PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność

Marcin Jankowski  •  21/Grudzień/2019 (12:20), aktualizacja 20/Styczeń/2020 (22:54)
Rynek motoryzacji każdego roku zachwyca nas nowymi rozwiązaniami, a w ostatnim czasie zwłaszcza szybko postępującą elektromobilnością. Jednym z miejsc, gdzie można obserwować nowe trendy na rynku samochodów, motocykli i przyczep będą największe targi motoryzacyjne w Poznaniu 2020. Motor Show Poznań 2020 został stworzony dla wszystkich osób, które chcą na własne oczy przekonać się czym zachwycą nas producenci nowych samochodów, kamperów i przyczep kempingowych oraz motocykli w kolejnym roku. Rosnąca z roku na rok popularność targów motoryzacyjnych Poznaniu podyktowana jest tym, że Polacy coraz chętniej kupują nowe samochody. W ubiegłym roku targo Motor Show Poznań 2019 odwiedziło XX osób i jest to kolejny rekord z rzędu. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już w marcu 2020 roku kiedy zaprezentowane zostaną nowe premiery samochodów dla fanów motoryzacji.
PrzyczepyMarter.pl Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność

Targi motoryzacyjne Motor Show Poznań 2020: Program oraz nowości na rynku motoryzacyjnym


Tak samo jak zmienia się branża motoryzacyjna w Polsce, tak samo ulegają zmianie największe i zarazem najbardziej rozpoznawalne targi motoryzacyjne w naszym kraju - pod marką Poznań Motor Show 2020. To właśnie nasze Poznańskie chcą napisać nowy rozdział w rodzimej motoryzacji i tym samym wyjść na przeciw zmianom zachodzącym w branży pojazdów.

Od 26 do 29 marca Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny staną się ważnym miejscem nie tylko dla przedstawicieli branży, ale również dla fanów motoryzacji. Korzystając z tej okazji, chciałbym przedstawić tylko wycinek tego, co czeka na fanów i całą branżę motoryzacji w najbliższym roku. Sprawdź jakie atrakcje przygotowali organizatorzy marcowych Poznań Motor Show 2020! O wszelkich nowościach postaram się na bieżąco informować czytelników portalu motoryzacyjnego PrzyczepyMarter w tym oraz kolejnych tematycznych publikacjach o samochodach, przyczepach kempingowych oraz kamperach.

Program wydarzenia motoryzacyjnego Poznań Motor Show 2020
W najbliższym czasie zostanie szczegółowo zaprezentowany program największego wydarzenia w Polsce dla branży motoryzacyjnej oraz osób zainteresowanych.

Press Day
26 marca 2020, godzina 800 - 1400

VIP Day
26 marca 2020, godzina 1400 - 1900

Dni dla publiczności
27-29 marca 2020, godzina 1000 - 1800

Nowe ceny biletów na Poznań Motor Show 2020 - rusza sprzedaż II puli


Gdzie kupić bilety na Poznań Motor Show 2020 w dniach 26-29 marzec? W momencie pisania tego artykułu do poznańskich targów motoryzacyjnych zostały już niespełna cztery miesiące. Wszystkie osoby zainteresowane nowościami i rodzącymi się trendami w motoryzacji mogą zakupić bilety online na targi w serwisie internetowym ToBilet.pl.

W najbliższy piątek (17 stycznia 2020 roku) Grupa MTP, organizator targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020 rozpocznie sprzedaż drugiej puli biletów na tę imprezę. Oznacza to, iż zostało jedynie kilka dni na zakup wejściówek w niższych cenach. Największa podwyżka dotyczyć będzie wejścia na Press Day.

W dniach od 26 do 29 marca Międzynarodowe Targi Poznańskie ponownie staną się najważniejszym miejscem dla wszystkich miłośników motoryzacji. Premierowe pokazy samochodów, jazdy testowe, specjalna strefa dedykowana elektromobilności oraz liczne dyskusje w gronie ekspertów – te i wiele innych atrakcji czeka na uczestników największych targów motoryzacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Bilety na to szczególne wydarzenie są już w sprzedaży, jednak tylko do końca czwartku można nabyć je w niższej cenie. Zmiany, jakie nastąpią w nocy z 16 na 17 stycznia prezentują się następująco.

Ceny biletów na targi Poznań Motor Show 2020 na tobilet do 17 stycznia 2020 roku (ceny przed zmianą)

E-Bilet Press Day - 26 marca 2020 - (800-1400) - cena biletu 350 zł
E-Bilet VIP Day - 26 marca 2020 - (1400-1900) - cena biletu 120 zł
E-Bilet jednorazowy - 27 marca 2020 - (1000-1800) - cena biletu 25 zł
E-Bilet jednorazowy - 28 marca 2020 - (1000-1800) - cena biletu 28 zł
E-Bilet jednorazowy - 29 marca 2020 - (1000-1800) - cena biletu 25 zł

Ceny biletów po zmianie na targi motoryzacyjne Poznań 2020

E-Bilet Press Day - 26 marca 2020 (800-1400) - cena biletu 500 zł
E-Bilet VIP Day - 26 marca 2020 (1400-1900) - cena biletu 130 zł
E-Bilet jednorazowy - 27 marca 2020 (1000-1800) - cena biletu 27 zł
E-Bilet jednorazowy - 28 marca 2020 (1000-1800) - cena biletu 32 zł
E-Bilet jednorazowy - 29 marca 2020 (1000-1800) - cena biletu 27 zł

Najwyższa podwyżka czeka wejściówki na Press Day, który odbędzie się 26 marca w godzinach od 8:00 do 14:00. To zdecydowanie najważniejsza i najbardziej prestiżowa część całych targów. Właśnie wtedy mają miejsce wszystkie premierowe pokazy, przygotowane przez czołowe marki motoryzacyjne. Press Day to także kameralna atmosfera, sprzyjające networkingowi i nawiązywaniu nowych, biznesowych znajomości. Czwartkowe przedpołudnie to znakomity czas na spotkanie i poznanie najważniejszych osób z branży motoryzacyjnej. To również świetna okazja na swobodne zwiedzenie całej ekspozycji.

Wszystkich zdecydowanych na zakup zapraszamy do odwiedzenia bileterii ToBilet.pl - jedynego miejsca, gdzie w tym momencie można zakupić bilety na targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020.

Droga do elektromobilności: Nowości na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020


Wchodzimy w świat elektromobilności na rynku motoryzacyjnym w Polsce i na świecie. Odpowiedzią na ten zmieniający się trend są także zmiany na targach motoryzacyjnych w Poznaniu, które odbędą się w drugiej połowie marca w 2020 roku. Bez wątpienia jesteśmy świadkami jednej z najważniejszych zmian w historii wydarzenia, organizowanego przez Grupę MTP. Poznań Motor Show, który tylko w zeszłym roku przyciągnął 146 tysięcy zwiedzających, staje się ważnym uczestnikiem elektromobilnej rewolucji w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej.

Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będąc jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy jesteśmy naturalnym uczestnikiem zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność. Dyskusji w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także fani motoryzacji. Spotkają się na tym wyjątkowym wydarzeniu, nie tylko by poznać najnowsze rynkowe trendy, ale również wspólnie porozmawiać o rewolucji w szeroko rozumianej mobilności, jaka następuje – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP. – Cieszymy się, że jako organizator wydarzenia jesteśmy ważną częścią tego procesu – dodaje.


Droga do elektromobilności - nowe hasło targów - najlepiej opisuje nowe wyzwania przed jakimi będzie musiał się zmierzyć rynek samochodów oraz pojazdów. Celem samym w sobie jest przybliżenie zwykłym ludziem czym jest elektromobilność i jakie można z tego osiągnąć korzyści, dlatego cały panel dyskusyjny targów Poznań Motor Show 2020 można podsumować jako Elektromobilność bliżej ludzi!.

Dzięki targom w motoryzacyjnym każdy będzie mógł się zapoznać z bliska jak wygląda ta technologia, ponieważ dużą barierą w dzisiejszej dyskusji nad rozwojej elektromobilności w Polsce jest brak szczegółowej wiedzy na ten temat wśród ludzi. Dlatego głównym celem przyświecającym organizatorom Poznań Motor Show 2020 jest przybliżenie tematu elektromobilności możliwe najszerszemu gronu odwiedzających to wydarzenie.

Poznań Motor Show staje się aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat mobilnej przyszłości, przez co rozumiemy również naszą rolę edukacyjną. Chcemy przybliżać elektromobilność poprzez możliwość osobistego zetknięcia się z nią – tłumaczy Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor PMS 2020.


W tym celu w aż czterech pawilonach na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020zostanie przygotowana dedykowana strefa – Poznań Mobility Show - poświęcona wyłącznie temu zagadnieniu. Będzie to miejsce, gdzie znani eksperci w przystępny sposób będą mówić o zachodzących zmianach i korzyściach, jakie niesie ze sobą elektromobliność. Ponadto zgromadzeni wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020: Kongres MOVE – International Mobility Congress


Równocześnie z Poznań Motor Show 2020 odbędzie się Kongres MOVE – International Mobility Congress. To już trzecia edycja jednej z największych w Polsce konferencji dotyczących mobilności przyszłości.

Podobnie, jak w poprzednich latach poruszaną tematyką będą elektromobilność, autonomizacja pojazdów, przyszłość komunikacji w aglomeracjach, itp. Dwudniowy (26-27 marca) harmonogram Kongresu wypełnią liczne prelekcje i dyskusje na temat zmian zachodzących w świecie motoryzacji. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele administracji publicznej, samorządów lokalnych, przemysłu energetycznego i paliwowego, uczelni wyższych oraz mediów branżowych. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli producentów samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów.

To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone przyszłości branży motoryzacyjnej oraz mobilności. Współorganizatorem kongresu jest Polskie Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, będące członkiem Avere.

Volkswagen Group Polska napędza elektromobilną rewolucję na Poznań Motor Show 2020


W gronie wystawców nie zabraknie czołowych marek motoryzacyjnych. Jedną z nich będzie Grupa Volkswagen, która podczas najbliższej edycji zaprezentuje swoje najnowsze pojazdy z napędem elektrycznym.

Firmy motoryzacyjne wykorzystują nowe kanały komunikacji, klienci coraz częściej szukają informacji o samochodach w internecie, w efekcie popularność największych targów samochodowych od kilku lat maleje. W wirtualnym świecie nie można jednak doświadczyć emocji wywołanych podczas bezpośredniego kontaktu z autem, które w obliczu zmieniającej się motoryzacji są niezwykle ważne. Volkswagen Group Polska, jako lider rynku motoryzacyjnego w Polsce, podczas Poznań Motor Show 2020 zaprezentuje samochody elektryczne, które wyznaczą kierunek na przyszłość – tłumaczy Tomasz Tonder, Dyrektor PR & Corporate Affairs Volkswagen Group Polska.


Poznań Motor Show 2020: Premiery i elektryczne jazdy testowe


Tradycyjnie już ważnym elementem Poznań Motor Show 2020 będą premiery modeli czołowych producentów samochodów, które zostaną zaprezentowane podczas czwartkowego Press Day. To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny.

Nowe podejście do organizacji Poznań Motor Show 2020, to również położenie nacisku na możliwość doświadczenia elektromobilności osobiście. Podczas czterech dni wydarzenia do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany specjalny tor, na którym będą mogli sprawdzić możliwości samochodów różnych marek z elektrycznym napędem oraz specjalna strefa jazd testowych, gdzie będzie możliwość przetestowania 200 najnowszych pojazdów. Jest to także kolejny krok w kierunku przybliżenia aktualnych rozwiązań, nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Wśród dostępnych modeli będą m. in. najnowsze pojazdy należące do Grupy Volkswagen.

Nie poprzestaniemy tylko na ekspozycji. Udowodnimy, że auta elektryczne są lepsze udostępniając kilkadziesiąt najnowszych modeli do jazd testowych z niemal wszystkich segmentów rynku: miejską, elektryczną SKODĘ Citigo iV, auta kompaktowe, luksusowe SUVy Audi e-tron, sportowe Porsche Taycan oraz użytkowe Volkswageny e-Craftery – wymienia T. Tonder.


Trendy w rozwoju w obszarze elektromobilności w Polsce w perspektywie 2020 roku


Rozwój rynku elektromobilności czyli niskoemisyjnych pojazdów stanowi jeden z wielu priorytetów w Polsce oraz w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Mimo zaawansowanych prac w tym zakresie w skali świata, to w Polsce rozwój elektromobilności ogranicza się zazwyczaj do dużych spółek działających na rynku już od dłuższego czasu.

Z dostępnych raportów tematycznych dla branży motoryzacyjnej w zakresie elektromobilności wynika, że w perspektywie najbliższych lat małe są szanse na wyprodukowanie w 100% polskiego samochododu elektrycznego. Spowodowane jest to przede wszystkim małym zainteresowaniem tego rodzaju pojazdami wśród społeczeństwa w naszym kraju. W odróżnieniu od kategorii pojazdów prywatnych, warto zauważyć, że w Polsce bardziej skupiono się na dostarczaniu niskoemisyjnych autobusów czyli pojazdów przeznaczonych do transportu publicznego. Na uwagę zasługuje także potencjał w dostarczaniu na globalny rynek urządzeń do tworzenia infrastruktury oraz urządzeń magazynujących energię, gdzie zauważalny jest duży potencjał w tej materii.

Do największych problemów rozwoju elektromobilności zaliczyć należy przede wszystkim słaby rozwój infrastruktury w Polsce przeznaczonej do ładowania pojazdów elektrycznych, co można uznać za największy hamulec dla rozwoju i zainteresowania samochodami elektrycznymi. Mniejsze zainteresowania samochodami elektrycznymi w naszym kraju spowodowany jest także wysokimi cenami zakupu oraz potencjalnie dużymi kosztami użytkowania w przyszłości. Mam tu na myśli głównie wymianę baterii po jej zużyciu.

Bezpośrednią przyczyną małej ilości punktów ładowania dla samochodów elektrycznych są problemy na wielu płaszczyznach. Po pierwsze dzisiejsza sieć energetyczna w naszym kraju może mieć nie wystarczające parametry do udźwignięcia dużej ilości takich punktów i przed firmami dostarczającymi energię w Polsce stoi widmo dużych inwestycji finansowych w poprawę infrastruktury i dostosowanie jej do wymogów XXI wieku. Na spowolnienie w tworzeniu nowych punktów ładowania dla samochodów elektrycznych wpływ mają także procedury formalno - prawne. Firma starająca się utworzyć taką stację musi uzyskać odpowiednie pozwolenia, należy sprawdzić możliwości przyłączenia elektrycznego oraz należy uzyskać odpowiednie zgody środowiskowe. A to wszystko wymaga czasu i można przyjąć, że czas od rozpoczęcia do uruchomienia stacji/punktu ładowania samochodów to czas około 2 lat w zależności od jej parametrów.

Analizując powyższe problemy można stwierdzić, że zainteresowanie samochodami osobowymi całkowicie elektrycznymi w perspektywie najbliższym kilkudziesięciu lat nie będzie znaczące. Jednak rosnąca ilość punktów ładowania, a co za tym idzie obciążenie dla sieci energetycznych będzie wymagało dużych nakładów finansowych na poprawę całych sieci energetycznych w Polsce.

W porównaniu do sektora prywatnego o wiele większe szanse wyłaniają się dla firm specjalizujących się w pojazdach z kategorii transportu publicznego. Tutaj mówimy o dużym zainteresowaniu, zwłaszcza autobusami, ze strony władz samorządowych. Te jednak same sobie nie poradzą i ten sektor również będzie musiał być wsparty dodatkowymi programami finansowania na zakup tego rodzaju pojazdów oraz w infrastrukturę do ładowania.

Pomoc dla zwiedzających targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020


Wychodząc na przeciw zwiedzającym lub planującym fanom motoryzacji przyjazd do Poznania na największe targi w branży motoryzacyjnej, przygotowana została krótka pomoc z pytaniami i odpowiedziami na różne zapytania. Przeglądając cały artykuł znajdziesz najważniejsze odpowiedzi.Jak dojechać na targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020?
Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show odbywają się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które odbywają się od przeszło 100 lat. To w trakcie różnych imprez odbywają się topowe wydarzenia branżowe przez cały rok, tu pokazywane są nowości i premiery nie tylko z rynku motoryzacji. Hale wystawiennicze zlokalizowane są w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 14, w najbliższym sąsiedztwie dworca kolejowego Poznań Główny. W dniu targów miejsc parkingowych należy szukać w najbliższej okolicy hal targowych. Wiele miejsc jest już pozajmowanych od samego rana ze względu na bardzo dużą liczbę gości i zwiedzających. Dodatkowo istnieją miejsca parkingowe na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Cały kompleks targów w Poznaniu mieści się pomiędzy ulicami Głogowską, Roosevelta, Grunwaldzką i Matejki w dzielnicy Łazarz (w sąsiedztwie centrum Poznania). Zapoznaj się z publikacją o targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020 na portalu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter, aby dowiedzieć się wielu praktycznych informacji.Czy warto odwiedzić targi Poznań Motor Show 2020?
Pytanie, na które z jednej strony jest bardzo łatwo odpowiedzieć, a z drugiej ostateczna decyzja zależy już do czytelnika. Targi motoryzacyjne w Poznaniu to największa tego rodzaju impreza dla całej branży. W 2020 roku w zasadzie odbędą się dwa wydarzenia w jednym, ponieważ jednocześnie zaplanowano Targi Techniki Motoryzacyjnej. Jeśli interesują Cię nowinki na rynku motoryzacyjnym, premiery samochodów, a zwłaszcza temat elektromobilności powinieneś w nich wziąć udział. Targi motoryzacyjne w Poznaniu to także okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz poznania kierunku rozwoju motoryzacji w Polsce. Więcej szczegółowych informacji o Poznań Motor Show 2020 znajdziesz w naszej publikacji na portalu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter rozwijanego dla fanów motoryzacji oraz caravaningu.Jaka jest cena biletu na targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020?
Obecnie bilety można kupić na specjalnej platformie internetowej pośredniczącej w sprzedaży wejściówek na targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020. Platforma umożliwia zakup biletów online na każdy dzień wydarzenia oddzielnie. Również cena biletu uzależniona jest od dnia, w którym planujemy przyjazd na Poznań Motor Show 2020 w stolicy wielkopolski. Na portalu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter przygotowany został szczegółowy poradnik dla zwiedzających, gdzie wszyscy mogą się zapoznać z informacjami o wysokości cen biletów na targi motoryzacyjne Poznań Motor Show w marcu 2020 roku.
Publikacja została przygotowana w oparciu o materiały prasowe Poznań Motor Show 2020 oraz na bazie raportu Atmoterm/Forum Elektromobilności - Analiza stanu rozwoju oraz aktualnych trendów rozwojowych w obszarze elektromobilności w Polsce.
SUGEROWANE
1

Elektromobilność na Poznań Motor Show 2020 - targi motoryzacyjne w Poznaniu

Elektromobilność na Poznań Motor Show 2020 - targi motoryzacyjne w Poznaniu© Poznań Motor Show 2020/materiały prasowe
Nowa wizualizacja największych targów motoryzacyjnych w Polsce - Poznań Motor Show 2020 - z tematem przewodnim elektromobilności i trendami na rynku... Tegoroczne hasło promujące targi w Poznaniu dla branży motoryzacyjnej to Road to Electromobility!

Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas czterodniowego eventu prezentowanych jest ponad 1000 pojazdów czołowych marek motoryzacyjnych. Poznań Motor Show to także największa w Polsce platforma poświęcona elektromobilności. To tu spotykają się przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i świata nauki aby wspólnie porozmawiać na temat przyszłości przemysłu motoryzacyjnego.
2

Black Zone - strefa samochodów modyfikowanych na targach motoryzacyjnych Poznań 2020

Black Zone - strefa samochodów modyfikowanych na targach motoryzacyjnych Poznań 2020© Poznań Motor Show 2020/materiały prasowe
Oprócz samochodów fabrycznych oraz nowości na rynku motoryzacyjnym, na targach w Poznaniu 2020 (Poznań Motor Show), będzie można oglądać wystawę 50 modyfikowanych samochodów. Jeśli chcesz zaprezentować swoją modyfikację, zgłoszenia będą przyjmowane od 1 lutego 2020 roku. Pamiętaj, że liczba miejsc została ograniczona jedynie do 50 modyfikowanych pojazdów!

Blackzone 5TH to niezwykła impreza towarzysząca targom motoryzacyjnym Poznań Motor Show 2020. Już po raz piąty, przestrzeń koło pawilonu 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie gościć niezwykłą wystawę pojazdów modyfikowanych, organizowaną przez ekipę Blackz/AP. W specjalnej strefie o powierzchni 1500 m2 będzie można zobaczyć 50 unikatowych, wyselekcjonowanych pojazdów, po przeróbkach wizualnych i mechanicznych. Ta wystawa, co roku, przyciąga ogromne zainteresowanie uczestników imprezy. Jest świetną okazją do zobaczenia, jak można w kreatywny i twórczy sposób odpicować swój samochód.
Najlepsze przeróbki otrzymują, co roku specjalne wyróżnienia a cała strefa słynie z unikatowej atmosfery, którą tworzą niezwykli i pozytywnie zakręceni właściciele/wystawcy oraz setki pasjonatów odwiedzających strefę.

Wystawa BlackZone po raz piąty zagości na targach motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2020
3

Polska premiera Mazdy 6 podczas Poznań Motor Show 2018

Polska premiera Mazdy 6 podczas Poznań Motor Show 2018© materiały prasowe Mazda 6/Newseria
Kwietniowe targi motoryzacyjne w Poznaniu w 2018 roku były miejscem polskiej premiery nowej Mazdy 6. Samochód z bardzo bogatym wyposażeniem seryjnym, obejmującym m.in. nawigację, kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, reflektory LED oraz rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE, dostępny jest w cenie od 98 900 zł bez względu na rodzaj nadwozia.

Poznańska premiera Nowej Mazdy 6 jest dla naszej marki bardzo ważnym wydarzeniem, gdyż jest to najpopularniejszy model w historii marki w Polsce. W ciągu 10 lat istnienia Mazdy Motor Poland sprzedaliśmy ponad 18 tys. sztuk szóstki. Nie mam wątpliwości, że Nowa Mazda6 zaskoczy poziomem komfortu, elegancją i właściwościami jezdnymi, zarezerwowanymi dotychczas dla aut z segmentu premium. – podkreśla Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Nowa Mazda6, zaprezentowana premierowo europejskiej publiczności podczas Salonu Samochodowego w Genewie wyróżnia się elegancką stylistyką nadwozia, a nowy projekt wnętrza, uzupełniony przez wentylowane siedzenia, innowacyjny wyświetlacz head-up na przedniej szybie dostępny seryjnie w każdej wersji wyposażenia, czy unowocześniony cyfrowy zestaw wskaźników z ekranem TFT w centralnej części1, potwierdzają dbałość o jakość w każdym detalu.

Nowa Mazda6 to także nowatorskie rozwiązania technologiczne SKYACTIV, które zwiększają dynamikę prowadzenia i sztywność nadwozia, wprowadzają modyfikacje układu kierowniczego i poprawiają aerodynamikę. Właściwości jezdne nieodzownie łączą się z aktywnymi systemami bezpieczeństwa. Nowa Mazda6 wyposażona jest w rozszerzony pakiet zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE wzbogacony m.in. o aktywny tempomat Mazda Radar Cruise Control z systemem Stop&Go oraz system kamer 360 stopni.

Na rynku polskim nowa Mazda6 dostępna jest w 4 poziomach wyposażenia: SkyMOTION, SkyENERGY, SkyPASSION, a ukoronowaniem wyrafinowanego stylu Mazdy6 jest specjalna wersja SkyDREAM, wyposażona w ekskluzywną tapicerkę ze skóry Nappa doskonale współgrającą z elementami wnętrza wykonanymi z drewna sen, które w japońskiej tradycji wykorzystywane jest do budowy instrumentów muzycznych i produkcji mebli.

Nowa Mazda6 jest kolejną zjawiskową odsłoną flagowego dla marki modelu, produkowanego od 2002 roku, gdy debiutowała jako następca Mazdy 626. Kolejne udoskonalone generacje miały swoje premiery w 2007 i 2012 roku i każda z nich cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem nabywców. Łącznie wyprodukowanych zostało ponad 2,5 mln egzemplarzy. Przez te wszystkie lata Mazda6 zdobywała liczne nagrody i wyróżnienia w świecie motoryzacji, od rewelacyjnych wyników w testach Euro NCAP, po najlepiej oceniany projekt samochodu w Red Dot Design Award. W Polsce Mazda6 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego najlepszym potwierdzeniem jest ponad 30% udział w portfolio sprzedaży marki utrzymywany od dekady.

Polacy doceniają wyróżniającą się stylistykę, komfort, bezpieczeństwo i jakość prowadzenia Mazdy 6. Projektanci i inżynierowie dopracowali ten model do perfekcji, ale zaufanie do marki i jej postrzeganie na polskim rynku jest zasługą transparentnej polityki handlowej i konsekwentnie przestrzeganych standardów obsługi w sieci sprzedaży. Emocjonalny związek między samochodem i kierowcą tworzy się za sprawą technologii i filozofii działania, dlatego przykładamy uwagę do obu tych sfer. – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Nowa Mazda6 jest modelem skupiającym najdoskonalsze technologie i know how marki, które w holistycznej synergii tworzą poczucie jedności kierowcy z samochodem. To dojrzała realizacja filozofii Jinba Ittai, która zaczyna się od umieszczenia kierowcy w centrum uwagi projektantów nie tylko wnętrza samochodu, ale także wszystkich jego systemów. Europejskie Badanie Mazda Driver Project przeprowadzone jesienią ub. r. przez instytut badawczy Ipsos Mori dowodzi, że przyjemność prowadzenia samochodu nie zanika w Europie, lecz pozostaje uczuciem podzielanym przez większość kierowców. Aż 71% Polaków deklaruje, że nawet jeśli pojazdy autonomiczne staną się zjawiskiem codziennym, woleliby nadal prowadzić swoje samochody samodzielnie. Nowa Mazda6 została zaprojektowana tak, by stworzyć silny emocjonalny związek pomiędzy kierowcą a samochodem, który jest więcej niż kolejnym środkiem transportu.

Za rynkowy sukces Mazdy 6 odpowiada jednak nie tylko komfortowe i dopracowane wnętrze, ale przede wszystkim innowacyjna technologia, niekonwencjonalne i pragmatyczne jednostki napędowe oraz systemy bezpieczeństwa, a także oryginalna stylistyka nadwozia, najlepiej prezentująca się w charakterystycznym dla Mazdy kolorze głębokiej, soczystej czerwieni Soul Red Crystal. Sam projekt bryły nadwozia Nowej Mazdy 6 stanowi doskonałą interpretację zasady mniej znaczy więcej, czyli w dążeniu do prostoty osiągamy harmonię i piękno. Wyrafinowana i elegancka sylwetka Nowej Mazdy 6 jest czytelną realizacją japońskiej estetyki i języka projektowego KODO – Dusza Ruchu.

Nowa Mazda6, flagowy model w ofercie marki, w swojej najnowszej odsłonie jest propozycją najpełniejszą i najbardziej wszechstronną, o podwyższonej jakości niemal wszystkich swoich elementów składowych. Wyróżniają ją: dojrzalszy styl nadwozia, którego elegancja graniczy z wyrafinowaniem, a także liczne zmiany w projekcie i wyposażeniu wnętrza pojazdu.
4

Autonomiczne samochody będą jeździć po naszych drogach już za kilka lat

Autonomiczne samochody będą jeździć po naszych drogach już za kilka lat© materiały prasowe
Samochody bez kierowców już wkrótce będą jeździć po naszych autostradach i ulicach miast. Wiele krajów już wprowadziło przepisy pozwalające poruszać się po swoich drogach autonomicznym pojazdom. W związku z tym, że w nowej rzeczywistości rola kierowcy zostaje ograniczona, kluczowe stanie się zapewnienie mu pozytywnych doświadczeń i rozrywki. To właśnie na nich skupiają się działania firm projektujących samochody. W Las Vegas właśnie kończą się jedne z największych na świecie targów technologicznych - CES. Samojezdne samochody plasowały się w czołówce najgorętszych tematów poruszanych na wydarzeniu.

- W pełni autonomiczne samochody zagoszczą na naszych drogach prawdopodobnie w ciągu pięciu lat. Rząd brytyjski przewiduje, że na Wyspach może się tak stać już w 2021 roku – mówi Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoftu, firmy dostarczającej rozwiązania IT dla większości największych producentów samochodów na świecie - bezpośrednio lub przez partnerów. – Technologie rozwijają się obecnie bardzo szybko - dodaje.

Najwięksi producenci samochodów oraz wiodące firmy technologiczne już prowadzą pierwsze testy z autonomicznymi pojazdami na drogach publicznych. Jaguar Land Rover przetestował swoje rozwiązania w Wielkiej Brytanii, Mercedes-Benz i Volvo w Australii (odkrywając przy okazji, że spotkania z kangurami są szczególnie trudne dla samo prowadzących się pojazdów), Uber, Tesla oraz Waymo (Google) w USA, a Baidu już niedługo rozpocznie testy w Chinach.

Na CES temat autonomicznych samochodów był jednym z wiodących. Honda zaprezentowała autonomicznego quada oraz wózek, który można wykorzystać do przewożenia różnego typu przedmiotów. Podobny koncept przedstawiła Toyota. Jej e-Palette to skalowalna platforma która pomoże rozwijać mobilność traktowaną jako usługę. W trakcie targów były testowane różnorodne technologie w motoryzacji, w tym mające za zadanie pomoc w parkowaniu, unikanie kolizji czy hamowanie awaryjne. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość przejechania się samosterującym się Lyftem. Las Vegas, w którym odbywają się targi, zaoferowało również przejażdżkę jednym z samodzielnych autobusów wahadłowych, obecnie testowanych na drogach publicznych.

– Na CES widać, ze samochód autonomiczny to już nie wizja przyszłości tylko rzeczywistość. Swoje rozwiązania prezentują nie tylko firmy motoryzacyjne, ale także technologiczne – komentuje Przemysław Berendt.

Przed firmami projektującymi autonomiczne samochody stoją dwa szczególnie trudne wyzwania. Pierwszym jest dostosowanie przepisów ruchu drogowego do nowych realiów. Drugim wyzwaniem jest technologia, która zapewni bezpieczeństwo w czasie podróży samoprowadzącym się samochodem.

- Niektóre pojazdy już teraz potrafią zbierać i analizować dane drogowe. Mogą wykorzystywać znacznie więcej informacji niż człowiek. Pytanie brzmi - jak samochód będzie je rozumiał i przetwarzał. Jak na ich podstawie będzie podejmował decyzje, szczególnie w nieprzewidywalnych sytuacjach? Tu pojawia się dylemat. Jak wiele swobody powinniśmy dać autonomicznym programom jazdy, bez angażowania w proces decyzyjny człowieka? – komentuje Krzysztof Lichy, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, doktor inżynierii na Politechnice Łódzkiej.

Czas spędzany w samochodzie już niedługo będziemy mogli spożytkować produktywniej i przyjemniej. Oczywistym wydaje się więc, że zmienią się oczekiwania klientów wobec dostarczanych im przez auto możliwości. Producenci samochodów powinni wyposażyć je tak, by potrafiły bawić i intrygować. Funkcja rozrywkowa może okazać się kluczowa w wyścigu o rolę lidera w branży.

Osoby, które miały już okazję jeździć samosterującymi się samochodami opisują to doświadczenie jako bardzo nudne. Nic więc dziwnego, że firma Renault, by zapewnić użytkownikom swoich samochodów dostęp do interesujących informacji, wykupiła znaczącą część udziałów w firmie medialnej wydającej pięć magazynów. Z kolei, Intel wraz z firmą Luxoft, podczas CES zaprezentuje ARP – system regulacji zaprojektowany dla obsługi cyfrowego kokpitu pojazdów nowej generacji. ARP umożliwi producentom wprowadzanie kolejnych innowacji, które zwiększą komfort jazdy i uczynią ją jeszcze przyjemniejszą.

Raport Ernst & Young prognozuje, że streaming jako rozrywka w samochodach przyszłości może przynieść dodatkowe 20 miliardów USD przychodów dla branży wideo w samych Stanach Zjednoczonych.

Rewolucja trwa. Podróżowanie w połowie nadchodzącej dekady już nie będzie takie samo.
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo poznań motor show 2020 bilety poznań motor show 2019 bilety motor show poznań targi motoryzacyjne poznań 2020 targi motoryzacyjne 2020 warsaw motor show retro motor show targi motoryzacyjne poznań 2019 bilety bilety poznań wielkopolska motoryzacja samochody przyczepy kampery polska elektromobilność w polsce raport elektromobilność dofinansowanie elektromobilność na świecie elektromobilność ustawa elektromobilność 2019 elektromobilność w polsce 2018 elektromobilność definicja ustawa o elektromobilności 2019 blackzona poznań 2020 samochody modyfikowane poznań motor show 2020
OPINIE
Napisz Opinię: Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Łask miasto wiadomości, budżet na kredyt oraz Kolumna na weekend
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Dni Pabianic 2020: Wydarzenie roku z koncertami na dniach miasta
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  CES 2020: Inteligentny pasek bada sposób chodzenia i przewidzi ryzyko upadku
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  Powstają systemy zintegrowanej kontroli dronów
›  Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników
›  Rewolucyjne dokonanie polskich biotechnologów
›  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Współdzielone samochody autonomiczne rozwiążą problemy transportowe miast
›  Telewizor staje się centrum sterowania domem
›  W ciągu pięciu lat w Polsce pojawią się superszybkie lewitujące pociągi
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Andora i Pireneje przewodnik turystyczny z atrakcjami w okolicy
›  Do sektora stoczniowego wkracza coraz więcej innowacji
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Gruzja dąży do zwiększenia eksportu na polski rynek
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 21/Styczeń/2020 (10:43) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3450.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈