LOKALNE//PRZYCZEPYMARTER

Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020

Marcin Jankowski  •  23/Luty/2020 (15:17)
Jest to już kolejny artykuł z wiadomościami lokalnymi z województwa łódzkiego opublikowany na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter. Tym razem chcę przedstawić naszym czytelnikom trzy największe wydarzenia muzyczne, które odbędą się w Bełchatowie w te wakacje! Na pewno nie zabraknie mocy w ramach cyklicznych Dni Bełchatowa 2020 z koncertami. Ponadto imprezę poprzedzają także plenerowe imprezy Miejskiego Centrum Kultury PGE Giganci Mocy oraz w okolicach sierpnia organizowane są w Bełchatowie Dni Energetyka, jako że region, jest związany z energetyką i górnictwem. Na portalu informacyjnym PrzyczepyMarter znajdziesz szereg praktycznych wiadomości o wydarzeniach w Bełchatowie! Śledź nowości już teraz w aktualizowanym na bieżąco artykule na blogu dla wszystkich czytelników województwa łódzkiego.
PrzyczepyMarter.pl Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020

Dni Bełchatowa 2020 Program z koncertami i plakat wydarzenia


Dni Bełchatowa 2020 to cykliczna impreza i zarazem największa, przygotowywana dla mieszkańców w okresie wakacji, na której występują znane zespoły muzyczne. W czasie dwóch dni promowane są na scenie także lokalne zespoły oraz artyści związani z Bełchatowem. Nie brakuje także atrakcji dla całych rodzin, które zapewne pojawią się w trakcie Dni Bełchatowa 2020.

Dni Energetyka Bełchatów 2020: Branżowe święto energetyków w Polsce


W najbliższym czasie pojawią się szczegółowe wiadomości o Dni Energetyka Bełchatów 2020...

Dzień Energetyka jest polskim świętem stworzonym dla branży energetycznej. Zwyczajowo obchodzone jest w dniu 14 sierpnia. Dzień Energetyka ustanowiono w 1956 roku. W okresie do 1990 roku obchodzone było w pierwszą niedzielę września. Od 1991 roku patronem energetyków ogłoszono św. Maksymiliana Kolbego, z zamiłowania elektryka, który zginął męczeńsko w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 roku. Data ta została przyjęta jako Dzień Energetyka i obowiązuje do dziś.

MCK PGE Giganci Mocy 2020: Wystawa węgla i elektrowni Polskiej Grupy Energetycznej


W najbliższym czasie pojawią się szczegółowe wiadomości o MCK PGE Giganci Mocy 2020...

Ekspozycja PGE Giganci Mocy zarządzana jest przez miejską jednostkę - Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, inaczej mówiąc dom kultury. MCK PGE Giganci Mocy to interaktywne muzeum dla każdego, kto chce poznać historię zagłebia górniczo - energetycznego w Bełchatowie i okolicy.

Oprócz tego Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie organizuje cykliczne wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. W ich ramach odbywają się różne seanse filmowe, koncerty, wystawy, warsztaty, przeglądy czy spektakle teatralne.

Co działo się na Dniach Bełchatowa 2019 w Parku Olszewskich?


W poprzednim roku Dni Bełchatowa 2019 obchodziły swoją okrągłą rocznicę i odbyły się po raz czterdziesty. Lokalne wydarzenie dla mieszkańców, jednego z większych miasta naszego województwa łódzkiego, było współorganizowane przez Prezydenta Bełchatowa oraz Miejskie Centrum Kultury. Wśród aktywności przygotowanych dla wszystkich osób, które odwiedziły Park Olszewskich w dniach 29 - 30 czerwca 2019 roku, były oczywiście koncerty gwiaz oraz występy artystyczne lokalnych zespołów. Ponadto nie mogło zabraknąć na jubileuszowych Dniach Bełchatowa 2019 licznych atrakcji dla najmłodszych oraz dodatkowych zabaw przygotowanych dla gości.

Dni Bełchatowa 2019, a zapewne również tegoroczne dni miasta, były największą imprezą plenerową w Bełchatowie. Odbyły się na błoniach miejskich koło Muzeum Regionalnego. Każde wydarzenie lokalne ma to do siebie, że się zmienia i jest dostosowywane do potrzeb mieszkańców. Widać to na przykładzie chociaży Jarmarku Łaskiego 2020, który od niedawna odbywa się w formule dwudniowej.

Obchody Dni Bełchatowa 2019 wypełniły przede wszystkim koncerty oraz piknik rodzinny, w ramach którego zaprezentowali się uzdolnieni bełchatowianie. Święto miasta Bełchatowa w ubiegłym roku było połączeniem występów zarówno gwiazd muzyki rozrywkowej, jak i lokalnych zespołów. Dla bełchatowskiej publiczności zagrali m.in. Lemon i Sound’n’Grace.

Dni Bełchatowa 2019 zostały zapoczątkowane na plenerowej scenie koncertami w ramach Miejskie Centrum Kultury PGE Giganci Mocy, które odbyły się 21 czerwca, czyli tydzień przed głównymi dniami miasta. W ramach tej cyklicznej imprezy wystąpiły rózne zespoły, w tym krakowski zespół Not Enough, który wykonuje muzykę, gdzie mieszają się wpływy metalcore z elementami ambientu i elektroniki. Zwieńczeniem wieczoru był zaś występ kultowego zespołu Armia z Tomaszem Budzyńskim na wokalu, której wyraziste utwory z pogranicza punk rocka i hardcore towarzyszą od lat 80.

Natomiast koncertowy maraton Dni Bełchatowa 2019 ruszył w sobotę 29 czerwca – tego dnia jako pierwszy rozgrzał bełchatowianin Grzegorz OFi OFman, który wykonuje muzykę w klimacie pop i dance. Potem zaśpiewał Nowator, czyli Paweł Lipski, znany również jako Nowi i NWTR – polski raper, wokalista i autor tekstów, a także muzyk i kompozytor. Było też coś dla fanów rockowego brzmienia, a to za sprawą zespołu Big Day znanego z hitu W dzień gorącego lata.

Bełchatów - miasto węgla brunatnego i energetyki...


Bełchatów swój rozwój społeczny i gospodarczy zawdzięcza przede wszystkim ulokowanej w pobliżu odkrywkowej kopalni węgla brunatnego oraz elektrowni PGE Bełchatów. Bełchatów z 10 tysięcznego miasteczka jeszcze w 1975 roku, rozrósł się do jednego z ważniejszych ośrodków miejskich w skali województwa łódzkiego. Obecnie miasto liczy około 60 tysięcy mieszkańców, głównie związanych z górnictwem i energetyką.

W styczniu 2020 roku odbył się koncert, ponieważ elektrownia Bełchatów świętowała swoje 45-lecie istnienia. Przez ten czas była i nadal jest nie tylko najważniejszym w Polsce wytwórcą energii elektrycznej pokrywając w niektórych latach aż 22 proc. krajowego zapotrzebowania na energię, ale także gwarantem bezpieczeństwa i niezależności energetycznej Polski. Paliwo do produkcji prądu w Elektrowni Bełchatów dostarcza pobliska Kopalnia Bełchatów, która w tym roku również obchodzi 45 urodziny.

Węgiel odgrywa specjalną rolę jako ośrodek życia na ziemi. Spotykamy go wszędzie, jak tworzy z innymi pierwiastkami nieprzeliczone związki organiczne i mniej liczne związki nieorganiczne. Występuje również nie związany pod postacią krystalicznego diamentu czy grafitu lub bezpostaciowej sadzy. Pomyśleć, że w tych trzech krańcowo różnych postaciach jest tym samym czystym węglem!

Wielki dla człowieka nastał dzień, kiedy zdobył pierwszy raz ogień i nauczył się z nim obchodzić. Nie zdawał sobie wówczas sprawy, iż palenie się jest niczym innym, jak łączeniem się tlenu z węglem, przy czym powstaje ciepło. Człowieka obchodziło dobroczynne ciepło, spływające nań z płonącego drewna. Paliwem tym rozjaśnił mroki swej zimnej jaskini mieszkalnej i na ognisku przyrządził sobie pierwszą ciepłą strawę. Żar węglowy sprawił pewnego dnia i to, że z kruszconośnej skały wytopił się epokowy dla człowieka metal.

Tak powstały pierwsze huty oparte na lasach, tych ówczesnych kopalniach węgla. W mielerzach wypalali węglarze węgiel drzewny. Po wyrąbaniu lasu przenoszono hutę, bo drewna trzeba było mnóstwo, gdyż zawiera ono tylko 50% C.

Aż kiedyś odkrył człowiek palący się czarny kamień. Pewne wzmianki naprowadzają, że Chińczycy byli pierwszymi, którzy używali węgla kopalnego na opał. Pisarze greccy i rzymscy (Arystoteles, Theofrastos i Plinius) wspominają o nim już wyraźniej.

Gwałtowny wzrost wydobycia węgla datuje się dopiero w XIX wieku, kiedy zastosowano węgiel kamienny w hutnictwie żelaznym. Wobec rosnącego zapotrzebowania trżeba już było wkopywać się za nim coraz głębiej w ziemię, przy czym stwierdzono, że im głębiej zalega, tym jest lepszy. Powstawało górnictwo węglowe i rozwijało się szybko, czerpiąc z doświadczeń rudnego kopalnictwa.

Kiedy obok węgla pojawił się drugi surowiec energetyczny — ropa naftowa — okazało się, iż obydwa te surowce są ze sobą bardzo spokrewnione. Różnica polega jedynie na składzie chemicznym. Podczas gdy w elementarnym składzie węgla kopalnego główną rolę odgrywają trzy pierwiastki, a to węgiel C, wodór H i tlen O — w ropie naftowej występują tylko węgiel C i wodór H. Wspomnieć tu wypada, iż połączenia węgla i wodoru obfitują w tłuszcze, będące wartościowszym paliwem od połączeń węgla, wodoru i tlenu. Stąd ropa naftowa stoi pod tym względem wyżej od węgla kopalnego. Obie te grupy zazębiają się między sobą pochodzeniem i składem chemicznym, czym dowodzą, że i tu jak wszędzie przyroda nie lubi nagłych przeskoków i wyraźnych granic.

1

40. Dni Bełchatowa 2019: Plakat z koncertami i programem

40. Dni Bełchatowa 2019: Plakat z koncertami i programem© MCK Belchatów/materiały prasoweSzczegółowy program na plakacie ubiegłorocznych jubileuszowych 40. Dni Bełchatowa 2019. W najbliższym czasie pojawią się najnowsze wiadomości o wydarzeniu w Bełchatowie...
SAMOCHODY
Przeglądaj naszą bazę samochodów osobowych online. Sprawdź charakterystykę dowolnego pojazdu i kup dla siebie najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia OC i AutoCasco przez internet, oszczędzając pieniądze!
TAGI
Blog Biznes Przyczepy dni energetyka bełchatów 2019 dni energetyka 2019 imprezy bełchatów 2019 majówka 2019 bełchatów kalendarz imprez bełchatów 2019 dzień energetyka 2019 dni energetyka bełchatów 2020 dni energetyka 2020 imprezy bełchatów 2020 majówka 2020 bełchatów kalendarz imprez bełchatów 2020 dzień energetyka 2020 dzień energetyka 2020 połaniec dzień energetyka 2020 kozienice dzień energetyka 2020 gryfino dzien energetyka zyczenia dzień energetyka 2020 tauron dzień energetyka 2020 kozienice program dzień energetyka 2020 jaworzno pge kopalnia elektrownia węgiel energia energetyka polska łódzkie koncerty wydarzenia pge giganci mocy
OPINIE
Napisz opinię do artykułu tylko jako zalogowany użytkownik!
Wcześniej możesz Założyć konto i Zalogować się
POPULARNE
›  Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Zasady Poruszania się z przyczepą samochodową po drogach publicznych
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Łask wiadomości lokalne onlej budżet kredyty gotówkowe i pożyczki
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka na Dni Łodzi
›  Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?
›  [DEPESZA] Pracownicy kolejnych branż obawiają się o swoje miejsca pracy
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Ruch lotniczy w Polsce spadł o prawie 90 proc. Przed końcem maja większość przewoźników na świecie może ogłosić bankructwo
›  Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Podpis elektroniczny usprawni pracę firm oraz podmiotów administracji publicznej
›  Polskie fintechy z rozwiązaniami na światowym poziomie
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020 info dnia
›  Wypadek Łask policja z ostatniej chwili: wiadomości dnia onlej
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›  Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020
›  Rozszerzona rzeczywistość rozwiązaniem dla e-sklepów nie tylko na czas pandemii
›  Polska branża PR sama wyznaczyła dla siebie standardy i normy etyczne
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  W najbliższych dniach przedsiębiorcy będą decydować o utrzymaniu lub cięciu etatów
›  Motocykle Harley - Davidson na targach Poznań Motory Show 2020
›  Ważna zmiana dla małych i średnich firm
›  Trwają prace nad reformą prawa koncernowego
›  Ponad 50% firm szkoleniowych traci wszystkie dochody
›  W czasie pandemii co trzeci Polak zwiększył liczbę płatności online
›  Tylko 30% zmian wdrażanych przez firmy kończy się sukcesem
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Polacy wciąż niewiele wiedzą o stanie środowiska
›  Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość to przyszłość branży PR
›  [DEPESZA] Zdalne lekcje są dla nauczycieli testem cyfrowych kompetencji
›  Andora - maleńkie państwo między Francją a Hiszpanią
›  Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Dni Sieradza 2020 kiedy: Program i plakat z koncertami wydarzenia
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
ŁódźŁaskZduńska WolaZelów Widawa SzadekSieradzPiotrków TrybunalskiTomaszów Mazowiecki

PabianiceBiałystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Olsztyn

Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Przyczepy Ranking przyczep Ubezpieczenia OC/AC Wydarzenia Prawo jazdy Sklep budowlany Samochody Blog

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook UniMarter

© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746  •  E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMart
er
Konto @  Menu ☈