma górzysty klimat śródziemnomorski, z gorącymi latami i mroźnymi zimami z częstymi i obfitymi opadami śniegu. Średnia minimalna temperatura wynosi -2 °C, a maksymalna temperatura wynosi 24°C. Większość opadów przypada na okres od października do maja. Klimat śródziemnomorski połączony z położeniem Andory w Pirenejach sprawia, że znajduje się tutaj bogata różnorodność biologiczna. Wyróżnić można blisko 1500 gatunków flory i fauny, które przekładają się aż na cztery rodzaje roślinności: śródziemnomorskiej, górskiej, subalpejskiej i alpejskiej.

Z ciekawostek należy wskazać, że symbolem narodowym Andory jest kwiat żonkil znany lokalnie jako grandalla lub Narcissus Poeticus. Jest to delikatny kwiat i rośnie na górskich łąkach w okresie wiosennym. Należy on do rodziny żonkili z charakterystycznym samotnym kwiatem otwierającym się pionowo lub lekkim nachyleniem. Jego środkowa korona koloru jasnożółtego i pomarańczowego wyróżnia się na tle płatków czystej bieli, w całości tworząc jasny i idealnie symetryczny kwiat.

Należy wymienić Park Comapedrosa jako właściwe miejsce do uprawiania turystyki pieszej na wysokogrókich szlakach. Turyści mogą doświadczyć imponujących krajobrazów, na które składają się lasy, wodospady i jeziora, a także bogata flora i fauna. Na jego obszarze wytyczono kilka szlaków turystycznych oraz odpocząć w trzech schroniskach. Jedno z nich Comapedrosa posiada możliwość noclegu w okresie letnim oraz świadczy usługi wyżywienia. W parku Comapedrosa istnieje możliwość skorzystania z oferty turystyki konnej oraz zabawy w postaci zbierania skarbów na podstawie określonych punktów GPS.

Ponadto dolina Madriu-Perafita-Claror ze względu na swoje bogactwo pod względem naturalnym i kulturowym została wpisana na listę dziedzictwa Unesco w 2004 roku, dzięki temu że przez ten obszar nie przebiega żadna droga. Dolina oferuje turystom kilka szlaków turystycznych i możliwość odpoczynku w wysokogórskich chatach. Do kolejnych atrakcji turystycznych należy zaliczyć odremontowane chaty pasterskie z charakterystycznymi ścieżkami brukowanymi.

Aby odkryć bogate dziedzictwo Andory możesz także wybrać się na letnie wędrówki do polodowcowych dolin Incles, Enclar, cyrk Pessonów, dolinę Tristaina czy Angonella oraz zobaczyć starą drogę handlową Caminos de los Antiguos Oficios.

Tradycyjne festiwale i święta w Andorze kultywujące lokalną tradycję


Oprócz malowniczych krajobrazów, Andora potrafi zainteresować turystę różnymi lokalnymi wydarzeniami i festiwalami. Wynika to z tego, że Andorczycy są bardzo dumni ze swoich zwyczajów i tradycji narodowych, które pielęgnują. Folklor andorski obejmuje wiele tradycyjnych tańców, które są prezentowane podczas większości uroczystości religijnych i lokalnych festiwali organizowanych przez cały rok. Do najważniejszych wydarzeń należy zaliczyć Aplec de Canòlich i Święto Matki Bożej z Meritxell.

Aplec de Canòlich odbywa się w ostatnią sobotę maja w parafii Sant Julià de Lòria. W zasadzie to wydarzenie religijne o długiej tradycji, dzień w którym spotykają się wszyscy parafianie i wspólnie świętują, odpalają fajerwerki i uczestniczą w różnych imprezach rekreacyjnych. To z tego miejsca pochodzi tradycyjny chlech Canòlich, który rozdawany jest przy sanktuarium i dzielony wśród pielgrzymów.

8 września tradycyjnie obchodzone jest święto Matki Bożej z Meritxell (Dzień świętej z Meritxell), która jest patronką Andory. Jest to najważniejsze święto Księstwa Andory i tradycyjnie obchodzone jest corocznie od 1873 roku. W tym dniu, w całym kraju organizowane są różne wydarzenia religijne oraz rozrywkowe dla mieszkańców i turystów. Najważniejsze z nich to Msza św. na cześć patronki Andory celebrowana przez biskupa Urgell, koncerty dla Dziewicy Maryi z Meritxell i koncert dels Petits Cantors.

Innym tradycyjnym wydarzeniem, którego nie można pominąć będąc akurat w Andorze to festiwal ognia Fallaires - Las Fallaires. W tradycji chrześcijańskiej wigilia św. Jana, noc świętojańska jest świętem obchodzonyn w nocy z 23 na 24 czerwca w wigilię świętego Jana Chrzciciela, będące próbą zasymilowania przez chrześcijaństwo pogańskich obrzędów związanych z letnim przesileniem słońca. W Andorze festiwal ognia przybiera formę odpalania pochodni i ich szybkiego obkręcania tak aby wyglądały jak duże kule ognia. Spektakularne pirenejskie pokazy ognia zostały wpisane przez Unesco na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

Święta narodowe w Andorze i inne ważne dni w tradycji lokalnej. W całym kalendarzu w Andorze obchodzonych jest kilkanaście świąt i dni publicznych. Warto zwrócić na nie uwagę, mając plany odwiedzin Andory. Trzeba dodać, że Andora to katolicki kraj dlatego w kalendarzu obchodzonych jest bardzo wiele świąt tradycyjnych dla tej religii.

1 styczeń - Nowy rok
6 stycznia - Święto Trzech Króli
Karnawał w lutym
14 marca - Dzień konstytucji
Wielkanocny piątek i poniedziałek
1 maja - Dzień majowy
Maj lub Czerwiec - Biały poniedziałek połączony z wielkanocny weekendem
15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia
8 września - Święto Matki Bożej z Meritxell, patronki Andory
1 listopad - Dzień Wszystkich Świętych
8 grudnia - Święto Niepokalanego Poczęcia
25 grudnia - święto Bożego Narodzenia
26 grudnia - Dzień św. Stefana

Andora to miejsce udanych zakupów...


Andora od zawsze słynęła z tanich zakupów zwłaszcza samochodów oraz elektroniki za sprawą niskich podatków oraz nie wysokich cen ustalanych przez sprzedawców w sklepach. Sprawiło to, że wszyscy słyszeli o wysokiej jakości produktów z Andory w konkurencyjnych cenach. Część z turystów odwiedzających Andorę odwiedza ten mały kraj specjalnie wybierając się tylko na zakupy. Co wyróżnia Andorę na tle innych państw pod względem możliwości zakupów? Andora posiada jedną z najdłuższych ulic - dokładnie liczy sobie ona 10 kilometrów, na której można zrobić zakupy w jednym z ponad 2 000 różnego rodzaju sklepów. Znajdziecie tam sklepy z odzieżą i akcesoriami, perfumerie, sklepy sportowe i inne sklepy międzynarodowych marek. Nieopodal The Sopping Mile (najdłuższej ulicy zakupowej) znajduje się także Muzeum Carmen Thyssen, historyczne centrum miasta z muzeum Casa de la Vall. Wzdłuż Fener Boulevard znajdują się za to liczne restauracje i inne punkty gastronomiczne, w których można sobie zrobić przerwę od zakupów.

Jeśli chodzi o handel to dwie parafie są najbardziej rozwinięte pod tym względem - Andorra la Vella i Escaldes-Engordany. To właśnie tutaj koncentruje się większość sklepów z najróżniejszych branż. Również w Pas de la Casa znajdziesz wiele sklepów, podczas gdy w parafii Sant Julià de Lòria znajduje się większość dużych centrów handlowych z szeroką gamą produktów elektronicznych, muzyki, rozwiniętej gastronomi i akcesoriów domowych.

W przeciwieństwie do Polski, wyprzedaże w Księstwie Andory mogą być prowadzone jedynie w wybranych okresach roku. Dlatego jeśli lubisz zakupy, to musisz wiedzieć że Andora ma dwa okresy, w których mogą być prowadzone wyprzedaże z atrakcyjnymi cenami: pierwszy to zimą od końca grudnia do początku marca oraz drugi latem od końca czerwca do początku września. Tutaj wyprzedaże zaczynają się na kilka dni wcześniej niż w sąsiednich krajach Hiszpanii i Francji.

Ze względu na to, że zakupy w Andorze są bardzo celebrowane i traktowane jako jedna z atrakcji tego małego Księstwa, to organizowana są na tą okazję specjalne wydarzenia połączone z imprezami wokół sklepów. Można powiedzieć, że są to swego rodzaju festiwale zakupów w Andorze przypominające trochę nasze wyprzedaże w Black Friday. I tak każdy turysta może wziąć udział w takich wydarzeniach podczas pobytu w Andorze, które obejmują Noche de Compras (Noc zakupów) lub Noche Vivand (Noc Vivanda) w Escaldes-Engordany. Odbywają się one w maju i październiku. W lipcu natomiast w Pas de la Casa ma miejsce Gran Mercado de las Oportunidades (Wspaniały Market Różności). The Snow Experience odbywa się w tym samym miejscu, ale w grudniu. W czerwcu organizowana jest impreza De Copes, która odbywa na starym mieście w stolicy Andorra la Vella. Turyści mogą także zobaczyć w maju i październiku unikalny rynek ubrań i akcesoriów Vide Dressing La Massana. Warto zwrócić uwagę, że tylko produkty o wartości do 900 euro nie zostaną obłożone dodatkowym cłem podczas ich wywozu z Andory.

Przewodnik po Andorze: wizy, atrakcje turystyczne, zwiedzanie, góry...


Na stronie informacyjnej PrzyczepyMarter znajdziesz wiele praktycznych wiadomości o podróżowaniu z przyczepą kempingową i odkrywaniu różnych regionów Europy. Przeglądasz właśnie unikalny przewodnik turystyczny po najmniejszych państwach Europy, w tym Andorze, przygotowany dla czytelników portalu informacyjnego PrzyczepyMarter. W dobie internetu, gdzie wszyscy mogą znaleźć informacje w mgnieniu oka, na stronie zostało opublikowanych kilkanaście artykułów dla osób wybierających się w podróż do Andory, Monako, Liechtensteinu, San Marino czy Monako z praktycznymi informacjami. Nie musisz już kupować nieaktualnych przewodników turystycznych w formie papierowej. Za to na stronie informacyjnej PrzyczepyMarter o podróżach znajdziesz opis danego państwa, jego historię oraz wszystkie atrakcje turystyczne godne zobaczenia. Dowiesz się także jak dojechać i zwiedzać mikro państwa w Europie takie jak Andorę, Luksemburg, Monako, San Marino czy Liechtenstein...

Przewodnik turystyczny po Andorze na lato i zimę

1. Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią

2. Praktyczne informacje dla turystów odwiedzających Andorę
1

Wysokogórskie jezioro na stokach Arcalis w Andorze

Wysokogórskie jezioro na stokach Arcalis w Andorze© domena publiczna
Andora to kraj górzysty gdzie występuje duża liczba jezior i wodospadów. Na zdjęcie znajduje się widok na jedno z takich jezior na wzgórzach Arcalis w Andorze w Pirenejach.
2

Wodospady w Andorze wśród masywu Pirenejów

Wodospady w Andorze wśród masywu Pirenejów© domena publiczna
Andora może pochwalić się licznymi szlakami turystycznymi, które w okresie letnim są doskonałym miejscem na piesze wędrówki i aktywne spędzanie wolnego czasu.
SUGEROWANE
Blog prowadzony o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie także sklep z częściami samochodowymi pod tą samą marką PrzyczepyMarter!
TAGI
#Ubezpieczenia andora andora atrakcje andora waluta andora zakupy andora ciekawostki andora latem andora ceny andora zimą andora telefon caravaning
OPINIE
Napisz Opinię: Praktyczne informacje dla turystów odwiedzających Andorę
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Ochrona danych kluczowa z punktu widzenia rozwoju kolejnych technologii
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Black Friday 2019: Co to jest i kiedy wypada? Lista sklepów!
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Program Święto Niepodległości Polski: Sieradz - Pabianice - Łódź 2019
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Antyczna Andora: archeologiczne odkrycia w pirenejskim księstwie
›  Łask wiadomości lokalne i kryminalne online kronika wydarzenia
›  Praktyczne informacje dla turystów odwiedzających Andorę
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Polacy nie mają podstawowej wiedzy o zakażeniu HIV
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Pomyśl o logistyce i sprawnym transporcie prowadząc e-handel
›  81. Rocznica wybuchu II wojny światowej we wrześniu 2020
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Polska pozostanie wśród liderów Europy pod względem tempa wzrostu gospodarczego
›  Firmy powinny wdrażać rozwiązania Przemysłu 4
›  
›  Miasta odegrają kluczową rolę w realizacji celów klimatycznych
›  Roboty przejmują obowiązki operatorów kamery
›  Dobra kondycja kolei samorządowych
›  Blisko 200 mln euro trafi na transport kolejowy i paliwa alternatywne
›  Edukacja kulinarna najmłodszych pomoże zrewolucjonizować system żywnościowy w Polsce
›  
›  Supercienkie ultrabooki uruchamiają już najnowsze gry
›  Klienci niechętni udostępnianiu fintechom swoich danych transakcyjnych
›  Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Do 2050 roku 5,8 mld ludzi będzie mieć krótkowzroczność
›  Słupsk chce przyciągać innowacyjny przemysł
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Rośnie liczba przypadków nowotworu piersi wśród kobiet w ciąży
›  Burgerownie stają się bardziej eko i wprowadzają zamienniki mięsa
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 9/Grudzień/2019 (16:13) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw [GN103]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 ptw [GN169]

  Cena brutto (z VAT) 2300.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy [GN231]

  Cena brutto (z VAT) 5950.00 PLN
  Brak na stanie
Przyczepy Auto Części Kampery Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Blog Turystyka Blog Finansowanie
English Deutsch Français Italiano Nederlands Český Svenska Română 中文 Türkçe
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈