PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Jak kupować w Black Friday 2019 by nie stracić oszczędności?

Marcin Jankowski  •  14/Październik/2019 (19:17), aktualizacja 15/Październik/2019 (09:53)
Już tylko miesiąc został do zbliżającego się największego święta wyprzedaży czyli popularnego w Polsce Black Friday 2019 zwanego również Czarnym Piątkiem. Jest to dobry moment abyście poznali kilka dobrych zasad jak kupować na wyprzedażach w Black Friday żeby nie stracić swoich wszystkich oszczędności. Podstawową zasadą zakupów w Black Friday 2019 jest poszukiwanie największych wyprzedaży. Dlatego chyba najważniejszą poradą jaką przedstawię w tym artykule będzie to, że warto już dzisiaj zacząć obserwować ceny interesujących nas produktów. W sam dzień zakupów czyli w piątek 29 listopada będziecie wiedzieli czy dany produkt jest faktycznie sprzedawany w promocyjnej cenie czy to tylko dobry chwyt marketingowy w celu przyciągnięcia kupujących do sklepu. Black Friday i Cyber Monday – to dni, w których możesz zrobić korzystnie zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych w kraju i zagranicą.
PrzyczepyMarter.pl Jak kupować w Black Friday 2019 by nie stracić oszczędności?

Black Friday 2019: Jakie oferty można znaleźć w internecie? Gdzie znaleźć promocje i wyprzedaże?


Śledź naszą relację na żywo z promocji i wyprzedaży na Black Friday 2020 na stronie internetowej PrzyczepyMarter. Tutaj znajdziesz konkretne promocje w największych sklepach internetowych. Już teraz możesz odwiedzić dedykowanę relację na stronie [LIVE] Black Weekend 2019: Przewodnik po promocjach online Black Friday 2019. Relacja prowadzone będzie od 29 listopada tj. od piątku aż do 2 grudnia czyli Cyber Poniedziałku (Cyber Monday), który jest zarezerwowany typowo dla sklepów internetowych. Rynek, a w zasadzie kupujący, wymógł jednak, że te dwa się przeplatają i już dzisiaj możemy mówić o całym weekendzie. Na naszej stronie, została dlatego zorganizowana cała akcja zwana [Live] Black Weekend 2019 z poradnikami.

Już wkrótce nie lada gratka dla wielbicieli okazji. Black Friday i Cyber Monday to dni, kiedy sklepy stacjonarne i internetowe organizują wyprzedaże. Zwyczaj wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Black Friday (Czarny Piątek) obchodzony jest następnego dnia po Święcie Dziękczynienia – w tym roku przypada 29 listopada. Teoretycznie dotyczy sklepów stacjonarnych, ale w praktyce biorą w nim udział również e-sklepy. Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek) natomiast dotyczy sklepów internetowych. W tym roku wypada w poniedziałek 2 grudnia. Niezależnie od tego, czy kupujesz towar w cenie promocyjnej, regularnej, u polskiego sprzedawcy, czy też zagranicą, na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują jednolite przepisy konsumenckie.

Gdy kupujesz stacjonarnie w Black Friday 2019?!

Kupując na wyprzedaży nawet w Black Friday 2019 masz prawo do reklamacji zakupionego towaru. Jeżeli okaże się, że produkt ma wadę, zwróć się do sprzedawcy w ciągu 2 lat od dnia wydania rzeczy. Możesz żądać naprawy lub wymiany towaru, a nawet obniżenia ceny. Przedsiębiorca musi rozpatrzyć taką reklamację w ciągu 14 dni – jeśli nie dotrzyma terminu, przyjmuje się, że ją uznał. Jeśli wada jest istotna, możesz żądać nawet odstąpienia od umowy. Aby zgłosić reklamację najlepiej posiadać dowód zakupu np. paragon, potwierdzenie przelewu.

Jesteś niezadowolony z zakupów w Black Friday 2019? Chcesz oddać zakupiony towar w czasie trwania black weekend? Pamiętaj, jeżeli kupujesz stacjonarnie, taka możliwość zależy tylko od dobrej woli sprzedawcy. Warto więc zapytaj o możliwość zwrotu towarów tuż przed ich zakupem. Sprzedawca sam określa warunki – może żądać dołączenia oryginalnego opakowania, metek, a w zamian zaproponować zwrot gotówki, bon podarunkowy lub wymianę towaru.

Zdarza się, że na wystawie kuszą wielkie cyfry 70% czy 50%, ale taką zniżką objęte są tylko nieliczne towary. Sprawdź, ile dana rzecz kosztowała wcześniej. Uważaj na gratisy oraz zestawy – bywają droższe niż produkty kupowane oddzielnie. Jeśli cena produktu przy kasie okaże się wyższa niż na wywieszce na półce lub na metce, masz prawo kupić towar w korzystniejszej dla Ciebie cenie. Zwróć uwagę na to, czy promocja w Black Friday 2019 rzeczywiście jest atrakcyjna – czy sprzedawca sztucznie nie podwyższył ceny wyjściowej. Być może w innym sklepie można ten sam produkt kupić taniej!

Gdy kupujesz przez internet w Black Friday (Czarny Piątek) 2019?!

Kupując w sklepach internetowych w Black Friday 2019 masz prawo do reklamacji na takich samych zasadach, jak przy zakupach zrobionych stacjonarnie. Jeżeli produkt ma wadę, zwróć się do sprzedawcy w ciągu dwóch lat od daty wydania towaru zakupionego na wyprzedażach w Czarny Piątek 2019.

Towar zakupiony przez internet możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od momentu jego otrzymania od kuriera. W przypadku gdy chcesz zwrócić produkt kupiony w Black Friday 2019 w dowolnym sklepie internetowym musisz tylko wypełnić i odesłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Wszyscy sprzedawcy internetowi powinni udostępniać wzór takiego oświadczenia na swoich stronach internetowych. Ewentualnie możesz również napisać je samodzielnie i wysłać np. e-mailem.

Jeżeli podczas zakupów w Black Friday w sklepie internetowym nie zostałeś poinformowany o prawie do odstąpienia, termin ten wydłuża się do 12 miesięcy. Przedsiębiorca ma obowiązek zwrócić Ci wszystkie dokonane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do kwoty za najtańszy zwykły sposób dostarczenia, jaki oferuje.

Zwracany towar nie powinien nosić śladów użytkowania - możesz go sprawdzić na takiej samej zasadzie jak w sklepie stacjonarnym (w zakresie koniecznym do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy). Jeżeli ślady użytkowania są, przedsiębiorca może pomniejszyć wartość zwrotu.

Sprawdzenie przesyłki przy kurierze nie jest obowiązkowe, choć oczywiście może pomóc w późniejszym dochodzeniu roszczeń np. gdy okaże się, że uległa ona uszkodzeniu w czasie transportu.

Nie wszystkie towary podlegają zwrotowi. Ograniczenia dotyczą produktów posiadających krótki termin przydatności do użycia, towarów wyprodukowanych na specjalne zamówienie klienta (np. biżuteria z grawerem), nagrań dźwiękowych, wizualnych lub oprogramowania, których opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu, a także usług w zakresie zakwaterowania, wypoczynku (np. pobyt w spa), biletów na koncerty czy wydarzenia sportowe oraz usług dotyczących przewozu osób (np. bilet lotniczy).

Koszty zwrotu towaru ponosi konsument, chyba że przedsiębiorca go o tym nie poinformował lub zgodził się ponieść je samodzielnie.

Co sprawdzić przed kliknięciem ZAMAWIAM I PŁACĘ?

Kontakt – w tej zakładce sprzedawca powinien podać swoje podstawowe dane: nazwę, adres siedziby, numer telefonu i adres poczty elektronicznej.

Regulamin – w pierwszych akapitach powinny się znajdować dane rejestracyjne działalności gospodarczej czy spółki. To, że sklep jest prowadzony w języku polskim, a nazwa domeny ma końcówkę „.pl”, wcale nie musi oznaczać, że mamy do czynienia z polskim sprzedawcą.

Prawa konsumenta – na stronie powinny zostać umieszczone informacje o podstawowych prawach konsumenta – prawie do odstąpienia od umowy oraz prawie do reklamacji.

Sposób płatności – jeżeli opcją płatności jest zagraniczny przelew ekspresowy lub opłata na konto osoby prywatnej, można z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że nie jest to sklep godny zaufania.

Ogólny wygląd strony internetowej – wszelkie błędy stylistyczne, ortograficzne, a także dysproporcje w rozkładzie treści powinny wzbudzić podejrzenia.

Opinie innych klientów – sprawdź informacje o danym sprzedawcy na forach internetowych lub w mediach społecznościowych.

Produkty z Chin – upewnij się, czy nie korzystasz z usług pośrednika. Istnieje wiele e-sklepów, które oferują produkty z Azji (głównie sprzęt elektroniczny) po niższych cenach, jednocześnie tłumaczą, że nie są sprzedawcą, odsyłając w razie problemów konsumenta do dostawcy z Azji. Aby ustrzec się przed praktyką dropshippingu.

Dzisiaj handel i wymiana towarów odbywa się głównie przez internet oraz w licznych sklepach stacjonarnych. Do synonimu dawnych jarmarków handlowych można zaliczyć przede wszystkim Black Friday (Czarny Piątek) czyli największy dzień handlowy XX i XXI wieku. Black Friday narodził się w Stanach Zjednoczonych Ameryki i siłą rzeczy rozlał się na cały świat, również przywędrował do Polski. To jedyny dzień w roku, gdzie promocje sięgają kilkudziesięciu procent na wybrane produkty a kupujący bardzo chętnie odwiedzają wtedy sklepy i kupują przez internet. Jednak za nim narodził się internet i wyprzedaże w Black Friday mieliśmy nasze rodzime jarmarki czyli popularne dzisiaj cotygodniowe targi. Same jarmarki narodziły się w naturalny sposób w czasach średniowiecznych, kiedy kupcy dostrzegli potencjał corocznych świąt w dużych miastach, gdzie bardzo licznie ściągała ludność okolicznych wsi. Podobnie jest z dniem Black Friday, który przypada na koniec listopada czyli na miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia, gdzie wielu z nas przygotowuje prezenty dla swoich najbliższych.

Dlaczego średniowieczne jarmarki to pierwowzór dzisiejszego Black Friday (czarny piątek)?


Dzisiaj mamy Black Friday i internet, a kiedyś były jarmarki handlowe... Tak samo jak kiedyś jarmarki, tak dzisiaj wiele sklepów handlujących przeróżnymi towarami, przyciąga w jeden dzień w roku czyli w Black Friday 2019 setki kupujących za sprawą licznych promocji na wybrane produkty. W dawnych czasach, początkach kształtowania się średniowiecznych społeczeństw, na jarmarki które były organizowane tylko w dużych osadach gdzie mieścił się kościół, ściągała ludność z całej okolicy. Kupcy zrozumieli, że w takie dni gdzie każdy wędrował do kościoła na święto swego patrona, będą mogli sprzedać swoje wyroby i dlatego zaczęli wystawiać stragany wprost przed kościołami.

Jak wyglądały pierwsze jarmarki handlowe/targi w czasach średniowiecznych? W dzień jarmarku już od samego rana, gdzie się on odbywał ściągały tłumy. Na drogach panował gwar jakby wszystkie wsie zmierzały w jedno miejsce, bo każdy śpieszył się by znaleźć najlepszą okazję dla siebie. Wszystko działo się na rynku w mieście lub na placu przed kościołem, gdzie stały długie szeregi bud płóciennych przepełnionych różnymi towarami. W jednych kramach były ubrania, czerwone chusty, lśniące paciorki, a w innych znowu pierniki i łakocie, kalendarze i złocone książki do nabożeństw. Dzisiaj w czasie Black Friday 2019 sprzedaje się zupełnie inne towary, choć po dzień dzisiejszy najpopularniejszą kategorią są oczywiście ubrania/odzież różnego rodzaju. Dużą popularnością cieszą się również akcesoria i dodatki do domu, które nadają się najlepiej na prezenty dla znajomych i rodziny na Boże Narodzenie. Tak samo jak dzisiaj na różnych platformach ogłoszeniowych w internecie, tak samo na dawnych jarmark handlowych pełno było najróżniejszych towarów, czego sobie dusza zapragnęła.

Corocznie na jarmarki zjeżdżali się kupcy z najróżniejszych stron i z różnym towarem w pewne uroczyste święta do grodów czyli ówczesnych dużych osad/miast. Trwały one zwykle osiem dni, jak na św. Jana i św. Wincentego we Wrocławiu, czy też na św. Dominika w Gdańsku. Takie jarmarki przynosiły księciu czy królowi znaczne dochody, bo każdy kupiec musiał wtedy zapłacić cła od przywiezionych towarów i różne opłaty targowe. Dochody te były coraz bardziej książętom potrzebne.

Bolesław Krzywousty podzielił w 1136 roku Polskę między synów, wyznaczając każdemu osobną dzielnicę. Każdy z tych książąt piastowskich dalej dzielił swój kraj między swoich potomków, tak że Polska w XIII wieku podzielona była na wiele części, a nad każdą taką częścią panował któryś z wnuków. To też Ci książęta bardzo zubożeli i zarazem bardzo chętnie udzielali swego zezwolenia na jarmarki handlowe nieraz nawet małym wsiom.

Gdy książęta przekonali się, że mogą mieć z jarmarków i kupców bardzo znaczne dochody, zaczęli myśleć o tym, aby na stałe zatrzymać w Polsce tych zamożnych kupców. W zachodniej Europie, były już od dawne piękne murowane miasta, gdzie na stałe mieszkali bogaci kupcy. Handel suknem dawał kiedyś duże pieniądze jak dzisiaj handel w internecie różnymi towarami. To też na rynkach w tych średniowiecznych miastach powstawały duże, murowane budynki zwane sukiennicami, w których handlarze sprzedawali sukno.

Owe bogate miasta, czy to we Włoszech czy we Francji, czy też w Niemczech otoczone były nie tak jak w Polsce grody płotami, lecz grubymi murami o wysokich wieżach i basztach, dla ochrony przed wrogiem. O istnieniu tych miast dobrze wiedzieli nasi piastowscy książęto, dlatego wpadli na pomysł, aby i w Polsce obok swoich grodów założyć podobne miasta. Pierwszyc budowniczych ściągnęli z Niemiec, gdzie takie miasta już budowano. Gdy dzisiaj ktoś chce zbudować dom, zamawia odpowiednią firmę budowlaną i dokładnie umawia się z nim ustnie bądź na piśmie czego oczekuje. Z czego ma być zbudowany, jaki ma być ten dom, oraz jaką zapłatę otrzyma budowniczy po zakończeniu prac. Podobnie poczynali sobie nasi książęta w XIII wieku przy zakładaniu miast. Spisywali na pergaminie umowę ze sprowadzonym z zagranicy przedsiębiorcą, który zobowiązywał się na oddanym na ten cel przez księcia gruncie wybudować miasto i osiedlić w nim kupców i rzemieślników. W zamian to przedsiębiorca dostawał od księcia, nie tyle zapłatę, co prawo do różnych dochodów i opłat, jakie w przyszłości będzie nowo założone miasto uiszczać do kasy książęcej i dawał mu ponadto różne uprawnienia.

Po uzyskaniu takich pisemnych zapewnień przystępował przedsiębiorca wraz z innymi rzemieślnikami do właściwego dzieła stworzenia miasta. Odmierzał regularny czworoboczny plac na rynek, od którego prowadziły na wszystkie cztery strony ulice. Zwykle biegną prostopadle do każdego boku rynku trzy ulice, które znów między sobą są połączone wąskimi uliczkami. Plan takiego miasta wygląda jak duża szachownica. Sprowadzeni z zagranicy kupcy otrzymywali przy rynku wąskie parcele budowlane, na których budowali sobie wąskie kamienice, przy bocznych zaś ulicach wymierzano parcele różnym rzemieślnikom. Na środku rynku budowano duży gmach z wieżą, jako ratusz, obok stawiano gmach zwany sukiennicami, w którym sprzedawano sukno, w pobliżu zaś rynku wznoszono kościół parafialny. Na takim rynku miało się skupiać całe życie miasta, tutaj też przede wszystkim miały się odbywać targi i jarmarki. W ten oto sposób powstały obok dawnych grodów około 1250 roku miasta Wrocław, Kraków, Poznań, Gniezno. Z pośród tych miast największy rynek otrzymał Kraków, bo każdy bok tego rynku ma 200 metrów długości.

Niebawem okazało się, że nowo założone miasta przynoszą wielkie dochody pieniężne z różnych opłat, jakie musieli płacić ich mieszkańcy. Dlatego wkrótce nie tylko książęta ale także rycerstwo zaczęło zakładać własne miasta w swoich prywatnych dobrach i starać się u królów i książąt o prawo odbywania w nich jarmarków. Zwłaszcza za Łokietka, który znów połączył rozbite dzielnice polskie i za Kazimierza Wielkiego powstaje mnóstwo takich miast. Znikają powoli dawne wały ziemne i płoty, a w ich miejsce wyrastają grube mury z bramami, wieżami i basztami.

Dalszy rozwój handlu w Polsce czyli o dawnych jarmarkach w Polsce


Rozwija się odtąd coraz bujniej handel w Polsce, a wraz z nim dochodzą do coraz większego znaczenia dawne targi i jarmarki, którym nasze miasta zawdzięczały swój początek i rozwój.

Wszyscy dobrze znacie prześliczny wiersz największego naszego poety Adama Mickiewicza, pod tytułem "Powrót taty". Jakie piękne są te zwrotki, w których stroskana żona kupca każe swym dzieciom modlić się pod przydrożną kapliczką o rychły powrót ojca, co z wyładowanymi wozami pojechał gdzieś na dalekie jarmarki i zbyt długo nie wraca do domu. I rzeczywiście tuż pod samym miastem banda zbójców napada na powracającego kupca i jego wozy, ale modlitwa dzieci ratuje go od śmierci. Takie napady, jak ten opisany w wierszu Mickiewicza, były bardzo częste w dawnych czasach. Nawet najbliższe okolice i przedmieścia największych miast polskich nie były bezpieczne przed napadami rozbójniczych band.

Wiecie również o tym jak duże znaczenie miały jarmarki za Piastów. Jeszcze nie było całkiem miast w Polsce, a już po różnych grodach odbywały się jarmarki i one to w pierwszym rzędzie przyczyniły się do powstania naszych miast. Od czasów Kazimierza Wielkiego znaczenie jarmarków rośnie coraz bardziej. Nic w tym dziwnego, bo właśnie od czasów Kazimierza Wielkiego Polska rośnie w siłę, szybko, potężnieje i rozszerza się daleko na wschód. Za tego króla zajmuje Polska ziemie ruskie ze Lwowem. Jagiellonowie przyłączają przez unię z Litwą kraje litewskie i Ukrainę z bogatym Kijowem, a w zwycięskiej wojnie z Zakonem krzyżackim zdobywają Pomorze z Gdańskiem i opanowują przez to dostęp do Morza Bałtyckiego.

Polska Jagiellonów nie była już małą Polską Piastów. Bogaci się szlachta, rosną magnackie fortuny. Naładowane polskim zbożem statki płyną do Gdańska, by potem przewozić zboże dalej do Francji, Anglii Niemiec. Ale kraj bogacił się nie tylko na wywozie zboża. Drzewo rąbane w lasach również spławiano do Gdańska, ponieważ było ono bardzo pożądane przez inne kraje zachodnie do budowy własnych flot niemieckich, angielskich i holenderskich.

Innym obfitym źródłem pieniędzy dla Polski był chów i wywóz bydła. Tak na jarmark łucki w końcu XV wieku niejaki szlachcic Sulatycki pędził 4 000 baranów, 2 000 owiec, 3 000 wołów i 600 jałowic.

Ponadto spory dochód dawały także kopalnie soli zwłaszcza dla południowych regionów Polski. To była taka niewyczerpalna skarbnica dochodów. Wszyscy handlowali tam solą: szlachcic, magnat, mieszczanin, chłop i żyd. Całe magnackie fortuny, Potockich i Lubomirskich urosły nie tylko z roli ale z także z soli. Z tych stron rozchodziły się transporty soli po całej Polsce, do Torunia, Bydgoszczy, Kijowa i Brześcia Litewskiego. Wielkie składy soli były nad Sanem pod Przemyślem.

Dlatego szlachta bardzo chętnie jeździła z jarmarku na jarmark, zwłaszcza że w normalnym czasie niczego w miastach nie można było dostać. Z pośród licznych jarmarków, najbardziej znane do dziś to ten we Wrocławiu i drugi w Gdańsku. Były także jarmarki w innych największych miastach w Polsce oraz w tych mniejszych również. Dzisiaj byśmy powiedzieli, że to właśnie one napędzały naszą gospodarkę.

Ponieważ w czasie jarmarków szlachta chętnie załatwiała swoje finansowe sprawy, sprzedawała i wydzierżawiała wsie, zaciągała pożyczki i zawierała najrozmaitsze kontrakty, utarł się więc zwyczaj nazywania niektórych jarmarków kontraktami. Takie kontrakty były na św. Jana w Poznaniu, słynne były kontrakty w Mińsku i w Dubnie, skąd z Dubna przeniesiono je po rozbiorach Polski, już w 1797 roku do Kijowa, gdzie niebawem doszły te kontrakty kijowskie do ogromnego rozkwitu. Jednak od połowy XIX wieku, wraz z rozwojem środków komunikacji i rozpoczynającą się budową dróg żelaznych zwanych koleją, jarmarki zaczęły pomału tracić swe dawne znaczenie. Nie potrzeba było już jeździć po jarmarkach po różne towary, skoro można było je dostać w sklepach.

Black Friday 2019 dzisiaj! Kiedy będzie wyprzedaż produktów ze zniżkami w Black Friday 2019?


Kiedyś były jarmarki a dzisiaj mamy Black Friday! Choć rolę typowych jarmarków przejęły dzisiaj sklepy stacjonarne i internetowe, to jednak czarny piątek ma wiele wspólnego z dawnymi targami handlowymi. Kiedyś myślano wogóle o tym aby sprzedać towar, dzisiaj w Black Friday 2019 mamy taki jarmark handlowy, na którym liczy się aby sprzedać produkt po promocyjnej cenie z dużą zniżką.

Kiedy jest Black Friday 2019 i w jakich sklepach zrobimy zakupy ze zniżkami? Black Friday przywędrował do nas z USA i przez wszystkich handlowców określany jest jako największy na świecie dzień wyprzedaży w sklepach. To właśnie na koniec listopada pojawia się najwięcej osób w sklepach. W tym roku Czarny Piątek 2019 (Black Friday 2019) wypada w ostatni piątek listopada tj. 29 listopad 2019 roku (zaraz po amerykańskim święcie Dziękczynienia). W USA ale również w Polsce, wiele sklepów internetowych oraz sklepów stacjonarnych przedłuża swoje promocje z jednego dnia na cały weekend lub nawet tydzień. Czyli wielka wyprzedaż w Czarny Piątek 2019 zamienia się w Black Weekend.

Gdzie będzie Black Friday 2019 w Polsce? możemy być przekonani o tym, że w większości dużych sklepów internetowych, których listę znajdziesz w naszej relacji Live na Black Weekend! Dlatego już dzisiaj zachęcam wszystkich do śledzenia tego co dzieje się w relacji, specjalnie przygotowanej dla naszych czytelników, aby trzymać rękę na pulsie i dowiedzieć się o wszystkich promocjach jako pierwsi.

W Polsce jeszcze kilka lat temu Black Friday nie był tak popularny i wiele osób dopiero uczyło się tego nowego trendu. Dzisiaj można powiedzieć, że przyjął się on bardzo szybko i wiele osób podąża podczas swoich przed świątecznych zakupów z poradnikami specjalnie przygotowanymi na Black Friday! Czarny Piątek powstał właśnie aby ułatwić wszystkich zakup prezentów na święta Bożego Narodzenia pod choinkę. To stosunkowo nowy trend w handlu ale już teraz stanowi ważny dzięń dla naszych sklepów internetowych oraz sklepów stacjonarnych. Idąc dalej wiele korzyści z tego mają również zwykli kupujący ponieważ mogą oni liczyć na duże przeceny towarów - od ubrań i odzieży a na wszelkiej elektronice kończąc. Jeśli chcesz tanio kupić nowy smartfon czy telewizor już teraz musisz zajrzeć na naszą relację [LIVE] Black Weekend 2019: Przewodnik po promocjach online Black Friday 2019, gdzie znajdziesz listę sklepów z najlepszymi ofertami na Black Friday 2019!

Źródło: PrzyczepyMarter/UOKIK
SUGEROWANE
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo handel black friday targi jarmarki internet ecommerce historia kupcy sukno kraków gdańsk wrocław czarny piątek black weekend handel w polsce handel film handel filmweb handel detaliczny handel gazeta handel zagraniczny wiadomości handlowe handel w niedzielę kiermasz świąteczny jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2019 jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2018 jarmark bożonarodzeniowy wrocław cennik kiermasz świąteczny 2018 jarmark bożonarodzeniowy we wrocławiu 2019 jarmark bożonarodzeniowy 2019 jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2018 do kiedy jarmark bożonarodzeniowy wrocław zdjecia jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2019 jarmark bożonarodzeniowy wrocław cennik jarmark bożonarodzeniowy gdańsk 2019 jarmark bożonarodzeniowy 2019 jarmark bożonarodzeniowy berlin jarmark bożonarodzeniowy wrocław 2018 od kiedy jarmark świąteczny w krakowie jarmarki bożonarodzeniowe w polsce black friday 2019 kiedy black friday 2019 polska black friday 2019 lipiec black friday 2019 media expert black friday 2019 media markt black friday 2018 polska black friday 2019 czerwiec black friday 2020 handel internetowy co się opłaca handel internetowy jak zacząć handel w internecie czym handel internetowy pkd handel internetowy definicja handel internetowy w polsce handel internetowy 2019 co sprzedawać w internecie 2018 wyprzedaże odzieży damskiej codzienne wyprzedaże wyprzedaże 2019 allegro okazje wyprzedaże wyprzedaże internetowe hm wyprzedaż wyprzedaże butów domodi wyprzedaż
OPINIE
Napisz Opinię: Jak kupować w Black Friday 2019 by nie stracić oszczędności?
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Łask miasto wiadomości, budżet na kredyt oraz Kolumna na weekend
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Dni Pabianic 2020: Wydarzenie roku z koncertami na dniach miasta
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Firma z Polski stworzyła „mózg” dla inteligentnych domów
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Eksport na rynki pozaunijne rośnie znacznie szybciej niż do UE
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Nowoczesne pojazdy mogą służyć jako biuro albo restauracja
›  CES 2020: Jedna na trzy osoby chrapie
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  CES 2020: Innowacyjne panele wyprodukują wodę z powietrza i energii słonecznej
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Blisko 40% Polaków uczestniczy w niedzielnych mszach świętych
›  CES 2020: Inteligentny pasek bada sposób chodzenia i przewidzi ryzyko upadku
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników
›  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Rewolucyjne dokonanie polskich biotechnologów
›  Uspokojenie sytuacji na Bliskim Wschodzie może doprowadzić do spadków cen ropy i złota
›  Powstają systemy zintegrowanej kontroli dronów
›  CES 2020: Innowacyjne, ekologiczne pudełka zrewolucjonizują branżę e-commerce
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 18/Styczeń/2020 (07:53) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2480.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 ptw [GN104]

  Cena brutto (z VAT) 2450.00 PLN
  Brak na stanie
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 svw [GN103]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  Brak na stanie
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈