LOKALNE//PRZYCZEPYMARTER

Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia

Marcin Jankowski  •  21/Grudzień/2019 (10:39), aktualizacja 4/Kwiecień/2020 (11:04)
Jest to pierwsza tak obszerna publikacja o Sieradzu na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter, gdzie zostaną zaprezentowane lokalne wiadomości na temat Dni Sieradza 2020. Nigdy wcześniej temat miasta Sieradz nie był poruszany, dlatego będzie to bardzo ciekawe wyzwanie, a zarazem możliwość zapoznania się z dawnym miastem wojewódzkim, które na nowo buduje swoją renomę w regionie lokalnym. Rozmawiając z mieszkańcami Sieradza wciągu ostatniego czasu, wyłania się obraz miasta, które zaczyna się rozwijać dzięki wdrażanym lokalnie pomysłom. W artykule postaram się zainteresować czytelników naszej strony największym wydarzeniem w mieście jakim są Dni Sieradza 2020 czyli imprezą kulturalno - rozrywkową z ciekawymi koncertami polskich gwiazd muzyki.
PrzyczepyMarter.pl Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia

Harmonogram Dni Sieradza 2020: Szczegółowy program wydarzenia dla mieszkańców


Okres wakacyjny sprzyja organizowaniu różnych wydarzeniem rozrywkowych w dużych miastach naszego regionu łódzkiego. Nie inaczej jest w Sieradzu, gdzie co roku przygotowywane są dni miasta. Na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter dla osób zainteresowanych naszym regionem przygotowana została obszerna publikacja z programem oraz plakatem Dni Sieradza 2020. Dowiesz się kto i kiedy zagra w Sieradzu, aby aktywnie spędzić czas wolny.

Obecnie oczekiwane są szczegółowe informacje o wydarzeniu Dni Sieradza 2020, które zaprezentuje organizator...

14. Jarmark Urszulański w Sieradzu 2020 przed Teatrem Miejskim
Nieodłącznym elementem Dni Sieradza, jest Jarmark Urszulański 2020 organizowany w Sieradzu jako wydarzenie kulturalne poprzedające główną część obchodów. Sieradzki Jarmark jest tradycyjnie połączeniem części artystycznej z koncertami przed Teatrem Miejskim w Sieradzu oraz stoiskami handlowymi na ulicy Dominikańskiej. Szczegółowe informacje związane z programem 14. Jarmarku Urszulańskiego w Sieradzu 2020 zostały zaprezentowane w oddzielnym artykule na stronie z wiadomościami PrzyczepyMarter!

Jak bawili się mieszkańcy na poprzednich Dniach Sieradza w 2019 roku?!


Gwiazdami poprzednich Dni Sieradza w 2019 roku były znane wszystkim zespoły muzyczne Tulia i Dżem, których koncerty odbyły się na początku czerwca. Oprócz tego na scenie amfiteatru w parku staromiejskim wystąpiły grupy 10 Tenorów oraz Kabaret pod Wyrwigroszem w ramach sieradzkiego wieczoru kabaretowego. Był to kulminacyjny dzień promocji miasta. Natomiast w weekendy poprzedające zorganizowano kilka dodatkowych imprez plenerowych związanych z wielowiekową historią Sieradza, podtrzymujących tradycję dawnego miasta wojewodzkiego (łódzkie).

Tydzień wcześniej, w ramach Dni Sieradza w 2019 roku, odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka na stadionie miejskim MOSiR, Jarmark Urszulański z koncertem zespołu MY3 i Janusza Laskowskiego przed teatrem miejskim.

Te wszystkie wydarzenia o charakterze czysto rozrywkowym były poprzedzone Mszą św. w intencji Sieradzan w kościele p.w. św. Urszuli Ledochowskiej.

Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno ci najmłodsi, jak i starsi - wyjaśnia Jadwiga Maciejewska, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych Urzędu Miasta w Sieradzu. W 2019 roku na mieszkańców miasta, jak i osoby przyjezdne czeka tradycyjnie wiele atrakcji, związanych ze sportem, kulturą, muzyką i zdrowiem.


Tym samym można podsumować ubiegłoroczny festiwal miasta jako imprezę o charakterze muzycznym, kabaretowym, sportowym, prozdrowotnym oraz dla dzieci, młodzieży i seniorów. Jak będą wyglądały najbliższe Dni Sieradza 2020? Przekonamy się już wkrótce...

Zabytki i atrakcje Sieradza z bogatą historią miasta dla turystów


Dni Sieradza 2020 są jedynie ukoronowaniem wielowiekowej historii miasta. Warto podkreślić w tym miejscu, że Sieradz ma do zaoferowania bogatą listę zabytków, które warto zobaczyć będąc na miejscu. Dziedzictwo Sieradza opiera się na 25 obiektach wpisanych na listę wojewódzką, a także obszerna lista innych zabytków wyróżnionych w skali miasta. Wśród nich znajdują się cztery które posiadają zasięg ponadregionalny i są to: kościół i klasztor podominikański z XIII wieku, kościół farny z XIV wieku, grodzisko z XI wieku.

Na obszarze miasta wyodrębniono także historyczny układ urbanistyczny, w skład którego wchodzą mn. miasto lokacyjne (usytuowane w granicach ulic Dominikańskiej, Kolegiackiej, Krótkiej, Ogrodowej, Podrzecze, Podwale, Rynek, Rycerskiej, Sukienniczej, Szewskiej, Warszawskiej, Wodnej, Zamkowej), Gród, Przedmieście Praskie, obszar przedlokacyjnej osady targowej (Poświętna Górka/ Wójtostwo), obszar XIX-wiecznej regulacji z pozostałościami tzw. układu gwiaździstego.

Wzgórze Zamkowe w Sieradzu na błoniach po dawnym obiekcie Do dziś, po starym zamku na błoniach Sieradzkich, pozostał jedynie nasyp zwany popularnie przez mieszkańców Wzgórzem Zamkowym. Historia dawnego zamku w Sieradzu związana jest księciem Kazimierzem Sieradzkim, który po przekazaniu swojego pierwszego zamku na klasztor, postanowił wybudować sobie nowy.

Na miejsce swojego nowego zamku w Sieradzu, wybrał błonia w widłach rzeki Warty. Zamek ten był częściowo murowany, częściowo drewniany, na dużym nasypie ziemnym, otoczony głęboką fossą wypełnioną wodą, ze zwodzonym mostem , obwiedziony murem z kamienia i cegły. W czasie najazdu krzyżackiego w 1331 roku, zamek w Sieradzu, zostaje zdobyty i spalony. W tym samym miejscu, król Kazimierz Wielki wznosi nowy zamek murowany. W sumie jest to już trzeci zamek w historii miasta. W celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Sieradza, któl otacza miasto murem i wałami, które zakończono budować w 1380 roku. W 1414 roku, król Władysław Jagiełło, na pamiątkę zwycięskiego boju pod Grunwaldem, funduje w zamku kaplicę pod wezwaniem Świętych Rozesłańców. W rzeczywistości był to kościół św. Marcina przeniesiony z przedmieść na zamek i przemianowany.

Zamek w Sieradzu miał cztery baszty wystawione przez mieszczan Sieradzkich, Szadkowskich, Warckich i Szczercowskich. Każda baszta miała nazwę swego miasta, które przyczyniać się miały do utrzymania swoich baszt. W środku stała wysoka wieża. Na utrzymanie zamku nadane były wsie: Brodnia, Brzeg, Monice, Kłocko; Czechy, Jeziory, Jakobice, Sucha, Wągłczew, Dzigorzew, Mnichów, Ruda, Polkow, Wośniki, Męka, Grzybów.

W 1588 roku w czasie zbyt szumnego wjazdu na starostwo Andrzeja Zebrzydowskiego podczaszego koronnego, przez nieostrożność tego starosty zamek spalił się i zginęło dziesięciu ludzi. Po tym pożarze starosta Stanisław Bykowski i jego syn Jan podjęli się wyzwania odnowienia zamku, ale ten już nigdy do stanu poprzedniego nie powrócił.

Podczas najazdu szwedzkiego zamek w Sieradzu wraz z całym województwem został oddany w 1655 roku w ręce Szwedów. Rok później zostali oni wyparci z zamku i miasta przez samego Czarneckiego. Za Sasów z powodu walk Augusta II ze Szwedami kolejno najeżdżają Sieradz i zajmują zamek od 1704 roku wojska szwedzkie, saskie, moskiewskie, to znowu chorągwie koronne, litewskie, a wszystkie niszczą co mogą, wyciskają żywność i kontrybucję. 3 grudnia 1704 roku zamek i miasto Sieradz zajęli Szwedzi na dłużej, bo na rok bez mała.

Po tych wszystkich latach zniszczeń i braku decyzji o gruntownej odbudowie zamku w Sieradzu, w końcu sejmik Sieradzki w 1792 roku podjął uchwałę, na mocy której doszczętnie rozebrano zamek lub to co z niego pozostało. Resztę dopełnili mieszkańcy okolic w czasie zaboru pruskiego. W trakcie rozgrabiania zamku w Sieradzu znaleziono kule kamienne, monety czy zbroje.

Na zdjęciu głównym znajduje się ulica Kościuszki w Sieradzu. Zdjęcie zostało wykonane w 2010 roku przez użytkownika Pabis64 i udostępnione w Wikipedii na licencji Creative Commons.

TAGI
Blog Biznes Przyczepy sieradz dni sieradza 2019 dzem dni sieradza 2019 harmonogram dni sieradza 2019 plakat open hair sieradz 2020 dzem sieradz 2019 alphaville sieradz dni sieradza 2019 koncerty jarmark urszulanski sieradz 2019 dni sieradza 2020 dni sieradza 2020 harmonogram dni sieradza 2020 plakat open hair sieradz 2019 dzem sieradz 2019 alphaville sieradz dni sieradza 2020 koncerty jarmark urszulanski sieradz 2020 dni sieradza 2020 program koncerty sieradz 2020 sieradz imprezy 2020 sieradz majówka 2020 mosir sieradz zamek w sieradzu zamek sieradz historia zamek
OPINIE
Napisz opinię do artykułu tylko jako zalogowany użytkownik!
Wcześniej możesz Założyć konto i Zalogować się
POPULARNE
›  Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Zasady Poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Łask wiadomości lokalne onlej budżet kredyty gotówkowe i pożyczki
›  Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka na Dni Łodzi
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  [DEPESZA] W kryzysie milczenie nie jest złotem
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020
›  [DEPESZA] Sprzedaż bezpośrednia przechodzi w całości do internetu
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020 info dnia
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›  Tylko 30% zmian wdrażanych przez firmy kończy się sukcesem
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Jaką przyczepę samochodową kupić marki Neptun w 2020 roku?
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  [DEPESZA] Coraz bardziej zaawansowane prace nad szczepionką na SARS-CoV-2
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Motocykle Harley - Davidson na targach Poznań Motory Show 2020
›  Opracowano pierwszą na świecie metodę odzyskiwania sadzy z opon
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Technologie szansą na odbicie gospodarcze w czasie kryzysu
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Pasy transportowe rodzaje, gdzie kupić? Sprawdź teraz ofertę
›  Kampery Adria Sonic, Coral, Matrix, Coral XL i Compact sezon 2020
›  Przyczepy samochodowe lekkie Neptun skrzyniowe do transportu
›  Na rynek trafia pierwszy inteligentny zegarek dla cukrzyków
›  W kryzysie milczenie nie jest złotem
›  Prezes UOKiK: Nieuczciwi przedsiębiorcy próbują w tym czasie drenować portfele konsumentów
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  [DEPESZA] Koronawirus stał się pożywką dla oszustów i internetowych trolli
›  Koronawirus ogranicza emisje CO2
ŁódźŁaskZduńska WolaZelów Widawa SzadekSieradzPiotrków TrybunalskiTomaszów Mazowiecki

PabianiceBiałystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Olsztyn

Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Przyczepy Ranking przyczep Ubezpieczenia OC/AC Wydarzenia Prawo jazdy Sklep budowlany Samochody Blog

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook Twitter Kolumna24

© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746  •  E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMart
er
Konto @  Menu ☈