PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Podłodziowe: Przyczepki samochodowe Neptun do transportu łodzi

Marcin Jankowski  •  25/Czerwiec/2018 (15:35)
Tym razem chciałbym szerzej opisać temat przyczepek samochodowych marki Neptun do transportu łódek wędkarskich, pontonów i łodzi na większe zbiorniki wodne. W chwili obecnej producent przyczepek towarowych Neptun oferuje w swojej gamie aż 3 modele z różnym przeznaczeniem, w zależnoći od tego jakich gabarytów łódź będziemy transportować. Kupujący w autoryzowanym sklepie PrzyczepyMarter w województwie łódzkim mogą wybierać pomiędzy dwoma lekkimi przyczepkami z dopuszczalną masą całkowitą 750 kg oraz jedną ciężką przyczepą podłodziową z regulowaną długością transportu z dopuszczalną masą całkowitą 1350 kilogramów i hamulcem najazdowym. Trzecia przyczepa podłodziowa jest nowością i zainteresuje posiadaczy większych łodzi, którzy potrzebują solidnej przyczepy.
PrzyczepyMarter.pl Podłodziowe: Przyczepki samochodowe Neptun do transportu łodzi

Lekkie i ciężkie przyczepy podłodziowe dla wędkarzy i nie tylko...


Na sam początek zaczniemy od przedstawienia nowości na rynku jaką jest ciężka przyczepa podłodziowa Neptun N13-20 navy do transportu łodzi. Ten model przyczepki posiada specjalną konstrukcję, dzięki której długość przyczepy podłodziowej może być dostosowana do łdozi w granicach od 455 do 610 cm czyli w przełożeniu od 15 do 22 stóp. Dla wygody holowania przyczepa dostępna jest w sprzedaży w trzech homologacjach z dopuszczalną masą całkowitą - 1000 kg, 1200 kg oraz 1350 kg. Sama waga przyczepki wynosi 270 kilogramów co odpowiednio przekłada się na jej ładowność - 730 kg, 930 kg oraz z największym dmc, ładowność to aż 1080 kilogramów na dowolną długą łódź. W przyczepie N13-20 navy zastosowano tylne poziome rolki na specjalnej kołysce. Dzięki temu płynnie można zesunąć łódź z przyczepy lub odwrotnie wciągnąć ją na przyczepkę z wody. Tak samo jak kołyskę z tylnymi rolkami, tak samo boczne podpory na łódkę można dowolnie regulować na wysokość oraz szerokość. Dzięki temu użytkownik przyczepy będzie mógł regulować optymalny docisk rolek gumowych do burt i kilu.

To co odóżnia przyczepę podłodziową N13-20 navy od jej mniejszych poprzedniczek to dodatkowe, spawane do ramy, uchwyty mocujące dla pasów transportowych. Zostały one umieszczone na belce tylnej oraz przedniej. Przyczepy podłodziowe Neptun mają możliwość regulowania położenia osi, tak aby odpowiednio rozłożyć ciężar łodzi przewożonej na samochodzie. Standardowo przyczepa posiada niezależne zawieszenie na wodoszczelnych osiach AL-KO, co zapewnia stabilną i bezpieczną jazdę. Tak jak w każdej przyczepie podłodziowej Neptun, tylną belką z oświetleniem, można bardzo szybko i łatwo zdemontować aby nie uszkodzić jej podczas wodowania łodzi. Belkę wystarczy poluzować na śrubach i wysunąć do tyłu.

Przyczepa podłodziowa N13-20 navy została ponadto standardowo wyposażona we wciągarkę o nośności 1100 kilogramów, podporę wciągarki regulowaną na ramie, rolki poziome na kołusce, 3 rolki poziome oraz 4 podpory boczne z możliwością regulacji. Jeśli to dla użytkowników tych przyczep jest nie wystarczające, dodatkowo mogą oni dokupić uchwyt koła zapasowego, podporę przyczepy poziomującą przyczepę w tylnej części, kliny pod koła lub amortyzator zapewniający redukcję niebezpiecznych wstrząsów, dzięki czemu podczas jazdy i hamowaniaz załadowaną przyczepą będzie większa stabilność oraz optymalny kontakt przyczepy z podłożem. Obecnie jest to nowy model przyczepy podłodziowej ciężkiej z hamulcem najazdowym w ofercie. Jego dostępność w sklepie PrzyczepyMarter będzie uzależniona od zainteresowania kupujących.

Dla mniej wymagających klientów zainteresowanych przyczepkami podłodziowymi, dostępne są dwa modele przyczepek lekkich z dopuszczalną masą całkowitą 750 kilogramów oraz 600 kilogramów. Są one przeznaczone do transportu mniejszych łodzi, łódek wędkarskich czy pontonów. Pierwsza przyczepa N7-17 navy posiada nominalną długość od 310 do 550 cm. Jej ładowność wynosi 596 kilogramów. Tak jak większość przyczepek samochodowych Neptun jest ona rejestrowana jako pojazd lekki czyli taki, dla którego nie trzeba robić co rocznych przeglądów okresowych. W tym modelu zastosowano także tylną rolkę na kołysce oraz dwie uniwersalne podpory boczne z regulacją wysokości. Ponadto wzdłuż ramy, po środku przyczepy, znajdują się dwie rolki poziome. Trzecia przyczepa jeszcze mniejsza posiada nomilną długość od 250 do 400 cm i ładowność określoną na 475 kilogramów. Na tej przyczepie będzie mógł także transportować skutery wodne.

Dużym atutem przyczep Navy lekkich jest możliwość regulacji jej długości do transportu łodzi. Specjalna konstrukcja, łatwa w dostosowaniu, może być ustawiona w granicach od 8 do 18 stóp. Pozycje podpór bocznych i kołyski N7-17 są w pełni regulowane co zapewnia optymalny docisk rolek, wykonanych z niebrudzącego tworzywa sztucznego, do burt i kilu. Dodatkowo można dokupić kolejną parę rolek bocznych stanowiących zabezpieczenie łodzi transportowanej na przyczepie.

Tak samo jak w najwyższym modelu przyczepy podłodziowej Neptun, w standardowym wyposażeniu znajduje się wciągarka. W mniejszych modelach jej nośność wynosi 450 kilogramów, które umieszczona jest na regulowanej podporze. Przyczepy podłodziowe N7-17 navy i N7-12 navy posiadają wodoszczelne piasty wyposażone w łożyska z dodatkowym zabezpieczeniem przed ingerencją wody.

Na zdjęciach w galerii umieszczonej pod artykułem znajdziesz prezentację dwóch mniejszych modeli. W miarę dostępności modelu N12-20 navy, zostanie ona wzbogacona o autorskie zdjęcia. Szczegółowe karty produktów możesz oglądać na podstronach - N7-17 navy i N7-12 navy.

Również na tej stronie znajdziesz inne rodzaje przyczepek samochodowych Neptun, standardowo przystosowanych konstrukcyjne do transportu towarów wielkogabarytowych. Już teraz zapowiada się, że w sezonie 2018 osoby odwiedzające sklep PrzyczepyMarter na Przygoniu będą miały duży wybór pojazdów do transportu produktów. Pojawią się przede wszystkim przyczepy jednoosiowe ze skrzynią ładunkową długości 236 cm oraz 263 centymetrów. Część z nich będzie posiadała zamontowane dodatkowo resory i amortyzatory. Przyczepy samochodowe Neptun w przeważającej większości posiadają uchylną skrzynię ładunkową, dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ramy przyczepki i dyszla montowanego do ramy od spodu.

W ofercie nie mogło zabraknąć także lekkich przyczep motocyklowych z dwoma i trzema rynnami transportowymi z pałąkami na przednie koło motocykla. Wszystkie przyczepy motocyklowe Neptun posiadają również w zestawie najazd. Ciekawą kategorią przyczepek lekkich są przyczepy podłodziowe do transportu łodzi. Tutaj dostępne będą w sprzedaży dwa modele różniące się długością. Mają one standardowo zamontowane wciągarki łodzi oraz demontowalną tylną belkę ze oświetleniem. Jest to praktyczne rozwiązane ułatwiające wodowanie łodzi na jeziorze czy rzece. Jeśli, któraś z przyczep w katalogu została oznaczona jako Produkt na zamówienie, skontaktuj się ze sklepem PrzyczepyMarter.pl w celu uzyskania informacji czy istnieje możliwość zamówienia danego modelu lub dodatkowych akcesoriów oraz części do przyczep. Wszystkie modele posiadają dwuletnią gwarancję producenta. Pełna oferta przyczep samochodowych oraz możliwych do dokupienia akcesoriów jak na przykład plandeki czy koła podporowe znajduje się w katalogu PrzyczepMarter. Każdy produkt został opisany, posiada własną charakterystykę oraz aktualizowane na bieżąco ceny. Zachęcam Cię także do zapoznania się z poradnikami na blogu, gdzie opisywane są poszczególne rozwiązania oraz podane są informacje jak poradzić sobie z rejestracją nowej przyczepy w dowolnym Wydziale Komunikacji.
PrzyczepyMarter.pl Podłodziowe: Przyczepki samochodowe Neptun do transportu łodzi
TAGI
przyczepy podłodziowe producent przyczepy podłodziowe komis przyczepy podłodziowe szczecin przyczepy podłodziowe iława przyczepa podłodziowa używana producent przyczep samochodowych przyczepy podłodziowe nowe przyczepa podłodziowa przyczepa podłodziowa sam przyczepa podłodziowa wynajem przyczepymarter
OPINIE
Napisz Opinię:*
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i sprzętu ogrodniczego
›  Części przyczepki samochodowe Neptun. Hamulec najazdowy AL-KO
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
›  Przyczepki Samochodowe: Instrukcja użytkowania i konserwacji
›  Przyczepy Kempingowe: Jak kupić tanio? Podróżowanie przyczepą
›  Caravaning: Jazda z przyczepą technika. Podstawy dla zielonych.
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Podłodziowe: Przyczepki samochodowe Neptun do transportu łodzi
›  Przyczepy kempingowe i kampery. Wady czy zalety podróżowania?
PRZYCZEPY
Wybierz przyczepki do samochodu osobowego w Łasku - Łodzi - Warszawie?
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 rt
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 rt [GN158]

  Cena 2500.00 zł z VAT
  4 produkty dostępne
PrzyczepyMarter Przyczepa Podłodziowa Neptun N7-17 navy
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Przyczepa Podłodziowa Neptun N7-17 navy [GN034]

  Cena 3100.00 zł z VAT
  2 produkty dostępne
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Platforma N13-305 multi
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Platforma N13-305 multi [GN155]

  Cena 5000.00 zł z VAT
  2 produkty dostępne
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 2 pro
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 2 pro [GN082]

  Cena 3300.00 zł z VAT
  2 produkty dostępne
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 2 kps
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-263 2 kps [GN125]

  Cena 4100.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-253 tw
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-253 tw [GN115]

  Cena 3000.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N07-253 bois
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-253 bois [GN197]

  Cena 4200.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
PrzyczepyMarter Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 rt
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Przyczepa Samochodowa Neptun N7-236 rt [GN099]

  Cena 2350.00 zł z VAT
  1 produkt dostępny
OPINIE
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez przyczepymarter
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E przez anonimowy
O serwisie Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt PrzyczepyMarterTV
YouTube Facebook Twitter
Polski English Deutsch
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMar
ter
+