PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu?

Marcin Jankowski  •  26/Wrzesień/2018 (14:57)
Nie wiesz jaką przyczepkę samochodową wybrać do swojego auta? Wybór przyczep samochodowych dla potencjalnego klienta zainteresowanego zakupem nowego pojazdu do transportu jest bardzo duży! Daleko nie szukając, w sklepie PrzyczepyMarter można porównać blisko 100 różnych modeli przyczepek... Występują przyczepy jednoosiowe i dwuosiowe, z długą skrzynią ładunkową, wyposażone w hamulec najazdowy i bez urządzenia najazdowego. Jaką przyczepę zakupić do prac w domu czy do firmy zależy tylko od konkretnego zapotrzebowania i przeznaczenia. Wybierając przyczepę samochodową do holowania trzeba pamiętać o przepisach krajowych, które po 2004 roku zostały zunifikowane z prawodawstwem unijnym, gdzie warunki dopuszczenia danego pojazdu do poruszania po drogach, opierają się głównie na wyznaczniku jakim jest dopuszczalna masa całkowita.

Przyczepy samochodowe z hamulcem najazdowym dla poprawy bezpieczeństwa


W przypadku holowania przyczep w zestawie z samochodem osobowym bardzo dużą rolę odgrywa zasada ustalenia dopuszczalnej masy przyczepy w zakresie do 3,5 tony. Doświadczenie pokazuje, że krajowe przepisy są bardzo złożone co powoduje, że dla większości osób są niewłaściwie rozumiane i co gorsza stosowane przez użytkowników pojazdów. Na ustalenie dopuszczalnej masy przyczepy i to jaka może być holowana przez samochód osobowy wpływ ma wiele czynników takich jak wytrzymałość konstrukcji pojazdu, zależność masy pojazdu ciągniętego i pojazdu ciągnącego, charakterystyka od producenta, system hamulcowy itp. Trzeba powiedzieć wprost, że wiele osób dowiaduje się o zasadach holowania dopiero w sklepie, na ostatnim etapie kupowania przyczepy. Na stronie internetowej w sekcji blog znajdziesz kilka artykułów tematycznych, które w 100% rozwieją Twoje wątpliwości.
Ubezpieczenia OC Online

Wracając do zasadniczego tematu naszego artykułu, jakim są przyczepy samochodowe z hamulcem najazdowym warto nadmienić, że jego stosowanie w pojazdach holowanych zapewnia poprawę bezpieczeństwa podczas przewożenia towarów oraz komfort podróżowania z ciężkim ładunkiem. I tak przyczepki samochodowe, których dopuszczalna masa całkowita jest większa niż 750 kg czyli ciężkie, muszą automatycznie posiadać urządzenie najazdowe. Natomiast dla przyczep towarowych poniżej tej wartości, nie ma obowiązku w nich montowania urządzenia najazdowego jednak występują modele np.: przyczepy dwuosiowe lekkie, które posiadają taki hamulec najazdowy.
1

Przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro

Przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Profesjonalne przyczepy samochodowe Neptun N07-263 2 pro posiadają dwie osie hamowane, sztywną i trwałą konstrukcję. Dzięki uniwersalnej konstrukcji użytkownik otrzymuje dwa w jednym. Boczne burty można łatwo zdemontować i wtedy mamy płaską platformę do przewozu większych ładunków.
2

Przyczepa Neptun z hamulcem najazdowym i otwieranymi przednimi burtami

Przyczepa Neptun z hamulcem najazdowym i otwieranymi przednimi burtami© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Większość przyczepek samochodowych Neptun posiada opcję umożliwiającą otwarcie przedniej burty do przewożenia długich ładunków. Profilowane burty 45 cm wysokości wykonane zostały z wysokiej jakości blachy cynkowanej. Są profilowane aby uzyskać dużą sztywność i odporność na wszelkie uderzenia, a także ze względu na estetykę.
3

Przyczepa ze skrzynią 263 cm długości i burtami wysokości 45 cm

Przyczepa ze skrzynią 263 cm długości i burtami wysokości 45 cm© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Wewnątrz skrzyni o długości 263 cm i szerokości 129 cm zamontowane zostały po rogach uchwyty do zabezpieczenia ładunku. Dzięki nim łatwo i szybko można podpiąć taśmy mocujące w poszczególnych narożnikach. Uchwyty do pasów zamontowane zostały do podłogi i do spawanej ramy przez co pozwalają znacznie lepiej zabezpieczyć ładunek.
4

Hamulec najazdowy AL-KO w przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro

Hamulec najazdowy AL-KO w przyczepa Neptun Dwuosiowa N07-263 2 pro© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
5

Przyczepy samochodowe do prac budowlanych i do firmy

Przyczepy samochodowe do prac budowlanych i do firmy© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Lampy wielofunkcyjne są zamontowane wewnątrz tylnej belki i pod tylną burtą przez co są chronione przed uszkodzeniem oraz wilgocią i błotem. Złącza kablowe są chronione w najlepszy dostępny sposób i zapewniają wieloletnie bezobsługowe działanie.
6

Przyczepa Neptun N13-305 multi z hamulcem najazdowym

Przyczepa Neptun N13-305 multi z hamulcem najazdowym© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepy samochodowe Neptun N13-305 multi to bezpieczeństwo i wygoda przewożenia towarów za sprawą dyszla strzałkowego ze wzmocnieniem, niezależnego zawieszenia na osiach skrętnych oraz elementów gumowych osi zapewniających bezpieczną i stabilną jazdę. Dodatkowym atutem przyczep ciężkich w wersji DMC 1300 kg jest hamulec najazdowy. Przyczepy samochodowe platformy Neptun posiadają sztywną i trwałą konstrukcję, dzięki spawanej ramie, zimnogiętych podłużnicach oraz poprzecznym belką pod platformą.
7

Przyczepa samochodowa Neptun multi z szeroką i długą platformą do transportu

Przyczepa samochodowa Neptun multi z szeroką i długą platformą do transportu© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepy Multi posiadają uchylną platformę ładunkową umożliwiającą rozładunek bez konieczności wypinania przyczepy z haka. Zamontowanie sprężyny gazowej stabilizuje przechył podłogi podczas załadunku i rozładunku.
8

Przyczepa platforma do transportu i dodatkowe akcesoria

Przyczepa platforma do transportu i dodatkowe akcesoria© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Do przyczep samochodowych multi oferowane są dodatkowo opcjonalne akcesoria jak mocne i wytrzymałe burty wzdłużne o wysokości 20 cm, wykonane z blachy o grubości 1,5 mm i ocynkowane ogniowo. Podjazd, który jest jednocześnie burtą tylną. Można także zamontować wciągarkę z przodu przyczepy do wciągania ciężkich ładunków np. pojazdów.
9

Przyczepy platformy Multi z uchylną skrzynią załadunkową i łatwym podjazdem

Przyczepy platformy Multi z uchylną skrzynią załadunkową i łatwym podjazdem© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Przyczepy samochodowe multi, polskiego producenta Neptun, posiadają możliwość zamontowania dodatkowego podjazdu ułatwiającego wjazd i zjazd pojazdu z platformy. W modelach tych podjazd opcjonalnie może służyć jako burta tylna. Jest on wykonany z blachy ryflowanej o grubości 3 mm i ocynkowanej ogniowo.
10

Przyczepki samochodowe do transportu długich, szerokich i ciężkich przedmiotów

Przyczepki samochodowe do transportu długich, szerokich i ciężkich przedmiotów© PrzyczepyMarter.pl/Marcin Jankowski
Łatwe zabezpieczenie ładunku w przyczepach Neptun N13-305 multi dzięki wysuwanym z podłogi uchwytom do mocowania ładunku pasami transportowymi.
Blog prowadzony jest w celu promowania przyczep samochodywch w Łasku online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
TAGI
przyczepa z hamulcem najazdowym sprzedam przyczepa rolnicza z hamulcem najazdowym przyczepa z hamulcem najazdowym przepisy przyczepa z hamulcem czy bez przyczepka dwuosiowa z hamulcem najazdowym przyczepa z hamulcem elektrycznym przyczepa towarowa z hamulcem przyczepa samochodowa z hamulcem najazdowym maksymalna długość samochodu z przyczepą czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. b kalkulator dmc przyczepy maksymalna masa całkowita przyczepy dmc przyczepy większe niż w dowodzie dopuszczalna masa całkowita przyczepy hamulec najazdowy ile waży przyczepa kempingowa przyczepy samochodowe maksymalna długość samochodu z przyczepą czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. b kalkulator dmc przyczepy maksymalna masa całkowita przyczepy dmc przyczepy większe niż w dowodzie dopuszczalna masa całkowita przyczepy hamulec najazdowy ile waży przyczepa kempingowa ile waży przyczepa kempingowa niewiadow waga przyczepy kempingowej przyczepa kempingowa 750 kg masa własna przyczepy kempingowej przyczepa kempingowa dmc 1100 przyczepa kempingowa 1200 dmc przyczepa kempingowa forum ile waży przyczepa n126 uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg używane uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg sprzedajemy uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg olx uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg allegro uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg sam przyczepki samochodowe dwuosiowe 750 kg używane przyczepki samochodowe używane sprzedam uzywane przyczepki samochodowe do 750 kg zachodniopomorskie
OPINIE
Napisz Opinię: Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu?
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym UniMarter.com wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Neptun przyczepa platforma N13-305 multi z hamulcem najazdowym
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Škoda Scala to nowy model samochodu kompaktowego z Czech
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2018: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Stacja Benzynowa ViaToll: Gdzie Kupić dla Przyczep Samochodowych
›  Łask: Wypożyczalnia i Sklep Przyczepy Samochodowe do 750 KG
›  Motoryzacja Przyczepy samochodowe Black Friday Czarny Piątek 2018
›  Škoda określa kluczowe wyzwania w zakresie elektromobilności
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy z hamulcem najazdowym. Jaką wybrać do samochodu?
›  Pierwsze zdjęcia samochodu Škoda Scala z jego wnętrza przed premierą!
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Części samochodowe Łask do samochodów osobowych i dostawczych
›  Laweta samochodowa Szwajcarka Sprzedam! Waga, wymiary i cena.
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Szlak bojowy Armii Łódź we wrześniu 1939 roku w wojnie obronnej
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Przyczepa podłodziowa Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Case Study: Pozycjonowanie stron razem z PrzyczepyMarter w Google
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Szybki rozwój przemysłu napędza transport ładunków ponadgabarytowych
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
REKLAMA
Ubezpieczenia OC: Kalkulator Online
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 13/Grudzień/2018 (17:55) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-253 bois [GN197]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2100.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-17 navy [GN034]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N07-263 2 pro [GN203]

  Cena brutto (z VAT) 5550.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps [GN125]

  Cena brutto (z VAT) 4100.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2030.00 PLN
  Produkt na zamówienie
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Ubezpieczenia
YouTube Facebook Twitter
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
Ubezpieczenia: Kalkulator OC
PrzyczepyMar
ter