ART. PARTNERSKI//BLOG

Serwis Klimatyzacja Samochodowa Łask TopAuto: Dojazd do klienta

Marcin Jankowski  •  29/Październik/2018 (11:51), aktualizacja 13/Kwiecień/2019 (11:36)
Tym razem chciałbym przedstawić czytelnikom partnerski zakład w regionie Łask, w którym każdy właściciel swojego samochodu osobowego oraz dostawczego będzie mógł zrobić serwis klimatyzacji samochodowej, gdzie również jest oferowana obsługa klimatyzacji w autach z dojazdem do klienta. Odwiedzając punkt TopAuto w Orpelowie (gmina Dobroń), sprawisz że Twoja klimatyzacja zostanie poddana profesjonalnej i kompleksowej obsłudze. Na miejscu sam się przekonasz, że serwisanci posiadają odpowiedni sprzęt, wiedzę i indywidualne podejście do klienta. W takich przypadkach najważniejsze to profesjonalne narzędzia, a stacja klimatyzacji Texa to sprzęt renomowanego producenta w świecie klimatyzacji samochodowej. Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie pojechać naprawić klimatyzację w swoim samochodzie odwiedź TopAuto w Orpelowie (obsługiwany region Sieradz - Łask - Pabianice - Łódź) lub zadzwoń teraz +48 884 995 446 i umów się na wizytę!
PrzyczepyMarter.pl Serwis Klimatyzacja Samochodowa Łask TopAuto: Dojazd do klienta

Obsługa i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej w Łask - Sieradz - Pabianice Dojazd do klienta i naprawa


Dlaczego serwisowanie klimatyzacji samochodowej jest tak ważne? Dzisiaj kupując samochód osobowy, większa część z nas wybiera modele posiadające w standardzie klimatyzację. Niektórzy nie wyobrażają sobie opcji bez tego dodatku, zwłaszcza jeśli mają w planach dłuższe wyjazdy. Muszą oni jednak pamiętać o tym, że klimatyzacja samochodowa to ta część wyposażenia auta, która podlega okresowemu serwisowaniu!

Kto może serwisować klimatyzację samochodową w zakładzie TopAuto w Orpelowie? Jeżeli posiadasz firmę transportową i całą flotę pojazdów, zakład obsługi i serwisowania klimatyzacji TopAuto z Orpelowa prowadzi także dla swoich klientów usługę z dojazdem na miejsce celem obsługi klimatyzacji. Ogromną korzyścią dla Ciebie jest oszczędność czasu, ponieważ nie musisz ruszać się z siedziby firmy. Dlaczego TopAuto w zakresie obsługi serwisowania klimatyzacji w pojeździe? Jeżeli posiadasz kombajn, traktor wyposażony w klimatyzację - z oczywistych powodów, ciężko jest takimi pojazdami się poruszać - serwisant TopAuto dojedzie pod wskazany przez Państwa adres. Jednak przede wszystkim obsługa samochodów osobowych to dla nas i TEXY, codzienność!

Kolejna z szerokiego wachlarza usług TopAuto z Orpelowa dla mieszkańców Sieradza, Łasku czy Pabianic to sprawdzanie szczelności układu klimatyzacji. Niejednokrotnie zdarza się, że klient korzystający z usług konkurencyjnych firm przyjeżdża do TopAuto Orpelów (gmina Dobroń), na dodatek po takiej wizycie u konkurencji, uszczuplony o kilkaset złotych prosi o pomoc w zlokalizowaniu nieszczelności. Niejednokrotnie zdarza się, że konkurencja zatrzymała się na dodawaniu czynnika UV do oleju PAG celem lokalizacji "dziury". Niestety jest to metoda, która nie zawsze sobie poradzi, szczególnie w lokalizacji małych ubytków w trudno dostępnych miejscach. W TopAuto w Orpelowie sprawdzimy szczelność układu poprzez wprowadzenie do układu gazu- 12-14 atmosfer (95% azotu i 5% wodoru), a przy użyciu czujnika na gaz resztkowy zlokalizujemy najdrobniejszy wyciek.

Naprawa klimatyzacji samochodowej Łask. Gdzie jest sklep z częściami do klimatyzacji w Łasku?


W zakładzie TopAuto zlokalizowanym w Orpelowie 4A, gmina Dobroń - każdy klient będzie mógł zapoznać się ze stanem klimatyzacji samochodowej oraz jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mógł zamówić dowolną część, która uległa zużyciu. Jeżeli okaże się, że potrzebna jest np. nowa chłodnica, osuszacz czy jakakolwiek nowy element, aby twoje auto odzyskało sprawność - nie musisz kupować części. Punkt obsługi samochodów TopAuto w Orpelowie (gmina Dobroń), zlokalizowany na granicy z gminą Łask, współpracuje z kilkoma hurtowniami. Dostawy części samochodowych realizowane są aż 3 razy dziennie. Jeśli to jest mało to jeszcze na dodatek otrzymasz atrakcyjną cenę, i zaoszczędzisz swój czas. Na układ klimatyzacji w Twoim samochodzie składają się następujące części, które mogą ulec zużyciu i z upływem czasu będziesz musiał wymienić na nowe.

W układzie klimatyzacji występują czujniki temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Ponadto awarii mogą ulec lub podlegają okresowej wymianie: czynnik chłodzący z filtrem (układ klimatyzacji Łask), czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, filtr środka chłodzącego (układ klimatyzacji samochodowej Łask), kompresor do układu klimatyzacji Łask, sprzęgło elektromagnetyczne w klimatyzacji Łask, sprzęgło wolnobieżne w sprężarce klimatyzacji (serwis układu klimatyzacji samochodowej Łask), tarcza zabieraka w sprzęgle magnetyczny sprężarki (obsługa klimatyzacji samochodowej Łask), uszczelniacz wałka z wałkiem kompresora (zakład ToAuto Orpelów układ klimatyzacji samochodowej Łask), zestaw uszczelnień i zawór regulacyjny kompresora (układ klimatyzacji samochodowej Łask), cały zestaw montażowy klimatyzacji w samochodzie, osuszacz (układ klimatyzacji samochodowej Łask), parownik (układ klimatyzacji samochodowej Łask).

Sprawna klimatyzacja samochodowa ratunkiem na szybką reakcję wśród kierowców


Sprawnie działająca klimatyzacja samochodowa podczas upałów, używana w odpowiedni sposób, może poprawić szybkość reakcji kierowców w czasie jazdy. Wśród opinii ekspertów w tym temacie, w upalne dni, których nie brakuje również w Polsce, reakcja kierowcy na niekorzyść może spać o 20%. Spowolnione ruchy mogą być spowodowane przez szybko nagrzewające się samochody, gdzie temperatura wewnątrz może osiągnąć nawet 50°C. Ważne jest także odpowiednie użytkowanie klimatyzacji samochodowej, tak w obsłudze w trakcie jazdy i również pod kątem przeglądów sezonowych. Wsłuchując się w rady serwisu klimatyzacji TopAuto w Orpelowie, dobrą praktyką w trakcie używania klimatyzacji samochodowej jest puszczanie strumienia zimnego powietrza w przestrzeń okalającą kierowcę, a nie wprost na niego czy pasażerów. Przy zbyt nagłym napływie zimnego powietrza możemy doprowadzić do przeziębień. Warto także wypracować u siebie bardzo dobry nawyk jakim jest wyłączenie klimatyzacji samochodowej na kilkanaście minut przed wyjściem z pojazdu. Ochroni nas to przed dużym szokiem termicznym jakim będzie ściana ciepła zaraz po otworzeniu drzwi auta. W przypadku obsługi sezonowej, w serwisie TopAuto w Orpelowie 4A (gmina Dobroń), możesz pojawić się minimum raz w roku kiedy niezbędna jest dezynfekcja układu klimatyzacji i wymiana filtru kabinowego.

Przy prawidłowym stanie technicznym samochodu nie ma znaczenia to, jakie warunki pogodowe panują w czasie podróży. Podczas wyjazdów w długie trasy wielu kierowców sprawdza stan techniczny swojego samochodu, głównie oleje i stan jakości opon. Duże upały mogą jednak wyeksponować zaniedbania w serwisowaniu auta i zagrozić bezpieczeństwu jazdy. Jednak wielu z nich zapomina o bardzo praktycznym wyposażeniu samochodu jakim jest klimatyzacja, znacząco poprawiająca komfort naszej jazdy ale również bezpieczeństwo. W czasie dużych upałów ważną kwestią są także opony. Opony w kiepskim stanie, rozgrzane od gorącego asfaltu i jazdy w upale chłodzą się kiepsko, guma, która jest zużyta, będzie na pewno wadliwa i będzie powodowała awarie. Jeśli wybierzemy się w daleką podróż, to stara opona w upalny dzień na pewno będzie sprawiać problemy, dlatego czasem lepiej mieć opony w lepszym stanie albo skontrolować te, które mamy.

Moja klimatyzacja samochodowa nie działa? Co mam zrobić teraz?


Nawet w najdroższych samochodach osobowych dochodzi do usterek! Choć awaria klimatyzacji samochodowej nie wpływa znacząco na zdolności auta do jazdy, to jednak wprowadza dyskomfort w poruszaniu się samochodem na dłuższych trasach oraz w upalne dni, zwłaszcza podczas wakacyjnych podróży z rodziną. Jeśli Twoja klimatyzacja nie działa wogóle, udaj się najlepiej do najbliższego zakładu mechanicznego specjalizującego się w serwisowaniu klimatyzacji samochodowej. Nie będę Cię teraz zarzucał wszelkimi sprawami technicznymi w stylu jak działa klimatyzacja w samochodzie, ponieważ nie jest to celem tego artykułu. Nadmienię tylko, że cały układ klimatyzacji składa się z kilkunastu elementów, które należy co pewien okres serwisować i sprawdzać ich stan techniczny. Czasem zdarza się, że wystarcza wymienić czynnik chłodniczy i wszystko wraca do normy. Jest to najczęstszy powód nie działającej klimatyzacji, a co za tym idzie braku chłodzenia powietrza wewnątrz pojazdu. Warto jednak pojechać do zakładu mechanicznego gdzie sprawdzona zostanie także szczelność całego układu, ponieważ może się okazać, że nawet "nabicie" środka chłodniczego w niczym nie pomoże.

Tak jak wspomniałem wcześniej, układ klimatyzacji w samochodzie osobowym czy innym rodzaju pojazdu, składa się z kilku elementów. W czasie bieżącego użytkowania samochodu mogło dojść do uszkodzenia sprężarki, która może doprowadzić do wycieków środka chłodniczego i oleju. W celu wykrycia takiego wycieku, do całego obiegu wprowadza się odpowiedni barwnik i odrazu widać miejsca nie szczelności. Również mogło dojść do awarii skraplacza, silnika dmuchawy czy osuszacza. Elementy te po części odpowiadają za siłę nadmuchu zimnego powietrza do wewnątrz oraz zbieranie się wilgoci w specjalnym pojemniku. Widoczna wilgoć na szybach oznacza awarię osuszacza.

Więcej szczegółowych informacji uzyskasz w serwisie klimatyzacji samochodowej TopAuto w miejscowości Orpelów, w sąsiedztwie Łasku (łódzkie). Serwis prowadzi także usługę dojazdu do klienta. W związku z tym oferta kierowana jest do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego - w szczególności serwis klimatyzacji samochodowej Aleksandrów, serwis klimatyzacji samochodowej Aleksandrów Łódzki, serwis klimatyzacji samochodowej Andrespol, serwis klimatyzacji samochodowej Będków, serwis klimatyzacji samochodowej Bedlno, serwis klimatyzacji samochodowej Bełchatów, serwis klimatyzacji samochodowej Biała, serwis klimatyzacji samochodowej Biała Rawska, serwis klimatyzacji samochodowej Białaczów, serwis klimatyzacji samochodowej Bielawy, serwis klimatyzacji samochodowej Bolesławiec, serwis klimatyzacji samochodowej Bolimów, serwis klimatyzacji samochodowej Brąszewice, serwis klimatyzacji samochodowej Brójce, serwis klimatyzacji samochodowej Brzeziny, serwis klimatyzacji samochodowej Brzeźnio, serwis klimatyzacji samochodowej Buczek, serwis klimatyzacji samochodowej Budziszewice, serwis klimatyzacji samochodowej Burzenin, serwis klimatyzacji samochodowej Błaszki, serwis klimatyzacji samochodowej Chąśno, serwis klimatyzacji samochodowej Cielądz, serwis klimatyzacji samochodowej Czarnocin, serwis klimatyzacji samochodowej Czarnożyły, serwis klimatyzacji samochodowej Czastary, serwis klimatyzacji samochodowej Czerniewice, serwis klimatyzacji samochodowej Dąbrowice, serwis klimatyzacji samochodowej Dalików, serwis klimatyzacji samochodowej Daszyna, serwis klimatyzacji samochodowej Dmosin, serwis klimatyzacji samochodowej Dobroń, serwis klimatyzacji samochodowej Dobryszyce, serwis klimatyzacji samochodowej Domaniewice, serwis klimatyzacji samochodowej Drużbice, serwis klimatyzacji samochodowej Drzewica, serwis klimatyzacji samochodowej Działoszyn, serwis klimatyzacji samochodowej Dłutów, serwis klimatyzacji samochodowej Galewice, serwis klimatyzacji samochodowej Gidle, serwis klimatyzacji samochodowej Godzianów, serwis klimatyzacji samochodowej Gomunice, serwis klimatyzacji samochodowej Góra Świętej Małgorzaty, serwis klimatyzacji samochodowej Gorzkowice, serwis klimatyzacji samochodowej Goszczanów, serwis klimatyzacji samochodowej Grabica, serwis klimatyzacji samochodowej Grabów, serwis klimatyzacji samochodowej Głowno, serwis klimatyzacji samochodowej Głowno, serwis klimatyzacji samochodowej Głuchów, serwis klimatyzacji samochodowej Inowłódz, serwis klimatyzacji samochodowej Jeżów, serwis klimatyzacji samochodowej Kamieńsk, serwis klimatyzacji samochodowej Kiernozia, serwis klimatyzacji samochodowej Kiełczygłów, serwis klimatyzacji samochodowej Kleszczów, serwis klimatyzacji samochodowej Klonowa, serwis klimatyzacji samochodowej Kluki, serwis klimatyzacji samochodowej Kobiele Wielkie, serwis klimatyzacji samochodowej Kocierzew Południowy, serwis klimatyzacji samochodowej Kodrąb, serwis klimatyzacji samochodowej Koluszki, serwis klimatyzacji samochodowej Konopnica, serwis klimatyzacji samochodowej Konstantynów Łódzki, serwis klimatyzacji samochodowej Kowiesy, serwis klimatyzacji samochodowej Krośniewice, serwis klimatyzacji samochodowej Krzyżanów, serwis klimatyzacji samochodowej Ksawerów, serwis klimatyzacji samochodowej Kutno, serwis klimatyzacji samochodowej Lgota Wielka, serwis klimatyzacji samochodowej Lipce Reymontowskie, serwis klimatyzacji samochodowej Lubochnia, serwis klimatyzacji samochodowej Lutomiersk, serwis klimatyzacji samochodowej Lututów, serwis klimatyzacji samochodowej Maków, serwis klimatyzacji samochodowej Masłowice, serwis klimatyzacji samochodowej Mniszków, serwis klimatyzacji samochodowej Mokrsko, serwis klimatyzacji samochodowej Moszczenica, serwis klimatyzacji samochodowej Nieborów, serwis klimatyzacji samochodowej Nowa Brzeźnica, serwis klimatyzacji samochodowej Nowe Ostrowy, serwis klimatyzacji samochodowej Nowosolna, serwis klimatyzacji samochodowej Nowy Kawęczyn, serwis klimatyzacji samochodowej Opoczno, serwis klimatyzacji samochodowej Oporów, serwis klimatyzacji samochodowej Osjaków, serwis klimatyzacji samochodowej Ostrówek, serwis klimatyzacji samochodowej Ozorków, serwis klimatyzacji samochodowej Pabianice, serwis klimatyzacji samochodowej Pajęczno, serwis klimatyzacji samochodowej Paradyż, serwis klimatyzacji samochodowej Parzęczew, serwis klimatyzacji samochodowej Pątnów, serwis klimatyzacji samochodowej Pęczniew, serwis klimatyzacji samochodowej Piątek, serwis klimatyzacji samochodowej Piotrków Trybunalski, serwis klimatyzacji samochodowej Poddębice, serwis klimatyzacji samochodowej Poświętne, serwis klimatyzacji samochodowej Przedbórz, serwis klimatyzacji samochodowej Radomsko, serwis klimatyzacji samochodowej Rawa Mazowiecka, serwis klimatyzacji samochodowej Ręczno, serwis klimatyzacji samochodowej Regnów, serwis klimatyzacji samochodowej Rogów, serwis klimatyzacji samochodowej Rokiciny, serwis klimatyzacji samochodowej Rozprza, serwis klimatyzacji samochodowej Rusiec, serwis klimatyzacji samochodowej Rząśnia, serwis klimatyzacji samochodowej Rzeczyca, serwis klimatyzacji samochodowej Rzgów, serwis klimatyzacji samochodowej Sadkowice, serwis klimatyzacji samochodowej Sędziejowice, serwis klimatyzacji samochodowej Siemkowice, serwis klimatyzacji samochodowej Sieradz, serwis klimatyzacji samochodowej Skierniewice, serwis klimatyzacji samochodowej Skomlin, serwis klimatyzacji samochodowej Sokolniki, serwis klimatyzacji samochodowej Stryków, serwis klimatyzacji samochodowej Strzelce, serwis klimatyzacji samochodowej Strzelce Wielkie, serwis klimatyzacji samochodowej Sulejów, serwis klimatyzacji samochodowej Sulmierzyce, serwis klimatyzacji samochodowej Świnice Warckie, serwis klimatyzacji samochodowej Szadek, serwis klimatyzacji samochodowej Szczerców, serwis klimatyzacji samochodowej Sławno, serwis klimatyzacji samochodowej Słupia, serwis klimatyzacji samochodowej Tomaszów Mazowiecki, serwis klimatyzacji samochodowej Tuszyn, serwis klimatyzacji samochodowej Ujazd, serwis klimatyzacji samochodowej Uniejów, serwis klimatyzacji samochodowej Warta, serwis klimatyzacji samochodowej Wartkowice, serwis klimatyzacji samochodowej Widawa, serwis klimatyzacji samochodowej Wielgomłyny, serwis klimatyzacji samochodowej Wieluń, serwis klimatyzacji samochodowej Wieruszów, serwis klimatyzacji samochodowej Wierzchlas, serwis klimatyzacji samochodowej Witonia, serwis klimatyzacji samochodowej Wodzierady, serwis klimatyzacji samochodowej Wola Krzysztoporska, serwis klimatyzacji samochodowej Wolbórz, serwis klimatyzacji samochodowej Wróblew, serwis klimatyzacji samochodowej Zadzim, serwis klimatyzacji samochodowej Zapolice, serwis klimatyzacji samochodowej Żarnów, serwis klimatyzacji samochodowej Zduńska Wola, serwis klimatyzacji samochodowej Zduny, serwis klimatyzacji samochodowej Żelechlinek, serwis klimatyzacji samochodowej Zelów, serwis klimatyzacji samochodowej Zgierz, serwis klimatyzacji samochodowej Żychlin, serwis klimatyzacji samochodowej Żytno, serwis klimatyzacji samochodowej Złoczew, serwis klimatyzacji samochodowej Ładzice, serwis klimatyzacji samochodowej Łanięta, serwis klimatyzacji samochodowej Łask, serwis klimatyzacji samochodowej Łęczyca, serwis klimatyzacji samochodowej Łęki Szlacheckie, serwis klimatyzacji samochodowej Łódź, serwis klimatyzacji samochodowej Łowicz, serwis klimatyzacji samochodowej Łubnice, serwis klimatyzacji samochodowej Łyszkowice.

Bezpieczeństwo na Drogach: Stan Techniczny Samochodów, Nowe Technologie i Prawo... Jak poprawić bezpieczeństwo na drodze i ograniczyć liczbę wypadków?


Z pośród wszystkich państw Unii Europejskiej w ubiegłym roku na drogach zginęło 25 300 osób. W Polsce liczba ofiar wypadków drogowych przekroczyła 2 800 ludzi. Śmiertelne wypadki drogowe to potężny problem zarówno społeczny, jak i ekonomiczny. Szwedzka program "Wizja zero" zakłada ich całkowite wyeliminowanie, a w tym celu niezbędne są odpowiednie rozwiązania prawne, kontrola i poprawa stanu technicznego pojazdów oraz infrastruktury drogowej. Na świecie pojawiają się nowe technologie oparte m.in. na analizie danych czy innowacyjnych elementach infrastruktury, które mogą poprawić bezpieczeństwo na drogach. Problemem jest jednak ich wdrażanie, w wielu przypadkach barierę stanowi Prawo zamówień publicznych.

– Stoimy przed licznymi wyzwaniami. Wszyscy dążymy do jednego celu, jakim jest całkowite wyeliminowanie wypadków śmiertelnych na drogach. Wymaga to usprawnień w zakresie infrastruktury oraz innego podejścia do ochrony najbardziej wrażliwych użytkowników dróg – pieszych, motocyklistów, rowerzystów czy kierowców seniorów najbardziej narażonych na obrażenia w czasie wypadku. Musimy projektować nasze drogi w taki sposób, aby potencjalne błędy użytkowników nie prowadziły do poważnych wypadków. Musimy też robić więcej w kierunku podnoszenia kultury bezpieczeństwa wśród kierowców – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Greg Cohen, prezes i dyrektor generalny American Highway Users Alliance (Amerykańskiego Stowarzyszenia Użytkowników Autostrad).


Według WHO każdego roku w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ok. 1,3 mln osób – więcej niż na wojnach i w konfliktach zbrojnych. Wypadki komunikacyjne stanowią obecnie główną przyczynę śmierci młodych ludzi na świecie. Najbardziej zagrożeni są najsłabiej chronieni uczestnicy ruchu – prawie połowę ofiar śmiertelnych stanowią piesi, rowerzyści lub motocykliści.

W krajach UE w ubiegłym roku na drogach zginęło 25,3 tys. osób. Europejskie drogi są jednak najbezpieczniejszymi na świecie, ponieważ w wypadkach drogowych ginie 49 na milion osób. Polska wypada w tej statystyce nieco gorzej – średnio jest tu 75 ofiar na milion mieszkańców. Według danych Komendy Głównej Policji w całym ubiegłym roku doszło w Polsce do 32,7 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 2,8 tys. osób, a prawie 40 tys. odniosło obrażenia.

– Pod względem bezpieczeństwa na drogach Polska nie wypada najlepiej na tle krajów UE i innych państw wysoko rozwiniętych. Jest jednak coraz lepiej, obraliśmy właściwy kierunek. Liczba ofiar śmiertelnych na drogach się zmniejsza – to duży skok cywilizacyjny, bo jeszcze 10 lat temu mówiliśmy o 6 tys. ofiar śmiertelnych, teraz mówimy już o ok. 3 tys. rocznie. Uważamy jednak, że to wciąż za dużo – podkreśla Bogdan Rzońca, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.


Z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "Stan bezpieczeństwa ruchu drogowego 2017" wynika, że w ciągu ostatniej dekady nastąpił blisko 50-proc. spadek liczby zabitych na polskich drogach oraz ponad 30-proc. spadek liczby ciężko rannych.

Wypadki drogowe to problem nie tylko społeczny, lecz także ekonomiczny. Komisja Europejska szacuje koszty takich incydentów na ok. 120 mld euro rocznie. Z danych KRBRD wynika, że w 2015 roku koszty wypadków na polskich drogach stanowiły 2 proc. PKB i sięgnęły kwoty 33,6 mld zł.

Według prognoz WHO bez odpowiednich rozwiązań prawnych, poprawy infrastruktury i stanu technicznego pojazdów do 2020 roku liczba śmiertelnych ofiar wypadków może wzrosnąć już do 1,9 mln. Statystyki wyglądają najgorzej w krajach rozwijających się. W Chinach do wypadku komunikacyjnego dochodzi średnio co trzy sekundy, a co 10 minut ktoś z tego powodu umiera. Prym wiodą natomiast Holandia, Wielka Brytania i Szwecja, gdzie liczba wypadków jest najniższa na świecie, a w takich incydentach ginie tylko 25 na milion osób. To efekt zapoczątkowanej w 1997 roku polityki "Wizja zero", która ma na celu całkowite wyeliminowanie śmiertelnych wypadków na drogach. Działania w tym kierunku podejmuje również Polska.

– Nasze zadanie polega na tym, aby zwiększać liczbę środków na drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie, obwodnice i bezkolizyjne skrzyżowania oraz budować świadomość wśród kierowców. Mamy już dobre rozwiązania związane z ewidencją kierowców i pojazdów, poprawia się stan techniczny samochodów, ale zawsze może być lepiej, dlatego przygotowujemy odpowiednie przepisy, które mają ograniczyć oszustwa i fałszerstwa związane z cofaniem liczników. Zmieniamy prawo także w kontekście działania stacji kontroli pojazdów. Badania techniczne muszą być ewidencjonowane i historia pojazdów będzie mieć charakter ciągły, żeby wiedzieć, czy aby ktoś nie manipulował przy liczniku albo przy składaniu tego samochodu w całość z trzech pojazdów. Taki samochód jest bardzo niebezpieczny – mówi Bogdan Rzońca.


Jak podkreśla, podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce wymaga z jednej strony poprawy infrastruktury i odpowiedniego prawodawstwa, a z drugiej – wdrażania nowych i innowacyjnych rozwiązań.

– Żyjemy w świecie cyfryzacji. Musimy mieć bardzo dobre systemy, które będą uprzedzały użytkowników dróg o tym, gdzie są trudności w przejazdach, ostrzegały, gdzie są źle przygotowane do użytku obwodnice, skrzyżowania, miejsca niebezpieczne. Wyświetlanie miejsc niebezpiecznych to jest wyzwanie. Mówi się o czarnych punktach, zakrętach śmierci, więc system ostrzegania w tym aspekcie musi być wdrożony w Polsce na większą skalę – podkreśla Bogdan Rzońca.


Technologie pozwalają na nowo projektować transport drogowy i wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Najnowsze rozwiązanie, które pojawiają się na świecie, to m.in. wykorzystanie analizy danych w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach czy innowacyjne elementy infrastruktury drogowej, np. bariery dźwiękoszczelne czy słupy elektryczne, które dzięki specjalnej konstrukcji zmniejszają ryzyko w przypadku kolizji.

– W Stanach Zjednoczonych mocno koncentrujemy się na rozwiązaniach opartych o dane. Dzięki temu mamy mnóstwo konkretnych informacji na temat tego, które rozwiązania najbardziej efektywnie poprawiają bezpieczeństwo, uwzględniając korzyści i koszty. Zainwestowaliśmy znaczne środki w tworzenie wyśrubowanych standardów w zakresie znaków, oznaczeń czy barierek, w wysokiej jakości materiały. Wydaliśmy miliony dolarów na poprawę standardów – mówi Greg Cohen.


Rik Nuyttens, prezes Federacji Drogowej Unii Europejskiej podkreśla, że wiele firm pracuje nad stworzeniem nowych technologii poprawiających bezpieczeństwo na drogach, ale barierą we wdrażaniu takich rozwiązań są procedury związane z Prawem zamówień publicznych.

– Jesteśmy skazani na przetargi publiczne ogłaszane przez władze, które wcześniej określają wymagany przez siebie rodzaj usług lub produktów. Gdy pojawia się nowa technologia, która nie spełnia tych specyfikacji, wówczas mamy problem. Konieczna jest zmiana standardów i przepisów tak, aby władze mogły skorzystać z nowych technologii. Kłopot w tym, że w wielu przypadkach zajmuje to bardzo dużo czasu. Wprowadzono szereg metod przyspieszających ten proces dla firm oferujących nowe technologie. Komisja Europejska przygotowała przeznaczone do tego narzędzia, ale wciąż cały proces wdrożenia trwa dłużej niż rok – mówi Rik Nuyttens.


Kolejny problem polega na tym, że kiedy pojawi się nowa technologia, to zazwyczaj jest oferowana tylko przez jedną firmę, która ją stworzyła. To problem, ponieważ rządy wolą mieć wielu dostawców, żeby nie narażać się na oskarżenia o monopol, naruszanie konkurencji czy faworyzowanie konkretnych firm. Ta bariera we wdrażaniu nowych rozwiązań także wynika z charakteru zamówień publicznych.

– Pierwszy dostawca danej technologii zawsze boryka się z największymi trudnościami, jeśli chodzi o jej wykorzystanie przez władze. Taką sytuację mamy teraz z infrastrukturą drogową czy inteligentnymi samochodami. Dochodzi do tego przytłaczająca liczba nowych technologii. Zarządy dróg czy ministerstwa transportu spotykają się z tak wieloma ofertami, że jest im bardzo trudno wybierać, trudno określić, gdzie najlepiej ulokować pieniądze, na co przeznaczyć środki z budżetu. Zastanawiają się, czy dobrym pomysłem jest nawiązanie współpracy z daną firmą z branży oprogramowania albo z jakąś dużą korporacją, bo zawsze obawiają się monopolu. To stanowi duże utrudnienie – mówi Rik Nuyttens.


1/3 polskich kierowców nie wymienia opon przez cały rok. To duże zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Mniej więcej jedna trzecia kierowców jeździ przez cały rok na zimowych lub letnich oponach. Mimo że większość właścicieli aut deklaruje, że sezonowa wymiana powinna być obowiązkowa. Jazda na niewłaściwym ogumieniu stanowi duże zagrożenie dla bezpieczeństwa. W przypadku opon, które obracają się z prędkością ponad tysiąc razy na minutę, nie ma dużego marginesu bezpieczeństwa, który pozwalałby jeździć na zużytym ogumieniu, kupionym z drugiej ręki lub z niesprawdzonego źródła.

– Polacy są podzieleni w kwestii świadomości kierowców dotyczącej konieczności wymiany opon z letnich na zimowe i odwrotnie. Co innego deklarują w badaniach, a co innego widać w warsztatach. Zimą można zaobserwować, że 1/3 samochodów jeździ wciąż na letnich oponach. Wiosną jest jeszcze gorzej – wielu kierowców nadal jeździ na oponach zimowych przy temperaturach powyżej 20 st. C – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.


Sezonowa wymiana opon przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Zimówki, na których powinno się jeździć, gdy temperatura spada poniżej 7 st. C, zapewniają optymalną przyczepność przy pokonywaniu gołoledzi, śniegu i roztopów. Samochód poruszający się na zimowych oponach ma krótszą drogę hamowania niż ten, który wciąż jeździ na letnich oponach. To dlatego, że zimówki – oznaczone symbolem płatka śniegu na tle góry – są zbudowane ze specjalnej mieszanki, która zawiera więcej naturalnej gumy i krzemionki. Dzięki temu są bardziej miękkie, elastyczne i nie twardnieją, kiedy temperatura spada poniżej kilku stopni Celsjusza. Różnią się także budową – opony zimowe mają specjalną rzeźbę bieżnika i gęsto umieszczone nacięcia, tzw. lamele, które zapewniają lepszą przyczepność na śliskiej, ośnieżonej nawierzchni.

– Brak zimowych opon przy obniżonej temperaturze zagraża bezpieczeństwu naszemu oraz innych kierowców i pieszych. Mimo łagodniejszych zim zalecamy wymianę opon na zimowe, ponieważ jest to niezbędne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Trzeba pamiętać także o wyważeniu kół – należy to robić przy każdej sezonowej wymianie opon, kolizji pojazdu, wjechaniu w większą dziurę bądź na krawężnik. Brak lub nieprawidłowe wyważenie kół – oprócz drgań na kierownicy – może spowodować uszkodzenia w układzie kierowniczym lub zawieszeniu. Powoduje to również nierównomierne zużycie opon podczas jazdy – podkreśla Marcin Paleński, właściciel SB Car Wash.


Eksperci podkreślają, że regularna wymiana ogumienia ma też znaczenie dla portfeli kierowców. Opony użytkowane w warunkach innych niż te, do których zostały fabrycznie przystosowane, zużywają się znacznie szybciej.

W praktyce wielu kierowców zapomina lub bagatelizuje sezonową wymianę opon, mimo że w badaniach zdecydowania większość opowiada się za obowiązkową wymianą ogumienia. Jak wynika z sondażu, przeprowadzonego w końcówce ubiegłego roku przez Moto Data, trzy czwarte (76 proc.) polskich kierowców deklaruje, że wymienia opony z letnich na zimowe i odwrotnie, natomiast 78 proc. opowiada się za wprowadzeniem takiego obowiązku. W polskim prawie nie ma jak na razie takiego zapisu, choć jest on wielu krajach europejskich, m.in. w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech czy na Słowacji.

– Świadomość dotycząca wpływu opon na bezpieczeństwo nie jest tak duża, jak byśmy chcieli. Może dlatego, że opona jest na dole, poniżej linii wzroku kierowcy. Rzadko na parkingu zdarza się, że kierowca przed wyruszeniem w trasę obejrzy, czy opona nie ma żadnych dziur, spękań, wyrw, a to jest naprawdę bardzo ważne. Opona jest jedynym elementem, który łączy samochód z drogą. Nieważne, czy ma on 100 czy 300 KM mocy – jego jedyna zdolność do hamowania i przyspieszania opiera się na oponach – mówi Piotr Sarnecki.


Dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego podkreśla, że w przypadku opon, które obracają się z prędkością ponad tysiąca razy na minutę, nie ma dużego marginesu bezpieczeństwa, który pozwalałby jeździć na zużytym ogumieniu, kupionym z drugiej ręki albo z niesprawdzonego źródła. Równie ważnym aspektem – o którym kierowcy często zapominają – jest także regularna kontrola ciśnienia w oponach, która wpływa na ich żywotność.

– Taka kontrola zajmuje 3 minuty i wpływa również na bezpieczeństwo, bo niedopompowana opona ma wydłużoną drogę hamowania, gorszą przyczepność, gorszą odporność na aquaplaning. Ma też dużo większe tarcie wewnętrzne, więc następuje przegrzanie i zużycie warstw wewnętrznych, ale też nieodpowiednie zdzieranie się samego bieżnika. Nieważne, czy mamy opony najtańsze czy najdroższe, każdą z nich można zniszczyć, jeżeli przez kilka tygodni będzie jeździła niedopompowana – podkreśla dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.


Jak podkreśla, data produkcji opony nie ma dla jej żywotności większego znaczenia. Opony, które są przechowywane w odpowiednich warunkach w magazynach fabrycznych bądź hurtowniach, nie tracą żadnych właściwości i zachowują parametry fabryczne nawet przez kilka lat. Kluczowa dla zachowania żywotności opon jest nie data produkcji, ale to, czy kierowca o nie dba i jak często sprawdza ciśnienie w oponach.

– Opony za 2 tys. zł za sztukę można zniszczyć dokładnie tak samo, jak opony za 200 zł za sztukę, jeśli nie będziemy o nie dbać i dobrze ich przechowywać. Czasem widzę sterty opon ułożone pod chmurką, na słońcu, a to niestety ma wpływ na ich starzenie się i niszczenie – mówi Piotr Sarnecki.


Nie zapomnij ubezpieczyć auta! Skorzystaj z Porównywarki Ubezpieczeń Online i Kup Polisę przez Internet!


Może się okazać, że niektórym z właścicieli samochodów, polisa na obowiązkowe ubezpieczenie OC kończy się właśnie tego dnia. Co gorsza część z ubezpieczalni może być zamknięta tego dnia i nie będziesz miał możliwości wykupienia kolejnego ubezpieczenia zgodnie z terminem. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę i już teraz skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń przez internet. Wszystkich formalności dokonasz przez internet, porównując dowolną ofertę ubezpieczenia OC/AC/NNW z największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce oraz wykupując konkretną polisę komunikacyjną online. Na stronach naszego bloga przygotowanych został szereg poradników, które ułatwią Ci dokonanie ostatecznego wyboru.

Źródło: (C) Newseria/PrzyczepyMarter.pl
Blog prowadzony o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie także sklep z częściami samochodowymi pod tą samą marką PrzyczepyMarter!
TAGI
#Ubezpieczenia naprawa klimatyzacji samochodowej klimatyzacja samochodowa jak działa klimatyzacja samochodowa wikipedia klimatyzacja samochodowa zimą klimatyzacja samochodowa cennik klimatyzacja klimatyzacja samochodowa klimatyzator klimatyzator przenośny wentylator klimatyzator domowy klimakonwektor klimatyzacja postojowa klimatyzacja warszawa klimatyzacja kraków gaz do klimatyzacji wentylacja mechaniczna kurtyny powietrzne klimatyzacja wrocław wentylacja grawitacyjna auto klimatyzacja wentylacja w domu centrala wentylacyjna klimatyzacja nabijanie klimatyzator samsung auto klima klimatyzator split klimatyzator samochodowy nabicie klimatyzacji klimatyzacja cena ozonowanie klimatyzacji kurtyna powietrzna sprężarka klimatyzacji naprawa klimatyzacji samochodowej serwis klimatyzacji samochodowej warszawa mini klimatyzator stacja klimatyzacji klimatyzacja manualna nabicie klimatyzacji cena serwis klimatyzacji samochodowej kraków parownik klimatyzacji serwis klimatyzacji samochodowej wrocław klimatyzacja toruń chłodzenie klimatyzacja samochodowa kraków nabijanie klimatyzacji cena serwis klimatyzacji wrocław klimatyzacja samochodowa warszawa klimatyzacja poznań klimatyzacja samochodowa wrocław przewody klimatyzacji klimatyzacja łódź wentylacja hybrydowa odgrzybianie klimatyzacji cena klimatyzator przenośny split klimatyzator gree agregaty chłodnicze napełnienie klimatyzacji cena serwis klimatyzacji warszawa klimatyzacja samochodowa klimatyzer nabijanie klimatyzacji lg klimatyzacja klimatyzacja w mieszkaniu klimatyzacja do domu klimatyzacja przenośna regeneracja sprężarek klimatyzacji klimatyzacja domowa chłodnictwo klimatyzator lg klimatyzator ścienny klimatyzator pokojowy wentylacja klimatyzator kanałowy serwis klimatyzacji klimatyzacja do mieszkania klimatyzatory domowe przenośny klimatyzator klimatyzatory przenośne serwis klimatyzacji samochodowej odgrzybianie klimatyzacji napełnianie klimatyzacji klimatyzacja w domu naprawa klimatyzacji montaż klimatyzacji czyszczenie klimatyzacji kompresor klimatyzacji części samochodowe sklep internetowy części samochodowe warszawa części samochodowe używane części samochodowe wrocław części samochodowe częstochowa części samochodowe gdańsk części samochodowe łódź części samochodowe szczecin proama sprzedaż samochodu wypowiedzenie polisy oc proama gdzie wysłać ubezpieczenie samochodu proama wypowiedzenie oc adres e mail proama zwrot składki proama polisa proama sprawdzenie polisy proama płatność kartą kredytową sklep motoryzacyjny łask sklep motoryzacyjny przygoń sklep motoryzacyjny dobroń sklep motoryzacyjny pabianice sklep motoryzacyjny sędziejowice sklep motoryzacyjny wodzierady sklep motoryzacyjny buczek sklep motoryzacyjny widawa sklep motoryzacyjny przyczepymarter sklep motoryzacyjny części auto części
OPINIE
Napisz Opinię: Serwis Klimatyzacja Samochodowa Łask TopAuto: Dojazd do klienta
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2019: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Program Święta 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku 2019
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Lublin: 30 miast zadeklarowało współpracę na rzecz elektromobilności
›  Łódź stolicą branży life science w Polsce
›  Pociąg do Kolumny Festiwal 2019. Druga edycja już we wrześniu...
›  Black Friday 2019 Weekend Promocje Ubezpieczeń OC i AutoCasco!
›  9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej rośnie w siłę - ruszyło formowanie batalionu w Kutnie
›  Wojska Obrony Terytorialnej: jak się dostać, wymagania, wyposażenie...
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Samochód terenowy Willys MB: Budowa i historia kultowego modelu
›  Ubezpieczenia OC komunikacyjne i Fundusz Gwarancyjny dla pojazdów
›  Co oznacza bezpośrednia likwidacja szkody?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Co to jest ubezpieczenie? Rodzaje ubezpieczeń i ich charakterystyka
›  Na co zwrócić uwagę, kupując autocasco?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Ochrona danych kluczowa z punktu widzenia rozwoju kolejnych technologii
›  Nowy portal poradnikowy o zdrowiu w grupie serwisów PrzyczepyMarter!
›  Historia światowej i polskiej motoryzacji opisana w kilku słowach
›  Jak Wybrać Ubezpieczenie OC lub AutoCasco w Porównywarce Polis Online?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyszłość kardiochirurgii to roboty wykonujące operacje
›  Uczelnie wyższe chcą uwolnienia możliwości rekrutacyjnych
›  Hodowla alpak coraz bardziej opłacalnym biznesem
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Od 14 września banki muszą udostępniać dane o rachunkach klientów innym podmiotom
›  Łask: Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2019
›  Trwa szacowanie strat po suszy
›  IFA 2019: Pierwszy w pełni transparentny telewizor OLED wejdzie na rynek już w przyszłym roku
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Ministerstwo Cyfryzacji: Biznes jutra będzie oparty na innowacjach
›  IFA 2019: Branża foodtech coraz bardziej innowacyjna
›  Do Niemiec może wyjechać nawet połowa zatrudnionych w Polsce Ukraińców
›  PGE „zazielenia” transport
›  Lubelszczyzna i Łódzkie z dużym potencjałem innowacyjności
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Firmy paliwowe angażują się w walkę ze zmianami klimatycznymi
›  V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019: Program Buczkowskiej Truskawki
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Polski rynek kurierski jest jednym z najszybciej rosnących w Europie
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 19/Wrzesień/2019 (21:53) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa PR160 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa PR160 [GN116]

  Cena brutto (z VAT) 1900.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptr resor [GN166]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Formy dostawy Formy płatności Zwroty/Reklamacje Mój koszyk Moje zamówienia Pomoc
Przyczepy Auto Części Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Sport Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Sport ⚾ Menu ☈