PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków

Marcin Jankowski  •  26/Luty/2019 (10:17), aktualizacja 16/Marzec/2019 (11:21)
W dalszej części publikacji znajdziesz szczegóły na temat rodzajów pasów transportowych i technik stosowanych przy mocowaniu transportowanych towarów na pojazdach cargo za pomocą pasów. Na autorskim blogu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter znajdziesz kilka publikacji związanych tematycznie z pasami transportowymi i technikami mocowania. Z nami odkrywaj także inne rodzaje mocowań stosowanych w transporcie towarów wielkogabarytowych. Wracając do najpopularniejszych rozwiązań, najprostszą i najszybszą formą mocowania ładunków na przyczepach samochodowych, autach dostawczych czy ciężarówkach są pasy transportowe. Pasy transportowe z napinaczem składają się z dwóch elementów - samego napinacza z krótkim pasem zakończonym klamrą (np.: podwójnym hakiem trójkątnym) i długim pasem również zakończonym klamrą. Występuje kilka rodzajów takiego pasa transportowego w zależności od jego długości oraz dopuszczalnego obciążenia z mocowanym ładunkiem na pojeździe przeznaczonym do transportu. Z własnych obserwacji wynika, że jest to najpopularniejszy rodzaj mocowania produktów na samochodach czy przyczepach samochodowych towarowych.
PrzyczepyMarter.pl Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków

Pasy transportowe z napinaczem: Jak mocować ładunek na przyczepach i samochodach?


Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich rodzajów pasów transportowych z napinaczem. W zależności od potrzeb charakteryzują się one różnymi długościami i szerokościami, a co za tym idzie wytrzymałością. Pasy transportowe z napinaczem dwupunktowe stosowane są w przeważającej większości przypadków i zawsze tam, gdzie dostępne są co najmniej dwa uchwyty mocujące. Co jest najważniejsze, we wszystkich pojazdach przeznaczonych do transportu montowane są punkty mocujące - cybanty wpuszczane w podłogę, uchwyty dokręcane w podłożu - przykładowo w przyczepach samochodowych stosowane są minimum cztery uchwyty w narożnikach podłogi. Dodatkowo spotkać można przyczepy z relingiem naburtowym do przymocowania pasa lub dodatkowe uchwyty do pasów transportowych na zewnątrz przyczepki wzdłuż ramy.

Jeśli chodzi o rodzaje dostępnych pasów transportowych z napinaczem, mamy je dostępne w różnych rozmiarach. Występują pasy w tonażach od 1 tony wytrzymałości aż do kilu ton, spotykane są nawet 10 tonowe do transportu produktów wielkogabarytowych. W zależności od jego wytrzymałości stosuje się także różne szerokości od 25 mm do 75 mm. Im większa wytrzymałość pasa transportowego z napinaczem tym większa jego szerokość. Dodatkowo wyróżnić możemy je także pod kątem długości pasa transportowego, nawet do 10 - 12 metrów. W zasadzie większość producentów stosuje wiele rozwiązań. Można dobrać pas transportowy do własnych potrzeb.

Pasy transportowe z napinaczem powyżej 3 ton zazwyczaj stosuje się już do przewożenia ciężkich przedmiotów w transporcie krajowym i międzynarodowym na ciężarówkach z naczepami (pojazdy powyżej 7 ton). Mniejsze ładunki przewożone na przyczepach samochodowych można mocować pasami transportowymi o mniejszych parametrach.

To jaki rodzaj pasa transportowego z napinaczem zostanie użyty zależy od tego jaki ładunek przewozisz czyli od jego masy, wymiarów i kształtów. Zaleca się, aby na każdy mocowany przedmiot stosować co najmniej dwa pasy transportowe w poprzek i o ile jest to potrzebne także należy zamocować pasy wzdłużnie w celu unieruchomienia ładunku przód - tył. Często stosuje się także w transporcie gumowe maty o niewielkich rozmiarach i podkłada pod nim, aby nie ślizgał się na podłodze przyczepy bądź naczepy. W każdym transporcie, przewoźnika obowiązują przepisy co do sposobów mocowania ładunków oraz rodzaju użytych pasów transportowych. Należy więc zawczasu zaplanować jak zamocujesz towar na pojeździe cargo. W przypadku przewozów zarobkowych bardzo często przewoźnicy są kontrolowani pod tym kątem czy zachowuję wszelkie zasady bezpieczeństwa. O tym ile rodzajów pasów stosować i jak je zamontować mówią przepisy krajowe oraz norma EN 12195-2, obowiązująca na terenie Unii Europejskiej.

W różnych przypadkach, zamiennie do pasów transportowych z napinaczem stosuje się łańcuchy z naciągiem. Nie zaleca się jednak stosować tych dwóch rozwiązań jednocześnie dla jednego rodzaju ładunku. W przypadku przedmiotów zakończonych ostrymi rantami, pod syntetyczne pasy transportowe podkłada się specjalne plastikowe narożniki, które chronią pas przed przetarciem i rozerwaniem.

Po wykonaniu transportu, w czasie rozładunku towarów i przed samym rozluźnieniem pasów transportowych przy użyciu napinacza, warto się upewnić, że ładunek nie spowoduje zagrożenia dla osób postronnych. Podczas jazdy mógł się on na tyle przemieścić, że po odpięciu pasa transportowego może się on rozlecieć. Warto o tym pamiętać podczas rozładunku w miejscu docelowym. Podczas przewożenia ładunków zabrania się używać pasów transportowych, które posiadają oznaki uszkodzenia czyli są porozrywane taśmy, zapinacze nie działają poprawnie lub klamry posiadają widoczne oznaki zniszczenia. Podczas silnych naprężeń w czasie jazdy, pasy transportowe mogą nie wytrzymać obciążenia.

Każdy pas transportowy, który stosowany jest w transporcie na terenie Unii Europejskiej powinien spełniać specjalne normy EN 121195-2 i tym samym na każdym pasie powinna znajdować się widoczna etykieta z jego charakterystyką. Za brak tych informacji grozi mandat w czasie kontroli. Tak samo nie można wykorzystać pasów transportowych do mocowania ładunków, na których zawiązane są węzły. Jest to widoczna oznaka uszkodzenia pasa.

Pas transportowy z napinaczem dwupunktowy składa się z dwóch części. Krótkiego pasa zakończonego z jednej części napinaczem, a z drugiej zazwyczaj klamrą w kształcie trójkątnego haka. Na drugą część składa się długa taśma zakończona jednej części klamrą. W celu mocowania należy zapiąć klamrę długiej części o punkt mocowania na samochodzie, następnie wprowadzić jej drugi koniec do zapinacza od zewnętrznej strony przez otwór tulei/rolki pamiętając o tym, aby pas nie był poskręcany. Następnie zapinamy klamrę krótszego pasa o punkt mocowania i ręcznie naciągamy długi pas przy otwartym napinaczu (rozwarcie na 180 stopni). W momencie gdy pas jest naciągnięty ręcznie. Następnie poruszając rękojeścią napinacza, naciągamy pas transportowy do wymaganych wartości. Na sam koniec blokujemy napinacz przed otwarciem specjalną zasuwą. Ponownie sprawdzamy mocowanie, naciąg pasa oraz zabezpieczenie przed otwarciem naciągacza w pasach transportowych. Rozpięcie pasa transportowe na ładunku odbywa się poprzez zwolnienie dźwigni na napinaczu i rozwarciu go na 180 stopni. Następnie ciągniemy cały napinacz do siebie, aby wyciągnąć dłuższą część pasa z rolki napinacza.

Najważniejszą zasadą przy stosowaniu odciągów z pasów transportowych, łańcuchów czy stalowych lin jest to, aby stykały się one z punktami mocowania oraz mocowanym ładunkiem. Uważać trzeba aby w żadnym miejscu pas transportowy nie był zagięty czy zahaczony o inny przedmiot, który spowoduje poluźnienie naciągu.

Skąd mam wiedzieć jaki pas transportowy posiadam? O tym, jaki pas transportowy posiadasz informuje Cię etykieta z podanymi parametrami. Na etykiecie znajdziesz informacje o sile docisku, długości a kolor etykiety pozwoli Ci się dowiedzieć z jakiego materiały został on wykonany, co jest bardzo ważne jeśli zamierzasz stosować pasy do transportu różnych środków chemicznych o właściwościach żrących (negatywnie wpływających na wytrzymałość pasów transportowych).

Parametr LC wskazujący na 2500 daN oznacza, że pas transportowy posiada siłę 2500 kg na ładunek przy mocowaniu w linii prostej - (1 daN jest równy 1 kg). Jeśli opasami ładunek to znaczy zapnięty go w układzie zamkniętym siła ta wzrośnie do 5 000 daN. Przekroczenie tej wartości doprowadzi do zerwania pasa. Parametr STF wskazuje nam jaką siłą zostanie dociągnięty ładunek do podłoża platformy transportowej. Przykładowo dla wartości 500 daN będziemy mieli docisk do podłaża siłą 500 kilogramów. Im większy docisk do podłoża tym większa siła tarcia działa na ładunek. Tym samym są mniejsze szanse na przemieszczanie się ładunku po platformie przyczepy lub naczepy ciężarowej we wnątrz w płaszczyźnie. Dodatkowo na etykiecie znajdziemy także trzeci parametr o oznaczeniu SHF, który mówi jaką siłą możemy działać na dźwignię napinacza. Jest to wartość progowa, która należy użyć aby nie zniszczyć naciągacza. Czyli jeśli SHF wynosi 50 daN oznacza to, że możemy użyć 50 kg.

O rodzaju taśmy i jej przeznaczenia wskazuje nam kolor etykiety. Niebieska etykieta, najczęściej spotykana, wykonana została z materiały poliester. Zielona to poliamid, a brązowa etykieta to taśma z polipropylenu. Jeśli będziesz przewoził różne związki chemiczne warto dobrać odpowiedni pas transportowy. I tak taśmy w pasach transportowych wykonanych z poliestru tacą swoje parametry wytrzymałości jest są wilgotne, ale za to są odporne na kawasy o średnim stężeniu. Nie można ich stosować przy zasadach ponieważ mogą się uszkodzić. Pasy transportowe z poliamidu również tracą nawet kilkanaście procent swojej wytrzymałości jeżeli są wilgotne, jednak można je stosować przy zasadach. Nie można ich za to wykorzystywać przy kawasach o średnim stężeniu. Trzeci rodzaj materiału - polipropylen - stosuje się do transportu ładunków/substancji chemicznych.

Pry doborze odpowiedniego pasa transportowego należy także zwrócić uwagę na jego łączną długość. Występują pasy kilkumetrowe, nawet od 10 do 20 metrów.

Maty antypoślizgowe i pasy transportowe do mocowania ładunków na przyczepach i naczepach


Dla poprawy stabilizacji ładunku na naczepie, przyczepie samochodowej czy w innego rodzaju kontenerach z podłożami ślizgimy stosuje się dodatkowo oprócz pasów transportowych, gumowe maty antypoślizgowe. Wykonane są ze specjalnej masy granulatowej, które po podłożeniu pod ładunek powodują jego większe tarcie. W wielu przypadkach stosuje się jednocześnie i pasy i maty. Maty antypoślizgowe warto stosować wtedy, kiedy nasz ładunek wymaga dużej siły docisku czyli jego masa jest bardzo duża. Stosowanie mat antypoślizgowych zwiększa tarcie pomiędzy ładunkiem a podłożem, przez co możemy zadziałać mniejszą siłą docisku od góry. Maty stosuje się także do przewozu ładunków, które z jednej strony wymagają dużej siły, a z drugiej stosowania pasów transportowych z dużą siłą może uszkodzić dany ładunek. Najlepszym takim przykładem mogą być zwoje papieru, które z jednej strony są bardzo ciężkie, a z drugiej jest to produkt bardzo delikatny.

Maty antypoślizgowe o wysokim współczynniku tarcia można także stosować pomiędzy warstwami ładunku. Maty poślizgowe występują w różnych długościach i szerokościach (przeważnie dowolnych) oraz grubościach od 3 mm do nawet 10 mm. Maty antypoślizgowe występują jako rozwijane rolki bądź kwadratowe kawałki o różnych grubościach. Ilość użyć takiej maty zależy od stopnia jej zniszczenia. Jeśli mata antypoślizgowa straciła swoje wartości tarcia, przykładowo została zatłuszczona, należy ją wymienić na nową. Zazwyczaj każdy pojazd przeznaczony do transportu dużych ładunków posiada na swoim wyposażeniu ten rodzaj mocowania.

Pasy ściągające z napinaczem bez klamry do opasania ładunku


Trzecim rodzajem pasów transportowych to pasy ściągające z napinaczem, które nie posiadają klamry do mocowania o zaczep w podłożu przyczepy, a jedynie napinacz do ściągnięcia pasa w pętlę. Ten rodzaj środka zabezpieczającego można wykorzystać np. do opasania stojących beczek z płynami, aby podczas jazdy się nie przewróciły. Jeśli przewozisz dowolny przedmiot na przyczepie samochodowej, możesz go okryć plandeką bez stelaża a następnie opasać dookoła takim pasem. Pasy ściągające można wykorzystać także do mocowania ładunków w poprzek na przyczepie opasając go od spodu ramy przyczepki. To rozwiązanie stosuje się rzedziej, gdyż na większości modeli przyczepek lekkich znajdują się specjalne uchwyty.

Pasy ściągające bez klamer jedynie z napinaczem można stosować do przytwierdzenia ładunków na paletach. Jeśli nie chcemy, aby towar rozleciał się na boki lub spadł z palety to można go ściągnąć tym rodzajem pasów transportowych. W zależności od potrzeb występują pasy ściągające z napinaczem bądź klamrą zaciskową bez haków na krańcówkach o różnych parametrach. Rodzaje pasów transportowych zależą od oferty danego producenta na rynku.

Siatki zabezpieczające i pasy bagażowe do mocowania małych i lekkich ładunków


Dostępne są także pasy transportowe bagażowe o niskich parametrach nośności ładunku. Są to pasy stosowane głównie w rozwiązaniach domowych i wtedy kiedy nie potrzeba przewozić ciężkich przedmiotów! Zazwyczaj są to pasy, które nie posiadają haków na zakończeniach pasa, a jedynie prostą klamrę jak przy paskach. Stosować je można do mocowania bagaży, rowerów czy owijania różnych przedmiotów.

Oprócz wytrzymałych pasów transportowych z napinaczem czy mniejszych pasów bagażowych, do mocowania ładunków na przyczepach cargo stosuje się także siatki zabezpieczające ładunek. W zależności od potrzeb klienci mogą dobrać siatki uszyte z różnych szerokości pasów. Producenci stosują różne rozwiązania na zakończeniach z napinaczami bądź klamrami.

Siatkę zabezpieczającą można stosować na przykład pomiędzy poszczególnymi sekcjami w naczepie lub na jej końcu co chroni przed wysypaniem się kartonów z pojazdu dostawczego. Mocuje się ją wtedy pionowo przy wykorzystaniu dedykowanych listew kotwicznych. Innym sposobem wykorzystania siatki zabezpieczającej zamiast szerokich pasów jest ułożenie jej poziomo na ładunku. Sprawdza się to przy transporcie kartonów. Dzięki jej użyciu podczas jazdy kartony nie przewalają się po całej przestrzeni ładunkowej. Siatki zabezpieczające mogą być także wykorzystane do przymocowania ładunku na paletach.

Nowa oferta pasów transportowych do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter


Rozwijając serwis PrzyczepyMarter.pl pod kątem transportu drogowego, oferując w sprzedaży nowe przyczepy towarowe, oraz rozwijając tematyczny blog z poradnikami, w najbliższym czasie będziemy oferować w sprzedaży także nowe pasy transportowe z napinaczem oraz do lawet samochodowych do mocowania pojazdów na nich.

Pełna oferta pasów transportowych z napinaczem oraz innych kategorii, dostępnych do kupienia w sklepie PrzyczepyMarter.pl, zostanie dodana sukcesywnie do katalogu produktów. Poniżej zamieszczam natomiast, przykładowe rodzaje pasów do mocowania ładunków na naczepach i przyczepach samochodowych:

Pas 3 punkty do lawet z kostkami i hakiem obrotowym
3 metry
Pas 5 ton do lawet z szelkami
3 metry


Pas 2 tony / 35 mm
6 metrów
Pas 2 tony / 35 mm
5 metrów
Pas 2 tony / 35 mm
4 metry
Pas 2 tony / 35 mm
3 metry


Pas 5 ton / 50 mm
12 metrów
Pas 5 ton / 50 mm
10 metrów
Pas 5 ton / 50 mm
8 metrów
Pas 5 ton / 50 mm
6 metrów
Pas 5 ton / 50 mm
4 metry
Pas 5 ton / 50 mm
3 metry


Jeśli zainteresował Cię temat pasów transportowych oraz poszukujesz poradników na temat sposobów mocowania ładunków możesz także zdobyć więcej informacji w innych artykułach na tym blogu. Dotychczas opublikowane zostały następujące publikacje, które dotyczą poszczególnych tematów z zakresu transportu oraz charakteryzują poszczególne rodzaje pasów transportowych:

Sklep Pasy transportowe: Kup produkty do mocowania ładunków
Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
SUGEROWANE
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo pasy transportowe z napinaczem instrukcja obsługi pasy transportowe z napinaczem allegro pasy transportowe z napinaczem castorama pasy transportowe rodzaje pas transportowy z napinaczem instrukcja pasy transportowe z napinaczem obi pasy transportowe kraków pasy transportowe wrocław pasy transportowe jak zakładać pasy transportowe z napinaczem pasy transportowe producent pasy transportowe jednoczęściowe pasy transportowe do tira pasy transportowe przepisy pas transportowy pasy transportowe czestochowa
OPINIE
Napisz Opinię: Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Łask miasto wiadomości, budżet na kredyt oraz Kolumna na weekend
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Dni Pabianic 2020: Wydarzenie roku z koncertami na dniach miasta
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Firma z Polski stworzyła „mózg” dla inteligentnych domów
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Eksport na rynki pozaunijne rośnie znacznie szybciej niż do UE
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  CES 2020: Jedna na trzy osoby chrapie
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Nowoczesne pojazdy mogą służyć jako biuro albo restauracja
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  CES 2020: Innowacyjne panele wyprodukują wodę z powietrza i energii słonecznej
›  Blisko 40% Polaków uczestniczy w niedzielnych mszach świętych
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  CES 2020: Inteligentny pasek bada sposób chodzenia i przewidzi ryzyko upadku
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
›  Rewolucyjne dokonanie polskich biotechnologów
›  Powstają systemy zintegrowanej kontroli dronów
›  Uspokojenie sytuacji na Bliskim Wschodzie może doprowadzić do spadków cen ropy i złota
›  CES 2020: Innowacyjne, ekologiczne pudełka zrewolucjonizują branżę e-commerce
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 18/Styczeń/2020 (15:32) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw [GN103]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈