PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu

Marcin Jankowski  •  22/Sierpień/2019 (12:45), aktualizacja 19/Grudzień/2019 (10:59)
Za nami dwie udane edycje festiwalu sztuki w Łask-Kolumnie pod nazwą "Pociąg do Kolumny", które zostały zorganizowane przez lokalnych działaczy i sympatyków dzielnicy Kolumna. Ostatnia edycja we wrześniu 2019 roku była na tyle udana, że trwają już przygotowania do kolejnego wydarzenia w 2020 roku. W przeciwieństwie do Jarmarku Łaskiego, który odbywa się na początku wakacji, Festiwal Sztuki w Łask-Kolumnie ma miejsce na koniec wakacji w pierwszych dniach września. II Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny 2019 cieszył się dużą popularnością, co w dużej mierze spowodowane było występem zespołu Video - gwiazdy wieczoru. Drugim atutem festiwalu Pociąg do Kolumny w Łasku jest fakt, że na scenie występują lokalne zespoły i jest to unikalny charakter wydarzenia organizowanego w Łask-Kolumnie.
PrzyczepyMarter.pl Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu

Pociąg do Kolumny 2020: Kto wystąpi, kiedy odbędzie się III Festiwal Sztuki Łask-Kolumna?


Dzisiaj jest za wcześnie aby szczegółowo mówić o tym kto wystąpi na scenie, jak będzie wyglądał program wydarzenia III Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny 2020 i kiedy się odbędzie... Mimo wszystko warto mieć na uwadze, i wstępnie można sobie po raz kolejny rezerwować pierwsze dni września 2020 roku. Od samego początku Pociąg do Kolumny tworzony był jako wydarzenie od mieszkańców dla mieszkańców Kolumny, połączony z promocją lokalnych zespołów, grup artystycznych oraz firm działających w regionie i okolicach Łasku i Dobronia.

Szczegółowy program wydarzenia pojawi się w momencie, kiedy zostanie on oficjalnie zaprezentowany przez organizatorów...

Gdzie odbędzie się Pociąg do Kolumny Festiwal we wrześniu 2020 roku?


Festiwal sztuki Pociąg do Kolumny 2020 odbędzie się w Łask-Kolumnie, obecnej dzielnicy miasta powiatowego Łask. Na wrześniowe wydarzenie 2020 roku zarezerwowana została ulica Piotrkowska, która domyślnie ma pełnić rolę reprezentacyjnej ulicy Miasta Las Kolumna. Jeszcze jakiś czas temu mówiło się o rewitalizacji tego rejonu Kolumny - dokładnie od skweru przy stacji PKP - jednak pomysł ten został porzucony przez samorządowców z gminy Łask. Dzisiaj w tym miejscu mieszkańcy Kolumny po raz kolejny zorganizowali imprezę muzyczną aby ubogacić kulturalną stronę Kolumny oraz we własnym zakresie promować letniskowe atrakcje okolicy i przypominać jej historię.

Festiwal Pociąg do Kolumny 2020 to nie pierwsza tak duża inicjatywa lokalnych mieszkańców w rozwój dzielnicy. Kilka lat wcześniej aktywnie brali oni udział w rozwijaniu projektu Rewitalizacja Kolumny, który częściowo został porzucony przez samorząd gminy Łask, a także próbują własnymi siłami promować Kolumnę jako dzielnicę Łasku do wypoczynku. Swego czasu udało im się stworzyć ścieżkę spacerową z tablicami informacyjnymi o historii Kolumny. Był to ukłon wstronę mieszkańców, którzy poszukiwali ciekawych informacji o dawnej Kolumnie, która ma mimo wszystko bardzo bogatą tradycję. Sam pomysł został zainspirowany dzięki profilowi historycznemu - Kolumna na dawnych zdjęciach - gdzie jego autorzy publikują dawne zdjęcia mieszkańców Kolumny. Specjalne tablice informacyjne zostały ustawione w wybranych miejscach Kolumny. Znajdziesz tam informacje dotyczące: Stacja PKP, Stawy przy Brzeźnej, Stare Centrum, Koncepcja Miasta Ogrodu, Kościół plebania, Historia "Łupaszki" – Jerzego Dąmbrowskiego, Rondo wspomnienia Janusza Szweycera, Pod Bykiem – plaża nad rzeką Grabią, wspomnienie mieszkańców i letników, Stara szkoła, Dawne pensjonaty i wille wypoczynkowe, Historia Żydów w Kolumnie, Dawne kompleksy rekreacyjno-wypoczynkowe, kolonie, korty, basen, ścieżka zdrowia, Historia żołnierza wyklętego Jakuba "Kuby" Masłowskiego, Historia dawnej leśniczówki – nadleśnictwa Kolumna.

Program Festiwalu Pociąg do Kolumny 2019 - II Festiwal Sztuki w Łask-Kolumnie


We wrześniu 2019 roku czeka nas już druga edycja lokalnego festiwalu muzycznego Pociąg do Kolumny organizowana przez mieszkańców Łasku, przy współudziale lokalnych firm, partnerów zewnętrznych oraz samorządu. Festiwal Pociąg do Kolumny ma przede wszystkich charakter muzyczny, w trakcie którego wystąpią różne zespoły - głównie z okolic Łasku, lub wręcz mieszkańcy Kolumny. Oprócz tego organizatorzy wydarzenia, tak samo jak w roku poprzednim, przygotowali dodatkowe atrakcje w okolicach sceny muzycznej oraz także wydarzenia związane z promocją aktywności sportowej. Z zapowiedzi organizatora i plakatów dostępnych w sieciach społecznościowych - II Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny odbędzie się w sobotę 7 września 2019 roku w Łask-Kolumnie na prawie całej długości ulicy Piotrkowskiej od stacji PKP w kierunku południowym. Honorowy patronat nad imprezą w Łask-Kolumnie objęli Burmistrz Miasta Łask Gabriel Szkudlarek oraz Starosta Łaski Piotr Wołosz.

Tak jak wspominałem na początku oprócz głównej sceny na festiwalu będą dostępne także dodatkowe atrakcje zorganizowane na skwerze przy stacji PKP oraz organizatorzy także przygotowali atrakcje promujące aktywność fizyczną oraz przypomną dawną historię Kolumny w postaci questów i wycieczek po okolicy.

Skwer przy stacji PKP - Sobota 7 września 2019

godzina 945 - Śniadanie historyczne - Strefa Chillout (opowieści o założycielach, duszach artystycznych i historii Kolumny)
godzina 1030 - 1200 - Specjalny Quest połączony ze spacerem po okolicy (drewniane wille, pomniki przyrody, bohaterowie)
godzina 1000 - 1200 - Wycieczka rowerowa ER-HA ROWERY i przyjaciele

Scena główna Festiwalu Pociąg do Kolumny - Sobota 7 września 2019

godzina 1200 - Oficjalne otwarcie Festiwalu Pociąg do Kolumny
godzina 1215 - Występ Leśne Skrzaty & Echo Leśne
godzina 1300 - Pokaz Federacji Sportu i Sztuk Walki PROYAMA
godzina 1330 - Pokaz tańca Capoeira
godzina 1400 - Zespół Pieśni i Tańca Dobroń
godzina 1445 - Przejadz i prezentacja motocykli

Koncerty na Festiwalu Pociąg do Kolumny - Sobota 7 września 2019

godzina 1500 - Koncert Efekt Motyla
godzina 1530 - Koncert Pierluigi Petricca
godzina 1600 - Koncert The Source
godzina 1700 - Koncert Royal Spirit
godzina 1800 - Koncert Hellrose
godzina 1900 - Koncert Suchy Pion
godzina 2000 - Koncert Mały, DJ & Łaska Orkiestra Dęta
godzina 2100 - Koncert Gwiazda Wieczoru Zespół Video
godzina 2200 - DJ Kriss
godzina 2300 - Oficjalne zakończenie Festiwalu Pociąg do Kolumny

Dodatkowe atrakcje na Festiwalu Pociąg do Kolumny

• Festiwal Baniek Mydlanych (w trakcie)
• Stoiska z rękodziełami od godziny 1200 do godziny 1800
• Pyszności Kół Gospodyń Wiejskich
• Smakołyki i przekąski Soligrano od godziny 1100 do godziny 1700
• Dania z grilla, napoje, Hotel Graf, Jagódka, Wiejska Chata, Browar Koreb
• Konkursy z nagrodami, dmuchańce, zabawy i warsztaty dla dzieci od godziny 1200 do godziny 1800

Uwaga! Organizatorzy II Festiwalu Sztuki Pociąg do Kolumny zastrzegają sobie prawo do zmiany harmonogramu wydarzeń Festiwalu, jeśli wystąpią niesprzyjające warunki atmosferyczne lub inne nieprzewidziane przeszkody bez winy Organizatora.

Koncerty na Festiwalu Pociąg do Kolumny 2019: Video, Mały, Łaska Orkiestra Dęta i inni...


Festiwal w Kolumnie, o Kolumnie, dla Kolumny. Dla mieszkańców, turystów, przyjezdnych. Dla Ciebie. Dla Was. - takimi słowami organizatorzy przedstawiają Pociąg do Kolumny Festiwal 2019 i zachęcają wszystkich do uczestnictwa w imprezie w Kolumnie. W sobotę wystąpią się następujące zespoły i to tak w skrócie - Leśne Skrzaty & Echo Leśne, Zespół Pieśni i Tańca Dobroń, Efekt Motyla, Pierluigi Petricca, The Source, Royal Spirit, Hellrose, Suchy Pion, Mały, DJ & Łaska Orkiestra Dęta, Video i DJ Kriss.

Gwiazdą wieczoru tegorocznego II Festiwalu Sztuki Pociąg do Kolumny 2019 będzie polski zespół muzyczny Video, który od wielu lat regularnie utrzymuje się wysoko na listach przebojów, zdobywając uznanie wśród słuchaczy kolejnymi hitami. Zespół pop-rockowy Video został założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Autorem słów do większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz.

Zespół Video tworzy grupa pięciu muzyków, którzy mają na swoim koncie album "Video Gra", z którego pochodzą przeboje: "Bella", "Idę na plażę", "Soft". Druga płyta zespołu nosi tytuł "Nie obchodzi nas rock" i przyniosła takie hity jak: "Papieros", "Środa czwartek", "Szminki róż" i "Fantastyczny lot". Trzeci album grupy, "Doskonale Wszystko Jedno", który ukazał się 21 sierpnia 2015, promowała piosenka "Wszystko Jedno", która podbiła listy przebojów w całym kraju. W maju 2011 roku zespół zdobył prestiżową nagrodę Eska Music Awards w kategorii Zespół Roku Polska, a w lutym tego samego roku został uhonorowany aż trzema nagrodami VIVA COMET 2012. W 2015 roku grupa Video zdobyła kolejną statuetkę Eska Music Awards, ponownie w kategorii "Najlepszy Zespół". W skład zespołu Video wchodzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Bartek Szymański, Piotr Kowalewski, Daniel Tyszkiewicz, Marek Kisieliński i Paweł Stępień.
SUGEROWANE
1

Oficjalny plakat II Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny - 7 września 2019

Oficjalny plakat II Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny - 7 września 2019© Festiwal Pociag do Kolumny
Na stronie PrzyczepyMarter prezentujemy oficjalny plakat zapowiadający II Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny z dużą gamą artystów, którzy zaprezentują się na scenie z własnymi występami muzycznymi. W artykule postarałem się po części przybliżyć imprezę dla mieszkańców Łasku oraz przedstawić lokalną historię.
2

Jak Powstał Pociąg do Kolumny Festiwal 2019 w Łask-Kolumnie?

Jak Powstał Pociąg do Kolumny Festiwal 2019 w Łask-Kolumnie?© PKP
Druga już edycja festiwalu Pociąg do Kolumny 2019 w Łask-Kolumnie narodził się z inicjatywy lokalnych mieszkańców, którzy aktywnie zaangażowali się w promocję dzielnicy Kolumna. Główną ideą było danie czegoś od siebie i przygotowanie atrakcji dla wszystkich mieszkańców Kolumny, którzy dotychczas nie mieli własnego unikalnego festiwalu. Jako że Łask-Kolumna to doskonałe miejsce na weekendowe wypady rowerowe po okolicy z bogatą tradycją letniskową, w 100% nadaje się na organizację muzycznej imprezy. I tak w poprzednim roku odbyła się pierwsza edycja, która przyciągnęła sporą rzeszą mieszkańców Kolumny i Łasku, którzy chcieli w atrakcyjny sposób spędzić weekend przy koncertach lokalnych zespołów. Kolumna, obecnie dzielnica Łasku, w większej części porośnięta jest drzewami dlatego w promocji ekologicznego stylu życia udział wzięło także Nadleśnictwo Kolumna. Podobny program wydarzenia muzycznego - II Festiwal Sztuki Pociąg do Kolumny - został zaprezentowany w tym roku, gdzie wystąpią kolejne gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo pociąg do kolumny 2020 program pociąg do kolumny 2020 plakat pociąg do kolumny festiwal 2020 pociąg do kolumny festiwal 2020 pociąg do kolumny 2019 program pociąg do kolumny 2019 plakat pociąg do kolumny festiwal pociąg do kolumny program pociąg do kolumny festiwal 2019 łask łódzkie koncerty impreza festiwal sztuka video pop rozrywka pabianice sieradz zduńska wola łódź pociąg pkp stacja pkp rowery historia kolumny historia łasku rozkład pkp kolumna portal pasażera mzk pabianice rozkład jazdy mpk wrocław łask łaskie bociany przesłuchanie szwagropol rozkład zkm rozkład jazdy rozkład jazdy d mój łask szpital narutowicza szpital pabianice kolumna trajana rozkład jazdy pkp poznań rozkład jazdy mzk pabianice komunikacja pabianice pkp roz pkp sieradz klub inteligencji polskiej busy zakopane szwagropol rozkład jazdy rozkład jazdy mpk zduńska wola mpk zduńska wola nowy rozkład pkp pkp skrót rozkład jazdy mpk wrocław d mpk rozkład jazdy wrocław rozkład mpk wrocław mpk wrocław rozkład
OPINIE
Napisz Opinię: Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Łask miasto wiadomości, budżet na kredyt oraz Kolumna na weekend
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Dni Pabianic 2020: Wydarzenie roku z koncertami na dniach miasta
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  CES 2020: Inteligentny pasek bada sposób chodzenia i przewidzi ryzyko upadku
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Powstają systemy zintegrowanej kontroli dronów
›  Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników
›  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
›  Rewolucyjne dokonanie polskich biotechnologów
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Współdzielone samochody autonomiczne rozwiążą problemy transportowe miast
›  Telewizor staje się centrum sterowania domem
›  W ciągu pięciu lat w Polsce pojawią się superszybkie lewitujące pociągi
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Andora i Pireneje przewodnik turystyczny z atrakcjami w okolicy
›  Do sektora stoczniowego wkracza coraz więcej innowacji
›  Utraty danych doświadczyło co piąte małe i średnie przedsiębiorstwo
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Moduły fotowoltaiczne są już ultralekkie, kolorowe, a nawet przezroczyste
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 20/Styczeń/2020 (19:03) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3450.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  2 produkty dostępne
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈