PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej

Marcin Jankowski  •  23/Luty/2018 (13:36), aktualizacja 13/Marzec/2018 (16:49)
Mieszkając w regionie łaskim lub pabianickim, niejednokrotnie zapewne zdarzyło się Wam, że potrzebowaliście przewieźć duże gabarytowo towary nie mieszczące się do samochodu osobowego. Szukanie lekkiej przyczepki samochodowej wśród sąsiadów i znajomych również nic nie pomogło... Rozwiązaniem w tej sytuacji, kiedy potrzebujesz na szybko wynająć przyczepę towarową mieszkając w Łasku lub Pabianicach i okolicy, jest skorzystanie z usług wypożyczalni PrzyczepMarter położonej na Przygoniu w gminie Dobroń - pomiędzy dwoma ośrodkami miejskimi aglomeracji Łódzkiej. Wytrzymałe przyczepy towarowe z dużymi skrzyniami ładunkowymi umożliwią każdemu przewożenie dowolnych towarów jak meble, materiały sypkie, konstrukcje betonowe lub stalowe i wszystko inne co standardowo nie mieści się do samochodów osobowych.
PrzyczepyMarter.pl Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej

Łask: Dla kogo przyczepa samochodowa z wypożyczalni? Szukasz lawety do przewozu pojazdów?


Niektórzy mogą podchodzić do tematu wypożyczania przyczepek z pewną obawą, ale jak się okazuje przyczepy samochowe znajdują zastosowanie w wielu rodzajach transportu drogowego. Położenie Łasku czy Pabianic wśród terenów rekreacyjnych sprawia, że wynajem może być doskonałym sposobem na ułatwienie sobie pracy na przy domowej działce w okresie wiosenno - letnim. Posiadasz firmę budowlaną? Przyczepa samochodowa może także dla Ciebie stać się jednym z podstawowych narzędzi pracy, zwłaszcza kiedy potrzeba przewieźć rusztowanie lub zabraknie towaru podczas prac budowlanych. Szybki transport własnym pojazdem, nie zależnie od firm transportowych, może znacząco przyśpieszyć i ułatwić zakończenie inwestycji, a to z koleji przełoży się na zadowolenie Twoich klientów.

Oprócz wykorzystania przyczepek skrzyniowych podczas prac ogrodowych lub budowlanych jest także opcja transportu - we własnym zakresie - nowo zakupionych mebli w sklepie. Często zdarza się, że usługa transportu oferowana przez sklep jest nieopłacalna do naszego miejsca zamieszkania i lepiej dla kupującego kalkuluje się wypożyczyć pojazd (przyczepę samochodową) i samemu przewieźć zakupiony towar w dowolne miejsce bez limitu kilometrów czy ograniczeń czasowych.

W ofercie wypożyczalni PrzyczepMarter znajdują się lekkie przyczepki samochodowe dostosowane do kierowców z kategorią B prawa jazdy. Oprócz praktycznych wymiarów skrzyni załadunkowej, charakteryzują się one łatwością w prowadzeniu po podpięciu na hak holowniczy oraz wytrzymałością kontrukcji, co wielokrotnie podkreślane jest przez osoby korzystające z usług wypożyczalni PrzyczepyMarter. Planując skorzystanie z usługi wynajmu, warto dokonać wcześniejszej rezerwacji telefonicznej - zwłaszcza w okresie letnim, choć nie jest to wymagane. Zadzwoń pod numer +48 696 426 746, a uzyskasz niezbędną pomoc.

Pełna flota przyczep samochodowych do wypożyczenia dostępnych na Przygoniu:

Przyczepa Samochodowa "Duża"
Cena: 45 zł/doba
DMC: 750 KG
Ładowność: 500 KG
Wymiary skrzyni: 300 x 150 x 40 cm
Liczba osi: 1 x 750 KG
Hamulec najazdowy: Nie
Uchwyty mocujące: 4 wewnątrz skrzyni towarowej, dodatkowo relingi na burtach
Plandeka: Tak, możliwość ściągnięcia

Przyczepa Samochodowa "Średnia"
Cena: 35 zł/doba
DMC: 750 KG
Ładowność: 450 KG
Wymiary skrzyni: 250 x 150 x 40 cm
Liczba osi: 1 x 750 KG
Hamulec najazdowy: Nie
Uchwyty mocujące: 4 wewnątrz skrzyni towarowej
Plandeka: Tak, możliwość ściągnięcia

Przyczepa Samochodowa "Mała"
Cena: 30 zł/doba
DMC: 750 KG
Ładowność: 450 KG
Wymiary skrzyni: 250 x 125 x 40 cm
Liczba osi: 1 x 750 KG
Hamulec najazdowy: Nie
Uchwyty mocujące: 4 wewnątrz skrzyni towarowej
Plandeka: Tak, możliwość ściągnięcia

Laweta Samochodowa "Szwajcarka" Ciężarowa
Cena: 75 zł/doba
DMC: 2000 KG
Ładowność: 1420 KG
Wymiary skrzyni: 400 x 200 x 5 cm
Liczba osi: 2 x 2000 KG
Przeznaczenie: Przewóz pojazdów
Hamulec najazdowy: Tak
Wciągarka: Tak ręczna
Dodatkowo: pasy mocujące pojazd w transporcie

Uwaga! W związku z DMC 2000 KG lawety samochodowej i obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego w Polsce, holowanie tej lawety wymaga posiadania prawa jazdy z kategorią B96, B+E lub wyższą. Jeśli nie jesteś Pewien/Pewna, wszystkie szczegóły zostały omówione w artykule poświęconym holowaniu przyczepek, który dostępny jest na blogu PrzyczepuMarter.pl

Standardowym elementem przewozu samochodów czy różnych towarów na przyczepach samochodowych są pasy mocujących. Na stanie wypożyczalni PrzyczepyMarter oczywiście one się znajdują i są wypożyczane wraz z pojazdem na potrzeby wynajmujących. Na zestaw pasów mocujących składa się długi pas - około 10 metrów - w zależności od konkretnego rodzaju oraz napinacz pasa, ściągający przewożony towar do przyczepy lub lawety samochodowej.

Wcześniej, przed użyciem pasów do transportu, warto zapoznać się z krótką instrukcją eksploatacji pasów. Pierw należy wprowadzić taśmę od spodu w szczelinę napinacza. Następnie ręcznie wybieramy taśmę, aż do uzyskania oporu. W kroku trzecim napinamy taśmę za pomocą rączki napinacza na bęben - powinny zostać nawięte min. 1,5 zwoju i max. 3 zwoje taśmy. Nie należy przy tym stosować przedłużek. Na koniec zamykamy napinacz. W celu zluzowania taśmy należy pociągnąć zapadkę na górze napinacza i obrócić rączkę o 180 stopni, względem jej osi.

Uwaga! Przed otwarciem mechanizmu napinającego należy sprawdzić czy ładunek jest stabilny i nie grozi przewróceniem. W razie konieczności należy zastosować środki stabilizujące.

Pamiętaj o tym, aby nie stosować pasów mocujących wykorzystywanych przy transporcie wielkogabarytowym do podnoszenia. Niedopuszczalne jest także obciążenie pasa powyżej siły rozciągającej (LC) na etykiecie. Oczywiście nie należy także stosować pasów uszkodzonych, powiązanych, z widocznymi wadami oraz węzłami. Wyznaczając ilość oraz typ pasów mocujących należy uwzględnić rodzaj, kształt, wagę, współczynnik tarcia między podłożem i ładunkiem oraz wymiar przewożonego ładunku na pojeździe do transportu drogowego. Zawsze stosuj minimum 4 pasy mocujące przy poprzecznym opasaniu (2 pasy) oraz jako odciągi. Nie używaj także przedłużek (rur) i innych pomocy do napinania pasów. Stosuj ochrony podatne lub kątowe do transportu ładunku o szerokiej powierzchni lub ostrych krawędziach. Dopuszczalna temperatura pracy to od -40 stopni Celcjusza aż do +200 stopni. Kontakt z chemikaliami może uszkodzić taśmę pasów mocujących. Pamiętaj, że nieprawidłowe zabezpieczenie ładunku jest wykroczeniem przeciwko prawu o ruchu drogowym!

Pabianice: Wypożyczalnia przyczepek lekkich oraz lawety na Przygoniu (gmina Dobroń) w powiecie pabianickim. Mimo pewnej odległości od Pabianic, Przygoń położony jest na skraju gminy Dobroń tuż przy drodze wojewódzkiej 482 (stara droga krajowa, wzdłuż drogi ekspresowej S8). Dobre położenie sklepu i wypożyczalni PrzyczepyMarter sprawia, że dojazd dla potencjalnych klientów nie powinien stanowić większego utrudnienia. Mieszkając w dużym mieście - takim jak Pabianice czy Łódź - napewno masz utrudnioną możliwość garażowania własnej przyczepki towarowej, które średnio zajmują powierzchnię około 4-5 metrów kwadratowych. Dlatego warto mieć na uwadze możliwość skorzystania z usług wypożyczalni przyczep położonej w Twojej okolicy.

Przyczepę samochodową z wypożyczalni na Przygoniu możesz także wykorzystać do codziennych prac ogrodowych. Jeśli nie masz jak, a musisz wywieźć nadmiar ziemi lub wszystkie pozostałości zielone po skończonej pielęgnacji Twojego ogrodu to najszybciej i najtaniej będzie dla Ciebie wynająć lekką przyczepkę z obszerną skrzynią ładunkową. Dla osób szukających gotowych rozwiązań, w naszej ofercie wypożyczalni znajdą się już niebawem specjalistyczne narzędzia do prac ogrodowych. Jeśli chcesz przy tym, poznać tajniki prawdziwego działkowca zacznij również śledzić regularnie publikacje na blogu PrzyczepyMarter. Wiosenna pielęgnacja trawnika w ogrodzie. Jak do tego się zabrać? Pierwszym krokiem jaki należy wykonać w momencie pielęgnacji naszego trawnika w ogrodzie jest grabienie i wertykulacja podłoża, które należy wykonać na początku wiosny. Wertykulację należy przeprowadzić na głębokości co najmniej 5 cm, aby zęby narzędzia dostały się dość głęboko do podłoża. Wertykulację mechaniczną bądź ręczną przeprowadzamy na trawnikach, które rosna już od minimum dwóch lat aby nie zniszczyć korzeni świeżo zasianej trawy. Dzięki temu zabiegowi zbierzemi resztki z darni, które nie uległy rozłożeniu. Wertykulację możemy wykonać dwukrotnie tego samego dnia, za pierwszym razem płycej, a następnie głębiej (około 10 cm) jadąc wertykulatorem w poprzek do wcześniejszych przejazdów maszyny. Po zabiegu wertykulacji należy zagrabić powierzchnię trawy grabiami o sprężystych zębach, zbierając nadmiar powstałych resztek aby napowietrzyć glębę i ułatwić dopływ wody oraz nawozów do korzeni. Kiedy nawozić trawnik, aby cieszył oko soczystą zielenią? Podlewanie i dchwaszczanie trawnika. O nasz trawnik w ogrodzie powinniśmy dbać przez cały rok, kiedy tylko sprzyja ku temu pogoda, a zwłaszcza w okresie letnim od marca do września. Oprócz wspomnianych prac mechanicznych wykonywanych dwa razy do roku, regularnie powinniśmy wykonywać takie zabiegi jak koszenie, uzupełnianie ubytków, nawożenie, podlewanie czy odchwaszczanie.

Jak holować lawetę samochodową? Jakie muszę posiadać uprawnienia prawa jazdy? Laweta samochodowa na wynajem w wypożyczalni PrzyczepyMarter!


Nie ważne czy handlujesz używanymi samochodami czy tylko jednorazowo musisz przewieźć swój samochód osobowy na przegląd techniczny lub do mechanika samochodowego... W ofercie wypożyczalni przyczep na Przygoniu, w najbliższym sąsiedztwie Dobronia i Łasku w województwie łódzkim, znajduje się laweta samochodowa tzw. szwajcarka. Laweta samochodowa została przystosowana do przewozu samochodów osobowych o maksymalnej masie własnej do 1480 kilogramów, co pozwala na szerokich zakres transportowanych pojazdów. W dalszej części akapitu poznasz wszystkie zasady holowania przyczepy oraz warunki na jakich można wypożyczyć lawetę samochodową w sklepie/wypożyczalni PrzyczepyMarter.

Polskie przepisy kodeksu drogowego są bardzo restrykcyjne, o czym przekonało się już wielu kierowców, a zwłaszcza tych którzy zawodowo zajmują się transportem samochodów. Trzeba mieć na względzie, że zasady bezpieczeństwa są najważniejsze, a nie wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać z wynajmu lawety samochodowej, ponieważ jej dopuszczalna masa całkowita wynosi 2000 kg. Już teraz napiszę, że kierowca holujący tą lawetę musi posiadać prawo jazdy z kategorią co najmniej B+E ponieważ zestaw samochód + laweta przekroczy 3,5 tony. Zgodnie z obowiązującymi przepisami samochód holujący lawetę musi mieć minimum DMC 2667 kg i więcej. Wartość dopuszczalnej masy całkowitej samochodu znajdziesz w jego dowodzie rejestracyjnym w polu F.2. Drugą rzeczą jaką należy sprawdzić, to to jaką przyczepę możesz holować na haku. W polu O.1 dowodu rejestracyjnego samochodu jest podana maksymalne DMC przyczepy z hamulcem najazdowym. Szczegółowe zasady holowania przyczep i transportu pojazdów znajdziesz w artykule Holowanie przyczepy samochodowej/kempingowej kat. B w 2018.

Lawety samochodowe oraz autolawety to bardzo popularny środek transportu używanych samochodów, niezarejestrowanych lub uszkodzonych. Nie ważne czy mieszkasz w Łodzi, Warszawie czy Wrocławiu zapotrzebowanie na sprawne lawety samochodowe jest w całej Polsce. Zapoznaj się z wszystkimi informacjami opublikowanymi na blogu motoryzacyjnym PrzyczepyMarter.pl gdzie są publikacje o przyczepach samochodowych, przyczepach kempingowych oraz ogólnie o rynku motoryzacyjnym. Mocnym atutem serwisu internetowego PrzyczepyMarter.pl jest także jego funkcjonalność umożliwiające publikowanie aktualnych wydarzeń - zlotów motocyklowych, rajdów terenowych, targów itp. przez samych czytelników.

Sklep z przyczepami samochodowymi Neptun: Jakość poparta wieloletnim doświadczeniem


W dużej mierze, polityka sprzedaży i wypożyczalni PrzyczepMarter, oparta jest na budowaniu zadowolenia wśród klientów odwiedzających Przygoń. Dlatego tak w sklepie jak i na wypożyczalni znajdują się pojazdy sprawdzone oraz takie, których użyteczność jest doceniania przez kierowców i użytkowników przyczep samochodowych oraz lawet samochodowych, wśród osób zajmujących się zawodowo transportem wszelakich towarów oraz samochodów osobowych.

Zdobywanie kolejnych doświadczeń na rynku motoryzacyjnym, pozwala rozbudowywać ofertę sklepu PrzyczepyMarter w województwie łódzkim. Ponadto na stronie znajdziecie szereg artykułów opublikowanych na autorskim blogu, które pełnią rolę poradników dla dociekliwych czytelników - przyszłych lub obecnych posiadaczy przyczepek towarowych. W publikacjach wyjaśnione zostały różne kwestie, jak kupno nowej przyczepy, rejestracja przyczepki w Wydziale Komunikacji czy codzienne użytkowanie i konserwacja nowego pojazdu przeznaczonego do transportu produktów.

W ofercie sklepu z nowymi przyczepami samochodowymi Neptun znajduje się blisko 100 różnych modeli. Praktycznia każda osoba zainteresowana kupnem przyczepy znajdzie pojazd do własnych potrzeb - zaczynając od małych naczepek skrzyniowych, przez średnie i duże przyczepy ze stalowymi burtami, po duże przyczepy platformy oraz do załadunków wózkami widłowymi od strony bocznej burty. Przyczepy samochodowe Neptun zostały zaprojektowane w taki sposób, że mogą być stosowane przy wielu różnych rodzajach prac - do zastosowań domowych oraz firmowych.

Uwaga! Wszystkie ceny podane w artykule zawierają już podatek VAT. Stawki wypożyczenia pojazdu za dobę mogą ulec zmianie i ostatecznie należy je potwierdzić w wypożyczalni PrzyczepyMarter.pl zlokalizowanej na Przygoniu w województwie łódzkim.
PrzyczepyMarter.pl Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej
TAGI
wypozyczalnia lask pabianice lodz lodzkie przygon dobron pasymocujace pasytransportowe pasynapinajace przyczepy laweta transport motoryzacja kodeksdrogowy prawojazdy meble towary materiały budownictwo lato wiosna pracewogrodzie autolaweta laweta samochodowa wynajem samochody
OPINIE
Napisz Opinię:*
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową w Wydziale Komunikacji?
›  Prawo jazdy B, B96, B+E: Holowanie przyczepy samochodowej 2018
›  Przyczepki Samochodowe: Instrukcja użytkowania i konserwacji
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem do samochodu osobowego
›  Przyczepa z hamulcem najazdowym przepisy i oferta sklepu dla Ciebie!
›  Przyczepy dwuosiowe (tandem) do DMC 750 KG marki Neptun w sprzedaży
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter!
›  Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej
›  Samochody osobowe, Zloty motocyklowe, Targi motoryzacyjne na blogu
›  Części do przyczep samochodowych Neptun. Hamulec najazdowy AL-KO
›  Sklep Przyczepy: Wyprzedaż rocznika 2017 oraz nowa dostawa
›  Zadbaj o swój ogród na wiosnę! Wypożyczalnia narzędzi na Przygoniu.
›  Przyczepa Kempingowa: O czym pamiętać przed wyjazdem?
›  Jaki układ wnętrza w przyczepach kempingowych jest najlepszy?
›  Zapłać kartą w sklepie PrzyczepyMarter. Płać zbliżeniowo!
OPINIE
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter! przez anonimowy
O serwisie Polityka prywatności Regulamin serwisu YouTube Facebook Twitter Łask
Polski English
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PrzyczepyMar
ter