PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Marcin Jankowski  •  3/Grudzień/2018 (04:20), aktualizacja 15/Styczeń/2019 (01:59)
Zgodnie z obowiązującym prawem każdy zarejestrowany samochodów osobowy czy inny pojazd mechaniczny poruszający się po drogach musi mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie oc. Ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zabezpieczają sprawcę wypadku przed wypłatą dużych odszkodowań na rzecz poszkodowanych w danym zdarzeniu na drogach. Nawet o 700 zł więcej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne muszą zapłacić młodzi kierowcy. To cena za brak doświadczenia oraz niekorzystne statystyki policyjne. Czy istnieją jednak sposoby, dzięki którym można choć trochę zmniejszyć ten wydatek?
PrzyczepyMarter.pl Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Ubezpieczenia OC: Czy można kupić tanio? Obowiązkowe ubezpieczenia oc dla samochodów


Dzisiaj każdy kierowca musi mieć już obowiązkowego ubezpieczenie OC dla pojazdu mechanicznego, wykupione na 12 miesięcy. Każdy dzień zwłoki powoduje, że zostanie nam naliczona dodatkowa opłata, kara wynosząca od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy złoty, w zależności od zwłoki w przedłużeniu czy wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mimo wszystko jeszcze nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, aby zawczasu wykupić polisę komunikacyjną dla naszego samochodu osobowego. Pytanie zasadnicze zawsze jest jedno! Gdzie tanio kupię ubezpieczenie OC? Na kilka dni przed upływem aktualnej umowy na polisę, zaczynamy poszukiwania najtańszej oferty. Udajemy się do wybranych placówek ubezpieczeniowych i porównujemy szereg przedstawionych nam ofert. Dzisiaj, w XXI wieku, wraz z rozwojem internetu i wszelkiego rodzaju cyfrowych usług finansowych, możemy zakupić najlepsze ubezpieczenie OC dla naszego samochodu osobowego przez internet. Jest to o tyle prostsze, że nie musimy tracić czasu na chodzenie po różnych ubezpieczycielach. Wystarczy, że wprowadzimy podstawowe informacje w porównywarce ubezpieczeń online i otrzymamy wszystkie oferty w jednym miejscu. Po wyborze najlepszego ubezpieczenia oc pozostaje nam dokonać tylko zakupy za pomocą płatności elektronicznych.
1. Nowe przyczepy samochodowe
2. Porównaj ceny przyczep
3. Akcesoria do przyczep!
Katalog →

Historia obowiązkowych ubezpieczeń oc sięga pierwszych lat motoryzacji, kiedy na drogach zaczęły pojawiać się pierwsze samochody osobowe. Pierwsi kierowcy nie posiadali odpowiednich umiejętności i doświadczenia w bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych. Byli oni odpowiedzialni za liczne wypadki z udziałem innych pojazdów oraz osób poruszających się na poboczu. Duże ryzyko związane z wypłacaniem odszkodowań z własnej kieszeni kierowców samochodów, wymusiło z czasem wprowadzenie ubezpieczeń, które pokrywałyby wszelkie szkody.

Dzisiaj rynek ubezpieczeń oc dla samochodów osobowych jest bardzo rozwinięty, a pomału zaczyna się on rozwijać w internecie. Dzisiaj nie musimy iść do najbliższej placówki ubezpieczeniowej. Na rynku finansowym dostępne są wyspecjalizowane narzędzia online, które pozwolą nam zakupiż najtańsze ubezpieczenie oc dla samochodu przez internet. Wystarczy, że wprowadzimy wszystkie wymagane dane w aplikacji online i otrzymamy pełną listę ofert różnych ubezpieczycieli. Właścicielowi pojazdu pozostanie wybranie takiego ubezpieczenia oc, które będzie mu odpowiadało. Należy pamiętać także o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce każde ubezpieczenie oc zawiera taki sam zakres odpowiedzialności i różni je jedynie cena. Wniosek z tego, że nie warto przepłacać za polisę i warto wybrać najtańsze ubezpieczenie oc dla naszego samochodu.

Po naszych drogach jeżdżą miliony samochodów osobowych. Raz do roku każdy właściciel takiego auta zadaje sobie pytanie, jak i gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie oc, aby nie przepłacić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, należy podkreślić, że istnieją dwa sprawdzone rozwiązania, które pozwolą Ci znaleźć tanią polisę komunikacyjną. Pierwsze to udanie się do najbliższej agencji czyli pośrednika finansowego z dużą liczbą towarzystw ubezpieczeniowych w swojej ofercie, a drugie rozwiązanie to skorzystanie z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń oc.

Z pierwszego rozwiązania czyli skorzystanie z usług ze stacjonarnej multiagencji ubezpieczeniowej będzie na pewno bardziej popularne wśród osób starszych, mniej obeznanych w internecie. W agencji posiadających oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy różne rozwiązania i będziemy mogli znaleźć najtańsze ubezpieczenie oc od firmy, którą uznamy za wiarygodną. Wiele osób pozostaje przy tych samych ubezpieczycielach i wybiera sprawdzone rozwiązania.

Osoby, które mają większe doświadczenie w poruszaniu się po internecie, wybiorą wszelkiego rodzaju porównywarki ubezpieczeń oc online. To rozwiązanie jest o tyle dobre, że wszelkie formalności możemy dokonać w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Dzięki temu będziemy mogli także zaoszczędzić, ponieważ z reguły kalkulatory z ubezpieczeniami przez internet pobierają mniejszą prowizję co automatycznie przekłada się na niższą cenę naszego ubezpieczenia oc dla dowolnego samochodu osobowego.

Warto także pamiętać, aby nigdy nie przegapić terminu odnowienia naszej polisy komunikacyjnej ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych. Kwestią wykupienia nowego ubezpieczenia oc lub jego odnowienia dla auta warto więc zająć się na kilka dni przed terminem jego upływu!

Zakup taniego ubezpieczenia oc dla samochodu! Jak?


Nie ma wyjścia! Każdy właściciel samochodu osobowego raz w roku musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie oc dla swojego pojazdu. Na dodatek, zgodnie z przepisami musi zostać zachowana ciągłość w ubezpieczeniu oc. Jest to ten rodzaj ubezpieczenia, który został nałożony przez ustawodawcę z góry. Każdy właściciel samochodu musi raz do roku wykupić dowolną polisę komunikacyjną w cenie około 300 - 600 zł. Nie da się jednoznacznie tego określić bo wszystko zależy od wieku kierowców, miejsca zamieszkania, klasy auta oraz jego rocznika. Na podstawie wielu czynników wyliczana jest obowiązkowa składka ubezpieczenia OC dla naszego samochodu osobowego. Na rynku działa kilkanaście dużych towarzystw ubezpieczeniowych oraz niezliczona rzesza agentów ubezpieczeniowych czyli takich pośredników, od których kupujemy polisę.

Jak co roku, głównym celem właścicieli samochodów osobowych czy innych pojazdów mechanicznych jest obniżenie ceny ubezpieczenia komunikacyjnego! W mojej ocenie najszybszym i także bezpiecznym narzędziem jest skorzystać z dostępnych na rynku porównywarek ubezpieczeń, gdzie będziemy mogli szybko obliczyć roczną składkę polisy OC przez internet i w dodatku bez wychodzenia z domu. Korzystanie z porównywarek ubezpieczeń online to niedość, że wygoda, ale to także możliwość obniżenia ceny ubezpieczenia. Porównywarki zazwyczaj pobierają mniejszą prowizję, a w dodatku mamy możliwość wybrania najtańszej polisy przy zachowaniu jej jakości. Pewnie nie wiele osób także wie, że każde ubezpieczenie oc czyli obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w momencie wypadku posiada taki sam zakres odszkodowania dla osób, które ucierpiały. Dlaczego więc musisz przepłacać, wybierając to najdroższe?! Już terasz możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń przez internet.

Zeszłoroczne podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego – nawet o 55% – w znaczący sposób dotknęły młodych kierowców. To właśnie oni płacą za polisę OC najwięcej, zaś wzrost stawek przełożył się na jeszcze wyższą składkę. Na szczęście z początkiem 2017 roku doszło do delikatnej obniżki polis, na czym skorzystali przede wszystkim młode osoby.

Dlaczego młodzi kierowcy płacą więcej za OC?


Jak podaje kalkulator ubezpieczenia OC AC w porównywarce Rankomat.pl, osoby będące niedoświadczonymi kierowcami płacą dużo więcej za obowiązkową polisę komunikacyjną. Wynika to wyłącznie ze sposobu wyliczania ryzyka ubezpieczeniowego.

Statystycznie rzecz ujmując, młodzi kierowcy są sprawcami znacznie większej liczby zdarzeń drogowych. Jak wynika z danych publikowanych przez policję, niedoświadczeni kierowcy powodują nawet 17 proc. wszystkich wypadków w Polsce. Jest to spowodowane nie tylko brakiem dostatecznych umiejętności, ale również brawury, braku zdolności do szybkiego reagowania na drodze czy też zdolności do przewidywania niektórych zdarzeń.

W związku, że młodzi kierowcy są osobami, z którymi związane jest duże ryzyko ubezpieczeniowe, firmy nakładają na nich zwyżki. W ten sposób zabezpieczają się przed ewentualną wypłatą wielu odszkodowań za spowodowane zdarzenia drogowe.

Ile trzeba zapłacić za OC?


Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim wiek oraz data wydania prawa jazdy.

Średnie ceny dla kierowców w wieku 18-30 lat przedstawiają się następująco:

Allianz Direct – ok. 403 zł

Aviva – ok. 413 zł

You Can Drive – ok. 413 zł.

Średnie ceny OC dla kierowców w wieku 18-24 lata kształtują się na poziomie:

Allianz Direct – ok. 785 zł

Generali – ok. 822 zł

Link4 – 826 zł

Axa Direct – ok. 850 zł.

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców będzie niższe w kolejnym roku, gdy towarzystwo przyzna zniżkę za bezszkodową jazdę.

Jak obniżyć cenę OC dla młodych kierowców?


Chociaż młodzi kierowcy „skazani” są na wyższą składkę OC w porównaniu z doświadczonymi właścicielami aut, niemniej jednak mogą choć trochę obniżyć kwoty.

Przede wszystkim młody kierowca powinien skorzystać z rankingów i porównywarek polis – serwisów internetowych, gdzie znajdzie najtańsze OC. Ponadto można zdecydować się na przerejestrowanie pojazdu – tak, by miał dwóch współwłaścicieli (z czego jeden powinien mieć maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę).
Blog prowadzony o transporcie i promowania przyczep samochodywch w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianicach i Łodzi online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
REKLAMA
1. Nowe przyczepy samochodowe
2. Porównaj ceny przyczep
3. Akcesoria do przyczep!
Katalog →
TAGI
eSamochody ubezpieczenie finanse pieniadze samochód ubezpieczenia ubezpieczenia oc kalkulator porównywarka ubezpieczenia online cena ubezpieczenia tanie ubezpieczenia porównywarki ubezpieczenia ubezpieczenia online ubezpieczenia przez internet oc polisa
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy

Odp: Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Warto sprawdzić w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz kod z dowodu i w 5 sek widzisz różnicę w składce pomiędzy towarzystwami i to bez wpisywania danych a czasem to jest ponad 100% a ryzyko takie samo dla każdego towarzystwa a mają przyjazne dla młody towarzystwa jak YCD MTU24 Link4 czy Allianz
PrzyczepyMarter.pl @przyczepymarter @przyczepymarter

Odp: Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Ubezpieczenia to jeszcze ta branża gdzie nowe technologie po stronie konsumenta jeszcze raczkują... Choć same firmy bardzo dobrze wykorzystują algorytmy do obliczeń to sami kupujący bardzo rzadko korzystają z wszelkich porównywarek czy kalkulatorów ubezpieczeń OC. Czasy się jednak zmieniają i już niebawem możemy się spodziewać, że ubezpieczenia dla samochodów osobowych kupować będziemy online. W Wielkiej Brytanii blisko 60% kierowców tak robi.
Napisz Opinię: Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
REKLAMA
Części do Przyczep
Oferta →
POPULARNE
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019 Jasna Góra
›  Jak Wybrać Ubezpieczenie OC lub AutoCasco w Porównywarce Polis Online?
›  Na co zwrócić uwagę, kupując autocasco?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Łask: Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2019
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Samochód terenowy Willys MB: Budowa i historia kultowego modelu
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Historia światowej i polskiej motoryzacji opisana w kilku słowach
›  Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Grubson: Na szczycie w Łasku czyli Jarmark Łaski już w czerwcu!
›  Serwis Klimatyzacja Samochodowa Łask TopAuto: Dojazd do klienta
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Black Friday 2019: Co to jest i kiedy wypada? Lista sklepów!
›  Ubezpieczenia OC/AutoCasco/NNW przez internet! Kto może skorzystać?
›  Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
›  Prestiżowe Grand Prix Monako Formuły 1: termin relacja tv program wyniki
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Przyczepa Kempingowa: Wypożyczalnie świętokrzyskie. Oferty na wakacje!
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Buczek Sport Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro 2019
›  Fake newsy i sexting w sieci
›  Pierwsze rejestracje samochodów dostawczych styczeń 2019 w Polsce
›  Prefabrykaty przyspieszą budowę lokali w ramach programu Mieszkanie Plus
›  Pierwszy komercyjny lot rakiety SpaceX z sukcesem
›  Obowiązkowe OC dla rowerzystów może stać się koniecznością
›  Ostatni dzwonek dla największych firm na przygotowanie się do PPK
›  Przyczepa Kempingowa: Wypożyczalnie wielkopolska. Oferty na wakacje!
›  Smartfony z grafenu mają trafić na rynek w 2023 roku
›  Tylko 17% polskich firm korzysta z ubezpieczeń i gwarancji eksportowych
›  Polacy najbardziej boją się chorób układu sercowo-naczyniowego
›  Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 20/Maj/2019 (19:44) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2350.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt resor [GN215]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 pts PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 pts [GN146]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N5-146 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N5-146 rt [GN096]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-350 CT resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-350 CT resor [GN164]

  Cena brutto (z VAT) 4200.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 2800.00 PLN
  Brak na stanie
REKLAMA
Części do Przyczep
Oferta →
Formy dostawy Formy płatności Zwroty/Reklamacje Mój koszyk Moje zamówienia Pomoc
Wiadomości Łódzkie Przyczepy Części/Akcesoria Nowe Opony Wydarzenia Biznes Black Friday Prawo jazdy Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook Twitter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Kup nowe opony przez internet, wykorzystując motoryzacyjną platformę e-commerce PrzyczepyMarter! W ofercie sklepu znajdziesz nowe opony online dla różnych pojazdów i w różnych rozmiarach - od opon dla samochodów osobowych po duże opony rolnicze i dla ciężarówek! W sklepie motoryzacyjnym online PrzyczepyMarter z oponami na każdy sezon prezentowane są tylko oferty wiarygodne i sprawdzone przez użytkowników pojazdów. Oferta cenowa nowych opon wszelkiego rodzaju została przygotowana na każdą kieszeń... Aktualna oferta to przeszło 2 tysiące różnych modeli opon letnich i opon zimowych różnych kategorii dla każdego!
Katalog Przyczep →
PrzyczepyMar
ter