PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Marcin Jankowski  •  14/Sierpień/2019 (00:16), aktualizacja 11/Wrzesień/2019 (09:01)
W związku z zakończeniem prac remontowo - budowlanych na lotnisku wojskowym w Łasku (gdzie na co dzień stacjonują m. in. myśliwce F-16) w województwie łódzkim, podjęto decyzję o zorganizowaniu pod koniec września tego roku dni otwartych koszar 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku połączonego ze Świętem 32. BLT. Będzie to kolejny piknik lotniczy w Łasku po dłuższej przerwie, ponieważ ostatnie święto bazy miało miejsce przed rozpoczęciem remontu. W tym roku również można spodziewać się bardzo dużego zainteresowania imprezą plenerową na lotnisku wojskowym w Łasku. Tym bardziej, że jak krążą nie potwierdzone plotki, 21 września 2019 roku na pikniku lotniczym w Łasku być może pojawi się nowo zapowiadany nabytek polskiego lotnictwa - myśliwiec F-35...?!
PrzyczepyMarter.pl Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz otwarcie lotniska wojskowego po remoncie


Przeszło dwa lata trwał remont lotniska wojskowego w Łasku gdzie stacjonują najnowocześniejsze polskie samoloty - myśliwce F-16. W związku z zakończeniem prac w lipcu 2019 roku i powrotem samolotów z Krzesin pod Poznaniem do Łasku podjęto decyzje o połączeniu oficjalnego otwarcia lotniska wojskowego oraz Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Z tej okazji na sobotę tj. 21 września 2019 roku zaplanowano otwarty piknik lotniczy dla całego społeczeństwa, mieszkańców Łasku i Buczku oraz fanów lotnictwa z całej Polski. Przewiduje się, że 21 września 32. Bazę Lotnictwa Taktycznego podczas jej oficjalnego święta odwiedzi około 40 tysięcy osób.

Święto 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku to przede wszystkim możliwość zapoznania się z tradycjami lotniczymi w Polsce oraz ze sprzętem i nowoczesnym wyposażeniem bazy. Ponadto jest to doskonała okazja do promocji Sił Powietrznych wśród społeczeństwa. W dniach otwartych koszar w Łasku udział wezmą m. in. Dowództwo 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego, 16. batalion remontu lotnisk.

Wstęp na Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku jest otwarty dla wszystkich. Ze wstępnych informacji jakie podano, Piknik lotniczy w Łasku rozpocznie się o godzinie 900 i zakończy o godzinie 1800. Dostępny jest szczegółowy i oficjalny program wydarzenia lotniczego w Łasku:

Harmonogram Pikniku lotniczego w Łasku (Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego):
21 września 2019 roku

godz. 900 - Rozpoczęcie Pikniku

godz. 1100 - uroczysta zbiórka z okazji Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego - lotnisko 32. BLT (płaszczyzna przed Wojskowym Portem Lotniczym)

godz. 1200 - 1800 - Piknik Rodzinny

godz. 1300 - 1400 - I blok pokazów lotniczych: skoki spadochronowe, 2 x Su-22, akrobacje lotnicze w wykonaniu Artura Kielaka, bezzałogowy statek powietrzny

godz. 1500 - 1600 - II blok pokazów lotniczych: Mi-24, zespół akrobacyjny Orlik, 2 x Su-22, F-16

- wystawa statyczna współczesnych statków powietrznych oraz historycznych Grupy Archeo Łask

- wystawa uzbrojenia i sprzętu wojskowego, stoiska promocyjne, wystawiennicze oraz gastronomiczne, liczne atrakcje oraz zabawy dla dzieci

godz. 1645 - występ zespołu Voyager Music

godz. 1800 - Zakończenie Pikniku lotniczego w Łasku

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki, Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego, Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi, gmina Łask, powiat łaski, gmina Buczek.

Uwaga! Już jest... Szczegółowy program Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego 2019 w Łasku, organizacja ruchu oraz regulamin wydarzenia na stronie internetowej PrzyczepyMarter. Dowiedz się, które drogi zostaną zamknięte oraz jak dojechać na lotnisko wojskowe Łask/Buczek w dniu Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego!

Jak dojechać na lotnisko wojskowe w Łasku? Gdzie odbędzie się piknik lotniczy?


Rodzinny piknik lotniczy w Łasku odbędzie się 21 września 2019 roku na terenie lotniska wojskowego w województwie łódzkim w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Baza mieści się na południe od Łasku, miasta powiatowego, przy drodze wojewódzkiej 473 w kierunku na Piotrków Trybunalski. Dla osób, które będą chciały odwiedzić plenerową imprezę rodzinną na lotnisku wojskowym w Łasku zaleca się o przybycie wcześniej, a nie na ostatnią chwilę. Podczas pamiętnej edycji pikniku lotniczego w Łasku w latach poprzednich, na imprezę przybyło tylu gości, że dojazd był bardzo utrudniony i wiele osób musiało wyczekiwać w ogromnych kolejkach na drogach dojazdowych od strony Łasku, Piotrkowa Trybunalskiego oraz na węźle drogi ekspresowej S8 Teodory. Z relacji świadków wynikało, żę korek na wjeździe sięgał 8 kilometrów, a sytuacja na wyjeździe nie wyglądała lepiej. Część z okolicznych dróg dojazdowych na lotnisko wojskowe w pewnym momencie zamknięto i część osób w ogóle nie dostała się na pokazy lotnicze w Łasku.

W zasadzie na lotnisko wojskowe w Łasku prowadzi jedna droga dojazdowa na bramę wjazdową i nie ma innej możliwości wejścia na lotnisko niż od drogi wojewódzkiej na Piotrków Trybunalski. Ostatnie zamieszanie z dojazdem gości na Piknik lotniczy w Łasku zapewne wpłynie na lepszą organizację tegorocznego Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego 2019. Dla bezpieczeństwa, jeśli nie chcesz stać w długich kolejkach i uniknąć oczekiwania na wjazd na Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, zalecam przyjechać na lotnisko wojskowe na rowerze lub w skrajnym przypadku przyjść z Łasku na nogach. Więcej szczegółów w tym temacie pojawi się w najbliższym czasie...

Lotnisko wojskowe w Łasku: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego - 2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu


Obecnie w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku stacjonuje 16 nowoczesnych samolotów wielozadaniowych Fighting Falcon F-16 C/D block 52+. Tym samym lotnisko wojskowe w Łasku jest jednym z najnowocześniejszych lotnisk w Polsce, zwłaszcza po ostatnio zakończonym remoncie pasa startowego oraz elementów infrastruktury użytkowej na terenie bazy wojskowej. Prace na lotnisku w Łasku, które rozpoczęły się w połowie 2017 roku i zostały zakończone po dwóch latach, wynikały z ustaleń na wysokim szczeblu dowódców NATO co ma umożliwić obsługę przez lotnisko największych statków powietrznych na stanie wojsk sojuszniczych.

Samo lotnisko wojskowe pod Łaskiem zostało wybudowane w 1957 roku. To tam stacjonowały liczne lotnicze jednostki wojskowe co sprawiło, że Łask jest nierozerwalnie związany z Siłami Powietrznymi RP. Swego czasu planowano na lotnisku w Łasku stworzyć duży cywilny port lotniczy dla aglomeracji łódzkiej, w tym dla największych miejscowości z województwa łódzkiego (Łódź, Pabianice, Sieradz, Piotrków Trybunalski, Bełchatów). Jednak rozbudowana lotniska na Lublinku - obecnie port lotniczy Łódź - sprawiło, że plan stworzenia lotniska cywilnego w Łasku porzucono. Dobrze się stało ponieważ obecnie na lotnisku wojskowym 32. BLT stacjonują najnowocześniejsze myśliwce F-16 w Polsce oraz rotacyjnie amerykańscy żołnierze. Przyjęło się mówić, że lotnisko wojskowe położone jest w Łasku, jednak stan faktyczny jest taki, że większa część 32. BLT ulokowana jest na terenie gminy Buczek. 32. Baza Lotnictwa Taktycznego funkcjonuje w strukturach 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego, mającego dowództwo w Poznaniu.

To właśnie w Łasku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego miała miejsce oficjalna uroczystość w 2012 roku, na której zainaugurowano stacjonowanie na stałe w Polsce pododdziału amerykańskich sił zbrojnych – tzw. Aviation Detachment czyli komponentu lotniczego USAF. Aviation Detachment to rotacyjnie zmieniający się żołnierze w składzie kilkuset osób i kilkunastu myśliwców, którzy przylatują do Łasku i do innych baz na wspólne ćwiczenia wraz z naszymi Siłami Powietrznymi. Av-Det ma wzmacniać współpracę wojskową i interoperacyjność Sił Powietrznych obu krajów poprzez organizację pobytów rotacyjnego komponentu lotniczego – RD – Rotational Detachment. Pododdział ten, składający się z maksymalnie 250 żołnierzy, eskadry myśliwców F-16 lub klucza Herculesów, będzie się szkolił według własnych programów oraz wspólnie z naszymi pilotami i technikami. Ma odwiedzać nasz kraj raz na kwartał. Będzie stacjonował w bazach w Łasku, Krzesinach lub Powidzu. Co najmniej z dwoma rotacjami przybywać będą co roku do Polski komponenty F-16.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku powstała z połączenia funkcjonujących w latach 2001-2009 32. Bazy Lotniczej i 10. Eskadry lotnictwa taktycznego. Przejęła ich zadania, jest spadkobierczynią ich tradycji. Dziedziczy też tradycję 2. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego (1946-1962), 31. Pułku Szkolno – Bojowego (1957 – 1962) oraz 10. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego. Troskę o historię widać w tzw. bibliotece celów. Dzięki staraniu kolejnych dowódców i kadry jednostki, ze składek społecznych w bazie są gromadzone i poddawane renowacji samoloty będące niegdyś na wyposażeniu jednostek stacjonujących w Łasku: TS – 11 "Iskra", LiM – 2, MiG – 21 oraz innych jednostek polskiego lotnictwa wojskowego: MiG – 29, Su – 22, I - 22 Iryda, MiG-23, PZL – 130 "Orlik", śmigłowiec Mi -2. Stanowią one atrakcję dla gości odwiedzających lotnisko. Promują wizerunek Wojska Polskiego i Sił Powietrznych w społeczeństwie jako dobrych gospodarzy.

Czy warto odwiedzić Piknik Lotniczy w Łasku 2019? Jak będzie wyglądało Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego na lotnisku wojskowym?


Piknik lotniczy w Łasku 2019 na pewno będzie nie codzienną okazją do zobaczenia jak wygląda najnowocześniejsza baza lotnicza w Polsce, dostosowana do wymogów NATO. Nie często ma się okazję odwiedzić lotnisko wojskowe, dlatego jeśli ktoś będzie miał okazję może skorzystać z otwartych dni koszar w Łasku. Podczas kilku godzin obcowania z Siłami Powietrznymi będzie można zobaczyć na własne oczy aktualne i historyczne samoloty, przyglądać się pokazom lotniczym z płyty lotniska czy z bardzo bliska zobaczyć jak wygląda sprzęt wojskowy wykorzystywany w codziennej pracy lotników. W najbliższym czasie, w miarę pojawiania się kolejnych informacji artykuł będzie aktualizowany o nowe wiadomości!

Myśliwce F-16 z Łasku rozpoczęły dyżur bojowy w ramach NATO


Od kwietnia 2017 roku aż do połowy tego roku, na lotnisku wojskowym w Łasku trwały prace remontowe związane z unowocześnieniem infrastruktury aby przygotować je do najnowszych standardów w NATO. W tym czasie wszystkie samoloty zostały przebazowane na drugie lotnisko w Krzesinach pod Poznaniem, które również obsługuje "Polskie Jastrzębie". Łascy piloci, pierwsze loty testowe po zakończeniu prac na lotnisku i powrocie samolotów F-16 do macierzystej bazy, rozpoczęli na przełomie lipca i sierpnia 2019 roku. Wiązało to się z przetestowaniem wszystkich zmian wprowadzonych na lotnisku wojskowym w Łasku. Natomiast 19 sierpnia 2019 roku para samolotów bojowych F-16, w obecności Ministra Obrony Narodowej w Łasku, rozpoczęła pierwszy dyżur nad Polską oraz w ramach współdziałania z innymi siłami powietrznymi NATO.

Baza wojskowa w Łasku obsługująca lotnisko, na którym stacjonują myśliwce F-16, rozpoczęła dyżur bojowy nad Polską w ramach wspólnych działań w NATO. Zakończony remont pasa startowego oraz infrastruktury technicznej na lotnisku wojskowym w Łasku, pozwolił aby 32. Baza Lotnictwa Taktycznego ponownie przejęła dyżur bojowy nad Polską. Obejmuje on loty dwóch myśliwców F-16 nad krajem oraz ewentualne współdziałanie z siłami powietrznymi innych państw w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO. Wznowienie lotów w 32. BLT w Łasku nastąpiło 19 sierpnia w obecności Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Dzięki centralnemu położeniu łaskiej bazy, polskie F-16 są w stanie w ciągu kilkunastu minut od startu przejąć każdy obiekt nad terytorium naszego kraju. Minister podkreślając korzyści, jakie wynikają z modernizacji bazy w Łasku stwierdził: - Ta inwestycja trwała dwa lata. Polegała na po pierwsze modernizacji drogi startowej, po drugie na jej wydłużeniu do trzech kilometrów, w związku z tym Łask jest dziś najnowocześniejszym, jednym z najnowocześniejszych lotnisk wojskowych w Europie. Łask jest także przygotowany do tego, żeby przyjmować największe i najcięższe statki powietrzne - powiedział.

Zdaniem ministra Mariusza Błaszczaka po zakończeniu modernizacji drogi startowej oraz dzięki przebudowie urządzeń pomocniczych zwiększyły się możliwości prowadzenia operacji lotniczych z Łasku : - Jesteśmy gotowi do tego, żeby lotnisko przyjmowało, jeżeli byłaby taka konieczność, wsparcie ze strony naszych sojuszników. Modernizacja to taki modelowy przykład współpracy polsko-amerykańskiej, szczególnie myślę, że wart odnotowania przed wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trump'a w Polsce - powiedział szef MON.

Rozwój infrastruktury lotniskowej wynikał przede wszystkim z potrzeby obsługi dużych jednostek powietrznych, dostępnych na stanie innych sił powietrznych NATO. Bowiem w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku stacjonują amerykańscy żołnierze, którzy są odpowiedzialni za przygotowania rotacyjnych pobytów szkoleniowych lotników amerykańskich w Polsce. Minister Obrony Narodowej zaznaczył, że modernizacja drogi startowej była wspólną inwestycją Polski i USA.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku (częściowo w gminie Łask i częściowo w gminie Buczek) pełni rotacyjnie Dyżur Bojowy w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej wraz z 22, 23 i 31. Bazą Lotnictwa Taktycznego. Podczas dyżuru bojowego utrzymuje się w gotowości parę samolotów dyżurnych wraz z załogami, oraz obsługą naziemną do "poderwania" w nakazanych czasach startu. Do głównych zadań pary dyżurnej należy min.: przechwycenie statków powietrznych naruszających granicę naszego państwa, ochrona terytorium RP przed atakiem z powietrza, ochrona ważnych obiektów wojskowych oraz ludności cywilnej, udzielanie pomocy załogom statków powietrznych znajdujących się w sytuacjach awaryjnych, identyfikacja obiektów powietrznych przez przechwycenie, a w razie potrzeby interwencji.

Łask: wspólne ćwiczenia polskich i amerykańskich lotników w bazie wojskowej w Łasku oraz przekazanie dowództwa


Jak wieloktronie było wspomniane, baza wojskowa w Łasku odgrywa znaczącą rolę w systemie obrony powietrznej Polski, a także jako baza do współdziałania z innymi siłami powietrznymi NATO. Na początku września 2016 roku do Łasku przyleciały amerykańskie myśliwce F-16 i w ramach wspólnego komponentu Aviation Detachment prowadzone były ćwiczenia polskich i amerykańskich lotników. Relację z tego wydarzenia przygotowano do programu Naszaarmia.pl, który prezentowany był na antenie TVP. W odcinku oprócz relacji z Łasku można obejrzeć zaprezentowane nowinki z targów obronności w Kielcach oraz przypomniano wydarzenia z 17 września 1939 roku.

Również w czasie, w tamtym okresie, zbiegła się informacja o przekazaniu dowództwa w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego dla płk. pil. Rafała Zadenckiego. 30 września 2016 roku w obecności dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. Dariusza Mlinowskiego, dotychczasowy dowódca ppłk. Robert Gurzęda przekazał obowiązki swojemu następcy.

- To wielki honor i zaszczyt móc dzisiaj stać przed wami, ale to także wyzwanie i olbrzymia odpowiedzialność. Objęcie dowodzenia tą bazą to sprawdzian, który jest najsurowszą weryfikacją tego, czego się nauczyliśmy i co osiągnęliśmy. To okres trudnej i wytężonej pracy. Proszę, abyście i pod moim dowództwem robili to, co do tej pory z równie dużym zaangażowaniem, wolą i chęcią udowodnienia, że to Wy stanowicie o sile tej Bazy - powiedział płk pil. Rafał Zadencki, nowy dowódca 32. BLT w Łasku. Pułkownik pilot Rafał Zadencki dowodził bazą do 16 czerwca 2017 roku. Od 11 czerwca 2018 roku do dnia dzisiejszego dowódcą 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku jest płk. pil. Tomasz Jatczak.

Operacja Inherent Resolve w Kuwejcie 2016 Trzon pierwszej zmiany PKW OIR Kuwejt stanowili żołnierze z z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku pod dowództwem ppłk Tomasza Jatczaka. W ramach kontyngentu na misję pojechało 126 żołnierzy wraz z pracownikami wojska, łącznie 150 osób. Główne siły kontyngentu rozpoznawczego to cztery samoloty wielozadaniowe F-16 realizujące zadania lotnicze w zakresie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji na terenie Kuwejtu, Iraku i Kataru. Żołnierze stacjonowali w Kuwejcie na misji do końca 2016 roku.

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku oraz AVDet z USA Aviation Detachment (AvDet) to komponent lotniczy sił powietrznych Stanów Zjednoczonych na stałe stacjonujący w Łasku w skład którego wchodzą piloci, technicy oraz inne służby odpowiedzialne za logistykę. Rotacyjne szkolenia odbywają się na podstawie porozumienia polsko-amerykańskiego z 2011 roku. Ich lotnicy szkolą się na zmianę z pilotami 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu oraz 31. i 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach i Łasku. 32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku to druga po Krzesinach koło Poznania, w której stacjonują najnowocześniejsze myśliwce F-16 w Polskich Siłach Powietrznych. Pod koniec sierpnia obchodzone było 10-lecie służby samolotów F-16 w naszym kraju. 32. Baza Lotnictwa Taktycznego powstała w 2010 roku z przeformowania wcześniejszych jednostek stacjonujących w Łasku. Obecnie dysponuje ona nowoczesnymi, wielozadaniowymi myśliwcami F-16 w wersji C/D Block 52+. Łącznie polskie siły powietrzne posiadają 48 sztuk tych maszyn na swoim wyposażeniu. 32. BLT w Łasku pełni ważną funkcję w systemie obronnym Rzeczypospolitej Polskiej a jej struktury spełniają wymagania NATO.

Dzień Otwarty 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku - Piknik Lotniczy Łask 2019


Rozpoczęcie dyżurów bojowych pary F-16 z lotniska wojskowego w Łasku było naturalnym krokiem w jego codziennym funkcjonowaniu w ramach obrony powietrznej Polski oraz działań w NATO. Z tego powodu okazję do świętowania będą mieli także mieszkańcy Łasku oraz inne osoby interesujące się lotnictwem i siłami powietrznymi RP. 21 września 2019 roku odbędzie się Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku i jednocześnie dzień otwarty koszar. Jest to już dobrze znany Piknik Lotniczy w Łasku, który co roku przyciąga tłumy osób. W tym roku, przewiduje się, że na lotnisko wojskowe do Łasku ściągnie około 40 tysięcy gości z całej Polski. Więcej szczegółów o tym wydarzeniu przeczytasz w poprzednim artykule Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Tak naprawdę jest to jedyna okazja, aby na żywo zobaczyć z bliska te najnowocześniejsze samoloty w Polskich Siłach Powietrznych. Dlatego co roku Pokazy Lotnicze w Łasku cieszą się bardzo dużą popularnością, do tego stopnia że w dniu pikniku lotniczego na terenie 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, wszystkie drogi dojazdowe są zablokowane. Tak było w 2015 roku, kiedy wiele osób obeszło się smakiem i nie zdążyło dotrzeć na lotnisko na czas. W tym roku, Piknik Lotniczy w Łask 2019 rozpocznie się o godzinie 9:00 a zakończy o godzinie 18:00. Tak wynika ze wstępnego programu Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej/PrzyczepyMarter.pl

Zdjęcie główne:
Na zdjęciu głównym do tego artykułu znajduje się myśliwiec F-16 Fighting Falcon z 510. Eskadry Myśliwskiej USAF wylatujący z bazy lotniczej Aviano we Włoszech na lotnisko wojskowe do Łasku w ramach Aviation Detachment 16-3 w 2016 roku. Zdjęcie pochodzi z zasobów amerykańskiego lotnictwa/starszy lotnik Krystal Ardrey.
1

Myśliwiec wielozadaniowy F-16 Fighting Falcon z 510. Eskadry Myśliwskiej USAF

Myśliwiec wielozadaniowy F-16 Fighting Falcon z 510. Eskadry Myśliwskiej USAF© USAF//starszy lotnik Krystal Ardrey
Polskie Siły Powietrzne posiadają na stanie myśliwce wielozadaniowe F-16 C/D Block 52+. Po ostatnich katastrofach lotniczych i prawdopodobnie całkowitym wycofaniu myśliwców MIG-29 ze służby, są one podstawowym samolotem bojowym na wykorzystaniu naszej armii. Samoloty te są wykorzystywane przez wiele sił zbrojnych z różnych krajów świata. Według informacji podanych na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej wersja myśliwca F-16 C/D Block 52+ była (jest) jednym z najbardziej zaawansowanych samolotów tego typu w NATO. Kilkanaście sztuk myśliwców wielozadaniowych F-16 C/D Block 52+ stacjonuje na stałe w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku/Buczku koło Łodzi.
2

Myśliwiec F-35A Lightning II podczas ćwiczeń bojowych w Hill Air Force Base

Myśliwiec F-35A Lightning II podczas ćwiczeń bojowych w Hill Air Force Base© USAF/Ronald Bradshaw
Ćwiczenia amerykańskich i koreańskich sił powietrznych, w których udział brały myśliwce F-35A oraz F-16 Fighting Falcon. W trakcie zadania symulowano stan bojowy dużego zgrupowania jednostek oraz symulacyjny start do odparcia dużych sił samolotów wroga. Co ciekawe prezentowany najnowocześniejszy myśliwiec F-35A może wkrótce zostać zakupiony przez Siły Powietrzne RP i Polska dołączy do elitarnego grona państw, które posiadają go na stanie. z informacji przekazanych przez Ministra Obrony Narodowej, docelowo Polska chciałaby zakupić 32 sztuki myśliwców F-35A V generacji.

Oprócz wyrażenia chęci zakupu nowego sprzętu wojskowego z USA, w między czasie podpisano także pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach której w Polsce zostaną utworzone m.in.: Wysunięte Dowództwo Dywizyjne USA, Centrum Szkolenia Bojowego (CSB) w Drawsku Pomorskim, podnoszone będą zdolności sił specjalnych USA, powstanie eskadra bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA, baza lotnicza załadunkowo-rozładunkowa oraz grupa wsparcia w celu zabezpieczenia obecnych i przyszłych Sił Zbrojnych USA w Polsce. Zostanie także utworzona infrastruktura wspierająca obecność w naszym kraju pancernej brygadowej grupy bojowej, lotniczej brygady bojowej oraz batalionu wsparcia logistycznego.

(Zdjęcie F-35A Sił Powietrznych USA - R. Nial Bradshaw)
3

Czy Polska zakupi nowoczesne myśliwce F-35A V generacji od Sił Powietrznych USA? Gdzie wylądują nowoczesne myśliwce F-35A piątej generacji?

Czy Polska zakupi nowoczesne myśliwce F-35A V generacji od Sił Powietrznych USA? Gdzie wylądują nowoczesne myśliwce F-35A piątej generacji?© USAF/lotnictwo amerykańskie
Jaka będzie przyszłość Sił Powietrznych RP w trudnych chwilach uziemienia Migów 29 oraz samolotów szkolno bojowych Su? Czy faktycznie dojdzie do zakupów najnowocześniejszych myśliwców F-35A piątej generacji? Jeśli tak, to gdzie one wylądują na stałe w Polsce? Przed nami jeszcze długa droga do faktycznego pozyskania nowej gamy samolotów bojowych dla naszego lotnictwa, ponieważ jesteśmy dopiero na etapie wstępnych rozmów ze Stanami Zjednoczonymi o czym na bieżąco informuje opinię publiczną Minister Obrony Narodowej w specjalnych komunikatach przekazywanych do mediów. Pozyskanie sprzętu piątej generacji ma być całkowitym zamknięciem ery postsowieckiej i wkroczenie na nową ścieżkę rozwoju sprzętu w polskim wojsku, tak aby polscy piloci stanowiący czołówkę światowego lotnictwa dysponowali skutecznym i bezpiecznym sprzętem.

Zanim jednak przejdę do prezentacji samolotu F-35A V generacji oraz nakreślenia obecnego stanu w jakim się znajdujemy z zakupem nowego samolotu dla polskich sił powietrznych, chciałbym zainteresować wszystkie osoby interesujące się lotnictwem, że już 21 września 2019 roku odbędzie się Dzień Otwarty Koszar 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, a co za tym idzie zostanie zorganizowany cieszący się dużą popularnością wśród lokalnych mieszkańców Piknik Lotniczy 2019 w Łasku. Na blogu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter przeczytasz o szczegółach tego wydarzenia, które może odwiedzić nawet 40 000 gości w ciągu jednego dnia!

Wracając do gorącego tematu zakupu myśliwców F-35A V generacji i j jak wynika z pierwszych publicznych wiadomości, Polska wyraziła już oficjalnie do Pentagonu chęć zakupu 32 sztuk tego samolotu. Z wizytą w USA był już nawet Minister Obrony Narodowej, który wizytował jedną z amerykańskich baz gdzie przyglądał się programowi rozwoju najnowocześniejszych samolotów bojowych F-35 V generacji. Jest to kontynuacja zacieśniania współpracy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi Ameryki i Polski w zakresie bezpieczeństwa. Oprócz deklaracji chęci zakupu nowego sprzętu podpisano także wspólne dokumenty o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Polsce.

Samolot F-35 w wersji A został zaprojektowany i stworzony w celu do zastąpienia należących do amerykańskich sił powietrznych maszyn F-16 Fighting Falcon i A-10 Thunderbolt II. Obecnie dostępne są także dwie inne odmiany - wersja B F-35 przeznaczona jest dla Korpusu Piechoty Morskiej USA oraz wersja C myśliwca F-35 dedykowana została dla Marynarki Wojennej USA. Nowy samolot ma być domyślnie uniwersalną maszyną bojową dla różnych rodzajów sił zbrojnych, którą będzie można zastąpić inne starsze samoloty. Dlatego ten samolot zaprojektowano tak, że 80% elementów konstrukcyjnych dla różnych wersji będzie takich samych a tylko 20% będzie się różniło w zależności od wersji i przeznaczenia. Tylko kilka państw na świecie jest w użytkowaniu tego myśliwca lub planuje ich zakup w najbliższym czasie. Głównymi użytkownikami są obecnie USA, ale być może na ich zakup w większej ilości zdecyduje się Australia, Belgia, Kanada, Dania, Izrael, Włochy, Japonia, Holandia, Norwegia, Korea Południowa, Turcja i Wielka Brytania (pojedyncze sztuki zostały już dostarczone do wybranych państw). Po uziemieniu samolotów Mig-29 bardzo głośno zaczęto mówić, że również Polska może zakupić 32 sztuki tego ultranowoczesnego myśliwca.
4

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16© Ministerstwo Obrony Narodowej
19 sierpnia 2019 roku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, rozpoczął się dyżur bojowy w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO. Wznowienie dyżurów nastąpiło po zakończeniu remontu lotniska tej jednej z dwóch polskich baz F-16.
5

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16© MON
19 sierpnia 2019 roku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, rozpoczął się dyżur bojowy w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO. Wznowienie dyżurów nastąpiło po zakończeniu remontu lotniska tej jednej z dwóch polskich baz F-16.
6

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16© MON
19 sierpnia 2019 roku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, rozpoczął się dyżur bojowy w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO. Wznowienie dyżurów nastąpiło po zakończeniu remontu lotniska tej jednej z dwóch polskich baz F-16.
7

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16

32. Baza Lotnictwa Taktycznego w Łasku rozpoczyna dyżur bojowy samolotami F-16© MON
19 sierpnia 2019 roku w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego, z udziałem Mariusza Błaszczaka ministra obrony narodowej, rozpoczął się dyżur bojowy w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO. Wznowienie dyżurów nastąpiło po zakończeniu remontu lotniska tej jednej z dwóch polskich baz F-16.
8

Święto Wojska Polskiego 2019 i Defilada Wierni Polsce w Katowicach

Święto Wojska Polskiego 2019 i Defilada Wierni Polsce w Katowicach© Kancelaria Premiera/Katowice/public domain
Odkąd nie daleko Łasku stacjonuje 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, również w Łasku stało się tradycją, wspólne wydarzenie Święta Wojska Polskiego wraz z jednostką wojskową, władzami lokalnymi oraz mieszkańcami. Uroczystość Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia 2019 roku - rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Garnizonowym, której przewodniczył ks. kapelan Marek Bolanowski. W nabożeństwie uczestniczyła kadra 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, parlamentarzyści, władze samorządowe, kombatanci, Łaskie Bractwo Strzelców Kurkowych oraz mieszkańcy Łasku. Po nabożeństwie żołnierze przemaszerowali na plac 11 Listopada, gdzie ppłk. Krzysztof Gajos złożył meldunek zastępcy dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego ppłk. Krzysztofowi Bień. Po złożeniu meldunku nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewano hymn państwowy. Podczas uroczystej zbiórki ppłk Bień wręczył wyróżnienia, medale resortowe oraz akty mianowań na kolejne stopnie wojskowe. Po oficjalnych obchodach święta odbył się piknik wojskowy pn. "Wierni Polsce" na głównym placu w Łasku, który wspólnie z 32. Bazą Lotnictwa Taktycznego przygotowali: Urząd Miejski w Łasku, Starostwo Powiatowe oraz Łaski Dom Kultury.

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego zbiegły się w 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicę wybuchu Powstań Śląskich. Najważniejsze wydarzenia miały miejsce w Katowicach, gdzie odbyła się defilada wojskowa "Wierni Polsce" z udziałem najwyższych władz państwowych, dowódców Sił Zbrojnych RP i żołnierzy Wojska Polskiego. W defiladzie wzięło udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego, 60 statków powietrznych.

Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej, pojawił się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP. Wśród pojazdów, które w Katowicach pokazało Wojsko Polskie, były: czołgi Leopard 2 i kołowe transportery opancerzone Rosomak. Samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, zautomatyzowane wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola oraz samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP, które wykorzystują żołnierze m.in. podczas misji w Afganistanie oraz wiele innych. Pojawił się także sprzęt wojsk sojuszniczych. Natomiast podniebną defiladę rozpoczął tradycyjnie przelot Zespołu Akrobacyjnego "Biało-Czerwone Iskry" w składzie siedmiu maszyn. Później pojawiły się myśliwce F–16, samoloty TS–11 Iskra, M–28 Bryza, C–295M, C–130, M–346 oraz śmigłowce Mi–2, W–3 Sokół, Mi-17 i Mi – 8. Nie zabrakło także samolotów przeznaczonych do transportu najważniejszych osób w państwie: G550 oraz B737, które przeleciały w eskorcie myśliwców.

Oprócz Katowic i Łasku, pikniki wojskowe z okazji Święta Wojska Polskiego odbyły się w całej Polsce: Brzegu, Gołdapi, Jarosławiu, Jaworze, Kołobrzegu, Lesznie, Nowym Sączu, Pucku, Radomiu, Sandomierzu, Sulechowie, Suwałkach, Włocławku i Zamościu, a także przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
SUGEROWANE
Blog prowadzony o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie także sklep z częściami samochodowymi pod tą samą marką PrzyczepyMarter!
TAGI
#Ubezpieczenia pokazy lotnicze piknik lotniczy modelarstwo pokazy lotnicze kalendarz imprezy lotnicze w polsce pokazy samolotowe kalendarz imprez lotniczych co na piknik imprezy lotnicze festyn lotniczy na piknik pokaz samolotów piknik lotniczy lotniczy samoloty imprezy lotnicze piknik pokazy samolotów aeroklub lotnicze swieto lotnictwa akrobacje lotnicze pokazy lotnicze w polsce muzeum lotnictwa polskiego kraków pokazy lotnictwa kalendarz pokazów lotniczych festyn lotniczy kalendarz imprez lotniczych samoloty pokazy zawody lotnicze piknik lotniczy łask program dni lotnictwa pokazy lotnicze zdjęcia samolotów zdjęcia z pokazów lotniczych piknik na lotnisku rodzaje samolotów lotnicze pokazy łódzki piknik lotniczy piknik lotniczy łask parking dyspozytor lotniczy łask loty widowiskowe impreza na lotnisku pojazdy lotnicze dworzec lotniczy baza lotnictwa taktycznego piknik pokazy lotnicze łask krzesiny pokazy lotnicze gdzie na piknik w łask weekend lotniczy pokazy lotnicze polska piotrków pokazy lotnicze lotnictwo pokazy lotnicze lask lotnisko muzeum lotnictwa łask pokazy lotnicze lotnisko łask imprezy piknik lotniczy lask muzeum lotnicze piknik lotniczy pokaz lotniczy poznań plan pikniku lotniczego łask program pokazów air show pokazy lotnicze piotrkow pokazy lotnicze łódź piknik lotniczy pl dni lotnictwa łask dojazd na łask lask pokazy lotnicze port lotniczy łask festyn lotniczy łask pokazy lotnicze air show łask piknik lotniczy piknik lotniczy lublinek bilety air show piknik lotniczy łask międzynarodowe pokazy lotnicze air show lotnisko łask imprezy łask air show piknik lotniczy łódź air show dojazd pokazy lotnicze w polsce 32 blt lotnisko łask lotnisko wojskowe święto bazy łask łódzkie sieradz łódź f16 usaf aviation amerykanie USA łask łódzkie buczek polska lotnisko wojskowe f16 mon błaszczak minister dyżur bojowy lotnictwo siłypowietrzne wojsko armia lotnictwo siłypowietrzne dowództwo misja irak kuwejt f16 myśliwce amerykanie usa
OPINIE
Napisz Opinię: Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Ochrona danych kluczowa z punktu widzenia rozwoju kolejnych technologii
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Black Friday 2019: Co to jest i kiedy wypada? Lista sklepów!
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Program Święto Niepodległości Polski: Sieradz - Pabianice - Łódź 2019
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Antyczna Andora: archeologiczne odkrycia w pirenejskim księstwie
›  Łask wiadomości lokalne i kryminalne online kronika wydarzenia
›  Praktyczne informacje dla turystów odwiedzających Andorę
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Polacy nie mają podstawowej wiedzy o zakażeniu HIV
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  81. Rocznica wybuchu II wojny światowej we wrześniu 2020
›  Pomyśl o logistyce i sprawnym transporcie prowadząc e-handel
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Polska pozostanie wśród liderów Europy pod względem tempa wzrostu gospodarczego
›  Firmy powinny wdrażać rozwiązania Przemysłu 4
›  
›  Miasta odegrają kluczową rolę w realizacji celów klimatycznych
›  Roboty przejmują obowiązki operatorów kamery
›  Dobra kondycja kolei samorządowych
›  Blisko 200 mln euro trafi na transport kolejowy i paliwa alternatywne
›  Edukacja kulinarna najmłodszych pomoże zrewolucjonizować system żywnościowy w Polsce
›  
›  Supercienkie ultrabooki uruchamiają już najnowsze gry
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
›  Klienci niechętni udostępnianiu fintechom swoich danych transakcyjnych
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Do 2050 roku 5,8 mld ludzi będzie mieć krótkowzroczność
›  Słupsk chce przyciągać innowacyjny przemysł
›  Rośnie liczba przypadków nowotworu piersi wśród kobiet w ciąży
›  Burgerownie stają się bardziej eko i wprowadzają zamienniki mięsa
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 10/Grudzień/2019 (00:17) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw [GN103]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 ptw [GN169]

  Cena brutto (z VAT) 2300.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N13-20 navy [GN231]

  Cena brutto (z VAT) 5950.00 PLN
  Brak na stanie
Przyczepy Auto Części Kampery Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Blog Turystyka Blog Finansowanie
English Deutsch Français Italiano Nederlands Český Svenska Română 中文 Türkçe
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈