PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Buczek Sport Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro 2019

Marcin Jankowski  •  19/Marzec/2019 (13:48), aktualizacja 2/Kwiecień/2019 (13:56)
Jak co roku Krajowe Święto Truskawki 2019 w Buczku to także liczne imprezy towarzyszące koncertom organizowanym pod gołym niebem na scenie głównej. Również w tym roku nie może ich zabraknąć. W czerwcu zostaną zorganizowane dwie rundy wyścigów motocyklowych w ramach Dni Truskawki 2019 w Buczku - 3. i 4. Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w konkurencji motocyklowej Super Enduro. W dniach 15 - 16 czerwca 2019 roku na torze w Buczku odbędą się zawody, w których udział wezmą zawodnicy, którzy będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski. Uwaga! Nastąpiła zmiana numeracji rund w sezonie 2019. Z pierwszego kalendarza Super Enduro na stronie PZM wynikało, że to właśnie w Buczku rozpocznie się sezon MP i PP. Dzisiaj wiadomo, że 1. i 2. runda Mistrzostw Polski i Super Enduro odbędą się w Rzgowie koło Łodzi, a dwie kolejne rundy dopiero w Buczku w powiecie łaskim.
PrzyczepyMarter.pl Buczek Sport Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro 2019

Zawody Super Enduro w Buczku: Rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski


Za organizację zawodów sportowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro - również jako impreza współtowarzysząca Dni Truskawki 2019 - odpowiada Stowarzyszenie Gminny Klub Motorowy - Buczek w ramach Polskiego Związku Motorowego (PZM) i jego łódzkiego oddziału. Super Enduro jest jedną z odmian sportu motocyklowego, który odróżnia się od motocrossu tym, że w enduro zawodnicy startują na motocyklach homologawanych czyli dopuszczonych na co dzień do ruchu ulicznego.
1. Porównaj ubezpieczenie online w 5 minut
2. Kup ubezpieczenie OC/AC przez internet
3. Oszczędź nawet 500 zł teraz!
Oblicz składkę →

Wielu laików w sportach motocyklowych kojarzy na pewno motocross, który rozgrywa się jedynie na zamkniętych i specjalnie do tego przygotowanych torach, z licznymi przeszkodami. Tory motocrossowe zlokalizowane są na świeżym powietrzu i w całości o podłożu ziemnym. Zawody enduro natomiast są częściowo rozgrywane na zamkniętych trasach, a częściowo także po drogach publicznych. Super Enduro jest połączeniem obu dyscyplin sportów motocyklowych. Uważana jest ona za bardzo widowiskową dyscyplinę sportów motocyklowych. Zawody enduro często organizowane są w halach. Jednak od 2012 roku Puchar Polski i Mistrzostwa Polski Super Enduro zaczęto rozgrywać także na świeżym powietrzu.

Na około miesiąc przed zawodami można spodziewać się szczegółowego regulaminu zawodów Super Enduro - 3. i 4. Rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski 2019 w Buczku. W roku ubiegłym rozegrano łącznie 6 rund Super Enduro MP i PP. Ostatnia edycja miała miejsce pod koniec roku w Łodzi. W tym roku odbędzie się aż 9 rund w ramach cyklu MP i PP Super Enduro. Tak samo jak w latach poprzednich tak i w 2019 roku rozpoczęcie sezonu będzie miało miejsce właśnie w Buczku. Końcową klasyfikację poznamy pod koniec sierpnia po zakończonych zawodach w Elblągu.

Kalendarz Super Enduro 2019 - Rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski

Runda 1. i 2. Super Enduro MP i PP
4 - 5 maj 2019
1. i 2. runda MP, PP SE Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro
Miejsce zawodów Super Enduro: Rzgów koło Łodzi

Runda 3. i 4. Super Enduro MP i PP
15 - 16 czerwiec 2019
3. i 4. runda MP, PP SE Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro
Miejsce zawodów Super Enduro: Buczek

Runda 5. Super Enduro MP i PP
6 lipiec 2019
5. runda MP, PP SE Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro HUSQVARNA Poznań
Miejsce zawodów Super Enduro: Tarnowo Podgórne

Runda 6. Super Enduro MP i PP
20 lipiec 2019
6. runda MP, PP SE Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro HUSQVARNA Poznań
Miejsce zawodów Super Enduro: Skoki Wielkopolskie

Runda 7. Super Enduro MP i PP
27 lipiec 2019
7. runda MP, PP SE Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro
Miejsce zawodów Super Enduro: Stargard

Runda 8. i 9. Super Enduro MP i PP
24 - 25 sierpień 2019 roku
8. i 9. runda MP, PP SE Mistrzostwa Polski i Puchar Polski SuperEnduro
Miejsce zawodów Super Enduro: Elbląg

Najbardziej znanym zawodnikiem enduro w Polsce jest Tadeusz Błażusiak, reprezentujący klub Automobilklub Krakowski. Był on zawodnikiem fabrycznego klubu KTM i może zapisać na swoje konto liczne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Świata czy Pucharu Świata. Po raz ostatni wziął udział w zawodach Super Enduro w 2016 roku w Krakowie, po czym zakończył swoją zawodową karierę.

Ranga zawodów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Super Enduro. Zawodnicy, którzy biorą udział w zawodach sportowych MP i PP Super Enduro klasyfikowani są według kilku klas. W Mistrzostwach Polski są trzy klasy - Open, Junior i Klubowa. W klasie Open MP ścigają się zawodnicy, którzy posiadają licencję PZM A Motocross/Enduro/Cross Country lub A Trial i mają ukończone 17 lat w przeddzień zawodów. Klasa Junior MP to również zawodnicy z licencją PZM A Motocross/Enduro/Cross Country lub A Trial na motocyklach o pojemności silnika: od 125 ccm do 250 ccm 2T oraz od 250cc do 450 ccm 4T. Ich minimalny wiek to 16 lat i poniżej 21 lat lub kończą 21 lat w danym roku rywalizacji. W rozgrywkach Klubowych MP klasyfikowani są wszyscy zawodnicy z danego klubu z poszczególnych konkurencji indywidualnych.

Natomiast w Pucharze Polski Super Enduro występuje aż się klas zawodników - Open B, Open C, Kobiety, Młodzik, Master, Amator i Klubowa. Klasa Open B PP zarezerwowana jest dla wszystkich zawodników z licencją PZM B Motocross/Enduro/Cross Country lub B Trial. Minimalny wiek zawodnika to ukończone 16 lat w przeddzień zawodów. W zawodach Pucharu Polski Super Enduro w klasie Open C ścigają się zawodnicy z licencją PZM C Motocross/Enduro/Cross Country, minimalny wiek zawodnika to ukończone 16 lat w przeddzień zawodów. Klasa Kobiety PP - zawodniczki z licencją PZM A, B lub C Motocross/Enduro/Cross country, A lub B Trial, minimalny wiek to ukończone 12 lat w przeddzień zawodów. Zawodniczki które nie ukończyły 16 lat, mogą startować wyłącznie na motocyklu do 85 ccm 2T lub do 150 ccm 4T. Młodzik PP to zawodnik z licencją PZM A lub B Motocross/Enduro/Cross Country, A lub B Trial, na motocyklach: o pojemności silnika: do 85 ccm 2T lub do 150 ccm 4T. Minimalny wiek zawodnika to ukończone 10 lat w przeddzień zawodów i mają poniżej 16 lat lub kończą 16 lat w danym roku rywalizacji. Zawodnicy Master PP startują z licencją PZM A, B Motocross/Enduro/Cross country, A, B Trial, na motocyklach o dowolnej pojemności, którzy w danym roku ukończyli lub ukończą 40 lat. Do Pucharu Polski Super Enduro dopuszczeni są amatorzy i ich motocykle są dowolnej pojemności i rodzaju silnika. Startować mogą osoby bez licencji pod warunkiem każdorazowo przejścia szkolenia z zasad rozgrywek, zaliczeniu egzaminu sprawdzającego znajomość zasad rozgrywek SuperEnduro, podpisania oświadczenia o stanie zdrowia, zapoznania się i akceptacji regulaminu poprzez podpisanie oświadczenia o znajomości regulaminu. Akceptacja regulaminu jest dobrowolna, lecz niezbędna do wzięcia udziału w zawodach. W klasie tej nie jest prowadzona klasyfikacja całoroczna, a jedynie w poszczególnych zawodach. Decyzja o rozgrywaniu tej klasy oraz wręczeniu nagród, w danych zawodach należy do organizatora i powinna być podana w regulaminie uzupełniającym zawodów. Minimalny wiek zawodnika to ukończone 18 lat w przeddzień zawodów.

Mistrzostwa Motocyklowe Cross Country Buczek Okręgu Łódzkiego


Przedsmakiem czerwcowych wydarzeń na torze w Buczku czyli MP i PP Super Enduro, była I runda motocyklowych wyścigów Cross Country Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, rozegranych w połowie marca 2019 roku. Dyscyplina Cross Country to takie połączenie Enduro i Motocrossu, gdzie tor wytyczony jest w naturalnym terenie bez specjalnie przygotowanych przeszkód. Zawodnik ma do wyjechania określony limit czasowy - około 60 minut - na zamkniętym torze i wygrywa ten, który w danym czasie wykonał najwięcej okrążeń. Do zawodów Cross Country dopuszczone są motocykle z motocrossu oraz te z homologacjami na trasy enduro. Bardziej zaawansowani sportowcy z poszczególnych dyscyplin motocyklowych zauważą większe różnice pomiędzy każdą z nich, wyszczególniając na wstępie różnice w budowie samych motocykli na poszczególne rodzaje tras. Jednak ideą wszystkich z nich jest pokonywanie wyznaczonej trasy na torze z przeszkodami, sztucznie utworzonymi lub naturalnymi.

Na I rundzie Cross Country w Buczku 2019 stawiło się aż 108 zawodników, którzy startowali w przeróżnych kategoriach w zależności od posiadanej licencji. Wśród nich znalazła się także liczna grupa amatorów oraz sportowców amatorów startujących na quadach. Wśród amatorów na motocyklach, żeby stanąć na podium trzeba było wykręcić 13 okrążeń. Ale i to nie wystarczyło do końcowego sukcesu, ponieważ aż pięciu czołowych zawodników przyjechało na metę z takim wynikiem. Pod uwagę brano najlepszy czas. Zwycięzca, zawodnik niezrzeszony w żadnym klubie startujący na motocyklu KTM, potrzebował 1 godziny i 5 sekund żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Zawodnicy posiadający licencje PZM i klasyfikowani w całym sezonie mieli do dyspozycji 1,5 godziny jazdy i w tym czasie najlepsi pokonali średnio od 19 do 21 okrążeń na wyznaczonym torze.

Wśród startujących zawodników byli oczywiście przedstawiciele klubu sportowego z GKM Buczek. Wśród kategorii męskich żaden z nich nie stanął na podium.

Za to najlepsza w swoje kategorii - kobiet - okazała się Natalia Krakowska reprezentująca lokalne barwy GKM Buczek. Startując na motocyklu KTM zajęła pierwsze miejsce, pokonując cztery swoje konkurentki i zaliczając 9 pełnych okrążeń w czasie 50 minut i 26 sekund.

W sumie w dyscyplinie sportów motocyklowych Cross Country Mistrzostw Okręgu Łódzkiego zaplanowano 6 rund w całym sezonie - kolejne odbędą się w Serokach (2. runda), Kleszczowie/Biskupice (3. runda), Tuszynie (4. runda), Strykowie (5. runda) i ponownie w Kleszczowie/Biskupice (6. runda).

Sprawdź dlaczego warto odwiedzić Dni Truskawki 2019 w Buczku?


Zachęcam wszystkich czytelników do zapoznania się ze szczegółowym programem Dni Truskawki 2019 w Buczku. Oprócz zawodów super enduro na odwiedzających czekają liczne atrakcje, które urozmaicą im dzień wolny. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy lotnicze małych samolotów, które wykonują różne akrobacje na niebie nad Buczkiem. Szczegółowy program Dni Truskawki 2019 w Buczku będzie aktualizowany na bieżąco jak tylko będą się pojawiały kolejne informacje od organizatora tego wydarzenia czyli Gminę Buczek.

Dlaczego warto odwiedzić Dni Truskawki 2019 w Buczku? Dzisiaj Święto Truskawki w regionie nabrało formatu krajowego. Jest to weekendowa impreza promująca lokalnych artystów, zespoły, producentów, i nie tylko osób zajmujących się uprawą truskawki. Zainteresowanie Buczkiem podczas Dni Truskawki jest tak duże, że przyciąga on nie tylko lokalnych mieszkańców ale również gości z odległych regionów. Na scenie występują znane zespoły co jeszcze bardziej sprawia, że Truskawka w Buczku jest atrakcyjnym punktem spędzania wolnego czasu w okresie wakacyjnym.

Buczek położony jest w powiecie łaskim, oddalony około 40 - 50 minut jazdy samochodem od Łodzi, na południe od Łasku. Dla osób zmotoryzowanych, które planują dojazd od północnej strony, zaleca się aby zaplanowały przyjazd z wyprzedzeniem przed planowaną godziną rozpoczęcia danego wydarzenia według harmonogramu. W poprzednich latach na drogach dojazdowych występowały utrudnienia spowodowane dużą liczbą samochodów osobowych.
1

Red Bull 111 Megawatt - zawody motocyklowe Hard Enduro Kleszczów/Bełchatów

Red Bull 111 Megawatt - zawody motocyklowe Hard Enduro Kleszczów/Bełchatów© PGE/materiały prasowe
Do bardziej znanych imprez w regionie z serii enduro należą napewno zawody Red Bull 111 Megawatt rozgrywane na terenie Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów", podczas których rozbrzmiewa ostry dźwięk motocykli z nieustraszonymi riderami. Swego czasu, obowiązkowo na imprezie pojawiała się legenda enduro-crossu z Polski - Tadeusz "Taddy" Błażusiak. Ta niezwykle widowiskowa dyscyplina sportów motorowych hard enduro, w Bełchatowie jako Red Bull 111 Megawatt rozgrywana jest na wyjątkowo trudnym i zmiennym terenie, z różnicami poziomów wynoszącymi nawet 100 metrów. Red Bull 111 Megawatt to niepowtarzalna trasa o łącznej długości blisko 50 kilometrówm, w niedostępnej na co dzień księżycowej scenerii jednej z największych w Europie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego "Bełchatów".

Obowiązkowym gościem, uważanym za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników enduro-crossu na świecie, był Tadeusz "Taddy" Błażusiak. Pochodzący z Nowego Targu "Taddy" jeździł jednośladem od 5. roku życia. Pierwsze sukcesy zaczął odnosić w wieku 12 lat, by w 2004 roku zostać Mistrzem Europy w Trialu, po drodze siedmiokrotnie zdobywając Międzynarodowe Mistrzostwo Polski i dwukrotne Międzynarodowe Halowe Mistrzostwo Niemiec w tej dyscyplinie. W 2007 roku Błażusiak porzucił Trial dla Enduro, zwyciężając po kolei we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme na świecie - zaczynając od pięciokrotnego zwycięstwa w austriackim Erzberg Rodeo przez The Tough One w Wielkiej Brytanii, Hell's Gate we Włoszech, Last Man Standing w USA, a kończąc na pięciokrotnym zdobyciu Mistrzostwa Ameryki, wygraniu Pucharu Świata w Super Enduro w 2010 roku, zdobyciu złotego medalu na olimpiadzie sportów ekstremalnych X-Games w 2011 roku, dwóch złotych medali X-Games w Brazylii w 2013 roku i X-Games w Los Angeles w 2013 roku oraz tytułu Mistrza Świata Super Enduro w latach 2011, 2012, 2013 i w 2014 roku.

Dramaturgii zmaganiom dodaje niezwykle trudna trasa poprowadzona w kopalnianej scenerii "Bełchatowa". Na zawodników zazwyczaj czeka szybka terenowa jazda po piachu, obfitująca w niełatwe podjazdy i zjazdy. Specjalnie przygotowane przeszkody o różnej nawierzchni i różnym stopniu trudności, na pewno podnoszą poziom adrenaliny! Po takiej zaprawie nawet najtrudniejszy etap rajdu - extreme enduro - czyli liczne spadki i podjazdy, bardzo zmienna nawierzchnia, od kopalnianych pyłów, przez piachy po obsypujące się skały, żwir i tłuczeń, zmusząją zawodników do pokazania maksimum swoich umiejętności. Tak przygotowana kultowa trasa staje się symbole pasji i przezwyciężania najtrudniejszych wyzwań w terenie, sportowym stylem idealnie wpisując się w założenia jednej z najbardziej ekstremalnych imprez motocyklowych, jaką jest Red Bull 111 Megawatt.
2

Mistrzostwa Świata Super Enduro w Łodzi w Atlas Arenie

Mistrzostwa Świata Super Enduro w Łodzi w Atlas Arenie© Zdjęcie ilustracyjne
Oprócz zawodów enduro na świeżym powietrzu w Bełchatowie, łódzki region może pochwalić się także innymi znaczącymi imprezami w tej dyscyplinie sportów motocyklowych. Kilkukrotnie Atlas Arena w Łodzi gościła najlepszych zawodników enduro na świecie, w której rozegrywana była jedna z rund Mistrzostw Świata Super Enduro. Choćby w 2013 roku, kiedy w ramach światowej rywalizacji w rundzie Super Enduro w Atlas Arenie udział wzieli najbardziej utytułowani zawodnicy ze świata, w tym wielokrotny mistrz świata Tadeusz Błażusiak z Nowego Targu. Obok mistrza pojawiły się takie nazwiska jak Jonny Walker, David Knight, Danny Mccanney. Do Łodzi zjechało się także sporo nowych zawodników, między innymi z Francji Mathias Bellino, ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Kyle Redmond, zawodnicy z Włoch, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec.

Łódzka eliminacja w 2013 roku była trzecią w kolejności po Liverpoolu i Tampere. Po raz pierwszy o Mistrzostwo Świata rywalizowały także kobiety, w tym Laia Sanz. Jedną z dodatkowych atrakcji był wyścig motocykli historycznych produkcji polskiej mających minimum 30 lat, poza tym wyścig kosiarek z doborową obsadą.
3

Jak poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem?

Jak poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy motocyklem?© BMW/Materiały prasowe
Więcej niż połowa wszystkich wypadków z udziałem motocykli wydarzyła się z winy kierowcy samochodu. Najczęściej z powodu zajechania drogi motocykliście, który zazwyczaj nie zdążył wyhamować, bo jechał zdecydowanie za szybko. Inne typowe „grzechy” motocyklistów to niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie i brak zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami. Zdarzało się też wymuszanie pierwszeństwa.

Kierowcę samochodu w razie kolizji chroni blacha pojazdu. Motocyklista nie jest w żaden sposób zabezpieczony, a przy tym – rozwija na drodze nawet prędkość większą niż auto. W rezultacie, wypadek często kończy się dla niego ciężkimi obrażeniami, albo śmiercią. Niebezpieczna jest też wywrotka przy dużej prędkości, np. z powodu dziury w jezdni, rozsypanego piasku czy deszczu, a także niewłaściwie wykonanego skrętu.

Dlatego podstawowym obowiązkiem każdego motocyklisty jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Przede wszystkim, musi zaopatrzyć się w solidny, atestowany kask, zgodnie z polskimi przepisami - wymagany dla kierowcy i dla pasażera. Naprawdę, nie warto oszczędzać na tym elemencie, gdyż może uratować życie. Kask musi mieć właściwy rozmiar i najlepiej, by chronił całą twarz. Istotne znaczenie ma także właściwy ubiór z ochraniaczami praktycznie dla każdej części ciała, czyli tzw. protektorami chroniącymi skórę w zetknięciu z asfaltem. Kombinezon skórzany wykazuje dużą odporność na ścieranie, ale odzież z włókien sztucznych typu gore tex czy sympatex jest lżejsza, przewiewna, a przy tym nieprzemakalna oraz zatrzymująca ciepło przy ciele. Do tego, koniecznie trzeba nabyć rękawice ze wzmocnieniami i wysokie buty.

Warto też zadbać o zabezpieczenia motocykla. Specjalne osłony rurowe pomogą uchronić maszynę przed zepsuciem podczas upadku. Stelaże mają różną wielkość, chronią elementy mechaniczne motocykla, tworząc rodzaj dodatkowej obudowy. Najbardziej popularne z tych osłon – gmole, są używane jako zabezpieczenie silnika. Natomiast crash pady (ślizgacze) przeciwdziałają wygięciu i pęknięciu ramy podczas upadków maszyny na bok. Te niewielkie, owalne części, zginając się, przejmują ciężar uderzenia o podłoże. Ślizgacze o kształcie przypominającym grzybki, montowane na koła, pomagają osłaniać hamulce.

Aby lepiej chronić ręce motocyklisty, polecamy zainstalowanie handbarów nad uchwytami kierownicy oraz deflektory lub owiewki do zabezpieczenia nóg.

Coraz częściej w przedniej części motocykli montowane są poduszki powietrzne, działające podczas wypadku na tej samej zasadzie jak w autach. Jednak te poduszki przydają się tylko przy prostopadłych zderzeniach, chronią wyłącznie przed uderzeniem z przodu i tylko wtedy, gdy siedzi się na siodełku. Rozwiązaniem problemu obrażeń motocyklisty po wypadnięciu z pojazdu na jezdnię ma być kurtka powietrzna airbag z nabojem gazowym nadmuchującym odzież w ciągu pół sekundy od zderzenia. Ciekawy pomysłem na zabezpieczenie przed obrażeniami kręgów szyjnych i tylnej części kręgosłupa jest poduszka powietrzna w kasku, uruchamiana za pomocą specjalnych czujników.

Mimo wciąż udoskonalanych zabezpieczeń, nikt nie jest w stanie zupełnie wyeliminować niebezpieczeństw związanych z jazdą motocyklem. Wiele zależy od rozsądku i refleksu kierowcy w przewidywaniu zachowań innych uczestników ruchu, jednak nie zawsze da się uniknąć zderzenia czy upadku. Dlatego warto zwiększyć swoje bezpieczeństwo poprzez właściwy ubiór, kask, czy osłony pojazdu.
Blog prowadzony o transporcie i promowania przyczep samochodywch w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianicach i Łodzi online. Na stronie zapoznasz się z informacjami o sklepie motoryzacyjnym z przyczepkami oraz praktycznymi wiadomościami o transporcie towarów.
REKLAMA
1. Porównaj ubezpieczenie online w 5 minut
2. Kup ubezpieczenie OC/AC przez internet
3. Oszczędź nawet 500 zł teraz!
Oblicz składkę →
TAGI
super enduro 2019 super enduro 2018 wyniki super enduro krakow 2018 super enduro live super enduro 2018 kraków super enduro wyniki super enduro 2019 wyniki super enduro 2019 kalendarz super enduro 2019 wyniki super enduro 2019 kalendarz super enduro 2019 klasyfikacja super enduro 2019 hungary super enduro 2019 live super enduro madrid 2019 super enduro 2019 riesa fim superenduro 2019 super enduro co to jest super enduro ranking super enduro klasyfikacja super enduro krakow 2017 wyniki motocyklowe mistrzostwa świata super enduro super enduro krakow 2018 transmisja super enduro 2018 kraków wyniki buczek buczek 2019 dni truskawki święto truskawki buczek truskawka buczek
OPINIE
PrzyczepyMarter.pl @przyczepymarter @przyczepymarter

Odp: Buczek Sport Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro 2019

W najbliższym czasie postaram się dodać relację i podsumowanie z 1. i 2. Rundy Super Enduro, która odbyła się w Buczku w 2018 roku. Trzeba pamiętać o tym, że w super enduro występuje kilka klasyfikacji, które również opiszę w tym artykule.
Napisz Opinię: Buczek Sport Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro 2019
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
REKLAMA
Kup Ubezpieczenie Online
Oblicz cenę →
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Stacja Benzynowa: Gdzie Kupić ViaToll dla Przyczep Samochodowych
›  Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2019 Jasna Góra
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  23. Jarmark Łaski 2019: Program Dni Łasku i Atrakcje Zespoły
›  Tylko 17% polskich firm korzysta z ubezpieczeń i gwarancji eksportowych
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Wakacje all inclusive już nie tylko w hotelach
›  Łask: Zbiórka Odpadów Wielkogabarytowych Kwiecień 2019
›  Przetwarzanie brzegowe zmieni sposób zbierania i analizy informacji
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Choroba Leśniowskiego-Crohna wyklucza młodych z pracy i normalnego życia
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Co piąta branża ma problemy ze znalezieniem pracowników
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Telefon komórkowy staje się centrum kontaktu z bankiem
›  Agencja Rozwoju Przemysłu wesprze małe i średnie firmy
›  Polacy bardziej niż Niemcy i Brytyjczycy są przywiązani do tradycyjnych sklepów
›  Części i akcesoria do przyczepki samochodowej! Wyprzedaż 2019
›  Ostatni dzwonek dla największych firm na przygotowanie się do PPK
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Firmy stawiają na racjonalne wykorzystywanie zasobów
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Prestiżowe Grand Prix Monako Formuły 1: termin relacja tv program wyniki
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  PKP Cargo skupia się na międzynarodowej ekspansji
›  Przybywa zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Pasy transportowe z napinaczem do mocowania dużych ładunków
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić plik na AVI?
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Buczek Sport Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Super Enduro 2019
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Trwa czwarta rewolucja przemysłowa łącząca pracę ludzi z pracą maszyn
›  Sztuczna inteligencja wkrótce może wydawać wyroki w sądach
›  Black Friday 2019: Co to jest i kiedy wypada? Lista sklepów!
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Fake newsy i sexting w sieci
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Już wkrótce rośliny będą mogły bez przeszkód rosnąć w Kosmosie
›  Większość Polaków nie wyobraża sobie Wielkanocy bez jajek, żurku i białej kiełbasy
›  Prefabrykaty przyspieszą budowę lokali w ramach programu Mieszkanie Plus
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Ekspert ICNIRP: Sieci 5G bez niekorzystnego wpływu na ludzkie zdrowie
›  Polka odebrała prestiżową nagrodę z rąk Królowej Szwecji Sylwii
›  Citi rozszerza działalność w Polsce
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 19/Kwiecień/2019 (03:33) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3100.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 ptw [GN102]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2500.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-12 navy PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PODŁODZIOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Podłodziowa N7-12 navy [GN195]

  Cena brutto (z VAT) 2300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N6-220 pm2 [GN064]

  Cena brutto (z VAT) 2000.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-305 multi [GN155]

  Cena brutto (z VAT) 5000.00 PLN
  2 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 pts PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRATIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-202 pts [GN146]

  Cena brutto (z VAT) 1800.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-210 rt [GN213]

  Cena brutto (z VAT) 2300.00 PLN
  1 produkt dostępny
REKLAMA
Kup Ubezpieczenie Online
Oblicz cenę →
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt Porównywarka OC/AC
YouTube Facebook Twitter
© 2019 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Kup najlepsze ubezpeczenie dla siebie przez internet, wykorzystując polecaną porównywarkę polis mfind na stronie internetowej PrzyczepyMarter! W ofercie porównywarki ubezpieczeń online znajdziesz tylko oferty wiarygodnych i sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych z możliwością zakupu dowolnego pakietu ubezpieczenia komunikacyjnego dla samochodów osobowych. Na poszczególnych stronach zamieszczone zostały linki partnerskie kierujące wprost do kalkulatora ubezpieczeń. Poświęć 5 minut na obliczenie składki i zapoznanie się z ofertami!
Katalog Przyczep →
PrzyczepyMar
ter