PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych

Marcin Jankowski  •  25/Czerwiec/2018 (15:35), aktualizacja 15/Luty/2019 (14:22)
Tym razem chciałbym szerzej opisać temat przyczepek samochodowych marki Neptun do transportu łódek wędkarskich, pontonów i łodzi na większe zbiorniki wodne. W chwili obecnej producent przyczepek towarowych Neptun oferuje w swojej gamie aż 3 modele z różnym przeznaczeniem, w zależnoći od tego jakich gabarytów łódź będziemy transportować. Kupujący w autoryzowanym sklepie PrzyczepyMarter w województwie łódzkim mogą wybierać pomiędzy dwoma lekkimi przyczepkami z dopuszczalną masą całkowitą 750 kg oraz jedną ciężką przyczepą podłodziową z regulowaną długością transportu z dopuszczalną masą całkowitą 1350 kilogramów i hamulcem najazdowym. Trzecia przyczepa podłodziowa jest nowością i zainteresuje posiadaczy większych łodzi, którzy potrzebują solidnej przyczepy.

Lekkie i ciężkie przyczepy podłodziowe dla wędkarzy i nie tylko...


Na sam początek zaczniemy od przedstawienia nowości na rynku jaką jest ciężka przyczepa podłodziowa Neptun N13-20 navy do transportu łodzi. Ten model przyczepki posiada specjalną konstrukcję, dzięki której długość przyczepy podłodziowej może być dostosowana do łdozi w granicach od 455 do 610 cm czyli w przełożeniu od 15 do 22 stóp. Dla wygody holowania przyczepa dostępna jest w sprzedaży w trzech homologacjach z dopuszczalną masą całkowitą - 1000 kg, 1200 kg oraz 1350 kg. Sama waga przyczepki wynosi 270 kilogramów co odpowiednio przekłada się na jej ładowność - 730 kg, 930 kg oraz z największym dmc, ładowność to aż 1080 kilogramów na dowolną długą łódź. W przyczepie N13-20 navy zastosowano tylne poziome rolki na specjalnej kołysce. Dzięki temu płynnie można zesunąć łódź z przyczepy lub odwrotnie wciągnąć ją na przyczepkę z wody. Tak samo jak kołyskę z tylnymi rolkami, tak samo boczne podpory na łódkę można dowolnie regulować na wysokość oraz szerokość. Dzięki temu użytkownik przyczepy będzie mógł regulować optymalny docisk rolek gumowych do burt i kilu.

To co odóżnia przyczepę podłodziową N13-20 navy od jej mniejszych poprzedniczek to dodatkowe, spawane do ramy, uchwyty mocujące dla pasów transportowych. Zostały one umieszczone na belce tylnej oraz przedniej. Przyczepy podłodziowe Neptun mają możliwość regulowania położenia osi, tak aby odpowiednio rozłożyć ciężar łodzi przewożonej na samochodzie. Standardowo przyczepa posiada niezależne zawieszenie na wodoszczelnych osiach AL-KO, co zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę. Tak jak w każdej przyczepie podłodziowej Neptun, tylną belką z oświetleniem, można bardzo szybko i łatwo zdemontować aby nie uszkodzić jej podczas wodowania łodzi. Belkę wystarczy poluzować na śrubach i wysunąć do tyłu.

Przyczepa podłodziowa N13-20 navy została ponadto standardowo wyposażona we wciągarkę o nośności 1100 kilogramów, podporę wciągarki regulowaną na ramie, rolki poziome na kołusce, 3 rolki poziome oraz 4 podpory boczne z możliwością regulacji. Jeśli to dla użytkowników tych przyczep jest nie wystarczające, dodatkowo mogą oni dokupić uchwyt koła zapasowego, podporę przyczepy poziomującą przyczepę w tylnej części, kliny pod koła lub amortyzator zapewniający redukcję niebezpiecznych wstrząsów, dzięki czemu podczas jazdy i hamowaniaz załadowaną przyczepą będzie większa stabilność oraz optymalny kontakt przyczepy z podłożem. Obecnie jest to nowy model przyczepy podłodziowej ciężkiej z hamulcem najazdowym w ofercie. Jego dostępność w sklepie PrzyczepyMarter będzie uzależniona od zainteresowania kupujących.

Dla mniej wymagających klientów zainteresowanych przyczepkami podłodziowymi, dostępne są dwa modele przyczepek lekkich z dopuszczalną masą całkowitą 750 kilogramów oraz 600 kilogramów. Są one przeznaczone do transportu mniejszych łodzi, łódek wędkarskich czy pontonów. Pierwsza przyczepa N7-17 navy posiada nominalną długość od 310 do 550 cm. Jej ładowność wynosi 596 kilogramów. Tak jak większość przyczepek samochodowych Neptun jest ona rejestrowana jako pojazd lekki czyli taki, dla którego nie trzeba robić co rocznych przeglądów okresowych. W tym modelu zastosowano także tylną rolkę na kołysce oraz dwie uniwersalne podpory boczne z regulacją wysokości. Ponadto wzdłuż ramy, po środku przyczepy, znajdują się dwie rolki poziome. Trzecia przyczepa jeszcze mniejsza posiada nomilną długość od 250 do 400 cm i ładowność określoną na 475 kilogramów. Na tej przyczepie będzie mógł także transportować skutery wodne.

Dużym atutem przyczep Navy lekkich jest możliwość regulacji jej długości do transportu łodzi. Specjalna konstrukcja, łatwa w dostosowaniu, może być ustawiona w granicach od 8 do 18 stóp. Pozycje podpór bocznych i kołyski N7-17 są w pełni regulowane co zapewnia optymalny docisk rolek, wykonanych z niebrudzącego tworzywa sztucznego, do burt i kilu. Dodatkowo można dokupić kolejną parę rolek bocznych stanowiących zabezpieczenie łodzi transportowanej na przyczepie.

Tak samo jak w najwyższym modelu przyczepy podłodziowej Neptun, w standardowym wyposażeniu znajduje się wciągarka. W mniejszych modelach jej nośność wynosi 450 kilogramów, które umieszczona jest na regulowanej podporze. Przyczepy podłodziowe N7-17 navy i N7-12 navy posiadają wodoszczelne piasty wyposażone w łożyska z dodatkowym zabezpieczeniem przed ingerencją wody.

Na zdjęciach w galerii umieszczonej pod artykułem znajdziesz prezentację dwóch mniejszych modeli. W miarę dostępności modelu N12-20 navy, zostanie ona wzbogacona o autorskie zdjęcia. Szczegółowe karty produktów możesz oglądać na podstronach - N7-17 navy i N7-12 navy.

Jak bezpiecznie załadować łódź czy skuter wodny na przyczepkę samochodową do transportu pod drodze?


Jeśli masz już zakupioną przyczepkę podłodziową na pewno zainteresujesz się także tematem transportu skuterów wodnych czy łodzi na takich przyczepkach. Warto znać kilka podstawowych zasad aby nie spotkała Cię na drodze, podczas ich przewożenie, nie miła niespodzianka. Wszystkie zasady w głównej mierze zostały przygotowane dla użytkowników pojazdów marki Neptun zakupionych w sklepie PrzyczepyMarter jednak można je stosować przy innych modelach ze względu na podobną konstrukcję.

Przyczepy samochodowe przeznaczone do transportu i przewozu łodzi marki Neptun, spełniają normy polskie i europejskie. Każda przyczepa odpowiada przepisom ruchu drogowego. W czasie jazdy bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg zobowiązuje do utrzymania pojazdu ciągnącego i przyczepy w należytym stanie. W tym celu przedstawione zostały poniżej, oraz w innych artykułach na stronie PrzyczepyMarter, kilka rad dotyczących dobrego użytkowania i konserwacji przyczep. Niastosowanie się do instrukcji obsługi może doprowadzić do wygaśnięcia gwarancji.

W celu wciągnięcia dowolnej łodzi na przyczepkę samochodową przystosowaną do ich transportu należy najpierw zdemontować tylną belkę z oświetleniem poprzez odkręcenie dwóch śrub przytrzymujących ją w ramie i odpięciu przewodu zasilającego oświetlenie. Belka ta została przystosowana do szybkiego demontażu, szczególnie przy wjeżdżaniu przyczepką podłodziową do wody, więc nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Odłączenie kabla zasilającego z gniazda jest bardzo ważne, ponieważ chroni samo gniazdo, kabel i tylne lampy przed dostaniem się do nich wody i tym samym zawilgoceniu. Do wciągnięcia łodzi na przyczepkę samochodową wykorzystujemy standardowo zamontowaną na niej wciągarkę. Pierw należy ustawić tył przyczepki podłodziowej przy dziobie łodzi. Jeżli przewożona łódź znajduje się w wodzie i brzegu to można, w celu łatwiejszego i szybszego załadunku, wjechać częściowo przyczepką podpiętą do haka samochodu osobowego do wody. Po to właśnie stosuje się w przyczepkach demontowalną tylną belkę z oświetleniem! Następnie należy odwinąć linkę wciągarki z bębna i zaczepić o hak na dziobie łodzi. Następnie powoli wciągamy naszą łódź z wody w taki sposób, aby była ona prowadzona przez dolne i boczne rolki zamontowane na ramie przyczepki. Po zakończonej operacji wciągania łodzi należy spowrotem zamontować belkę z oświetleniem, sprawdzić dokręcenie śrub mocujących i docisnąć wtyczkę przewodu do zasilania tylnych lamp oświetlenia.

Prawidłowo zabezpieczony ładunek na przyczepie podłodziowej powinien być przymocowany na przyczepie tak, aby uniemożliwić jego przesuwanie się. Przed każdą jazdą z przyczepą samochodową nalżey sprawdzić czy łódka jest dobrze zamknięta i nie ma w niej elementów ruchomych mogących wypaść w czasie jazdy. Należy unieruchomić przewożoną łódź za pomocą pasów do belek wzdłużnych lub specjalnych uchwytów. Każda przyczepa posiada możliwość dopasowania do kształtu, wymiarów i środka ciężkości łodzi poprzez odpowiednią regulację podpór obrotowych, podstawy wciągarki, dyszla oraz osi. Zalecamy dodatkowe mocowanie dziobu, ponieważ lina wziągarki nie może służyć jako zabezpieczenie mocowanego ładunku.

Po załadunku łodzi na przyczepę samochodową trzeba pamiętać, aby sprawdzić połączenie zaczepu kulowego, dokręcenie belki tylnej oświetlenia oraz rolek dolnych i bocznych. W czasie jazdy unikać gwałtownych przyśpieszeń i hamowań. Na koniec należy się upewnić czy ubezpieczenie pojazdu obejmuje przyczepę i ładunek.

Uwaga! Przy opuszczaniu łodzi z przyczepy (wodowanie) należy trzymać korbę ręką, gdy przekładamy zapadkę. W razie potrzeby przerwania opuszczania - przełożyć zapadkę w przeciwne położenie.Przy przewijaniu liny z krążka należy pamiętać, aby pozostawić zawsze na nim minimum 3 zwoje liny.

W modelach Navy N7-12 i Navy N7-17 instalacja główna oświetlenia poprowadzona jest 7-żyłowym przewodem do gniazda 12V znajdującego się w belce tylnej, natomiast w przyczepie podłodziowej N13-20 navy jest to przewód 8-żyłowy. Dodatkowo w modelu N13-20 navy występują przewody płaskie 2-żyłowe zasilające boczne lampy LED. Połączenie tych lamp do instalacji następuje za pomocą konektorów zaciskowych.

Poniżej przedstawiony został opisowy schemat właściwego podłączenia funkcji w gniazdach i wtyczkach 7 i 13 pin-owych. Przy podłączeniu konektorów należy zwrócić uwagę na położenie rowka naprowadzającego zaznaczonego na schematach. W lampach LED może występować inna kolorystyka żył.

Nr - Kolor przewodu - Funkcja

1. Żółty - Kierunkowskaz lewy
2. Niebieski - Przeciwmgłowy
3. Biały - Masa
4. Zielony - Kierunkowskaz prawy
5. Brązowy - Pozycyjny prawy
6. Czerwony - Stop
7. Czarny - Pozycyjny lewy
8. Fioletowy - Cofania
9 do 13 - brak

Szczegółowy schemat instalacji elektrycznej przyczep do przewozu łodzi został zamieszczony w instrukcji obsługi, którą otrzymuje kupujący.

Wciągarka w przyczepach samochodowych Neptun do przewożenia i transportu łodzi


Wciągarka w przyczepkach podłodziowych jest stopniową przekładnią zębatą z zapadką i krążkiem do nawijania liny bądź taśmy zakończonej hakiem. W zależności od modelu wciągarki zamontowanej na przyczepie, zapadka znajduje się na zewnątrz lub wbudowana jest wewnątrz mechanizmu. Dzięki wciągarce możemy przemieszczać dowolny ładunek w poziomie, w tym przypadku, wciągnąć lub rozładować łódź z wody i odpowiednio do wody.

W przyczepach samochodowych gamy Navy marki Neptun - do przewozu łodzi - zastosowano dwa rodzaje wciągarek ręcznych:

a) jednostopniowa z przekładnią zębatą z pasem zakończonym hakiem - w modelach N7-12 i N7-17

b) dwustopniową z przekładnią zębatą z liną zakończoną hakiem, w modelu Navy N13-20

Zgodnie z instrukcją obsługi wciągarka zamontowana na przyczepie samochodowej przeznaczona jest wyłącznie do przemieszczania ładunku w poziomie, szczególnie wciągnięcie i rozładunek łodzi z wody i do wody. Zabrania się używania urządzenia do celu innego niż wymieniony czyli np.: do podnoszenia czy opuszczania ładunków lub przenoszenia ludzi).

Wciągarka zamontowana na przyczepie przewidziana jest tylko do krótkotrwałego użytku, a nie do pracy ciągłej. Nie nadaje się ona do mocowania ładunku w pojeździe transportowym. W tym celu należy użyć oddzielnych narzędzi mocujących (pasków zapadkowych i zacisków). Zabrania się również używania przyciągarki jako urządzenia do ciągnięcia i rozciągania.

Według zaleceń producenta, wciągarkę na przyczepach podłodziowych najlepiej zamontować w trzech punktach, wykorzystując dwa skrajne otwory fi 10,5 mm oraz otwór 10,5 x 40 mmm w korpusie. Do przykręcenia wciągarki do ramy stosować należy śruby M10 klasy 5,8. Po zamontowaniu wciągarki należy sprawdzić działanie zapadki obracając korbę kilkukrotnie w jednym kierunku, następnie przełożyć zapadkę i sprawdzić jej działanie obracając korbą w przeciwnym kierunku. Uruchomienie wciągarki należy rozpocząć od zamocowania ładunku (łodzi, skutera wodnego) do liny. Następnie po sprawdzeniu właściwego ustawienia zapadki można rozpocząć wciąganie.

Zaleca się także pokryć cienką warstwą smaru stałego zęby kół zębatych oraz tuleje, na których obraca się krążek: raz do roku, gdy wciągarka pracuje w bezpośrednim kontakcie z czynnikami atmosferycznymi. Maksymalna siła uciągu wciągarki wynosi 500 kilogramów dla mniejszych modeli przyczepek podłodziowych marki Neptun.

Kontrola załadunku podczas wciągania łodzi na przyczepę samochodową!

Jeżeli operator wciągarki nie jest w stanie kontrolować łodzi w czasie załadunku, to należy zapewnić odpowiednią liczbę osób, aby bezpieczenie przeprowadzić cały proces załadunku. Należy również wziąć pod uwagę, że osoby biorące udział lub będące w pobliżu miejsca załadunku muszą znajdować się w bezpiecznej odległości. Przed podjęciem jakichkolwiek działań konstrukcja wciągarki musi być sprawdzona szczególnie: bieg (połączenie dźwigni i kół zębatych), pasek (zużycie, rozdarcia lub pęknięcia) oraz lina stalowa (rozszczepienie, wydłużenie - spadek średnicy o 10%, pęknięcie, korozja, stłuczenie), sprzęgający hak, działanie blokady bezpieczeństwa.

Skracanie długości liny lub pasa przez zawiązywanie, skręcanie lub dodawanie jest absolutnie zabronione!

Zaczep do przenoszenia ładunku (hak chwytający) można przymocować tylko do części o odpowiedniej ładowności.

Jednocześnie w haku można umieścić tylko tyle pasów, lin czy pierścieni ile może właściwie dopasować się do jego objętości nie blokując przy tym zamknięcia zatrzasku. Przed faktycznym przemieszczeniem ładunku musimy sprawdzić położenie trójpozycyjnego mechanizmu zapadkowego.

W interesie bezpieczeństwa operacji załadunku i rozładunku, pozycja mechanizmu zapadkowego może być tylko w położeniu 1 lub 2 (bezpiecznik na zębach). Pozycja 0 czyli bezpiecznik nie zaparty o zęby, może być używana tylko wtedy, gdy nie jest podłączone żadne obciążenie. Po ustawieniu przekładni w odpowiedniej pozycji, ruch ładunku można rozpocząć obracając korbą.

Uwagi ogólne przy używaniu wciągarki na przyczepach samochodowych!

Podczas obsługi urządzenia przyciągającego (wciągarki) używaj odpowiednich ubrań ochronnych np. rękawic czy okularów. Nie zakładaj zbyt szerokich ubrań adługie włosy należycie schowaj pod odpowiednim okryciem. Wciągarki nie mogą obsługiwać dzieci oraz osoby nieuważne, zmęczone tudzież pod wpływem alkocholu, narkotyków czy leków. Nigdy nie stój obok naprężonej liny (pasa), w żadnym przypadku jej (jego) nie przekraczaj. Pamiętaj o prawidłowym kącie prowadzenia i napięciu liny, nie doprowadzaj do jej poplątania. Podczas wykonywania prac zawsze używaj amortyzatora liny np.: koc. Podczas wciągania nie wolno stać za łodzią, nie jest to bezpieczne miejsce. Operator musi dopilnować aby osoby postronne nie zbliżały się do przyczepy podczas wciągania ładunku. Nie przekraczaj maksymalnej siły nośnej wciągarki. Wszystkie parametry, które zostąły podane w specyfikacji opisują maksymalne możliwości wciągarki, zostały przypisane do idealnych warunków. Przy przewijaniu pasa czy liny nalęzy pamiętać, aby pozostawić zawsze minimum 3 zwoje liny.

Również na tej stronie znajdziesz inne rodzaje przyczepek samochodowych Neptun, standardowo przystosowanych konstrukcyjne do transportu towarów wielkogabarytowych. Już teraz zapowiada się, że w sezonie 2018 osoby odwiedzające sklep PrzyczepyMarter na Przygoniu będą miały duży wybór pojazdów do transportu produktów. Pojawią się przede wszystkim przyczepy jednoosiowe ze skrzynią ładunkową długości 236 cm oraz 263 centymetrów. Część z nich będzie posiadała zamontowane dodatkowo resory i amortyzatory. Przyczepy samochodowe Neptun w przeważającej większości posiadają uchylną skrzynię ładunkową, dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ramy przyczepki i dyszla montowanego do ramy od spodu.

W ofercie nie mogło zabraknąć także lekkich przyczep motocyklowych z dwoma i trzema rynnami transportowymi z pałąkami na przednie koło motocykla. Wszystkie przyczepy motocyklowe Neptun posiadają również w zestawie najazd. Ciekawą kategorią przyczepek lekkich są przyczepy podłodziowe do transportu łodzi. Tutaj dostępne będą w sprzedaży dwa modele różniące się długością. Mają one standardowo zamontowane wciągarki łodzi oraz demontowalną tylną belkę ze oświetleniem. Jest to praktyczne rozwiązane ułatwiające wodowanie łodzi na jeziorze czy rzece. Jeśli, któraś z przyczep w katalogu została oznaczona jako Produkt na zamówienie, skontaktuj się ze sklepem PrzyczepyMarter.pl w celu uzyskania informacji czy istnieje możliwość zamówienia danego modelu lub dodatkowych akcesoriów oraz części do przyczep. Wszystkie modele posiadają dwuletnią gwarancję producenta. Pełna oferta przyczep samochodowych oraz możliwych do dokupienia akcesoriów jak na przykład plandeki czy koła podporowe znajduje się w katalogu PrzyczepMarter. Każdy produkt został opisany, posiada własną charakterystykę oraz aktualizowane na bieżąco ceny. Zachęcam Cię także do zapoznania się z poradnikami na blogu, gdzie opisywane są poszczególne rozwiązania oraz podane są informacje jak poradzić sobie z rejestracją nowej przyczepy w dowolnym Wydziale Komunikacji.
1

Przyczepa Podłodziowa Neptun N13-20 navy pod łodzie do 6 metrów

Przyczepa Podłodziowa Neptun N13-20 navy pod łodzie do 6 metrów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Z przyczepą samochodową Neptun Navy N13-20 navy będziesz mógł transportować łodzie, których długość wynosi nawet 6 metrów. Długość przewożonej łodzi może wynosić z zakresu od 15 do 22 stóp.
2

Przyczepa do transportu łodzi z DMC 1350 kg i ładownością 1 tony

Przyczepa do transportu łodzi z DMC 1350 kg i ładownością 1 tony© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Na tej przyczepie samochodowej Neptun przeznaczonej do transportu dużych łodzi możesz przewozić ładunek o wadze 1080 kilogramów. Jest to przyczepa podłodziowa ciężka z homologacją na dopuszczalną masę całkowitą wynoszącą maksymalnie 1350 kilogramów.
3

Hamulec najazdowy w przyczepie podłodziowej Neptun N13-20 navy

Hamulec najazdowy w przyczepie podłodziowej Neptun N13-20 navy© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Na zdjęciu zaprezentowany hamulec najazdowy w przyczepie ciężkiej podłodziowej Neptun N13-20 navy z zamontowaną wtyczką 13-pinową.
4

Rolki prowadzące i podporowe w przyczepie samochodowej Neptun N13-20 navy

Rolki prowadzące i podporowe w przyczepie samochodowej Neptun N13-20 navy© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
W przyczepie podłodziowej Neptun N13-20 navy zastosowano tylne poziome rolki na specjalnej kołysce.
5

Relingi na ramie do mocowania pasów przyczepa podłodziowa ciężka Neptun

Relingi na ramie do mocowania pasów przyczepa podłodziowa ciężka Neptun© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Na ramie zamontowane zostały dodatkowe relingi ułatwiające mocowanie pasów podczas transportu dużych łodzi na przyczepie samochodowej Neptun Navy N13-20 navy dostępnej do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter.pl
6

Widok na demontowalną tylną belkę z oświetleniem w przyczepie podłodziowej Neptun

Widok na demontowalną tylną belkę z oświetleniem w przyczepie podłodziowej Neptun© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Z tyłu zamontowana jest tylna belka z oświetleniem, którą można bardzo szybko zdemontować podczas załadunku i rozładunku przyczepy samochodowej Neptun N13-20 navy przeznaczonej do transportu dużych łodzi.
7

Kołyska i tylne rolki podporowe na przyczepie podłodziowej PrzyczepyMarter

Kołyska i tylne rolki podporowe na przyczepie podłodziowej PrzyczepyMarter© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Widok na tylną część przyczepy podłodziowej Neptun z kołyską i regulowanymi na wysokość rolkami podporowymi. Na przyczepie znajdują się dodatkowo jeszcze dwie rolki prowadzące i w sumie cztery podpory. Dostępna jest także wciągarka na podporze.
8

Przyczepa podłodziowa Neptun N6-12 navy do małych łódek i skuterów

Przyczepa podłodziowa Neptun N6-12 navy do małych łódek i skuterów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Najmniejsza przyczepa podłodziowa z gamy Neptun dostępna do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter. Więcej zdjęć przyczepki i pełna charakterystyka na karcie produktu. Linki dostępne w treści artykułu oraz w katalogu wszystkich przyczep w kategorii przyczepy podłodziowe
9

Średnia przyczepa podłodziowa Neptun z DMC 750 kg

Średnia przyczepa podłodziowa Neptun z DMC 750 kg© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepa Neptun N7-17 navy do transportu łodzi do 5-5.5 metra z możliwością rozstawienia. Więcej informacji o przyczepie podłodziowej Neptun N7-17 znajdziesz na karcie produktu
10

Sklep z przyczepami samochodowymi do transportu łodzi, pontonów i skuterów

Sklep z przyczepami samochodowymi do transportu łodzi, pontonów i skuterów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
W sklepie znajdzie trzy różne modele przyczep samochodowych przystosowanych do transportu łodzi, skuterów wodnych bądź pontonów.
Blog prowadzony o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie także sklep z częściami samochodowymi pod tą samą marką PrzyczepyMarter!
TAGI
#Ubezpieczenia przyczepy podłodziowe producent przyczepy podłodziowe komis przyczepy podłodziowe szczecin przyczepy podłodziowe iława przyczepa podłodziowa używana producent przyczep samochodowych przyczepy podłodziowe nowe przyczepa podłodziowa przyczepa podłodziowa sam przyczepa podłodziowa wynajem przyczepymarter wciągarka wodowanie taśma wciągarki
OPINIE
Napisz Opinię: Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Program Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku 2019
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Lublin: 30 miast zadeklarowało współpracę na rzecz elektromobilności
›  Łódź stolicą branży life science w Polsce
›  Pociąg do Kolumny Festiwal 2019. Druga edycja już we wrześniu...
›  Black Friday 2019 Weekend Promocje Ubezpieczeń OC i AutoCasco!
›  9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej rośnie w siłę - ruszyło formowanie batalionu w Kutnie
›  Wojska Obrony Terytorialnej: jak się dostać, wymagania, wyposażenie...
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Samochód terenowy Willys MB: Budowa i historia kultowego modelu
›  Ubezpieczenia OC komunikacyjne i Fundusz Gwarancyjny dla pojazdów
›  Co oznacza bezpośrednia likwidacja szkody?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Co to jest ubezpieczenie? Rodzaje ubezpieczeń i ich charakterystyka
›  Na co zwrócić uwagę, kupując autocasco?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Ochrona danych kluczowa z punktu widzenia rozwoju kolejnych technologii
›  Nowy portal poradnikowy o zdrowiu w grupie serwisów PrzyczepyMarter!
›  Historia światowej i polskiej motoryzacji opisana w kilku słowach
›  Jak Wybrać Ubezpieczenie OC lub AutoCasco w Porównywarce Polis Online?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyszłość kardiochirurgii to roboty wykonujące operacje
›  Uczelnie wyższe chcą uwolnienia możliwości rekrutacyjnych
›  Hodowla alpak coraz bardziej opłacalnym biznesem
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Od 14 września banki muszą udostępniać dane o rachunkach klientów innym podmiotom
›  Łask: Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2019
›  Trwa szacowanie strat po suszy
›  IFA 2019: Pierwszy w pełni transparentny telewizor OLED wejdzie na rynek już w przyszłym roku
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Ministerstwo Cyfryzacji: Biznes jutra będzie oparty na innowacjach
›  IFA 2019: Branża foodtech coraz bardziej innowacyjna
›  PGE „zazielenia” transport
›  Do Niemiec może wyjechać nawet połowa zatrudnionych w Polsce Ukraińców
›  Lubelszczyzna i Łódzkie z dużym potencjałem innowacyjności
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Firmy paliwowe angażują się w walkę ze zmianami klimatycznymi
›  V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019: Program Buczkowskiej Truskawki
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Polski rynek kurierski jest jednym z najszybciej rosnących w Europie
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 19/Wrzesień/2019 (21:55) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa PR160 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa PR160 [GN116]

  Cena brutto (z VAT) 1900.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Formy dostawy Formy płatności Zwroty/Reklamacje Mój koszyk Moje zamówienia Pomoc
Przyczepy Auto Części Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Sport Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Sport ⚾ Menu ☈