PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Gdzie pojechać na narty do Austrii? Zimowy poradnik dla narciarzy!

Marcin Jankowski  •  7/Luty/2019 (15:59), aktualizacja 7/Luty/2019 (16:11)
Dzięki utworzonym na terenach narciarskich platformom widokowym można podziwiać niepowtarzalne panoramy górskie, które na samą myśl przyprawiają o szybsze bicie serca. Z reguły platformy widokowe znajdują się na najwyższych punktach łańcuchów górskich. Często ze względu na ich położenie i architekturę są same w sobie atrakcją. Dotykając niemalże głową chmur można rozkoszować się emanującym ciszą i spokojem krajobrazem górskim.
PrzyczepyMarter.pl Gdzie pojechać na narty do Austrii? Zimowy poradnik dla narciarzy!

Karyntia, słoneczne południe Austrii, wprawia w euforię zarówno ambitnych sportowców, jak i zwykłych amatorów aktywnego wypoczynku


Największy w Europie plac zabaw dla łyżwiarzy. Jezioro Weissen, najwyżej położone kąpielisko w Austrii, zimą zamienia się w największe naturalne zamarznięte lodowisko. Na 6,5 km² lodu jest wystarczająco dużo miejsca dla całej rzeszy mniej lub bardziej wprawionych łyżwiarzy, a osobom, które dopiero chciałyby się nauczyć trudnej sztuki ślizgania się po lodzie lub też poprawić swoją technikę, polecamy oddanie się w ręce instruktorów z miejscowej szkółki łyżwiarskiej. Jezioro Weissen zasłynęło jako miejsce rozgrywek "Alternatywnego turnieju 11 miast", podczas którego do Karyntii ściąga około 5000 Holendrów. Tej zimy impreza odbędzie się w terminie od 21 do 31 stycznia. Mniejsze lodowiska można znaleźć m.in. w regionie Villach – na Vassacher See i Silbersee.
1. Porównaj ubezpieczenia w 5 minut
2. Kup ubezpieczenie online
3. Oszczędź nawet 500 zł
Oblicz składkę →

Bez silnych łydek ani rusz. Dawny teren narciarski Dobratsch uchodzi za skiturowe eldorado. Początkującym polecamy za pierwszym razem zaatakować szczyt z Rosstratte. Aby pokonać te 430 m wysokości potrzeba dobrej godziny. Bardziej zaawansowani zaczynają już w Heiligengeist i z przypiętymi do nart fokami pną się w górę wzdłuż dawnego stoku narciarskiego. Piękna trasa i stuprocentowo bezpieczna. Ale uwaga – aby pokonać 1180 m różnicy poziomów do szczytu, trzeba mieć naprawdę dobrą kondycję. Na szczęście na listopad zaplanowano otwarcie 1. karynckiej skiturowej trasy treningowej w Heidialm Skipark na terenie narciarskim Falkert.

Gdzie narty poniosą! Narciarskie trasy biegowe w Karyntii spokojnie można nazwać długodystansowymi – Bad Kleinkirchheim oferuje 42 km przecieranych odcinków, Feld am See kusi wspaniałymi pejzażami nad brzegami jeziora Brennsee. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani biegacze uwielbiają dolinę Lavanttal za jej 100 km tras i łagodność, a Katschberg za liczącą 18 km trasę wysokogórską i niepowtarzalną panoramę. Są też trasy oświetlone: Villacher Alpen Arena o łącznej długości 3 km i różnych stopniach trudności oraz trasa w centrum treningowym St. Jakob im Rosental. Zawodowcy czują się najlepiej w ośrodkach narciarstwa biegowego nad jeziorem Weissen (od tej zimy członek "cross country ski holidays") i Pirkdorfersee. Nie wszystkim jest jeszcze znana 60-kilometrowa trasa "Grenzlandloipe" w dolinie Lesachtal. Najlepszy klub narciarstwa biegowego w Karyntii to Union Rosenbach w St. Jakob. Należąca do niego 3,5-kilometrowa, oświetlona trasa biegowa jest sztucznie naśnieżna już od końca listopada.

Nie tylko dla orłów. U stóp góry Dobratsch znajduje się Villacher Alpenarena – centrum narciarstwa klasycznego, które posiada 90-, 60-, 30- i 15-metrową skocznię, jest czynne przez cały rok i służy do treningów nawet największym asom skoków narciarskich, jak Thomas Morgenstern i Martin Koch. Klasyczną ofertę Alpenareny uzupełnia narciarska trasa biegowa o długości 5 km, której trzykilometrowy odcinek to trasa wyścigowa z homologacją FIS, z możliwością naśnieżania i oświetlona.

Z przyrodą za pan brat… na rakietach śnieżnych. Gdy krok po kroku przemierzamy na rakietach śnieżnych przykrytą śniegiem dolinę Rosental, malownicze zimowe krajobrazy odbieramy wszystkimi zmysłami. Również w Parku Narodowym Wysokie Taury warto zejść z przetartych szlaków. Doświadczeni przewodnicy doskonale znają wszystkie jego zakątki i chętnie prowadzą turystów śladami "wielkiej piątki": koziorożca, orłosępa brodatego, orła przedniego, pardwy i kozicy. Oczywiście przy okazji odbywa się też nauka rozpoznawania śladów dzikiej zwierzyny. Prowiant zabierany na wycieczkę składa się z prawdziwych przysmaków, a do domu wraca się na saniach.

System oznaczeń dla wędrowców na rakietach śnieżnych zastosowany na obszarze Klippitztörl w regionie Lavanttal gwarantuje, że nic ważnego nie przegapimy. Są tutaj też specjalne szlaki "na próbę" dla początkujących, trasy widokowe i ambitne szlaki dla zaawansowanych. W okolicach jeziora Millstatt wędrowców kuszą malownicze śnieżne obszary, jak Millstätter Alm czy Mirnock. Za ukończenie ok. 3-godzinnej wędrówki z przewodnikiem do schroniska Klamerhütte (Feldpannalm) Bad Kleinkirchheim wędrowców nagradza się solidnym ragout z kozicy oraz typowym dla tego regionu deserem – faszerowanym masłem wyrobu serowara Klausa Kohlweissa. Przysmak ten robi się z masła nadziewanego makiem, miodem i rumem i najczęściej podaje z reindlingiem – karyncką babką. Na Dobratsch można się wspinać na rakietach śnieżnych również przy świetle księżyca – specjalny "księżycowy autobus“ wyjeżdża o godz. 18.00 spod dworca głównego w Villach.

Nowe wyzwania. Miłośników wspinaczki po lodzie fascynują zastygnięte w osobliwe kształty, lśniące błękitem lodowe obszary w regionie Lieser- Maltatal. W Maltatal czekają wspaniałe lodowe trasy, między innymi Fallbach – najwyższy wodospad w Karyntii, o wysokości 200 m. Bogactwo wrażeń zapewnia też region Parku Narodowego Wysokie Taury. Łatwo dostępne lodowe wąwozy, oświetlona wieża do wspinaczki w Lainach, lodowy park w Heiligenblut i kursy wspinaczki dla początkujących w ramach programu TauernAlpin to właściwie pełny zakres lodowatych atrakcji, objętych oczywiście czujną opieką wykwalifikowanych przewodników. Żądni wrażeń trendsetterzy upodobali sobie natomiast funpark "NTC Blue Day“ na Tressdorfer Alm na terenie narciarskim Nassfeld w Hermagor. Można w nim testować do woli sprzęt do wszelkiego rodzaju modnych, niekonwencjonalnych sportów zimowych.

Wolność ponad chmurami. Wszystkim zmęczonym cywilizacją, którzy nie chcą już słyszeć nic więcej oprócz szumu wiatru w przestworzach, polecamy start na paralotni z Gerlitzen Alpe. Nagrodą za odwagę będzie też widok przykrytych śniegiem lasów, lśniących lodowatą bielą zamarzniętych jezior i skrzących się w słońcu szczytów gór w pobliżu Słowenii i Włoch. Nie tak wysoko, za to bardziej w głąb świata gór, prowadzą wyprawy trekkingowe z lamami. Skoncentrowani całkowicie na śniegu, łagodnych zwierzętach i panoramie Alp Gailtalskich i Karnickich uczestnicy dwugodzinnych wycieczek lub całodziennych kontemplacyjnych wypraw z noclegami wędrują w idealnej harmonii z naturą.

Raj dla freeriderów. Żądni wrażeń freeriderzy, królowie wolnych przestrzeni poza stokami, znajdą dla siebie w Karyntii doskonałe tereny.
Na przykład Heiligenblut, gdzie po podejściu na imponującą wysokość 1300 m czeka wspaniały zjazd twarzą w twarz z Großglocknerem. Nowe ślady na śniegu zostawiają freeriderzy na Ankogel, a konieczne w tym celu wyposażenie, jak ktoś lubi to nawet z kamerą na kask, można wypożyczyć w Mallnitz. Punktem kulminacyjnym wędrówki z przewodnikiem jest zjazd do Böckstein, skąd można wygodnie wrócić do domu przez tunel pod Taurami. Mamy też dobre wieści dla freeriderów w Innerkrems: oferta tego ośrodka rozszerzyła się o 25 km tras, snowparki i funparki.

Inne propozycje. Na to nikt nie jest za stary – zima bez sanek się nie liczy! Naturalny tor saneczkarski o długości 8,4 km znajdziecie na terenie narciarskim Dreiländereck, a na wieczorne sesje zapraszają m.in. Turrach i Katschberg. Amatorów aktywnego wypoczynku zainteresują zapewne jeszcze zimowe przejażdżki konne na Katschbergu, tor bobslejowy.

Rodzinny urlop w Karyntii! Pierwsze kroki na nartach, bałwan z nosem z marchewki, szalona jazda na sankach przy świetle księżyca… przyjazne rodzinom narciarskie regiony Karyntii to najlepsze miejsce na niezapomniany zimowy urlop. Na dzieci i na dorosłych, na słonecznym i śnieżnym południu Austrii czekają przeżycia i wrażenia, których pozostaną w pamięci na długo. Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, karnety regionalne i pakiety łączące różne atrakcyjne usługi to klucze otwierające wstęp do terenów narciarskich regionu, które bardzo łagodnie obchodzą się z budżetem rodzinnym.

Zima w Karyntii to pora roku pełna atrakcji. Ponad 850 km doskonale utrzymanych stoków w 30 ośrodkach narciarskich Karyntii i wschodniego Tyrolu, z których większość została wyróżniona narciarskim znakiem jakości, to głównie tereny w sam raz dla rodzin, gdzie zbocza są łagodne, a pośpiech nie istnieje. Nowicjuszom polecamy certyfikowane karynckie szkoły narciarskie z gwarancją sukcesu – ich uczniowie są w stanie przez trzy dni na tyle opanować technikę, aby bez problemu pokonać każdy niebieski stok. Cena 129 euro oprócz nauki obejmuje także kompletny sprzęt: narty, kijki, buty i kask lub deskę snowboardową, buty i kask. Rodzicom, którzy chcieliby dotrzymać swoim dzieciom kroku na nartach, szkoły oferują kursy dla powracających na stoki, w ramach których indywidualnie lub w małych grupach można poznać najnowsze narciarskie techniki. Jednak Karyntia żyje nie tylko nartami. Bogata oferta ciekawych zajęć poza stokami gwarantuje udany rodzinny urlop.

Bad Kleinkirchheim/St. Oswald proponuje szczególnie urozmaicony program. Każdy kilkudniowy karnet upoważnia do spędzenia dnia na stoku w godzinach od 9 do 16 lub do wstępu do jednej z dwóch term. Nowa waluta – "rodzinne euro" – daje dzieciom do 12. roku życia możliwość jazdy na nartach za 1 euro dziennie (w terminie od 10 stycznia do 06 marca 2015). W okresie promocji "Narty i termy" z pakietem "Skipass inklusiv" można skorzystać z 50% rabatu na wstęp do term (od 7 marca do 6 kwietnia 2015 włącznie). Tegoroczna nowość to specjalne usługi dla rodzin, w ramach których instruktorzy narciarstwa zapoznają rodziny z terenem narciarskim i podpowiadają właściwą technikę narciarską. Terminy: niedziela, 28 grudnia do 4 stycznia oraz 1 lutego /8 lutego /15 lutego od godziny 9.30 przy dolnych stacjach Kaiserburg, Maibrunn i Nationalparkbahn Brunnach. Czas trwania: 2 godziny.

Nassfeld, jeden z dziesięciu najlepszych terenów narciarskich w Austrii, może się również pochwalić doskonałą ofertą dla rodzin. Składają się na nią m.in. nowoczesne i dostosowane do potrzeb najmłodszych kolejki linowe, trzy tereny do ćwiczeń dla dzieci, łagodne trasy zjazdowe i przyjazne ceny. I tak na przykład narty dla dzieci można wypożyczyć już za 1 euro dziennie, a w ramach promocji "SkiHits for Kids PREMIUM" dzieci do lat 9,9 wypoczywają bezpłatnie: od 05.12 do 24.12.2014 i od 14.03 do 12.04.2015 dzieci śpią w pokoju rodziców lub dziadków bez żadnych opłat (oferta obejmuje także wyżywienie) i również bezpłatnie otrzymują karnet narciarski, kurs jazdy na nartach i sprzęt (w tym kask). Dzieci, które nie ukończyły 15. roku życia za wszystkie pakiety Ski-Hit płacą tylko połowę. Ulubieńcem najmłodszych jest pingwin BOBO – maskotka i dobry duch miniklubu BOBO, gdzie maluchy w wieku od lat 3 do 5 bawią się pod okiem opiekunów. W programie dnia klubu znajdziemy między innymi wyprawy na sanki, naukę jazdy na nartach, teatrzyk kukiełkowy, a w międzyczasie posiłek.

"Im mniejszy, tym taniej" – zgodnie z tą zasadą ułożono cennik narciarskiego centrum dla dzieci Kinder-Skiwelt Weissensee. Za hotel, wyciąg, szkołę narciarską, a nawet za wypożyczenie sprzętu płaci się stosownie do wzrostu użytkownika. Kto najszybciej ukończy slalom na lodzie? Kto ulepi największego bałwana? Podczas dziecięcej olimpiady na lodzie i śniegu liczy się przede wszystkim zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Od 22 lutego do 8 marca 2015 r. dzieci, których rodzice zarezerwują pobyt w jednym z 50 obiektów partnerskich, będą mogły wziąć udział w zawodach gratis.

Górę Katschberg również można ze spokojnym sumieniem nazwać rajem dla najmłodszych. Katschi’s Kinderwelt to teren narciarski dla dzieci, na którym najmłodszym narciarzom kibicują barwne postaci z komiksów. W razie potrzeby maluchy mogą się ogrzać w specjalnych pawilonach. Dodatkowo, w każdą środę w centrum Jazdy Konnej odbywa się parada maskotek. Niewielkie rozmiary terenu narciarskiego Turracher Höhe są w oczach rodzin jego najważniejszą zaletą. Ale nie jedyną, bo do spędzenia urlopu w rodzinnym gronie zachęcają specjalne zniżki przy zakupie karnetów dziennych, kursy jazdy na nartach dla dzieci i hotele z ofertą dostosowaną do potrzeb najmłodszych (np. z opieką w weekendy lub podczas ferii codziennie). Absolutnym hitem zdaniem dzieci i dorosłych jest kolejka górska Nocky Flitzer. Heidi-Alm Skipark na terenie narciarskim Falkert to idealne miejsce dla adeptów narciarstwa. Są tu bezpieczne, rozległe stoki, nie ma natomiast kolejek do wyciągów – idealne miejsce dla początkujących!

Tradycyjnie popularnością wśród rodzin cieszy się region Lieser-Maltatal z terenem narciarskim Innerkrems. Jedną z jego atrakcji jest Windel-Wedel-Camp – kurs jazdy na nartach dla najmłodszych z najmłodszych – szusowania uczą się tutaj maluchy w wieku od 2. roku życia. Goście hotelu dla rodzin z małymi dziećmi otrzymują zimą do każdej rezerwacji bezpłatne bilety na wyciągi w Innerkrems.

Top 10 – najlepsze platformy widokowe na terenach narciarskichTeren narciarski Zermatt, Szwajcaria

W szwajcarskim Zermatt znajduje się najwyżej położona platforma widokowa Europy. Na wysokość 3883 m można dotrzeć najwyższą kolejką linową Europy. Z "Matterhorn glacier paradise" położonym na Kleiner Matterhorn rozciąga się niepowtarzalna panorama ośnieżonych stoków.

Teren narciarski Pitztaler Gletscher, Austria

Pitztal postawił na nowości: nowy wyciąg Wildspitzbahn zawiezie narciarzy do również nowej kawiarni Café 3440. Jak sama nazwa wskazuje kawiarnia położona jest na wysokości 3440 m na Hinterer Brunnenkogel. Prowadzący stamtąd taras widokowy wystaje na 10 m nad przepaścią.

Teren narciarski Sölden, Austria

Sölden może poszczycić się trzema platformami widokowymi znajdującymi się na trzech szczytach: Gaislachkogl (3058 m), Tiefenbachkogl (3250 m) i Schwarze Schneid (3340 m) – dumnie nazywanych "BIG 3". Do najwyżej położonej z nich, naturalnej półokrągłej platformy widokowej Schwarze Schneid, dotrzeć można pieszo, wysiadając przy górnej stacji kolejki Tiefenbachbahn. Kto jest rządny wrażeń, może wybrać się na przeszkloną platformę z widokiem panoramicznym przy Tiefenbachkogl. Pomost wystaje na 20 metrów nad przepaścią i na pewno dostarczy niezapomnianych przeżyć. "Trójkę" BIG 3 zamyka platforma widokowa w kształcie latającego spodka, która znajduje się nieopodal górnej stacji kolejki Gaislachkoglbahn.

Teren narciarski Stubaier Gletscher, Austria

Spektakularna platforma widokowa położona na szczycie Schaufelspitze na wys. 3210 m nosi dumną nazwę "Top of Tyrol" i wystaje 9 m nad przepaścią. Dotrzeć można do niej gondolą Schaufeljoch lub orczykiem Gaisskarferner.

Teren narciarski Kaunertaler Gletscher, Austria

"Dreiländerblick" to jedyna w swoim rodzaju platforma znajdująca się na Karlesspitze przy lodowcu Kaunertaler Gletscher na wys. 3108 m. Podziwiając widoki rozciągające się z tarasu widokowego przy stacji głównej kolejki Karlesjochbahn dosłownie stoi się jedną nogą w Austrii, a drugą we Włoszech.

Teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl, Austria

Na szczycie Wurmkogl, przy górnej stacji kolejki Wurmkoglbahn II znajduje się restauracja "Top Mountain Star". Na grani znajduje się na wysokości 3080 m designerski bar z kręcącym się w koło tarasem widokowym. Do drinków przepiękne krajobrazy serwowane są gratis.

Teren narciarski Kitzsteinhorn, Austria

Ta platforma jest jednocześnie najwyższym punktem regionu Salzburg. "Top of Salzburg" usytuowana jest na dachu górnej stacji kolejki przy Kitzsteinhorn na wysokości 3029 m.

Teren narciarski Dachstein Gletscher, Austria

Na wysokości 2700 m znajduje się platforma "Dachstein Sky Walk" przy Hunerkogl. Wiszący 400 m nad przepaścią most mierzy 100 m. Na jego końcu znajdują się schodki w dół, po których radzimy chodzić osobom o silnych nerwach.

Region narciarski Ski Gastein, Austria

Platforma widokowa "Glocknerblick" znajduje się nad górną stacją kolejki Stubnerkoglbahn na wys. 2500 m. Z do połowy oszklonego tarasu rozciąga się malowniczy widok na majestatyczny masyw Großglockner.

Teren narciarski Garmisch-Classic, Niemcy

Na Alpspitze, na wysokości 2100 m znajduje się platforma widokowa "AlpspiX". Dwie stalowe kładki o długości 13 m krzyżują się powyżej górnej stacji kolejki Alpspitzbahn. Dzięki temu entuzjastom zimowego szaleństwa nic nie zakłóci widoku na szczyt Zugspitze.

Arlberg - kolebka narciarstwa alpejskiego! Białe szaleństwo doprowadzone do perfekcji.


94 wyciągi i kolejki, 340 km tras zjazdowych i 200 km wysokogórskich tras z głębokim śniegiem to zimowa oferta Arlberga! Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph i St. Anton to pięć ośrodków sportów zimowych na przełęczy Arlberg, której imię nosi także jeden z najlepszych terenów narciarskich świata. Co roku spotykają się tutaj fani sportów zimowych z całego świata, urlopowicze poszukujący odprężenia, amatorzy pieszych wycieczek na śniegu i biegów narciarskich. Dlaczego wybierają akurat Arlberg? Mają tu do swojej dyspozycji 340 kilometrów oznaczonych tras zjazdowych, 200 kilometrów wysokogórskich tras z głębokim śniegiem oraz 94 kolejki górskie i wyciągi. Średnia grubość pokrywy śnieżnej w okresie od listopada do maja wynosi 7 metrów, a słoneczna pogoda jest gwarantowana.

Arlberg to ojczyzna z wyboru dla tych wszystkich, których zafascynowała alpejska zima. Chyba żaden inny alpejski krajobraz nie jest aż tak różnorodny, tak prowokujący i jednocześnie urzekający. Doskonale przygotowane trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności, nietknięte zbocza pokryte puszystym śniegiem oraz rozległe tereny poza trasami. Wszystko to powoduje, iż można tu jeździć na nartach od rana do wieczora i przy tym ani razu nie wracać do doliny tą samą drogą. Miłośnicy freeskiingu i snowboardziści spotykają się w funparku Rendl. Stromy stok Schindlerkar w St. Anton am Arlberg, Albona w Stuben, Zürsertäli w Zürs i słynny Schlegelkopf w Lech wprawią w zachwyt nawet tych amatorów białego szaleństwa, którzy wychowali się z nartami na nogach. A kto szuka pełni szczęścia, powinien poprosić o pomoc doskonale zorientowanych w okolicy przewodników, gdyż to oni wiedzą najlepiej, kiedy na poszczególnych zboczach warunki są optymalne. Wszystkie stoki i trasy zjazdowe udostępnia jeden karnet, który obowiązuje we wszystkich pięciu miejscowościach. Bezpłatne skibusy zapewniają narciarzom mobilność. Narciarska oferta Arlberga nie ma sobie równych!

Kitzbühel mistrzem świata wśród ośrodków narciarskich!


Podobnie jak reprezentacja Polski w siatkówce, także Kitzbühel zostało w tym roku mistrzem świata – i to po raz drugi. Skiresort.de – największy na świecie portal internetowy prowadzący prestiżowy ranking regionów narciarskich – ogłosił Kitzbühel ponownie w 2014 r. najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie, wystawiając mu przy tym najwyższą w historii ogólną ocenę 4,8 gwiazdki. W najważniejszych kategoriach, tzn. "Wielkość obszaru narciarskiego", "Trasy", "Wyciągi i kolejki", "Warunki śniegowe" i "Przygotowanie stoków", region Kitzbühel/Kirchberg otrzymał aż pięć na pięć możliwych gwiazdek. Jak widać, jest to prawdziwie "pięciogwiazdkowy" sportowy kurort, oferujący najlepiej przygotowane 170 km tras narciarskich z gwarancją śniegu od listopada do maja. O mobilność narciarzy dbają tutaj 53 wyciągi. Kto sądzi, że mekka miłośników białego szaleństwa położona w sercu tyrolskich gór przestała już zaskakiwać po zeszłorocznym sukcesie, jest jednak w wielkim błędzie!

W Kitz wiedzą, jak zadbać o gości Chcąc również w przyszłości wyznaczać standardy jakości w zakresie infrastruktury narciarskiej, w zeszłym roku region zainwestował ponad 20 milionów euro w nową, supernowoczesną kolejkę gondolową "Wagstätt" z dziesięcioosobowymi wagonikami, modernizację stoków, sprzęt naśnieżający oraz połączenie z wyjątkowym regionem Bichlalm dysponującym znakomitymi trasami do pieszych wędrówek i jazdy typu freeride. Wszystko to dlatego, że dobra zabawa i satysfakcja gości znajdują się w Kitzbühel/Kirchberg zawsze na pierwszym miejscu – także wówczas, gdy po dniu spędzonym na idealnych stokach przyjdzie im ochota na nieco odmiany. W znanym na całym świecie Kitzbühel, przez miejscowych nazywanym również "Gamsstadt", czyli "miasteczku kóz", oraz urokliwej sąsiedniej gminie Kirchberg urlopowicze mają możliwość korzystania z jedynego w swoim rodzaju połączenia kultury, najwyższej klasy imprez i wyjątkowych okazji do zakupów. Na turystów czekają liczne 4- i 5-gwiazdkowe hotele usytuowane przy samych stokach. Dodatkową zaletą tego ośrodka jest dogodne położenie komunikacyjne, zwłaszcza dla turystów z Polski, którzy mogą łatwo dotrzeć na miejsce niemieckimi autostradami. Znajduje się on nieco bliżej niż dolina Stubai czy Sölden. Co więcej, teraz istnieje niepowtarzalna okazja, aby wygrać luksusowy pobyt w tym narciarskim raju!

Przepis na omlet cesarski na zimne dni


Choć Monarchia Austro-Węgierska jednoczyła pod swoim herbem wiele narodów, to jednak w sprawach kuchni cesarz Franciszek Józef wykazywał się wyjątkowym przywiązaniem do swych rodzinnych stron i regionu.

Obok, albo może lepiej: zaraz po gotowanej wołowinie, lubował się w prostych potrawach z ciasta ukręconego z jajek, mąki, mleka i odrobiny cukru, jak na przykład puszysty omlet cesarski. Czy rzeczywiście zawdzięczamy istnienie "Kaiserschmarren" nieudanemu, porwanemu na kawałki omletowi, czy też serwowanej przez pasterzy (Kaser) solidnej przekąsce, zapewne już nigdy się nie dowiemy. Ale to nie ma znaczenia. Ważne, że mamy przepis.

Omlet cesarski - składniki:

6 jajek

350 – 400 ml mleka

180 – 200 g mąki tortowej

3 łyżki cukru do piany

2 łyżki rodzynek

1 opakowanie cukru waniliowego

odrobina rumu

odrobina startej skórki z cytryny

szczypta soli

ok. 50 g masła do smażenia

1 łyżka startego masła i cukru do karmelizacji

cukier puder i cynamon do posypania

Przyrządzanie omletu cesarskiego:

1. Rodzynki wsypać do miski, wymieszać z rumem i odstawić na ok. 15 min. Oddzielić żółtko od białka i wrzucić żółtko do miski do mieszania ciasta. Wlać mleko i dodać trochę startej skórki z cytryny i cukru waniliowego, aby ciasto nabrało aromatu, dodać mąkę. Wymieszać na gładką masę.

2. Ubić białko z cukrem i szczyptą soli na sztywną pianę, delikatnie wymieszać z masą. Rozgrzać piekarnik do temperatury 180°C.

3. Na jednej dużej albo dwóch małych (powlekanych) patelniach roztopić masło aż na jego powierzchni pojawi się pianka. Wlać masę i po 1-2 minutach posypać odcedzonymi rodzynkami. Podsmażyć spód na jasnobrązowy kolor, obrócić łopatką na drugą stronę i piec przez 6-8 minut w rozgrzanym piekarniku na złotobrązowo.

4. Dwoma widelcami rozerwać omlet na drobne kawałki. Posypać startym masłem i cukrem i karmelizować w piekarniku przy włączonej górnej grzałce.

5. Wyjąć (uwaga, uchwyty patelni są gorące!) i ułożyć omlet na podgrzanych talerzach. Posypać cukrem pudrem i cynamonem.

Omlet cesarski podajemy z powidłami śliwkowymi, sosami owocowymi albo owocami gotowanymi z cukrem. Omlet cesarski można też usmażyć na patelni, a na koniec karmelizować pod przykrywką. Czas smażenia: 8-10 min.
Blog prowadzony o transporcie i promowania przyczep samochodywch w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianicach i Łodzi online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
REKLAMA
1. Porównaj ubezpieczenia w 5 minut
2. Kup ubezpieczenie online
3. Oszczędź nawet 500 zł
Oblicz składkę →
TAGI
#Ubezpieczenia narty 2019 austria narty austria tanio narty w austrii z dojazdem narty samolotem z warszawy narty w austrii z dziećmi narty 2019 first minute narty austria ceny weekend narty austria turystyka
OPINIE
Napisz Opinię: Gdzie pojechać na narty do Austrii? Zimowy poradnik dla narciarzy!
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
REKLAMA
Ubezpieczenia OC/AC Online
Oblicz składkę →
POPULARNE
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Black Friday 2019 Weekend Promocje Ubezpieczeń OC i AutoCasco!
›  Ubezpieczenia OC AutoCasco Assistance NNW (komunikacyjne) dla pojazdów
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019 Jasna Góra
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Jarmark Łaski 2019 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Samochód terenowy Willys MB: Budowa i historia kultowego modelu
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Co oznacza bezpośrednia likwidacja szkody?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Co to jest ubezpieczenie? Rodzaje ubezpieczeń i ich charakterystyka
›  Historia światowej i polskiej motoryzacji opisana w kilku słowach
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Jak Wybrać Ubezpieczenie OC lub AutoCasco w Porównywarce Polis Online?
›  Na co zwrócić uwagę, kupując autocasco?
›  Pacjenci onkologiczni mogą być leczeni szybciej i skuteczniej
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Łask: Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2019
›  5G to rewolucja nie tylko dla rynku mobilnego
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  V Krajowe Święto Truskawki Buczek 2019: Program Buczkowskiej Truskawki
›  Firmy energetyczne zainwestują ponad 2 bln dol
›  Dzieci coraz chętniej uprawiają sport
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Nanomateriały mogą rozwiązać problem antybiotykooporności
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Zakończono rozbudowę bazy paliwowej PERN
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Systemy bezzałogowych pojazdów latających rewolucjonizują rolnictwo
›  Co roku w Polsce jest 6 mln prób cyberataków
›  Wakacje: Jazda z przyczepą kempingową technika i bezpieczeństwo!
›  Serwis Klimatyzacja Samochodowa Łask TopAuto: Dojazd do klienta
›  Tokenizacja to nowy sposób na pozyskanie kapitału przez małe firmy
›  Technologia na pomoc osobom starszym
›  Przyczepą kempingową na Nordkapp: Atrakcje Szwecja i Norwegia
›  Ponad połowa firm w Polsce musi ograniczać inwestycje przez braki kadrowe
›  Już 5 mld ludzi użytkuje telefony komórkowe
›  Czerwcowe upały były odczuwalne także w mediach społecznościowych
›  Ekonomiczna jazda z przyczepą kempingową na wakacjach po Europie!
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 18/Lipiec/2019 (14:08) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 kps [GN125]

  Cena brutto (z VAT) 4400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-350 CT resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-350 CT resor [GN164]

  Cena brutto (z VAT) 4430.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt resor [GN215]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rtr resor [GN190]

  Cena brutto (z VAT) 2950.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  1 produkt dostępny
REKLAMA
Ubezpieczenia OC/AC Online
Oblicz składkę →
Formy dostawy Formy płatności Zwroty/Reklamacje Mój koszyk Moje zamówienia Pomoc
Przyczepy Ubezpieczenia Wydarzenia Biznes Prawo jazdy Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook UniMarter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Porównywarka Ubezpieczeń →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Koszyk ❖ Menu ☈