PRZYCZEPYMARTER//BLOG

Części do przyczep samochodowych i akcesoria Neptun

Marcin Jankowski  •  26/Luty/2018 (15:19)
Mimo tego, że przyczepy samochodowe Neptun to w większości uniwersalne pojazdy do transportu towarów, możemy je dodatkowo wzbogacić o szereg akcesoriów, które ułatwią przewożenie ładunków na przyczepie towarowej. Kupując nową przyczepę, standardowo otrzymujemy pojazd, który po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu jest gotowy do pracy, ale zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy dokupić do naszej przyczepki dodatkowe akcesoria - jak plandeki czy podpory, lub wymienić już zużyte elementy. Nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ konstrukcja przyczep Neptun sprawia, że wymiana lub zamontowanie dowolnej części nie powinna stanowić dla nikogo większego problemu, a w dodatku producent przygotował dla każdego modelu szereg produktów - od prostych blokad na zaczepy, przez wszelkiego rodzaju podpory i podjazdy, szyny transportowe itp.
PrzyczepyMarter.pl Części do przyczep samochodowych i akcesoria Neptun

Plandeki na przyczepy: Ochrona i zabezpieczanie przewożonych ładunków


Większość osób, które kupiło skrzyniową przyczepę samochodową, w pierwszej kolejności planuje dokupić do niej plandekę, mającą na celu ochronę przewożony towarów przed deszczem lub innymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (opadami śniegu czy gradu). Tutaj wybór dodatkowych akcesoriów jest bardzo szeroki. Praktycznie do każdego modelu przyczepki dostępne są cztery rodzaje plandek, różniące się od siebie wysokością. Będzie to plandek płaska, plandeka o wysokości 40 cm, plandeka o wysokości 80 cm oraz plandeka wysoka na 120 cm. Pamiętaj o tym, że do tej wysokości należy także doliczyć jeszcze wysokość burt (od 30 do 45 cm). W dodatku każda plandeka występuje w dwóch gramaturach grubości czyli 520g/m2 i 650g/m2. Gramatura to nic innego jak ilość materiału wykorzystana do produkcji danej płachty. Im większa wartość tym plandeka wykonana została z grubszego tworzywa. Ze względu na niewielką różnicę w cenie, w sklepie PrzyczepyMarter, w przypadku towarów dostępnych na stanie, dostępne są plandeki grubsze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie zamówić te zmniejszą gramaturą.

Razem z plandeką, kupujący musi także zamówić odpowiedni stelaż podplandekowy wykonany z rur ocynkowanych o odpowiedniej wysokości, przystosowanej do danej plandeki - 40 cm, 80 cm i 120 cm. Jedynie w przypadku plandeki płaskiej można pominąć stelaż ponieważ plandeka rozciągnięta będzie na burtach. Wybierając plandekę do danej przyczepki zwróć uwagę na konkretny model, aby dopasować odpowiednią szerokość plandeki do szerokości przyczepy. W galerii zdjęć na dole artykułu zostały opublikowane zdjęcia z wybranymi akcesoriami zamontowanymi na przyczepach Neptun.

Oprócz plandek, aby zwiększyć objętość skrzyni ładunkowej lub wręcz zastąpić plandekę, można domówić dwa rodzaje nadstawek. Mogą to być standardowe nadstawki burtowe pełne wykonane również z blachy ocynkowanej o wysokości 37 cm lub nadstawki siatkowe o wysokości 39.5 cm. Wysokość może się nieznacznie różnić, w zależności od konkretnego modelu przyczepy samochodowej. Wszystkie przyczepy, do których zostały przypisane konkretne akcesoria posiadają odpowiednio przygotowane otwory montażowe. Po założeniu nadstawek na istniejące burty boczne wystarczy je dokręcić śrubami dostępnym w zestawie.

Akcesoria Neptun: Podpory stabilizujące przyczepę samochodową z towarem i na pusto


Inną kategorią produktów, które stanowią pomocne akcesoria do prawie wszystkich przyczep samochodowych są elementy stabilujące pojazd w poziomie. W pierwszej kolejności są to zestawy koło podporowe plus obejma montażowa, przykręcana na dyszlu. Średnica rury koła podporowego oraz obejmy standardowo wynosi fi200. Jest to najczęściej spotykana średnica dla tych elementów stabilizujących. Wskazane części można dokupić oddzielnie, albo samą obejmę lub tylko koło podporowe w zależności od potrzeby.

Oprócz tego, wybrane modele przyczep Neptun posiadają także, w ich tylniej części ramy, przygotowane otwory do zamocowania obejm oraz pionowych podpór stabilizujących. Część przyczep posiada standardowo już zamontowane obejmy, a część wymaga dokupienia - podpór razem z obejmami. Podpora stabilizująca boczna ma wysokość 70 cm. Przykładowy montaż został zaprezentowany na jednym ze zdjęć w podpiętej galerii do tego artykułu.

Do innych elementów stabilizujących przyczepkę w danej pozycji - poziomej lub pionowej - można także zaliczyć kliny pod koła z ich uchwytami do mocowania. Bez przeszkód można je na stałe zamontować na przyczepie, a zostały one wykonane z mocnego plastiku.

Dedykowane akcesoria do przyczep specjalistycznych: motocyklowych, podłodziowych oraz platform


Oprócz wymienionych wcześniej produktów, istnieje cała seria przyczep samochodowych specjalistycznych jak do przewozu motocykli, łodzi lub platform do transportu np.: kosiarek lub innych maszyn. Przyczepy te posiadają własne akcesoria, które dedykowane są specjalnie do nich. W przypadku przyczep motocyklowych mowa tu na przykład o szynach transportowych z pałąkami do mocowania przwożonych motocykli czy podjazdów do wprowadzania motoru na przyczepkę. Jeśli chodzi o rynnę transportową, możemy ją zastosować także w standardowych przyczepach skrzyniowych o długości co najmniej 236 cm.

W przypadku platform czyli przyczep z gamy Multi, kupujący może domówić zestawy stabilizatorów ze śrubami lub wzmacniane podjazdy stosowane jednocześnie jako tylnia burta, wykonane z blachy ryflowanej o grubości 3 mm ocynkowanej ogniowo. Przyczepy platformowe służą głównie do przewożenia niewielkich maszyn dlatego standardowo ich burty są bardzo niskie i wynoszą jedyne 10 cm. Dla osób, które potrzebują zwiększyć tą wysokość, mogą domówić nadstawki siatkowe o wysokości 80 cm bądź burty (nadstawki) pełne stalowe o wysokości 20 cm. Elementem wspomagającym pracę z załadunkiem na przyczepy Multi będzie wciągarka o udźwigu 1100 kilogramów oraz podstawa wciągarki sprzedawana jako oddzielny element.

Jeśli chodzi o przyczepy podłodziowe, tu również występuje wciągarka jako akcesoria, jednak jest ona standardowo montowana w nowych przyczepach. Oprócz tego, jeśli zachodzi taka potrzeba dodatkowo każdy kupujący może domówić podpory boczne z rolkami lub rolki prowadzące montowane po środku przyczepki navy. Poglądowe zdjęcia akcesoriów widoczne będą w galeriach podpiętych do konkretnych modeli przyczep na stronie PrzyczepyMarter.pl

Jeśli nie wiesz jakie akcesoria będą pasowały do Twojej przyczepy samochodowej Neptun wyszukaj na moim blogu odpowiedni model przyczepy w katalogu. Do każdej z nich przygotowywane są opisy oraz krótkie charakterystyki techniczne. Oprócz tego w miarę upływu czasu publikowane są także galerie zdjęć oraz dodana została unikalna lista akcesoriów pasujących do konkretnego modelu. Wybrane akcesoria posiadają także własny opis charakteryzujący dany produkt. Zamawiając konkretny produkt wskaż jego kod wewnętrzny, na który składają się przeważnie dwie litery oraz trzy cyfry.

Na blogu PrzyczepyMarter zostały wcześniej opublikowane inne artykuły poradniki, w których znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Jeśli nadal nie znasz odpowiedzi na nurtujący Cię problem, zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail. Oprócz tego na każdej podstronie z artykułem oraz z opisem przyczepy został załączony widget Facebookowego komunikatora, umożliwiający bezpośrednią rozmowę bezpośrednio przez Messengera. Zachęcam Cię także do obserwowania profili PrzyczepyMarter na Facebook oraz Twitter gdzie publikowane są wszystkie nowości ze strony.
PrzyczepyMarter.pl Części do przyczep samochodowych i akcesoria Neptun
TAGI
przyczepy akcesoria sklep podpory plandeki podjazdy szyny kołazapasowe kołapodporowe stelaże poradnik news łódzkie łask polska neptun
OPINIE
Napisz Opinię:*
Opinię dodajesz jako anonimowy użytkownik! Możesz Założyć Konto oraz Zalogować się
POPULARNE
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową w Wydziale Komunikacji?
›  Łask - Pabianice: Wypożyczalnia przyczep i lawety samochodowej
›  Zadbaj o swój ogród na wiosnę! Wypożyczalnia narzędzi na Przygoniu.
›  Przyczepki Samochodowe: Instrukcja użytkowania i konserwacji
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter!
›  Części do przyczep samochodowych i akcesoria Neptun
›  Prawo jazdy B, B96, B+E: Holowanie przyczepy samochodowej 2018
›  Sklep PrzyczepyMarter: w kwietniu 2018 dostawa nowych przyczepek!
›  Przyczepy samochodowe dwuosiowe (tandem) marki Neptun w sprzedaży
›  Caravaning Salon. Święto podróżowania przyczepami kempingowymi
›  Przyczepa Kempingowa: O czym pamiętać przed wyjazdem?
›  Zapłać kartą w sklepie PrzyczepyMarter. Płać zbliżeniowo!
›  Zakaz handlu w niedziele. W które dni sklepy będą zamknięte?
›  Jaki układ wnętrza w przyczepach kempingowych jest najlepszy?
OPINIE
›  Ubezpieczenia OC/AC przyczep i samochodów. Porównywarka na PrzyczepyMarter! przez anonimowy
O serwisie Polityka prywatności Regulamin serwisu YouTube Facebook Twitter
© 2018 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
PrzyczepyMar
ter