PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia

Marcin Jankowski  •  21/Grudzień/2019 (10:39), aktualizacja 27/Grudzień/2019 (13:38)
Jest to pierwsza tak obszerna publikacja o Sieradzu na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter, gdzie zostaną zaprezentowane lokalne wiadomości na temat Dni Sieradza 2020. Nigdy wcześniej temat miasta Sieradz nie był poruszany, dlatego będzie to bardzo ciekawe wyzwanie, a zarazem możliwość zapoznania się z dawnym miastem wojewódzkim, które na nowo buduje swoją renomę w regionie lokalnym. Rozmawiając z mieszkańcami Sieradza wciągu ostatniego czasu, wyłania się obraz miasta, które zaczyna się rozwijać dzięki wdrażanym lokalnie pomysłom. W artykule postaram się zainteresować czytelników naszej strony największym wydarzeniem w mieście jakim są Dni Sieradza 2020 czyli imprezą kulturalno - rozrywkową z ciekawymi koncertami polskich gwiazd muzyki.
PrzyczepyMarter.pl Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia

Harmonogram Dni Sieradza 2020: Szczegółowy program wydarzenia dla mieszkańców


Okres wakacyjny sprzyja organizowaniu różnych wydarzeniem rozrywkowych w dużych miastach naszego regionu łódzkiego. Nie inaczej jest w Sieradzu, gdzie co roku przygotowywane są dni miasta. Na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter dla osób zainteresowanych naszym regionem przygotowana została obszerna publikacja z programem oraz plakatem Dni Sieradza 2020. Dowiesz się kto i kiedy zagra w Sieradzu, aby aktywnie spędzić czas wolny.

Obecnie oczekiwane są szczegółowe informacje o wydarzeniu Dni Sieradza 2020, które zaprezentuje organizator...

14. Jarmark Urszulański w Sieradzu 2020 przed Teatrem Miejskim
Nieodłącznym elementem Dni Sieradza, jest Jarmark Urszulański 2020 organizowany w Sieradzu jako wydarzenie kulturalne poprzedające główną część obchodów. Sieradzki Jarmark jest tradycyjnie połączeniem części artystycznej z koncertami przed Teatrem Miejskim w Sieradzu oraz stoiskami handlowymi na ulicy Dominikańskiej. Szczegółowe informacje związane z programem 14. Jarmarku Urszulańskiego w Sieradzu 2020 zostały zaprezentowane w oddzielnym artykule na stronie z wiadomościami PrzyczepyMarter!

Jak bawili się mieszkańcy na poprzednich Dniach Sieradza w 2019 roku?!


Gwiazdami poprzednich Dni Sieradza w 2019 roku były znane wszystkim zespoły muzyczne Tulia i Dżem, których koncerty odbyły się na początku czerwca. Oprócz tego na scenie amfiteatru w parku staromiejskim wystąpiły grupy 10 Tenorów oraz Kabaret pod Wyrwigroszem w ramach sieradzkiego wieczoru kabaretowego. Był to kulminacyjny dzień promocji miasta. Natomiast w weekendy poprzedające zorganizowano kilka dodatkowych imprez plenerowych związanych z wielowiekową historią Sieradza, podtrzymujących tradycję dawnego miasta wojewodzkiego (łódzkie).

Tydzień wcześniej, w ramach Dni Sieradza w 2019 roku, odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka na stadionie miejskim MOSiR, Jarmark Urszulański z koncertem zespołu MY3 i Janusza Laskowskiego przed teatrem miejskim.

Te wszystkie wydarzenia o charakterze czysto rozrywkowym były poprzedzone Mszą św. w intencji Sieradzan w kościele p.w. św. Urszuli Ledochowskiej.

Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi - wyjaśnia Jadwiga Maciejewska, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miasta w Sieradzu. W 2019 roku na mieszkańców miasta, jak i osoby przyjezdne czeka tradycyjnie wiele atrakcji, związanych ze sportem, kulturą, muzyką i zdrowiem.


Tym samym można podsumować ubiegłoroczny festiwal miasta jako imprezę o charakterze muzycznym, kabaretowym, sportowym, prozdrowotnym oraz dla dzieci, młodzieży i seniorów. Jak będą wyglądały najbliższe Dni Sieradza 2020? Przekonamy się już wkrótce...

Zabytki i atrakcje Sieradza z bogatą historią miasta dla turystów


Dni Sieradza 2020 są jedynie ukoronowaniem wielowiekowej historii miasta. Warto podkreślić w tym miejscu, że Sieradz ma do zaoferowania bogatą listę zabytków, które warto zobaczyć będąc na miejscu. Dziedzictwo Sieradza opiera się na 25 obiektach wpisanych na listę wojewódzką, a także obszerna lista innych zabytków wyróżnionych w skali miasta. Wśród nich znajdują się cztery które posiadają zasięg ponadregionalny i są to: kościół i klasztor podominikański z XIII wieku, kościół farny z XIV wieku, grodzisko z XI wieku.

Na obszarze miasta wyodrębniono także historyczny układ urbanistyczny, w skład którego wchodzą mn. miasto lokacyjne (usytuowane w granicach ulic Dominikańskiej, Kolegiackiej, Krótkiej, Ogrodowej, Podrzecze, Podwale, Rynek, Rycerskiej, Sukienniczej, Szewskiej, Warszawskiej, Wodnej, Zamkowej), Gród, Przedmieście Praskie, obszar przedlokacyjnej osady targowej (Poświętna Górka/ Wójtostwo), obszar XIX-wiecznej regulacji z pozostałościami tzw. układu gwiaździstego.

Wzgórze Zamkowe w Sieradzu na błoniach po dawnym obiekcie Do dziś, po starym zamku na błoniach Sieradzkich, pozostał jedynie nasyp zwany popularnie przez mieszkańców Wzgórzem Zamkowym. Historia dawnego zamku w Sieradzu związana jest księciem Kazimierzem Sieradzkim, który po przekazaniu swojego pierwszego zamku na klasztor, postanowił wybudować sobie nowy.

Na miejsce swojego nowego zamku w Sieradzu, wybrał błonia w widłach rzeki Warty. Zamek ten był częściowo murowany, częściowo drewniany, na dużym nasypie ziemnym, otoczony głęboką fossą wypełnioną wodą, ze zwodzonym mostem , obwiedziony murem z kamienia i cegły. W czasie najazdu krzyżackiego w 1331 roku, zamek w Sieradzu, zostaje zdobyty i spalony. W tym samym miejscu, król Kazimierz Wielki wznosi nowy zamek murowany. W sumie jest to już trzeci zamek w historii miasta. W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Sieradza, któl otacza miasto murem i wałami, które zakończono budować w 1380 roku. W 1414 roku, król Władysław Jagiełło, na pamiątkę zwycięskiego boju pod Grunwaldem, funduje w zamku kaplicę pod wezwaniem Świętych Rozesłańców. W rzeczywistości był to kościół św. Marcina przeniesiony z przedmieść na zamek i przemianowany.

Zamek w Sieradzu miał cztery baszty wystawione przez mieszczan Sieradzkich, Szadkowskich, Warckich i Szczercowskich. Każda baszta miała nazwę swego miasta, które przyczyniać się miały do utrzymania swoich baszt. W środku stała wysoka wieża. Na utrzymanie zamku nadane były wsie: Brodnia, Brzeg, Monice, Kłocko; Czechy, Jeziory, Jakobice, Sucha, Wągłczew, Dzigorzew, Mnichów, Ruda, Polkow, Wośniki, Męka, Grzybów.

W 1588 roku w czasie zbyt szumnego wjazdu na starostwo Andrzeja Zebrzydowskiego podczaszego koronnego, przez nieostrożność tego starosty zamek spalił się i zginęło dziesięciu ludzi. Po tym pożarze starosta Stanisław Bykowski i jego syn Jan podjęli się wyzwania odnowienia zamku, ale ten już nigdy do stanu poprzedniego nie powrócił.

Podczas najazdu szwedzkiego zamek w Sieradzu wraz z całym województwem został oddany w 1655 roku w ręce Szwedów. Rok później zostali oni wyparci z zamku i miasta przez samego Czarneckiego. Za Sasów z powodu walk Augusta II ze Szwedami kolejno najeżdżają Sieradz i zajmują zamek od 1704 roku wojska szwedzkie, saskie, moskiewskie, to znowu chorągwie koronne, litewskie, a wszystkie niszczą co mogą, wyciskają żywność i kontrybucję. 3 grudnia 1704 roku zamek i miasto Sieradz zajęli Szwedzi na dłużej, bo na rok bez mała.

Po tych wszystkich latach zniszczeń i braku decyzji o gruntownej odbudowie zamku w Sieradzu, w końcu sejmik Sieradzki w 1792 roku podjął uchwałę, na mocy której doszczętnie rozebrano zamek lub to co z niego pozostało. Resztę dopełnili mieszkańcy okolic w czasie zaboru pruskiego. W trakcie rozgrabiania zamku w Sieradzu znaleziono kule kamienne, monety czy zbroje.

Na zdjęciu głównym znajduje się ulica Kościuszki w Sieradzu. Zdjęcie zostało wykonane w 2010 roku przez użytkownika Pabis64 i udostępnione w Wikipedii na licencji Creative Commons.
SUGEROWANE
Blog PrzyczepyMarter z publikacjami o motoryzacji, transporcie oraz sklep z przyczepami samochodywymi dla klientów z Sieradza, Zduńskiej Woli, Łasku, Pabianic i Łodzi online. Na stronie znajdziesz także liczne publikacje związane z istotnymi wydarzeniami w regionie oraz ciekawe artykuły na różne tematy związane z podróżowaniem i motoryzacją...
TAGI
Blog PrzyczepyMarter CyberBezpieczeństwo sieradz dni sieradza 2019 dzem dni sieradza 2019 harmonogram dni sieradza 2019 plakat open hair sieradz 2020 dzem sieradz 2019 alphaville sieradz dni sieradza 2019 koncerty jarmark urszulanski sieradz 2019 dni sieradza 2020 dni sieradza 2020 harmonogram dni sieradza 2020 plakat open hair sieradz 2019 dzem sieradz 2019 alphaville sieradz dni sieradza 2020 koncerty jarmark urszulanski sieradz 2020 dni sieradza 2020 program koncerty sieradz 2020 sieradz imprezy 2020 sieradz majówka 2020 mosir sieradz zamek w sieradzu zamek sieradz historia zamek
OPINIE
Napisz Opinię: Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
Administratorem powierzonych danych osobowych jest Marter Marcin Jankowski z siedzibą w Łask, ul. Kasztanowa 6. Państwa dane osobowe przetwarzane są w celu wykonania wybranej poprzez akceptację regulaminu Usługi. W serwisie informacyjnym PrzyczepyMarter.pl wszystkie dane podajesz dobrowolnie. Ich nie podanie będzie wiązało się jednak z odmową wykonania Usługi. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce Prywatności.
POPULARNE
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Łask miasto wiadomości, budżet na kredyt oraz Kolumna na weekend
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Przyczepa lekka na resorach z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2019: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Dni Pabianic 2020: Wydarzenie roku z koncertami na dniach miasta
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Przyczepki samochodowe skrzyniowe lekkie Neptun N7-263 rt
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka dla mieszkańców
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Polski przemysł gier komputerowych rośnie w siłę
›  CES 2020: Inteligentny pasek bada sposób chodzenia i przewidzi ryzyko upadku
›  Grand Prix Monako Formuły 1 2020 termin relacja tv program wyniki
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Powstają systemy zintegrowanej kontroli dronów
›  Dwie trzecie firm nie planuje ścieżek kariery pracowników
›  Ponad 2 mln osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie
›  Rewolucyjne dokonanie polskich biotechnologów
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Włochy przyczepą kempingową: Podróżowanie, Koszty, Atrakcje
›  Współdzielone samochody autonomiczne rozwiążą problemy transportowe miast
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Telewizor staje się centrum sterowania domem
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  W ciągu pięciu lat w Polsce pojawią się superszybkie lewitujące pociągi
›  Pociąg do Kolumny 2020: wrześniowe koncerty i promocja biznesu
›  Andora i Pireneje przewodnik turystyczny z atrakcjami w okolicy
›  Jarmark Bożonarodzeniowy w Łodzi 2019: Koncert kolęd Golden Life
›  Do sektora stoczniowego wkracza coraz więcej innowacji
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Utraty danych doświadczyło co piąte małe i średnie przedsiębiorstwo
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
PRZYCZEPY
Popularne przyczepy samochodowe Neptun 21/Styczeń/2020 (08:56) w serwisie PrzyczepyMarter.pl
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rtr resor [GN192]

  Cena brutto (z VAT) 3130.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 rt [GN099]

  Cena brutto (z VAT) 2580.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PLATFORMY//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-305 multi [GN152]

  Cena brutto (z VAT) 3300.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY NORDICA//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N13-263 2 kps [GN156]

  Cena brutto (z VAT) 6280.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY TRAILWOOD//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-253 tw [GN115]

  Cena brutto (z VAT) 3200.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY MOTOCYKLOWE//SKLEP

Neptun Przyczepa Motocyklowa N7-221 pm3 [GN202]

  Cena brutto (z VAT) 2180.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 rt [GN158]

  Cena brutto (z VAT) 2780.00 PLN
  3 produkty dostępne
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY PRO//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 prr resor [GN182]

  Cena brutto (z VAT) 3400.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-236 2 rt [GN100]

  Cena brutto (z VAT) 3450.00 PLN
  1 produkt dostępny
Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt PrzyczepyMarter
NEPTUN PRZYCZEPY RUSTIK//SKLEP

Neptun Przyczepa Samochodowa N7-263 2 rt [GN149]

  Cena brutto (z VAT) 3550.00 PLN
  2 produkty dostępne
Przyczepy Kampery Wydarzenia Prawo jazdy Forum motoryzacyjne Cyberbezpieczeństwo Blog
Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt
YouTube Facebook PrzyczepyMarter
© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746 • E-mail: blog@przyczepymarter.pl

Sklep motoryzacyjny PrzyczepyMarter jest autoryzowanym dystrybutorem i dealerem przyczep samochodowych marki Neptun, Sorelpol produkowanych przez firmę Sorelpol Sp. z o.o. z głównym biurem w Warszawie. W punkcie handlowym w centralnej części województwa łódzkiego znajduje się cała gama lekkich i ciężkich przyczepek samochodowych jednoosiowych oraz dwuosiowych, o bardzo zróżnicowanej charakterystyce przystosowanej do codziennej pracy z ciężkimi i wielkogabarytowymi towarami. Blog i jednocześnie sklep PrzyczepyMarter.pl został opracowany na potrzeby klientów poszukujących dobrej i taniej przyczepki samochodowej. Serwis internetowy o przyczepkach, samochodach i przyczepach kempingowych zawiera szeroki zakres praktycznych informacji publikowanych w różnych wiadomościach online.
Przyczepy Samochodowe →
PrzyczepyMart
er
Konto @  Forum ⚒ Menu ☈