LOKALNE//PRZYCZEPYMARTER

Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi Atlas Arena

Marcin Jankowski  •  23/Luty/2020 (16:44), aktualizacja 25/Luty/2020 (15:54)
Już 14 marca 2020 roku oczy całego moto-świata skupią się na Łodzi. To właśnie tu, w miejskiej hali sportowej Atlas Arena, poznamy nowego Mistrza Świata Super Enduro. Po raz pierwszy w historii finałowa runda sezonu rozegrana zostanie w Polsce – to wydarzenie sportowe, na które czekaliśmy od lat! Najlepsi zawodnicy globu, a wśród nich Polak, sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz Taddy Błażusiak, dwaj Mistrzowie z Ameryki – Colton Haaker i Cody Webb oraz pozostali, wielcy pretendenci do zwycięskiego tytułu, jak Jonny Walker, Billy Bolt czy Alfredo Gomez zmierzą się w wyjątkowo emocjonującej i zaciętej batalii w Łodzi. Na ich drodze, oprócz głodnych zwycięstwa rywali, stanie wymagający tor wybudowany z 1000 m3 ziemi, ogromnych bali drewna, głazów oraz wielkich opon.
PrzyczepyMarter.pl Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi Atlas Arena

Program Finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi Atlas Arena (harmonogram)


Mistrzostwa Świata SuperEnduro to seria zawodów, których historia sięga 2007 roku. Od roku 2009 cykl zdominował Taddy Błażusiak. Rekord zwycięstw należy właśnie do naszego rodaka, który w latach 2009-2014 zgromadził aż sześć tytułów Mistrza Świata Super Enduro. W kolejnych sezonach Mistrzostwo pozostawało w rękach Amerykanów – jedno zwycięstwo wywalczył Cody Webb, trzy – Colton Haaker, który dzierży aktualnie dwa tytuły - Mistrza Ameryki oraz Mistrza Świata.

Program Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi (14 marca 2020 roku):
Runda finałowa Mistrzostw Świata Super Enduro w Łodzi rozpocznie się o godzinie 1600 w Atlas Arenie. Wtedy to zostaną otwarte drzwi dla osób, które zakupiły bilety. Same zmagania sportowe rozpoczną się półtorej godziny później, a zostaną poprzedzone sesją autografów z samymi zawodnikami, którzy będą walczyć o tytuł mistrza sezonu 2019/2020. To co najbardziej będzie elektryzowało polskich kibiców to walka pomiędzy sześciokrotnym Mistrz Świata Taddy Blazusiakiem, aktualnie plasującym się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej, który powalczy z liderem, Billy Bolt Racing (GBR), o odzyskanie prowadzenia w generalce i swój siódmy tytuł mistrzowski.

• godzina 1600 - otwarcie drzwi

• godzina 1630 - 1730 - sesja autografów z zawodnikami

• godzina 1730 - pierwszy wyścig Pucharu Europy

• godzina 1755 - oficjalne odliczanie

• godzina 1800 - ceremonia otwarcia, prezentacja zawodników

• godzina 1820 - wyścig Super Pole klasy Prestige

• godzina 1825 - rozpoczęcie wyścigów klasy Junior oraz Prestige

• godzina 1905 - wyścig KIDS RACE

• godzina 1915 - drugi finał Pucharu Europy

• godzina 1925 - przerwa

• godzina 1945 - pokaz Fire & Dance

• godzina 1948 - wyścigi klasy Junior, Prestige oraz Pucharu Europy

• godzina 2055 - dekoracja zwycięzców

Mistrzowie Świata SuperEnduro w latach 2007 - 2019:
Tak przedstawia się klasyfikacja zwycięzców Mistrzostw Świata SuperEnduro na przestrzeni lat. Gołym okiem widać dominację Taddy Błażusiaka, który był od 2009 do 2015 roku nie kwestionowanym liderem serii.

- 2007/2008 – David Knight
- 2008/2009 – Ivan Cervantes
- 2009/2010 – Taddy Błażusiak
- 2010/2011 – Taddy Błażusiak
- 2011/2012 – Taddy Błażusiak
- 2012/2013 – Taddy Błażusiak
- 2013/2014 – Taddy Błażusiak
- 2014/2015 – Taddy Błażusiak
- 2015/2016 – Colton Haaker
- 2016/2017 – Colton Haaker
- 2017/2018 – Cody Webb
- 2018/2019 – Colton Haaker

Trzymamy kciuki za Taddiego i liczymy, że podczas finałowej rundy sezonu Mistrzostw Świata Super Enduro w Łodzi, która rozegrana zostanie 14 marca w Atlas Arenie, będzie okazją do wspólnego odśpiewania naszego narodowego hymnu.

Do sprzedaży trafiła również limitowana pula biletów na paddock oraz sesję treningową. Dla najwierniejszych fanów SuperEnduro oznacza to jedno – możliwość spędzenia dnia przepełnionego motocyklowymi emocjami na najwyższym poziomie, na który składać się będą: poranna sesja treningowa, popołudniowa wizyta w paddocku zawodników oraz wieczorne wydarzenie główne!

Sesja treningowa to wyjątkowa szansa na zajrzenie za kulisy impreza i podglądnięcie oficjalnych treningów (w godzinach 11:00 – 15:00). Zaplanuj dzień wypełniony po brzegi galonami adrenaliny i zobacz, jak przygotowują się do startu najlepsi, światowi zawodnicy poza blaskiem fleszy i kamerami. Oglądaj z najlepszego sektoru jak po raz pierwszy testują przeszkody, wybierają najlepsze linie przejazdu i ścierają się na torze z głodnymi zwycięstwa rywalami.

Wstęp do paddocku, czyli możliwość wejścia na zaplecze motocyklowych Mistrzostw Świata to nie lada gratka dla każdego entuzjasty tej wymagającej dyscypliny. To właśnie tu możesz podejrzeć przygotowania teamów fabrycznych do startu. Odwiedź zawodników w parku maszyn i przybij piątki ze swoimi idolami. Zerknij z odległości kilku metrów jak Taddy Błażusiak, Colton Haaker, Cody Webb czy Jonny Walker szykują się do finałowej rundy i grzeją silniki przed najważniejszym pojedynkiem sezonu.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro 2020: Błażusiak obejmuje prowadzenie po GP Niemiec


Druga runda Mistrzostw Świata SuperEnduro za nami. W minioną sobotę podczas Grand Prix Niemiec w Riesie, Tadeusz Błażusiak zmierzył się z rywalami w walce o cenne punkty klasyfikacji generalnej. Po zajęciu drugiego miejsca w Krakowie, tym razem Taddy nie dał swoim rywalom szans i wyjechał z SachsenArena z kompletem punktów, co stawia go w świetnej sytuacji przed dalszą rywalizacją. Do historycznego finału serii w Łodzi pozostały bowiem jeszcze tylko dwie rundy.

Zawody w klasie Prestige tradycyjnie rozpoczęły wyścigi Super Pole, które dają zwycięzcy możliwość wyboru miejsca na linii startu. W sobotę bezbłędny był Jonny Walker, przed Tadkiem Błażusiakiem i Billy Boltem. Następnie rozegrane zostały trzy finały, z których każdy mógł zadecydować o zwycięzcy tego wieczoru.

Klasa Prestige: Perfekcyjny Błażusiak na SuperEnduro 2020

Błażusiak stoczył kilka widowiskowych pojedynków z Billym Boltem, ale skrzętnie wykorzystywał jego błędy i metodycznie realizował założony plan. Zachowując do końca zimną krew, Polak trzykrotnie przejechał linię mety jako pierwszy. Natomiast za plecami Tadka rozgrywały się dantejskie sceny. Jadący pod presją zwycięzca z Krakowa, Billy Bolt, nie potrafił znaleźć równego rytmu, a problemów skutecznie dostarczała mu przeszkoda w postaci drewnianego most zlokalizowana na torze. Z kolei Alfredo Gomez i Jonny Walker doświadczyli na własnej skórze „fatum” pierwszego zakrętu, w którym niemal przy każdym wyścigu dochodziło do upadków i karamboli. Pomimo tego, że Taddy sprawił, że wszystko wyglądało łatwo, możemy zapewnić, że tak nie było. Ciasne zakręty, wielkie głazy i nieszczęsny most z drewnianych bali, który wielu zawodnikom dostarczył mnóstwa problemów, wymagały od zawodników 100% koncentracji, a dobór linii przejazdu i odrobina szczęścia, były tu kluczowe.

Myślę, że teraz znam definicję idealnego wieczoru! Zdobyłem 62 punkty z możliwych 63. Wszystko poszło idealnie i bardzo podobał mi się ten tor. Muszę przyznać, że dzisiejszego wieczoru wiele sukcesów zawdzięczam swoim początkom. Mam 15 lat doświadczenia i dziś to odpłaciło. Bardzo się cieszę, że wróciłem na szczyt tabeli mistrzostw. Teraz musimy utrzymać to tempo do końca sezonu, co nie będzie łatwe!” – powiedział Tadek Błażusiak po zawodach.


Po drugiej rundzie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata prowadzi Tadeusz Błażusiak z przewagą 11 punktów nad Billy Boltem i 30 punktów nad Alfredo Gomezem i Jonny Walkerem. Emil Juszczak zakończył rywalizację w Riesie na dziesiątej pozycji i zajmuje obecnie 11. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Klasa Junior: Hat-trick dla Cullinsa

Po imponującym zwycięstwie w swoim debiucie w Krakowie, Amerykanin Ty Cullins, wyznaczył sobie za cel wygrać wszystkie trzy wyścigi w Niemczech. Udało mu się to, jednak nie bez problemów. W pierwszym wyścigu po tym jak utknął na starcie, przebijał się z tyłu stawki i prowadzenie objął dopiero na przedostatnim okrążeniu. W drugim, sytuacja wyglądała podobnie, kiedy już od startu znajdował się z tyłu. Dopiero w trzecim wyścigu prowadził od startu do mety. Z Riesy Cullins wyjechał z Hat-trickiem i kompletem punktów. W tej chwili Ty prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 15 punktów nad Leonem Hentschellem i 30 punktów nad Adrienem Jaconem. Najlepszy z Polaków, Dominik Olszowy, ukończył rywalizację na 6. pozycji, dodatkowo, wygrał także w konkursie na najszybsze okrążenie w swojej klasie. Oskar Kaczmarczyk ukończył zawody na 7. pozycji, a Maciej Więckowski na 11.

FIM Europe: Mimo problemów Thor utrzymuje prowadzenie!

W Pucharze Europy, nie bez problemów, swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Magnus Thor. Po pierwszym wygranym wyścigu, w drugim popełnił błąd na moście, który skrzętnie został wykorzystany przez Sonny’ego Goggię. I to właśnie Włoch triumfował w Riesie. Drugie miejsce zajął Marco Pfeifer, a dopiero trzecie Magnus Thor. Szwed nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej, jednak jego przewaga nad Sonnym Goggią stopniała do 5 punktów. Kacper Dudzic wyjechał z Riesy z ósmym miejscem, Grzegorz Kargul z 13., a Kacper Baklarz z 14.

Kolejna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro już za niecałe dwa tygodnie w Coliseum da Coruna w Hiszpanii. A już tylko dwie rundy dzielą zawodników od wielkiego finału tegorocznej serii, który po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. 14 marca 2020 roku w łódzkiej Atlas Arenie poznamy nowego Mistrza Świata i mamy wielką nadzieję, że po raz siódmy w historii, zostanie nim Tadeusz Błażusiak.

Mistrzostwa Świata Super Enduro 2020: od Krakowa do Łodzi...


Tegoroczna seria Mistrzostw Świata Super Enduro jest niebywała, ponieważ rozpoczęła się Grand Prix w Krakowie i zakończy rundą finałową również w Polsce, na Grand Prix w Łodzi.

Inauguracyjna runda Mistrzostw Świata SuperEnduro ruszyła w Krakowie, gdzie spotkało się 89 najlepszych zawodników globu w TAURON Arena Kraków. Widowiskowy i wymagający tor, głodni zwycięstwa zawodnicy, elektryzująca ceremonia otwarcia oraz niepowtarzalna krakowska publiczność to miks, który zagwarantował wydarzenie sportowe na najwyższym, światowym poziomie. Niezapomniane emocje oraz spora dawka adrenaliny były gwarantowane od samego początku!

1

Plakat Mistrzosw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi! Runda finałowa w Atlas Arenie...

Plakat Mistrzosw Świata SuperEnduro 2020 w Łodzi! Runda finałowa w Atlas Arenie...© materiały prasowe/plakatPlakat promujący rundę finałową Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020, która odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi już 14 marca 2020 roku.
2

Zawody motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro Łódź 2020 w Atlas Arenie!

Zawody motocyklowe Mistrzostwa Świata SuperEnduro Łódź 2020 w Atlas Arenie!© materiały prasowe SuperEnduro 2020Już 14 marca 2020 roku odbędzie się ostatnia seria zawodów Mistrzostw Świata SuperEnduro na Grand Prix Łodzi 2020. W zawodach w łódzkiej Atlas Arenie startować będzie m. in. Taddy Błażusiak, który na przed ostatniej prostej zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej! Zwycięstwo w zawodach w Łodzi na torze SuperEnduro pozwli mu po raz siódmy sięgnąć po tytuł Mistrza Świata. Czy tak będzie, przekonamy się już 14 marca w łódzkiej Atlas Arenie.
3

Zawody sportowe SuperEnduro 2020 w Łodzi na torze Atlas Arena

Zawody sportowe SuperEnduro 2020 w Łodzi na torze Atlas Arena© materiały prasowe SuperEnduro 2020SuperEnduro to widowiskowa seria sportów motocyklowych na sztucznie przygotowanym torze. Zawody SuperEnduro są rozgrywane w Europie od 2007 roku.
SAMOCHODY
Przeglądaj naszą bazę samochodów osobowych online. Sprawdź charakterystykę dowolnego pojazdu i kup dla siebie najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia OC i AutoCasco przez internet, oszczędzając pieniądze!
TAGI
Blog Biznes Przyczepy super enduro 2020 wyniki super enduro 2020 kalendarz super enduro 2020 transmisja super enduro 2020 klasyfikacja super enduro 2020 bilety super enduro 2020 łódź super enduro 2020 niemcy super enduro 2020 hiszpania łódź łódzkie sport wiadomości atlasarena
OPINIE
Napisz opinię do artykułu tylko jako zalogowany użytkownik!
Wcześniej możesz Założyć konto i Zalogować się
POPULARNE
›  Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Zasady Poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Łask wiadomości lokalne onlej budżet kredyty gotówkowe i pożyczki
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka na Dni Łodzi
›  Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?
›  [DEPESZA] Pracownicy kolejnych branż obawiają się o swoje miejsca pracy
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Ruch lotniczy w Polsce spadł o prawie 90 proc. Przed końcem maja większość przewoźników na świecie może ogłosić bankructwo
›  Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Podpis elektroniczny usprawni pracę firm oraz podmiotów administracji publicznej
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›  Polskie fintechy z rozwiązaniami na światowym poziomie
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020 info dnia
›  Wypadek Łask policja z ostatniej chwili: wiadomości dnia onlej
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020
›  Rozszerzona rzeczywistość rozwiązaniem dla e-sklepów nie tylko na czas pandemii
›  Polska branża PR sama wyznaczyła dla siebie standardy i normy etyczne
›  Motocykle Harley - Davidson na targach Poznań Motory Show 2020
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów
›  Trwają prace nad reformą prawa koncernowego
›  Ważna zmiana dla małych i średnich firm
›  W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online
›  Ponad 50% firm szkoleniowych traci wszystkie dochody
›  Tylko 30% zmian wdrażanych przez firmy kończy się sukcesem
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Polacy wciąż niewiele wiedzą o stanie środowiska
›  [DEPESZA] Zdalne lekcje są dla nauczycieli testem cyfrowych kompetencji
›  Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to przyszłość branży PR
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
ŁódźŁaskZduńska WolaZelów Widawa SzadekSieradzPiotrków TrybunalskiTomaszów Mazowiecki

PabianiceBiałystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Olsztyn

Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Przyczepy Ranking przyczep Ubezpieczenia OC/AC Wydarzenia Prawo jazdy Sklep budowlany Samochody Blog

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook UniMarter

© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746  •  E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMart
er
Konto @  Menu ☈