PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life

Marcin Jankowski  •  10/Październik/2019 (23:34), aktualizacja 18/Listopad/2019 (19:45)
Zbliża się magiczny czas świąt Bożego Narodzenia, w którym każdy z nas będzie spędzał ten okres w gronie rodziny czy najbliższych. Grudzień to czas gdzie możemy "poczuć" klimat rodzinnych świąt. Choinki, rewelacyjne potrawy i rozgrzewające napoje, stoiska z prezentami, pokazy oraz świąteczna muzyka to tylko nieliczne z atrakcji, z których w dniach od 30 listopada 2019 roku do 23 grudnia 2019 roku będzie można skorzystać podczas Łódzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, odbywającego się zarówno na ulicy Piotrkowskiej, jak i na placu Schillera w najbardziej reprezentacyjnej części Łodzi. Aż do świąt Łodzianie będą mogli przyjść i zrobić zakupy wybierając spośród różnorodnych produktów. Nie zabraknie także stoisk z bożenarodzeniowymi prezentami i upominkami oraz atrakcji dla najmłodszych o czym więcej przeczytasz w dalszej części artykułu o Łódzkim Jarmarku Bożonarodzeniowym.
PrzyczepyMarter.pl Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life

Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2019: Klimat świąt, atrakcje, potrawy, koncerty muzyczne...


Od początku grudnia aż do Wigilii świąt Bożego Narodzenia na ulicy Piotrkowskiej i pasażu Schillera będzie można zrobić zakupy na corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym 2019 w Łodzi. Każdego dnia - od 30 listopada do 23 grudnia - otwarte zostaną od godziny 1200 specjalnie przygotowane na tą okazję stoiska handlowe na ulicy Piotrkowskiej na odcinku Tuwima-Nawrot oraz częściowo wewnątrz pasażu Schillera, gdzie będzie można skosztować potraw i różnych specjałów proponowanych na jarmarku bożonarodzeniowym w Łodzi.

Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łodzi nastąpi 1 grudnia 2019 roku o godzinie 1800:

- Odpalenie iluminacji na ulicy Piotrkowskiej przy pomniku jednorożca
– Świąteczny korowód z orkiestrą – Baśniowe postacie i św. Mikołaj
– Koncert otwarcia
– Konkurs na najlepsze przebranie

Choć sam jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi ruszy już w sobotę 30 listopada, to oficjalny start jarmarku odbędzie się 1 grudnia przy łódzkiej choince bożonarodzeniowej i tradycyjnie połączony będzie z odpaleniem miejskiej iluminacji świątecznej. Włączenie dekoracji, które w tym roku zyskają zupełnie nowy wygląd i pojawią się nie tylko na Piotrkowskiej, ale też na al. Piłsudskiego, rozpocznie o godz. 1800 przy pomniku jednorożca.

Następnie w kierunku jarmarku ruszy barwny korowód kolędników z orkiestrą i ekipą św. Mikołaja na czele, mijając po drodze iluminowane choinki i leśne zwierzęta oraz tematyczne punkty z dekoracjami. Najciekawsze przebrania świątecznej parady zostaną wyróżnione, a dodatkowo każdy przebrany otrzyma upominek! Zwieńczeniem wydarzenia będzie koncert otwarcia jarmarku bożonarodzeniowego, który uświetni specjalny akustyczny koncert zespołu Golden Life. Muzycy zaprezentują kolędy w nowych aranżacjach, świąteczne hity ale też swoje największe przeboje.

Jakie jeszcze czekają atrakcje na odwiedzających Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 na ulicy Piotrkowskiej? Gwarantowane są ekstremalne przeżycia i najlepsze widoki na świąteczną Piotrkowską dzięki 16-metrowej wieży z karuzelą łańcuchową! Udekorowana konstrukcja zabierze miłośników specjalnych wrażeń na wysokość kilku pięter, skąd zobaczyć będzie jarmark w pełnej okazałości. W pasażu pojawią się również atrakcje dla młodszych dzieci oraz idealne do świątecznych zdjęć, iluminowane dekoracje, nawiązujące do scenerii zimowego lasu. Szczegółowy harmonogram podany zostanie pod koniec listopada, ale Organizator zdradza już niektóre z punktów programu.

W trakcie jarmarku Ulicę Piotrkowską odwiedzi gość specjalny, bez którego nawet dorosłym trudno wyobrazić sobie prawdziwe święta. - W każdy weekend, w swoim domku, na najmłodszych czekać będzie św. Mikołaj i skrzaty oraz inne bajkowe postaci. Zapraszamy do wspólnego czytania bajek, wspaniałych rozmów z Mikołajem, pamiątkowych zdjęć, udziału w animacjach z zagadkowym zimowym kołem i konkursów z nagrodami - mówi Justyna Kleser, prezes zarządu firmy Jantom. - Zaś 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z Św. Mikołajem i jego pomocnikami, a także interaktywny spektakl świąteczny - dodaje.

Warsztaty, pokazy artystyczne i animacje nie tylko dla najmłodszych łodzian zaplanowane są w każdy przedświąteczny weekend grudnia i niemal wszystkie dni tygodnia. Będzie można z pomocą instruktorów stworzyć m.in. gwiazdkowe prezenty i ozdoby z recyklingu. W każdy czwartek w domku Mikołaja odbywać się będą warsztaty i pokazy kulinarne wraz z degustacjami. Weekendowe wizyty na jarmarku oprawione będą muzyką na żywo - łodzianie usłyszą tradycyjne kolędy prezentowane przez chór, świąteczne hity śpiewane przez zespoły, ale też występy solowe, a nowoczesne aranżacje przeplatać się będą z folklorem i tradycją. W harmonogramie zaplanowano także dzień sztuk ulicznych, podczas którego wystąpią grajkowie uliczni, magik z pokazem scenicznym i iluzją kontaktową oraz klown, a na zakończenie zobaczyć będzie można wielki pokaz tańca z ogniem. Równie wyjątkowym wydarzeniem będzie pokaz rzeźbienia w lodzie, którego finałem będzie pojawienie się zamarzniętych baśniowych postaci. Dodatkowo w wybrane dni dzieci będą mogły spotkać uwielbiane postacie, m.in. bałwana Olafa czy Elsę, którzy wezmą udział w animacjach oraz muzycznymi, bajkowymi przebojami wzbogacą pokaz rzeźbienia w lodzie. Podczas całego jarmarku rozdawane będą Łódzkie Kartki Świąteczne, zachęcające do wysyłania życzeń świątecznych tradycyjną metodą, zaś na domku Mikołaja umieszczona będzie skrzynka na listy do Św. Mikołaja. Listy można pisać i wrzucać podczas warsztatów lub samodzielnie, a w każdy weekend najpiękniejsze listy będą odczytywane i nagradzane.

Magia ulicy Piotrkowskiej w Łodzi na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2019
Na stoiskach pojawią się tradycyjne wyroby świąteczne oraz stoiska oferujące delikatesy (bakalie, miody, słodycze, produkty cukiernicze). Pojawią się wyroby rękodzielnicze i artystyczne, akcesoria świąteczne (stroiki, ozdoby choinkowe, świece, obrusy) i kulinaria. W drewnianych domkach handlowych sprzedawane będą między innymi: grillowane mięsa od lokalnych dostawców, staropolski bigos, zupy w chlebie, frytki belgijskie, pierogi, oraz mule i kalmary. Znajdziemy też ciasta, gofry, wykwintne eklerki, a także gorąca czekolada i wata cukrowa dla najmłodszych. Oprócz tego, Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 to także atrakcje w postaci występów artystycznych w nastroju świątecznym. Więcej szczegółów w najbliższym czasie...

Chodź Łódź nie ma głównego placu/rynku z ratuszem, który odgrywałby rolę reprezentacyjną miasta tak jak jest to we Wrocławiu czy w Krakowie, to taką rolę w Łodzi odgrywa właśnie ulica Piotrkowska, która skupia wszelkiego rodzaju atrakcje rozrywkowe dla odwiedzających. Od początku była ona środkową ulicą - biegnie od Placu Wolności (dawniej Nowy Rynek) aż do placu Władysława Reymonta (dawniej plac Geyera) - i na niej koncentrował się cały ruch. Reprezentatywna ulica Piotrkowska jest szczelnie zabudowana ozdobionymi kamienicami lub pałacykami i szeregiem lokali gastronomicznych.

Święta Bożego Narodzenia 2019 - Tradycja, duchowość i nowoczesność


Uroczystości Bożego Narodzenia to święto Chrystusa, który zjawił się jako światłość wśród nocy grzechowej świecąca i zabłysnął jako słońce sprawiedliwości. W tradycji chrześcijańskiej jest to święto, które upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa. Obchodzone jest zawsze 25 grudnia i w zwyczaju tych świąt jest również obchodzenie wigili, pasterka oraz śpiewanie kolęd. Według kalendarza gregoriańskiego (kościół prawosławny) święta obchodzone są natomiast 7 stycznia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem. Mniej religijnymi symbolami świąt Bożego Narodzenia są choinki, szopki oraz prezenty choć mają one swoje symboliczne znaczenie w tradycji.

Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia od dawien dawna poświęcone były przygotowaniom. Tak jest po dzień dzisiejszy, kiedy ostatnie dni wykorzystujemy zazwyczaj na przygotowania do wspólnego spotkania z najbliższymi oraz do zakupu prezentów. Polacy w okresie świąt Bożego Narodzenia bardzo chętnie wykorzystują internet i urządzenia mobilne w przygotowaniach. W okresie świątecznym, najczęściej poszukujemy w internecie przepisów kulinarnych, inspiracji na dekoracje domowe oraz życzeń świątecznych i kolęd. Grudzień, to także czas kiedy szukamy inspiracji do świątecznej dekoracji domu, przygotowania potraw wigilijnych i ciekawych pomysłów na prezenty dla najbliższych. Źródłem inspiracji do urządzenia wystroju bożonarodzeniowego, jest głównie internet, telewizja oraz inspiracje od znajomych.

W poszukiwaniu upominków pod choinkę, pomysły czerpiemy przede wszystkim z internetu. Często także korzystamy z pomocy znajomych. Znaczna część osób korzysta z sugestii osoby, którą chce obdarować. Choć prawie połowa Polaków o prezenty dla najbliższych woli zadbać wcześniej, drugie tyle odkłada to na ostatnią chwilę.

Współczesny sposób życia przekłada się na nasze oczekiwania względem otrzymywanych prezentów. Coraz bardziej doceniamy upominki, które pozwalają nam doświadczyć czegoś nowego, przeżyć jakąś przygodę z nutką adrenaliny. Prezenty w formie przeżyć pozwalają niejednokrotnie spełniać marzenia i realizować pasje, na które nie mamy czasu bądź odwagi się zdecydować.

Zwyczaje na wigilię i święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej


Polska przepełniona jest swoistymi tradycjami i zwyczajami a zwłaszcza przesądami związanymi z różnymi wydarzeniami. Przyjęło się, że Polacy uważają dzień wigilijny za jeden z najważniejszych w ciągu roku, i zdaje się, że nie ma drugiego takiego dnia z którym nie wiązało by się tak dużo przesądów. Po części chciałbym wykorzystać ten moment i przedstawić czytelnikom kilka z nich.

W wigilię świąt Bożego Narodzenia 2019 każdy zwaca uwagę prawie na wszystko. Najbardziej znanym chyba przesądem jest to, że jak wcześnie rano wstanie się w dzień wigilijny to będziemy wcześnie wstawać przez cały rok. Ponadto w ten dzień dzieci nie powinny broić ani płakać bo będą robić to również przez cały rok. Ciekawe może być stwierdzenie, że w wigilię świąt Bożego Narodzenie nie powinno się pić także wody, bo woda nie dodaje siły...

Z ciekawostek związanych ze świętem Bożego Narodzenia i okresem przed świątecznym związany jest kolejny z przesądów ludowych, który mówi, że jaka pogoda będzie od 13 grudnia do 25 grudnia taka też będzie każdego miesiąca następnego roku.

Świąteczne przepisy dla małych i dużych!


Zbliża się najbardziej magiczny okres w roku – Święta Bożego Narodzenia. Każdemu zależy by był to czas wyjątkowy, kiedy możemy zwolnić i spędzić czas z bliskimi. Polska tradycja zakłada także przygotowanie świątecznych potraw, które jednoczą rodzinę i przyjaciół przy wigilijnym stole.

Wigilia w Polsce z tradycją dwunastu potraw jest unikatowa w skali światowej, zaś Boże Narodzenie było nie tylko świętem religijnym, ale też kulinarnym. W kuchniach w dawnej Polsce często sięgano po dziczyznę i ptactwo (przepiórki, bażanty, perliczki), a ponieważ Boże Narodzenie przypadało na okres, w którym żywnościowe zapasy nie były już tak obfite – bardzo popularne było wykorzystywanie tzw. "piątej ćwiartki", czyli podrobów. Wiele potraw było unikalnych pod względem regionalnym i znanych tylko na bardzo niewielkim obszarze.

Boże Narodzenie to jedne z najbardziej wyczekiwanych Świąt w roku, zwłaszcza przez dzieci. Nic w tym dziwnego – wspólne ubieranie choinki, wypatrywanie pierwszej Gwiazdki i przybycie Mikołaja oraz rozpakowywanie prezentów. Boże Narodzenie to z pewnością magiczny czas. Czy da się umilić go jeszcze bardziej? Oczywiście, tworząc iście świąteczne przekąski!

Ryba po grecku, karp, czerwony barszcz z uszkami czy makowiec to tradycyjne bożonarodzeniowe dania, których oczywiście nie może zabraknąć na świątecznym stole. Zastanawialiście się jednak kiedyś czy smakują one Waszym pociechom? Dzieci to prawdziwi kulinarni znawcy, dlatego wszystkie potrawy muszą zachwycać nie tylko smakiem, ale również efektownym wykonaniem. Sprawcie, aby ta Gwiazdka była niezapomniana dla wszystkich, przygotowując przepyszne choinki, bałwanki oraz mikołajowe babeczki. Proste przepisy znajdziecie poniżej!

1.Tortillowe choinki (czas przygotowania: 5 min)

Parówki (np. dobropolanki JBB Bałdyga)
Tortilla pełnoziarnista
Paluszki solone
Czerwona papryka
Dojrzałe awokado (delikatnie miękkie)
1 ząbek czosnku
Sól i pieprz

Sposób przygotowania:

Obieramy awokado, a następnie delikatnie przekrajamy je na pół i wyciągamy pestkę. Jedną połowę rozgniatamy widelcem, dodając przeciśnięty przez praskę czosnek. Doprawiamy solą i pieprzem. Powstałą pastą smarujemy tortillę i wycinamy z niej trójkąciki. Wykrajamy w nich dziurkę, aby łatwiej było wbić solonego paluszka. Następie kroimy w drobną kostkę czerwoną paprykę, a parówki w cienkie plasterki. Nakładamy na wierzch choinek tworząc z nich czerwony łańcuch i bombki.

2.Bałwanki (czas przygotowania: 3 min)

Składniki:

Kiełbasa (np. góralska JBB Bałdyga)
Mini mozzarella
Czarne oliwki
Czerwona papryka

Sposób przygotowania:

Każdy bałwanek składa się z trzech mini mozzarelli oraz dwóch plasterków kiełbasy. Wszystkie części bałwanka nadziewamy na wykałaczki. Spód mini mozzarelli obcinamy w taki sposób, aby powstała figurka mogła stać. Oczy i guziki robimy z czarnych oliwek (które zostały wcześniej bardzo drobno pokrojone), a nos z czerwonej papryki.

3.Mikołajowe babeczki (czas przygotowania: 40 min)

Składniki suche:

1 i ¾ szklanki mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
¼ łyżeczki sody
½ łyżeczki soli

Składniki mokre:

1 jajko (roztrzepane)
1 szklanka mleka
½ szklanki oleju
¼ szklanki ketchupu (4 łyżki stołowe)

Składniki na buzię:

Salami (np. rogal JBB Bałdyga)
Serek śmietankowy do smarowania
Czarne oliwki
Ketchup

Sposób przygotowania:

W jednej misce dokładnie mieszamy wszystkie składniki suche, a w drugiej mokre. Do suchych składników powoli dodajemy składniki mokre i wszystko dokładnie mieszamy. Powstałą masę wlewamy do wcześniej posmarowanej masłem formy. Pieczemy przez około 20-25 minut w piekarniku rozgrzanym do 180 stopni. Powstałe muffinki wyciągamy do ostygnięcia, odcinamy górę i lekko nacinamy, aby włożyć plasterek salami. Brodę wykonujemy z serka śmietankowego przeciśniętego przez szprycę cukierniczą. Na koniec robimy oczy z czarnych oliwek, a nos z ketchupu.
SUGEROWANE
1

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łodzi na Piotrkowskiej 2019

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łodzi na Piotrkowskiej 2019© UMŁ/materiały prasowe
Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy na ulicy Piotrkowskiej oficjalnie rozpocznie się 1 grudnia o godzinie 18 i potrwa do 23 grudnia 2019 roku. W tym dniu odbędzie się wspólne odpalenie iluminacji świątecznej przy pomniku jednorożca oraz odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Golden Life, świąteczny korowód z orkiestrą w tym baśniowe postacie i św. Mikołaj, zorganizowano także konkurs na najlepsze przebranie.
2

Historia Jarmarków w Polsce... Średniowieczna tradycja wolnego handlu

Historia Jarmarków w Polsce... Średniowieczna tradycja wolnego handlu© UM Łódź/mat. prasowe
Jarmarki wywodzą się ze średniowiecza gdzie spełniały rolę dzisiajszych targów. W Polsce do najstarszych należą jarmarki we Wrocławiu oraz w Gdańsku, sięgające swoją historią XIII wieku. Zazwyczaj odbywały się one raz bądź dwa razy w roku w święta kościelne. W dni kiedy odbywały się jarmarki, ograniczano sprzedaż w innych miejscach, ponieważ kupcy otrzymywali na ten dzień specjalny przywilej.

W zależności od miasta i regionu jarmarki trwały nawet do dwóch tygodni, jednak w większości były to jednodniowe bądź dwudniowe dni wolnego handlu. W pierwszych wiekach istnienia jarmarków odgrywały one podstawową rolę w wymianie towarów pomiędzy różnymi częściami Europy a Bliskim Wschodem. Z czasem gdy rozwinęła się komunikacja i podróżowanie nie sprawiało takiego problemu jak wcześniej, rola średniowiecznych jarmarków handlowych zmalała. Współcześnie nieliczne istniejące nadal jarmarki mają miejscowy zasięg lub stanowią rodzaj festynu (Jarmark św. Dominika w Gdańsku, Jarmark Jagielloński w Lublinie lub coroczny jarmark odbywający się 15 sierpnia w Skotnikach). Podobnie jest w przypadku Łódzkiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który ma bardziej charakter promocyjny dla miasta niż typowego dnia targowego, chociaż i też pełni tą rolą.

Na jarmarkach skupowano towary wywożone masowo (szlakami wodnymi i lądowymi) na zachód Europy (zboża, futra, woły, produkty leśne, len). Z zachodniej Europy przywożono sukno, wyroby metalowe, korzenie, wino, dobra luksusowe.
3

Nowa iluminacja na Piotrkowskiej Jarmark Bożonarodzeniowy Łódź 2019

Nowa iluminacja na Piotrkowskiej Jarmark Bożonarodzeniowy Łódź 2019© materiały prasowe Jantom Art/organizator Jarmark Bożonarodzeniowy Łódź 2019
Z zapowiedzi organizatora wydarzenia regionalnego jakim będzie Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019, od 30 listopada do 23 grudnia na ulicy Piotrkowskiej zostanie przygotowana nowa i piękna iluminacja. Okazyjny wystrój głównej ulicy Łodzi będzie oddawał charakter świątecznego czasu i zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. To czas spędzany wspólnie w gronie rodziny i przyjaciół. Z roku na rok, Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi przyciąga co raz więcej odwiedzających i jest okazją do posmakowania lokalnych specjałów.
4

Święta Polaków: Mężczyźni zamierzają wydać na święta średnio o 500 zł więcej niż kobiety

Święta Polaków: Mężczyźni zamierzają wydać na święta średnio o 500 zł więcej niż kobiety© Barometr Provident/materiały prasowe
Tradycyjnie z początkiem listopada ruszają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie większość Polaków zaczyna planować świąteczne wydatki. Jak wynika z badania Barometr Providenta, w tym roku sfinansujemy je z bieżących dochodów.

Choć do Bożego Narodzenia pozostały jeszcze blisko dwa miesiące, dla większości właśnie początek listopada jest dobrym momentem na pierwsze bożonarodzeniowe plany. Zwłaszcza, że wiąże się to z dużymi wydatkami.

Odpowiedzialne Święta W tym roku planujemy przeznaczyć na święta średnio 1722 złotych. Większe wydatki przewidują mężczyźni, którzy zamierzają zamknąć je w kwocie niemal 2000 zł. Kobiety przeciętnie nie chcą przekroczyć 1500 zł. Najbardziej wystawną gwiazdkę planują trzydziestokilkulatkowie oraz osoby posiadające dzieci - powyżej 2000 zł.

Większość badanych nie ma problemów ze sfinansowaniem świętowania Bożego Narodzenia. Ponad 40 proc. badanych deklaruje, że kupi na święta wszystko czego potrzebuje i nie będzie ograniczać się do najtańszych produktów. Niemal co piąty w ogóle nie musi liczyć się z kosztami świątecznych przygotowań . Prawie 30 proc. zamierza oszczędzić, wybierając tańsze zamienniki jednak nie rezygnując z tradycyjnych elementów świąt.

Święta finansujemy z własnych środków. Aż 84 proc. z nas na gwiazdkowe wydatki przeznaczy część bieżących dochodów, a co piąty skorzysta z odłożonych wcześniej pieniędzy. Zaledwie 4 proc. badanych pokryje część świątecznych wydatków z pieniędzy pochodzących z różnego rodzaju programów wsparcia, np. z 500+. Jak pokazuje Barometr Providenta, unikamy Bożego Narodzenia na kredyt. Zaledwie 1 proc. pożyczy pieniądze od rodziny. Taki sam odsetek zamierza zwrócić się do instytucji finansowej.

- Wyniki Barometru Providenta pokazują, że Polacy bardzo odpowiedzialnie podchodzą do świątecznego budżetu. Większość jest w stanie sfinansować ją z bieżących dochodów – podkreśla Anna Karasińska, ekspert ds. badań rynkowych w Provident Polska. – Musimy jednak pamiętać, że 10 proc. Polaków nie będzie mogło pozwolić sobie na wszystkie podstawowe, tradycyjne wydatki związane ze świętami. Wśród tych osób przeważają osoby starsze, powyżej 60 lat. Jednak również seniorzy, pomimo problemów finansowych, rozsądnie podchodzą do zarządzania świątecznym budżetem i są w stanie sfinansować niezbędne wydatki z własnych dochodów i oszczędności – dodaje Anna Karasińska.

Wszyscy czekamy na prezenty Ponad 80 proc. respondentów spodziewa się gwiazdkowego prezentu. Wśród wymarzonych podarków królują kosmetyki, które chciałoby dostać 15 proc. badanych. Elektronikę, biżuterię lub książkę preferuje co dziesiąty. Wybór prezentu w dużym stopniu zależy od płci respondentów. Co piąta kobieta chciałaby otrzymać kosmetyki lub perfumy, natomiast 15 proc. biżuterię. Mężczyźni preferują elektronikę i 15 proc. z nich oczekuje takiego właśnie prezentu pod choinką.

Na wybór wymarzonego prezentu wpływa także wiek badanych. O sprzęcie elektronicznym marzą głównie osoby przed czterdziestką. Seniorzy, częściej niż przedstawiciele innych grup, ucieszyliby się z pieniędzy lub bonów na zakupy. Natomiast 8 proc. z najmłodszej grupy wiekowej marzy o małym AGD. Wśród innych grup ten odsetek nie przekracza 5 proc.

- Prezenty to często najbardziej kosztowna pozycja w gwiazdkowym budżecie. Dlatego warto rozłożyć te wydatki w czasie i część zakupów zrobić odpowiednio wcześniej– podkreśla Karolina Łuczak, kierownik biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska. - Dzięki temu nie tylko odciążymy nasze grudniowe portfele, ale także będziemy mieli czas na porównanie cen i wyszukanie najciekawszych okazji i promocji. Dodatkowo unikniemy tłoku w centrach handlowych i przysłowiowej świątecznej gorączki - dodaje Karolina Łuczak.

O badaniu: Barometr Providenta to cykliczne badanie Polaków, które pozwala na lepsze zrozumienie zachowań i decyzji finansowych konsumentów. Badanie zostało zrealizowane przez Danae Sp. z o.o., metodą CATI na próbie N = 1116 dorosłych Polaków, w dniach 15-21.10.2019 r. (materiały prasowe).
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo jarmark bożonarodzeniowy łódź 2019 Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy boże narodzenie tradycje boże narodzenie 2018 boże narodzenie ciekawostki boże narodzenie w górach boże narodzenie 2019 boże narodzenie w górach 2019 boże narodzenie 2020 boże narodzenie ozdoby boże narodzenie w górach z dziećmi 2019 boże narodzenie 2019 pakiety boże narodzenie 2019 w górach święta bożego narodzenia 2019 oferty święta bożego narodzenia 2019 pakiety boże narodzenie 2019 oferty oferty na święta bożego narodzenia w górach gdzie pojechać na święta bożego narodzenia jarmark bożonarodzeniowy wrocław cennik jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2018 jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2019 jarmark bożonarodzeniowy kraków 2019 jarmark bożonarodzeniowy 2019 jarmark bożonarodzeniowy berlin jarmark bożonarodzeniowy wiedeń jarmark bożonarodzeniowy gdańsk 2019 jarmarki bożonarodzeniowe polska jarmark co to jarmark krzyżówka jarmark do krzyżówki jarmark atrakcje jarmark inaczej jarmark dominikański jarmark dominikański wikipedia jarmark program
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy

Odp: Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Napisz Opinię: Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Łask miasto wiadomości, budżet na kredyt oraz Kolumna na weekend
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Dni Pabianic 2020: Wydarzenie roku z koncertami na dniach miasta
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Firma z Polski stworzyła „mózg” dla inteligentnych domów
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Eksport na rynki pozaunijne rośnie znacznie szybciej niż do UE
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Nowoczesne pojazdy mogą służyć jako biuro albo restauracja
›  CES 2020: Jedna na trzy osoby chrapie
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  CES 2020: Innowacyjne panele wyprodukują wodę z powietrza i energii słonecznej
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Blisko 40% Polaków uczestniczy w niedzielnych mszach świętych
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  CES 2020: Inteligentny pasek bada sposób chodzenia i przewidzi ryzyko upadku
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników
›  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Rewolucyjne dokonanie polskich biotechnologów
›  Uspokojenie sytuacji na Bliskim Wschodzie może doprowadzić do spadków cen ropy i złota
›  Powstają systemy zintegrowanej kontroli dronów
›  CES 2020: Innowacyjne, ekologiczne pudełka zrewolucjonizują branżę e-commerce
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 18/Styczeń/2020 (07:30) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw [GN103]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈