PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych

Marcin Jankowski  •  25/Czerwiec/2018 (15:35), aktualizacja 27/Lipiec/2018 (20:01)
Tym razem chciałbym szerzej opisać temat przyczepek samochodowych marki Neptun do transportu łódek wędkarskich, pontonów i łodzi na większe zbiorniki wodne. W chwili obecnej producent przyczepek towarowych Neptun oferuje w swojej gamie aż 3 modele z różnym przeznaczeniem, w zależnoći od tego jakich gabarytów łódź będziemy transportować. Kupujący w autoryzowanym sklepie PrzyczepyMarter w województwie łódzkim mogą wybierać pomiędzy dwoma lekkimi przyczepkami z dopuszczalną masą całkowitą 750 kg oraz jedną ciężką przyczepą podłodziową z regulowaną długością transportu z dopuszczalną masą całkowitą 1350 kilogramów i hamulcem najazdowym. Trzecia przyczepa podłodziowa jest nowością i zainteresuje posiadaczy większych łodzi, którzy potrzebują solidnej przyczepy.
PrzyczepyMarter.pl Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych

Lekkie i ciężkie przyczepy podłodziowe dla wędkarzy i nie tylko...


Na sam początek zaczniemy od przedstawienia nowości na rynku jaką jest ciężka przyczepa podłodziowa Neptun N13-20 navy do transportu łodzi. Ten model przyczepki posiada specjalną konstrukcję, dzięki której długość przyczepy podłodziowej może być dostosowana do łdozi w granicach od 455 do 610 cm czyli w przełożeniu od 15 do 22 stóp. Dla wygody holowania przyczepa dostępna jest w sprzedaży w trzech homologacjach z dopuszczalną masą całkowitą - 1000 kg, 1200 kg oraz 1350 kg. Sama waga przyczepki wynosi 270 kilogramów co odpowiednio przekłada się na jej ładowność - 730 kg, 930 kg oraz z największym dmc, ładowność to aż 1080 kilogramów na dowolną długą łódź. W przyczepie N13-20 navy zastosowano tylne poziome rolki na specjalnej kołysce. Dzięki temu płynnie można zesunąć łódź z przyczepy lub odwrotnie wciągnąć ją na przyczepkę z wody. Tak samo jak kołyskę z tylnymi rolkami, tak samo boczne podpory na łódkę można dowolnie regulować na wysokość oraz szerokość. Dzięki temu użytkownik przyczepy będzie mógł regulować optymalny docisk rolek gumowych do burt i kilu.
Ubezpieczenia Online OC/AC/NNW

To co odóżnia przyczepę podłodziową N13-20 navy od jej mniejszych poprzedniczek to dodatkowe, spawane do ramy, uchwyty mocujące dla pasów transportowych. Zostały one umieszczone na belce tylnej oraz przedniej. Przyczepy podłodziowe Neptun mają możliwość regulowania położenia osi, tak aby odpowiednio rozłożyć ciężar łodzi przewożonej na samochodzie. Standardowo przyczepa posiada niezależne zawieszenie na wodoszczelnych osiach AL-KO, co zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę. Tak jak w każdej przyczepie podłodziowej Neptun, tylną belką z oświetleniem, można bardzo szybko i łatwo zdemontować aby nie uszkodzić jej podczas wodowania łodzi. Belkę wystarczy poluzować na śrubach i wysunąć do tyłu.

Przyczepa podłodziowa N13-20 navy została ponadto standardowo wyposażona we wciągarkę o nośności 1100 kilogramów, podporę wciągarki regulowaną na ramie, rolki poziome na kołusce, 3 rolki poziome oraz 4 podpory boczne z możliwością regulacji. Jeśli to dla użytkowników tych przyczep jest nie wystarczające, dodatkowo mogą oni dokupić uchwyt koła zapasowego, podporę przyczepy poziomującą przyczepę w tylnej części, kliny pod koła lub amortyzator zapewniający redukcję niebezpiecznych wstrząsów, dzięki czemu podczas jazdy i hamowaniaz załadowaną przyczepą będzie większa stabilność oraz optymalny kontakt przyczepy z podłożem. Obecnie jest to nowy model przyczepy podłodziowej ciężkiej z hamulcem najazdowym w ofercie. Jego dostępność w sklepie PrzyczepyMarter będzie uzależniona od zainteresowania kupujących.

Dla mniej wymagających klientów zainteresowanych przyczepkami podłodziowymi, dostępne są dwa modele przyczepek lekkich z dopuszczalną masą całkowitą 750 kilogramów oraz 600 kilogramów. Są one przeznaczone do transportu mniejszych łodzi, łódek wędkarskich czy pontonów. Pierwsza przyczepa N7-17 navy posiada nominalną długość od 310 do 550 cm. Jej ładowność wynosi 596 kilogramów. Tak jak większość przyczepek samochodowych Neptun jest ona rejestrowana jako pojazd lekki czyli taki, dla którego nie trzeba robić co rocznych przeglądów okresowych. W tym modelu zastosowano także tylną rolkę na kołysce oraz dwie uniwersalne podpory boczne z regulacją wysokości. Ponadto wzdłuż ramy, po środku przyczepy, znajdują się dwie rolki poziome. Trzecia przyczepa jeszcze mniejsza posiada nomilną długość od 250 do 400 cm i ładowność określoną na 475 kilogramów. Na tej przyczepie będzie mógł także transportować skutery wodne.

Dużym atutem przyczep Navy lekkich jest możliwość regulacji jej długości do transportu łodzi. Specjalna konstrukcja, łatwa w dostosowaniu, może być ustawiona w granicach od 8 do 18 stóp. Pozycje podpór bocznych i kołyski N7-17 są w pełni regulowane co zapewnia optymalny docisk rolek, wykonanych z niebrudzącego tworzywa sztucznego, do burt i kilu. Dodatkowo można dokupić kolejną parę rolek bocznych stanowiących zabezpieczenie łodzi transportowanej na przyczepie.

Tak samo jak w najwyższym modelu przyczepy podłodziowej Neptun, w standardowym wyposażeniu znajduje się wciągarka. W mniejszych modelach jej nośność wynosi 450 kilogramów, które umieszczona jest na regulowanej podporze. Przyczepy podłodziowe N7-17 navy i N7-12 navy posiadają wodoszczelne piasty wyposażone w łożyska z dodatkowym zabezpieczeniem przed ingerencją wody.

Na zdjęciach w galerii umieszczonej pod artykułem znajdziesz prezentację dwóch mniejszych modeli. W miarę dostępności modelu N12-20 navy, zostanie ona wzbogacona o autorskie zdjęcia. Szczegółowe karty produktów możesz oglądać na podstronach - N7-17 navy i N7-12 navy.

Jak bezpiecznie załadować łódź czy skuter wodny na przyczepkę samochodową do transportu pod drodze?


Jeśli masz już zakupioną przyczepkę podłodziową na pewno zainteresujesz się także tematem transportu skuterów wodnych czy łodzi na takich przyczepkach. Warto znać kilka podstawowych zasad aby nie spotkała Cię na drodze, podczas ich przewożenie, nie miła niespodzianka. Wszystkie zasady w głównej mierze zostały przygotowane dla użytkowników pojazdów marki Neptun zakupionych w sklepie PrzyczepyMarter jednak można je stosować przy innych modelach ze względu na podobną konstrukcję.

W celu wciągnięcia dowolnej łodzi na przyczepkę samochodową przystosowaną do ich transportu należy najpierw zdemontować tylną belkę z oświetleniem poprzez odkręcenie dwóch śrub przytrzymujących ją w ramie i odpięciu przewodu zasilającego oświetlenie. Belka ta została przystosowana do szybkiego demontażu, szczególnie przy wjeżdżaniu przyczepką podłodziową do wody, więc nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Odłączenie kabla zasilającego z gniazda jest bardzo ważne, ponieważ chroni samo gniazdo, kabel i tylne lampy przed dostaniem się do nich wody i tym samym zawilgoceniu. Do wciągnięcia łodzi na przyczepkę samochodową wykorzystujemy standardowo zamontowaną na niej wciągarkę. Pierw należy ustawić tył przyczepki podłodziowej przy dziobie łodzi. Jeżli przewożona łódź znajduje się w wodzie i brzegu to można, w celu łatwiejszego i szybszego załadunku, wjechać częściowo przyczepką podpiętą do haka samochodu osobowego do wody. Po to właśnie stosuje się w przyczepkach demontowalną tylną belkę z oświetleniem! Następnie należy odwinąć linkę wciągarki z bębna i zaczepić o hak na dziobie łodzi. Następnie powoli wciągamy naszą łódź z wody w taki sposób, aby była ona prowadzona przez dolne i boczne rolki zamontowane na ramie przyczepki. Po zakończonej operacji wciągania łodzi należy spowrotem zamontować belkę z oświetleniem, sprawdzić dokręcenie śrub mocujących i docisnąć wtyczkę przewodu do zasilania tylnych lamp oświetlenia.

Wciągarka w przyczepkach podłodziowych jest stopniową przekładnią zębatą z zapadką i krążkiem do nawijania liny bądź taśmy zakończonej hakiem. W zależności od modelu wciągarki zamontowanej na przyczepie, zapadka znajduje się na zewnątrz lub wbudowana jest wewnątrz mechanizmu. Dzięki wciągarce możemy przemieszczać dowolny ładunek w poziomie, w tym przypadku, wciągnąć lub rozładować łódź z wody i odpowiednio do wody.

Według zaleceń producenta, wciągarkę na przyczepach podłodziowych najlepiej zamontować w trzech punktach, wykorzystując dwa skrajne otwory fi 10,5 mm oraz otwór 10,5 x 40 mmm w korpusie. Do przykręcenia wciągarki do ramy stosować należy śruby M10 klasy 5,8. Po zamontowaniu wciągarki należy sprawdzić działanie zapadki obracając korbę kilkukrotnie w jednym kierunku, następnie przełożyć zapadkę i sprawdzić jej działanie obracając korbą w przeciwnym kierunku. Uruchomienie wciągarki należy rozpocząć od zamocowania ładunku (łodzi, skutera wodnego) do liny. Następnie po sprawdzeniu właściwego ustawienia zapadki można rozpocząć wciąganie.

Zaleca się także pokryć cienką warstwą smaru stałego zęby kół zębatych oraz tuleje, na których obraca się krążek: raz do roku, gdy wciągarka pracuje w bezpośrednim kontakcie z czynnikami atmosferycznymi. Maksymalna siła uciągu wciągarki wynosi 500 kilogramów dla mniejszych modeli przyczepek podłodziowych marki Neptun.

Uwaga! Przy opuszczaniu łodzi z przyczepy (wodowanie) należy trzymać korbę ręką, gdy przekładamy zapadkę. W razie potrzeby przerwania opuszczania - przełożyć zapadkę w przeciwne położenie.Przy przewijaniu liny z krążka należy pamiętać, aby pozostawić zawsze na nim minimum 3 zwoje liny.

Również na tej stronie znajdziesz inne rodzaje przyczepek samochodowych Neptun, standardowo przystosowanych konstrukcyjne do transportu towarów wielkogabarytowych. Już teraz zapowiada się, że w sezonie 2018 osoby odwiedzające sklep PrzyczepyMarter na Przygoniu będą miały duży wybór pojazdów do transportu produktów. Pojawią się przede wszystkim przyczepy jednoosiowe ze skrzynią ładunkową długości 236 cm oraz 263 centymetrów. Część z nich będzie posiadała zamontowane dodatkowo resory i amortyzatory. Przyczepy samochodowe Neptun w przeważającej większości posiadają uchylną skrzynię ładunkową, dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ramy przyczepki i dyszla montowanego do ramy od spodu.

W ofercie nie mogło zabraknąć także lekkich przyczep motocyklowych z dwoma i trzema rynnami transportowymi z pałąkami na przednie koło motocykla. Wszystkie przyczepy motocyklowe Neptun posiadają również w zestawie najazd. Ciekawą kategorią przyczepek lekkich są przyczepy podłodziowe do transportu łodzi. Tutaj dostępne będą w sprzedaży dwa modele różniące się długością. Mają one standardowo zamontowane wciągarki łodzi oraz demontowalną tylną belkę ze oświetleniem. Jest to praktyczne rozwiązane ułatwiające wodowanie łodzi na jeziorze czy rzece. Jeśli, któraś z przyczep w katalogu została oznaczona jako Produkt na zamówienie, skontaktuj się ze sklepem PrzyczepyMarter.pl w celu uzyskania informacji czy istnieje możliwość zamówienia danego modelu lub dodatkowych akcesoriów oraz części do przyczep. Wszystkie modele posiadają dwuletnią gwarancję producenta. Pełna oferta przyczep samochodowych oraz możliwych do dokupienia akcesoriów jak na przykład plandeki czy koła podporowe znajduje się w katalogu PrzyczepMarter. Każdy produkt został opisany, posiada własną charakterystykę oraz aktualizowane na bieżąco ceny. Zachęcam Cię także do zapoznania się z poradnikami na blogu, gdzie opisywane są poszczególne rozwiązania oraz podane są informacje jak poradzić sobie z rejestracją nowej przyczepy w dowolnym Wydziale Komunikacji.
PrzyczepyMarter.pl Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
W artykule Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych zamieszczony został link reklamy do programu partnerskiego porównywarki ubezpieczeń OCAC/NNW online. Korzystanie z tego kalkulatora pozwoli rozwijać blog o kolejne publikacje związane z rynkiem motoryzacyjnym, a w szczególności tworzyć interesujące artykuły o samochodach osobowych, przyczepach czy elektromobilności w Polsce.
TAGI
przyczepy podłodziowe producent przyczepy podłodziowe komis przyczepy podłodziowe szczecin przyczepy podłodziowe iława przyczepa podłodziowa używana producent przyczep samochodowych przyczepy podłodziowe nowe przyczepa podłodziowa przyczepa podłodziowa sam przyczepa podłodziowa wynajem przyczepymarter wciągarka wodowanie taśma wciągarki
OPINIE
Napisz Opinię: Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Bądź bezpieczny na drodze! Ubezpieczenia OC/AC/NNW online teraz
›  Łask: Wypożyczalnia i Sklep Przyczepy Samochodowe do 750 KG
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Jaką wybrać przyczepkę do auta? Przyczepy z hamulcem najazdowym
›  Jak pozycjonować stronę z PrzyczepyMarter krok po kroku w Google?
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Laweta samochodowa Szwajcarka Sprzedam! Waga, wymiary i cena.
›  Stacja Benzynowa ViaToll: Gdzie Kupić dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Szybki rozwój przemysłu napędza transport ładunków ponadgabarytowych
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Części samochodowe Łask do samochodów osobowych i dostawczych
›  Przyszłość samochodów elektrycznych w Polsce. Przegląd rynku!
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!
›  Jak płacić niską składkę ubezpieczenia OC/AC/NNW samochodu?
RANKING
Ranking przyczep samochodowych 15/Listopad/2018 (18:53) w serwisie PrzyczepyMarter.pl Miejsce w rankingu aktualizowane jest każdego dnia, na podstawie wszystkich odwiedzin z ostatnich 30 dni.
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois [GN197]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena brutto (z VAT) 5550.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy [GN034]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2150.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N5-146 city PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY CITY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N5-146 city [GN047]

  Cena brutto (z VAT) 1530.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2030.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 5700.00 PLN
  Produkt na zamówienie
OPINIE
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy? przez przyczepymarter
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy? przez anonimowy
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski przez przyczepymarter
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski przez anonimowy
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację! przez anonimowy
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie! przez anonimowy
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy? przez anonimowy
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez przyczepymarter
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez anonimowy
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
Polski English Deutsch
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMar
ter