PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Marcin Jankowski  •  3/Grudzień/2018 (04:20), aktualizacja 15/Styczeń/2019 (01:59)
Zgodnie z obowiązującym prawem każdy zarejestrowany samochodów osobowy czy inny pojazd mechaniczny poruszający się po drogach musi mieć wykupione obowiązkowe ubezpieczenie oc. Ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej zabezpieczają sprawcę wypadku przed wypłatą dużych odszkodowań na rzecz poszkodowanych w danym zdarzeniu na drogach. Nawet o 700 zł więcej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne muszą zapłacić młodzi kierowcy. To cena za brak doświadczenia oraz niekorzystne statystyki policyjne. Czy istnieją jednak sposoby, dzięki którym można choć trochę zmniejszyć ten wydatek?
PrzyczepyMarter.pl Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Ubezpieczenia OC: Czy można kupić tanio? Obowiązkowe ubezpieczenia oc dla samochodów


Dzisiaj każdy kierowca musi mieć już obowiązkowego ubezpieczenie OC dla pojazdu mechanicznego, wykupione na 12 miesięcy. Każdy dzień zwłoki powoduje, że zostanie nam naliczona dodatkowa opłata, kara wynosząca od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy złoty, w zależności od zwłoki w przedłużeniu czy wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mimo wszystko jeszcze nie wszyscy kierowcy pamiętają o tym, aby zawczasu wykupić polisę komunikacyjną dla naszego samochodu osobowego. Pytanie zasadnicze zawsze jest jedno! Gdzie tanio kupię ubezpieczenie OC? Na kilka dni przed upływem aktualnej umowy na polisę, zaczynamy poszukiwania najtańszej oferty. Udajemy się do wybranych placówek ubezpieczeniowych i porównujemy szereg przedstawionych nam ofert. Dzisiaj, w XXI wieku, wraz z rozwojem internetu i wszelkiego rodzaju cyfrowych usług finansowych, możemy zakupić najlepsze ubezpieczenie OC dla naszego samochodu osobowego przez internet. Jest to o tyle prostsze, że nie musimy tracić czasu na chodzenie po różnych ubezpieczycielach. Wystarczy, że wprowadzimy podstawowe informacje w porównywarce ubezpieczeń online i otrzymamy wszystkie oferty w jednym miejscu. Po wyborze najlepszego ubezpieczenia oc pozostaje nam dokonać tylko zakupy za pomocą płatności elektronicznych.
1. Wybierz nową przyczepę
2. Kup przyczepę samochodową
3. Oszczędź nawet 500 zł!
Katalog Przyczep →

Historia obowiązkowych ubezpieczeń oc sięga pierwszych lat motoryzacji, kiedy na drogach zaczęły pojawiać się pierwsze samochody osobowe. Pierwsi kierowcy nie posiadali odpowiednich umiejętności i doświadczenia w bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych. Byli oni odpowiedzialni za liczne wypadki z udziałem innych pojazdów oraz osób poruszających się na poboczu. Duże ryzyko związane z wypłacaniem odszkodowań z własnej kieszeni kierowców samochodów, wymusiło z czasem wprowadzenie ubezpieczeń, które pokrywałyby wszelkie szkody.

Dzisiaj rynek ubezpieczeń oc dla samochodów osobowych jest bardzo rozwinięty, a pomału zaczyna się on rozwijać w internecie. Dzisiaj nie musimy iść do najbliższej placówki ubezpieczeniowej. Na rynku finansowym dostępne są wyspecjalizowane narzędzia online, które pozwolą nam zakupiż najtańsze ubezpieczenie oc dla samochodu przez internet. Wystarczy, że wprowadzimy wszystkie wymagane dane w aplikacji online i otrzymamy pełną listę ofert różnych ubezpieczycieli. Właścicielowi pojazdu pozostanie wybranie takiego ubezpieczenia oc, które będzie mu odpowiadało. Należy pamiętać także o tym, że zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce każde ubezpieczenie oc zawiera taki sam zakres odpowiedzialności i różni je jedynie cena. Wniosek z tego, że nie warto przepłacać za polisę i warto wybrać najtańsze ubezpieczenie oc dla naszego samochodu.

Po naszych drogach jeżdżą miliony samochodów osobowych. Raz do roku każdy właściciel takiego auta zadaje sobie pytanie, jak i gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie oc, aby nie przepłacić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, należy podkreślić, że istnieją dwa sprawdzone rozwiązania, które pozwolą Ci znaleźć tanią polisę komunikacyjną. Pierwsze to udanie się do najbliższej agencji czyli pośrednika finansowego z dużą liczbą towarzystw ubezpieczeniowych w swojej ofercie, a drugie rozwiązanie to skorzystanie z internetowych kalkulatorów ubezpieczeń oc.

Z pierwszego rozwiązania czyli skorzystanie z usług ze stacjonarnej multiagencji ubezpieczeniowej będzie na pewno bardziej popularne wśród osób starszych, mniej obeznanych w internecie. W agencji posiadających oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych znajdziemy różne rozwiązania i będziemy mogli znaleźć najtańsze ubezpieczenie oc od firmy, którą uznamy za wiarygodną. Wiele osób pozostaje przy tych samych ubezpieczycielach i wybiera sprawdzone rozwiązania.

Osoby, które mają większe doświadczenie w poruszaniu się po internecie, wybiorą wszelkiego rodzaju porównywarki ubezpieczeń oc online. To rozwiązanie jest o tyle dobre, że wszelkie formalności możemy dokonać w kilkanaście minut bez wychodzenia z domu. Dzięki temu będziemy mogli także zaoszczędzić, ponieważ z reguły kalkulatory z ubezpieczeniami przez internet pobierają mniejszą prowizję co automatycznie przekłada się na niższą cenę naszego ubezpieczenia oc dla dowolnego samochodu osobowego.

Warto także pamiętać, aby nigdy nie przegapić terminu odnowienia naszej polisy komunikacyjnej ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami sięgającymi nawet kilku tysięcy złotych. Kwestią wykupienia nowego ubezpieczenia oc lub jego odnowienia dla auta warto więc zająć się na kilka dni przed terminem jego upływu!

Zakup taniego ubezpieczenia oc dla samochodu! Jak?


Nie ma wyjścia! Każdy właściciel samochodu osobowego raz w roku musi wykupić obowiązkowe ubezpieczenie oc dla swojego pojazdu. Na dodatek, zgodnie z przepisami musi zostać zachowana ciągłość w ubezpieczeniu oc. Jest to ten rodzaj ubezpieczenia, który został nałożony przez ustawodawcę z góry. Każdy właściciel samochodu musi raz do roku wykupić dowolną polisę komunikacyjną w cenie około 300 - 600 zł. Nie da się jednoznacznie tego określić bo wszystko zależy od wieku kierowców, miejsca zamieszkania, klasy auta oraz jego rocznika. Na podstawie wielu czynników wyliczana jest obowiązkowa składka ubezpieczenia OC dla naszego samochodu osobowego. Na rynku działa kilkanaście dużych towarzystw ubezpieczeniowych oraz niezliczona rzesza agentów ubezpieczeniowych czyli takich pośredników, od których kupujemy polisę.

Jak co roku, głównym celem właścicieli samochodów osobowych czy innych pojazdów mechanicznych jest obniżenie ceny ubezpieczenia komunikacyjnego! W mojej ocenie najszybszym i także bezpiecznym narzędziem jest skorzystać z dostępnych na rynku porównywarek ubezpieczeń, gdzie będziemy mogli szybko obliczyć roczną składkę polisy OC przez internet i w dodatku bez wychodzenia z domu. Korzystanie z porównywarek ubezpieczeń online to niedość, że wygoda, ale to także możliwość obniżenia ceny ubezpieczenia. Porównywarki zazwyczaj pobierają mniejszą prowizję, a w dodatku mamy możliwość wybrania najtańszej polisy przy zachowaniu jej jakości. Pewnie nie wiele osób także wie, że każde ubezpieczenie oc czyli obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w momencie wypadku posiada taki sam zakres odszkodowania dla osób, które ucierpiały. Dlaczego więc musisz przepłacać, wybierając to najdroższe?! Już terasz możesz skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń przez internet.

Zeszłoroczne podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego – nawet o 55% – w znaczący sposób dotknęły młodych kierowców. To właśnie oni płacą za polisę OC najwięcej, zaś wzrost stawek przełożył się na jeszcze wyższą składkę. Na szczęście z początkiem 2017 roku doszło do delikatnej obniżki polis, na czym skorzystali przede wszystkim młode osoby.

Dlaczego młodzi kierowcy płacą więcej za OC?


Jak podaje kalkulator ubezpieczenia OC AC w porównywarce Rankomat.pl, osoby będące niedoświadczonymi kierowcami płacą dużo więcej za obowiązkową polisę komunikacyjną. Wynika to wyłącznie ze sposobu wyliczania ryzyka ubezpieczeniowego.

Statystycznie rzecz ujmując, młodzi kierowcy są sprawcami znacznie większej liczby zdarzeń drogowych. Jak wynika z danych publikowanych przez policję, niedoświadczeni kierowcy powodują nawet 17 proc. wszystkich wypadków w Polsce. Jest to spowodowane nie tylko brakiem dostatecznych umiejętności, ale również brawury, braku zdolności do szybkiego reagowania na drodze czy też zdolności do przewidywania niektórych zdarzeń.

W związku, że młodzi kierowcy są osobami, z którymi związane jest duże ryzyko ubezpieczeniowe, firmy nakładają na nich zwyżki. W ten sposób zabezpieczają się przed ewentualną wypłatą wielu odszkodowań za spowodowane zdarzenia drogowe.

Ile trzeba zapłacić za OC?


Wysokość składki ubezpieczeniowej zależy od wielu czynników. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim wiek oraz data wydania prawa jazdy.

Średnie ceny dla kierowców w wieku 18-30 lat przedstawiają się następująco:

Allianz Direct – ok. 403 zł

Aviva – ok. 413 zł

You Can Drive – ok. 413 zł.

Średnie ceny OC dla kierowców w wieku 18-24 lata kształtują się na poziomie:

Allianz Direct – ok. 785 zł

Generali – ok. 822 zł

Link4 – 826 zł

Axa Direct – ok. 850 zł.

Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców będzie niższe w kolejnym roku, gdy towarzystwo przyzna zniżkę za bezszkodową jazdę.

Jak obniżyć cenę OC dla młodych kierowców?


Chociaż młodzi kierowcy „skazani” są na wyższą składkę OC w porównaniu z doświadczonymi właścicielami aut, niemniej jednak mogą choć trochę obniżyć kwoty.

Przede wszystkim młody kierowca powinien skorzystać z rankingów i porównywarek polis – serwisów internetowych, gdzie znajdzie najtańsze OC. Ponadto można zdecydować się na przerejestrowanie pojazdu – tak, by miał dwóch współwłaścicieli (z czego jeden powinien mieć maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę).
Blog prowadzony o transporcie i promowania przyczep samochodywch w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianicach i Łodzi online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
REKLAMA
1. Wybierz pasy transportowe
2. Kup pasy transportowe z napinaczem
3. Pasy transportowe do lawet!
Rodzaje Pasów →
TAGI
ubezpieczenie finanse pieniadze samochód ubezpieczenia ubezpieczenia oc kalkulator porównywarka ubezpieczenia online cena ubezpieczenia tanie ubezpieczenia porównywarki ubezpieczenia ubezpieczenia online ubezpieczenia przez internet oc polisa
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @anonimowy @anonimowy

Odp: Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Warto sprawdzić w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz kod z dowodu i w 5 sek widzisz różnicę w składce pomiędzy towarzystwami i to bez wpisywania danych a czasem to jest ponad 100% a ryzyko takie samo dla każdego towarzystwa a mają przyjazne dla młody towarzystwa jak YCD MTU24 Link4 czy Allianz
PrzyczepyMarter.pl @przyczepymarter @przyczepymarter

Odp: Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?

Ubezpieczenia to jeszcze ta branża gdzie nowe technologie po stronie konsumenta jeszcze raczkują... Choć same firmy bardzo dobrze wykorzystują algorytmy do obliczeń to sami kupujący bardzo rzadko korzystają z wszelkich porównywarek czy kalkulatorów ubezpieczeń OC. Czasy się jednak zmieniają i już niebawem możemy się spodziewać, że ubezpieczenia dla samochodów osobowych kupować będziemy online. W Wielkiej Brytanii blisko 60% kierowców tak robi.
Napisz Opinię: Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
REKLAMA
Katalog Przyczep Samochodowych
Oblicz cenę →
POPULARNE
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Gdzie oglądać F1 w TV Online Kalendarz GP Bahrajnu Formuła F1!
›  Łask: Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2019
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Dni Truskawki Buczek: Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro
›  Pasy transportowe trzypunktowe do przewozu samochodów na lawetach
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Grubson: Na szczycie w Łasku czyli Jarmark Łaski już w czerwcu!
›  Łódź: Budowa tunelu średnicowego i przebieg pod centrum miasta
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Pierwsze rejestracje samochodów dostawczych styczeń 2019 w Polsce
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  FAQ: Przyczepa samochodowa w Łódzkie do kupienia w sklepie
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Pasy transportowe: Sposoby mocowania i zabezpieczenia ładunków w transporcie
›  Części i akcesoria do przyczepki samochodowej! Wyprzedaż 2019
›  Pomyśl o logistyce i sprawnym transporcie prowadząc e-handel
›  Ubezpieczenia OC/AutoCasco/NNW przez internet! Kto może skorzystać?
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Neptun przyczepa platforma N13-305 multi z hamulcem najazdowym
›  Gdzie pojechać na narty do Austrii? Zimowy poradnik dla narciarzy!
›  Škoda Scala to nowy model samochodu kompaktowego z Czech
›  Przyczepa Kempingowa: Wynajem łódzkie. Oferty na wakacje!
›  Pozycjonowanie stron portal motoryzacyjny PrzyczepyMarter w Google
›  Ile za ubezpieczenie OC musi zapłacić młody kierowca?
›  Części samochodowe Łask do samochodów osobowych i dostawczych
›  Jak płacić niską składkę ubezpieczenia OC/AC/NNW samochodu?
›  Przyczepa Kempingowa: Wypożyczalnie wielkopolska. Oferty na wakacje!
›  Udane wakacje rodzinne z przyczepą kempingową przez Słowację!
›  Przyczepa Kempingowa: Wypożyczalnie świętokrzyskie. Oferty na wakacje!
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 20/Marzec/2019 (09:09) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2350.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 5900.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-12 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-12 navy [GN195]

  Cena brutto (z VAT) 2300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 ptw [GN126]

  Cena brutto (z VAT) 2100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Porównywarka OC/AC
YouTube Facebook Twitter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl
Katalog Przyczep Samochodowych
PrzyczepyMar
ter