MOTORYZACJA//PRZYCZEPYMARTER

Hamulec najazdowy AL-KO w nowych przyczepach samochodowych Neptun

Marcin Jankowski  •  26/Luty/2018 (15:19), aktualizacja 1/Luty/2020 (13:08)
Mimo tego, że przyczepy samochodowe Neptun to w większości uniwersalne pojazdy do transportu towarów, możemy je dodatkowo wzbogacić o szereg akcesoriów, które ułatwią przewożenie ładunków na przyczepie towarowej. Kupując nową przyczepę, standardowo otrzymujemy pojazd, który po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu jest gotowy do pracy, ale zdarzają się sytuacje, kiedy chcemy dokupić do naszej przyczepki dodatkowe akcesoria - jak plandeki czy podpory, lub wymienić już zużyte elementy. Nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ konstrukcja przyczep Neptun sprawia, że wymiana lub zamontowanie dowolnej części nie powinna stanowić dla nikogo większego problemu, a w dodatku producent przygotował dla każdego modelu szereg produktów - od prostych blokad na zaczepy, przez wszelkiego rodzaju podpory i podjazdy, szyny transportowe itp.


Części: Hamulec najazdowy w przyczepkach jednoosiowych i dwuosiowych Neptun


Jednym z wcześniej nie wspominanych elementów konstrukcyjnych przyczepki samochodowej zapewniający bezpieczeństwo przewożenia towarów, jest hamulec najazdowy zwany także urządzeniem najazdowym. Zgodnie z polskimi przepisami o rychu drogowym wszystkie przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 750 kilogramów czyli ciężkie, muszą obowiązkowo posiadać hamulec najazdowy. Natomiast dla przyczep towarowych poniżej tej wartości, nie ma obowiązku w nich montowania urządzenia najazdowego.

Co bardzo ważne dla potencjalnych kupców, przyczepki samochodowej Neptun, w wybranych modelach jednoosiowych i dwuosiowych z dopuszczalną masą całkowitą wynoszącą 750 kilogramów i mniej - posiadają hamulec najazdowy z hamowanymi osiami, standardowo zamontowany na dyszlu. Wszystkie hamulce najazdowe stosowane w przyczepkach Neptun są produkcji niemieckiej (AL-KO). Korzystanie z urządzeń najazdowych wydaje się bezobsługowe, jednak wcześniej warto przeczytać dokumentację otrzymaną wraz z przyczepką kupioną w sklepie lub w instrukcji online dostępnej w tym artykule poradniku. Dzięki temu będziesz miał gwarancję bezpiecznej pracy z pojazdem i nie narazisz się na dodatkowe usterki.

Urządzenie najazdowe (hamulec najazdowy AL-KO w przyczepkach Neptun) jest elemetem składowym układu hamowania i może być stosowane tylko do łączenia przyczepy z samochodem holowniczym, po całkowitym zamontowaniu i dokładnym sprawdzeniu urządzenia. Istnieje ryzyko wypadku wskutek awarii hamulca postojowego przy nieprawidłowym użyciu! Nie stosować ucha prowadnicy linki zabezpieczającej, części przekłądni hamulcowej lub pakietu sprężyn hamulca postojowego do mocowania ani holowania! Pod obciążeniem rozciągającym ucho wygina się, a pakiet sprężyn hamulca postojowego wyskakuje z uchwytu.

Dopuszczalna masa całkowita jest wytłoczona na każdym urządzeniu najazdowym. Masa całkowita przyczepy nie może przekraczać tej wartości. Dopuszczony zakres masy według danych na tabliczce znamionowej: V, czworobk (450 - 3500 KG), 130V (700 - 1350 KG), 150V (800 - 1500 KG) i 200V (1300 - 2000 KG).

Montaż na pojeździe musi spełniać wymagania odnoszące się do podpór o regulowanej wysokości (koło podporowe) przy obciązeniu podpory przekraczającym 50 kg, zgodnie z ECE R55-01. Należy również uwzględniać wszelkie inne wytyczne dotyczące montażu zawarte w tej instrukcji na blogu o przyczepach samochodowych. W razie nagłego wypadku dźwignia hamulca ręcznego nie powinna opaść w dół. Należy bezwzględnie zachować odpowiednie odstępy (chodzi o dolny prześwit pomiędzy podłożem, a elementem najazdowym; kilka centymetrów nad ziemią dzięki metalowej podpórce wygiętej w kształcie ucha;). Producent AL-KO zaleca wykonanie montażu wspornika w kształcie ucha od spodu dyszla na jego krańcu i kontroli luzu przy całkowicie zaciągniętej dźwigni hamulca ręcznego (hamulec awaryjny jest włączony).

Wskazówki bezpieczeństwa wykorzystania hamulca najazdowego w przyczepach samochodowych. Uwaga! Zawsze istnieje niebezpieczeństwo odczepienia się przyczepy towarowej od holującego samochodu. Należy zawsze wprowadzać linkę zabezpieczającą przez ucho prowadnicy tej linki. Również należy zawsze zakładać linkę zabezpieczającą w taki sposób, aby jazda na zakrętach nie sprawiała trudności. W dodatku linka zabezpieczająca nie może się owinąć wokół koła podporowego. Podczas zakładania linki zabezpieczającej przestrzegać przepisów krajowych, obowiązujących w Polsce oraz podczas wyjazdów zagranicznych.

Należy zwrócić baczną uwagę na prawidłowe osadzenie koła podporowego w obejmie przykręconej do dyszla lub wraz z hamulce najazdowym, w taki sposób aby nie szorowało podczas podróży po jezdni, co się często zdarza przy nie uwadze kierujących. Dla modeli urządzeń najazdowych oznaczonych typem 130V, 150V i 200V należy zawsze mocować koło podporowe w wycięciu pokrywy.

Jeżeli przyczepa samochodowa bądź przyczepa kempingowa jest odłączana od pojazdu holowniczego podczas planowanego parkowania, należy bezwzględnie: zaciągnąć hamulec postojowy i zabezpieczyć przyczepę dwoma dodatkowymi klinami podkładanymi pod koła. Podczas parkowania lub odstawiania zaprzęgu zaciągnąć hamulec postojowy. Do momemntu zadziałania siły hamującej przyczepa może stoczyć się 25 - 30 cm! Podczas odstawiania przyczepy samochodowej zwróć uwagę na dostateczny odstęp od innych elementów stałych. Również podczas uruchamiania hamulca ręcznego należy zwrócić uwagę na jego prawidłowe działanie.

Uwaga! Sygnałami nieprawidłowego działania mogą być: widoczny spadek mocy, szarpiące poruszanie się dźwigni hamulca ręcznego, zbyt ciężka praca hamulca ręcznego lub poluzowane elementy. W przypadku dźwigni hamulca ręcznego ze wspomaganiem sprężyną gazową są to dodatkowo: widoczna korozja lub uszkodzenie tłoczyska sprężyny gazowej lub widoczny wyciek oleju wspomnianej sprężyny gazowej.

Obsługa hamulca najazdowego w przyczepa samochodowych oraz przyczepach kempingowych różnych producentów z zamontowanymi urządzeniami hamującymi AL-KO. Pierwszą serią czynności jest sprzęganie zaczepu kulowego przyczepy z pojazdem holującycm. Należy więc ustawić zaczep kulowy nad sprzęgiem (hakiem holującym). Otworzyć zaczep kulowy i przytrzymać go. Obracać korbę koła podporowego w kierunku ruchu wskazówek zegara aż zaczep kulowy się zablokuje. Dalej obracać korbę koła podporowego aż wirnik zostanie całkowicie wkręcony. Wspornik musi być na stałe zamontowany w wycięciu rury zewnętrznej. Następnie należy otworzyć obejmy zaciskowe i pociągnąć koło podporowe maksymalnie w górę. Potym należy spowrotem dociągnąć obejmy zaciskowe. Połączyć kabel elektryczny z pojazdem holującym. Przeprowadzić linkę zabezpieczającą przez ucho prowadnicy tej linki. Zapiąć karabinczyk w przewidzianym do tego celu uchu usytuowanym na pojeździe holowniczym i zatrzasnąć na linie. Ostatecznie należy zwolnić dzwignię hamulca ręcznego i wyjąć kliny spod kół przyczepy samochodowej.

Przepisy obowiązujące w Holandii zakładają, że należy owinąć linkę zabezpieczającą wokół haka holowniczego i zapiąć w przewidzianych do tego celu uchu. W kroku drugin należy zapiąć karabinczyk na linie.

Przeglądy i konserwacja hamulca najazdowego AL-KO. Przed przystąpieniem do wszelkich prac konserwacyjnych i pielęgnacyjnych należy zawsze zabezpieczać przyczepę samochodową lub kempingową, podkładając kliny pod jej koła. Urządzenie najazdowe jest częścią składową układu hamulcowego. Niezależnie od częstości konserwacji urządzenia najazdowego należy zlecić kontrolę układu przez warsztat specjalistyczny po przejechaniu 1500 kilometrów lub po 6 miesiącach użytkowania. Prace związane z naprawą mogą być wykonane tylko w punktach serwisowych AL-KO lub autoryzowanych zakładach naprawczych. Części zamienne są elementami zabezpieczającymi! Do montażu części zamiennych w produktach AL-KO zalecane jest stosowanie oryginalnych lub części wyraźnie dopuszczonych przez producenta do montażu. W celu jednoznacznej identyfikacji części zamiennej stacje serwisowe wymagają numeru identyfikacyjnego części zamiennej (ETI).

Podczas prac związanych z konserwacją, pielęgnacją i przeglądami należy sprawdzić wszystkie elementy układu pod kątem bezpieczeństwa eksploatacji i prawidłowego stanu. Kontrola układu hamulcowego nie zastępuje wykonania zalecanych czynności konserwacyjnych urządzenia najazdowego. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody osobowe i materialne powstałe wskutek nieprzestrzegania wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i niewykonania podanych prac konserwacyjnych.

Elementy ślizgowe i przegubowe urządzenia najazdowego smarować lub oliwić co 10 000 - 12 000 kilometrów lub 12 miesięcy. Rodzaj środka smarnego: Smar uniwersalny wg DIN 51825.

Powstawanie białej rdzy na częściach pojazdu cynkowanego ogniowo nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo i można je zredukować poprzez następujące działania. Podczas odstawiania lub przechowywania elementów cynkowanych ogniowo zadbać o dobrą cyrkulację powietrza. Po przejazdach w zimie powierzchnie cynkowane ogniowo oczyścić czystą wodą (np. strumieniem pary).

Jeśli nie wiesz jakie akcesoria będą pasowały do Twojej przyczepy samochodowej Neptun wyszukaj na moim blogu odpowiedni model przyczepy w katalogu. Do każdej z nich przygotowywane są opisy oraz krótkie charakterystyki techniczne. Oprócz tego w miarę upływu czasu publikowane są także galerie zdjęć oraz dodana została unikalna lista akcesoriów pasujących do konkretnego modelu. Wybrane akcesoria posiadają także własny opis charakteryzujący dany produkt. Zamawiając konkretny produkt wskaż jego kod wewnętrzny, na który składają się przeważnie dwie litery oraz trzy cyfry.

Przyczepki samochodowe z hamulcem najazdowym AL-KO: Jednoosiowe i dwuosiowe przyczepy towarowe do samochodów osobowych


W tym zestawieniu w zamyśle pominąłem wszystkie lawety samochodowe, które posiadają hamulec najazdowy. Są to nowe produkty dopiero wprowadzane przez producenta przyczepek Neptun. Póki co wszystkie pojazdy do przewożenia samochodów osobowych dostępne są jedynie na zamówienie. Żadna z lawet nie jest dostępna w ekspozycji. Uwaga! Może to się zmienić w każdej chwili. O wszelkich nowościach produktowych czytelnicy informowani są na bieżąco.

W tym artykule podjąłem decyzję aby nie umieszczać cen poszczególnych modeli pojazdów, ponieważ mogą one ulec zmianie w nowym roku kalendarzowym lub podczas wyprzedaży rocznika zorganizowanej niezapowiedzianie. Nie chciałbym więc wprowadzać wszystkich czytelników w błąd. Za to zawsze aktualną cenę przyczepy znajdziesz w katalogu w kategorii Sklep na stronie PrzyczepyMarter.pl, który jest autoryzowanym dealerem marki Neptun na Polskę.

Pełna oferta przyczep samochodowych Neptun zawiera blisko 100 modeli pojazdów. Z tej liczby, aż 27 modeli przyczepek posiada homologację na konstrukcję wyposażoną w hamulec najazdowy wraz z osiami hamowanymi. Co bardzo ważne dla osób zainteresowanych kupnem, nie wszystkie z nich są przyczepami ciężkimi. Wybrane pojazdy standardowo rejestrowane będą z dopuszczalną masą całkowitą 750 KG co uprawnia do poruszania się w przeważającej większości z prawem jazdy z kategorią B. Szczegółowe kwestie holowania przyczepek samochodowych zostały omówione w poprzednich artykułach na blogu.

W gamie przyczep Rustik, wszystkie modele z hamulcem najazdowym dostępne są tylko w wersji jednoosiowej. W sumie oferta skupia się na dwóch przyczepach różniących się od siebie długością skrzyni ładunkowej oraz dopuszczalną masą całkowitą. Konstrukcyjnie są to w zasadzie takie same przyczepy.

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-236 rt [GN137]
Jednoosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka Neptun N07-236 rt

Przyczepa Samochodowa Neptun N10-236 rt [GN140]
Jednoosiowa z DMC 1000 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka Neptun N10-236 rt

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-236 rt [GN132]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka Neptun N13-236 rt

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-253 rt [GN184]
Jednoosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka Neptun N07-253 rt

Przyczepa Samochodowa Neptun N10-253 rt [GN185]
Jednoosiowa z DMC 1000 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka Neptun N10-253 rt

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-253 rt [GN186]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka Neptun N13-253 rt

Natomiast już w gamie przyczepek towarowych Pro występują modele jednoosiowe oraz dwuosiowe z hamulcem najazdowym i tym samym osiami hamowanymi. Podobnie jak w rodzinie Rustik różnią się one DMC z zakresu od 750 KG do 1600 KG oraz długością skrzyni ładunkowej. Wszystkie przyczepy dwuosiowe mają długość 263 cm oraz otwierane przednie burty oraz wzmacniany dyszel strzałkowy. Szczegółową charakterystykę każdej przyczepki znajdziesz na podstronie w katalogu.

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-236 pro [GN136]
Jednoosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka N07-236 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-236 pro [GN037]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka N13-236 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N16-236 pro [GN133]
Jednoosiowa z DMC 1600 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka N16-236 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N10-253 pro [GN173]
Jednoosiowa z DMC 1000 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka N10-253 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-253 pro [GN174]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka N13-253 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N16-253 pro [GN175]
Jednoosiowa z DMC 1600 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka N16-253 pro

Przyczepa Samochodowa Dwuosiowa N07-263 2 pro [GN203]
Dwuosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 263 cm.
Charakterystyka N07-263 2 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-263 2 pro [GN204]
Dwuosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 263 cm.
Charakterystyka N13-263 2 pro

Przyczepa Samochodowa Neptun N16-263 2 pro [GN205]
Dwuosiowa z DMC 1600 KG oraz długością skrzyni 263 cm.
Charakterystyka Neptun N16-263 2 pro

Trzecią kategorią przyczep samochodowych Neptun, które posiadają hamulec najazdowy są przyczepki z burtami wykonanymi w całości ze sklejki. Tutaj dostępnych jest sześć modeli jednoosiowych, a ich rozmiar i DMC pokrywają się z kategorią Rustik. Wyróżnikiem dla przyczep Trailwood są wzmacniane dyszle strzałkowe oraz konstrukcja stalowo - sklejkowa.

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-236 bois [GN138]
Jednoosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka N07-236 bois

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-236 bois [GN127]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka N13-236 bois

Przyczepa Samochodowa Neptun N16-236 bois [GN134]
Jednoosiowa z DMC 1600 KG oraz długością skrzyni 236 cm.
Charakterystyka N16-236 bois

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-253 bois [GN197]
Jednoosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka N07-253 bois

Przyczepa Samochodowa Neptun N10-253 bois [GN200]
Jednoosiowa z DMC 1000 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka N10-253 bois

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-253 bois [GN201]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 253 cm.
Charakterystyka N13-253 bois

Ostatnią gamą przyczep są te z kategorii Nordica, charakteryzujących się schowanymi kołami pod skrzynię załadunkową. Szerokość tych przyczep wynosi 145 cm. Tutaj występują dwa modele jednoosiowe z hamulcem najazdowym oraz jedna przyczepa towarowa dwuosiowa z DMC 1300 KG.

Przyczepa Samochodowa Neptun N07-263 kps [GN139]
Jednoosiowa z DMC 750 KG oraz długością skrzyni 263 cm
Charakterystyka N07-263 kps

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-263 kps [GN131]
Jednoosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 263 cm
Charakterystyka N13-263 kps

Przyczepa Samochodowa Neptun N13-263 2 kps [GN156]
Dwuosiowa z DMC 1300 KG oraz długością skrzyni 263 cm
Charakterystyka N13-263 2 kps

Na chwilę obecną zostały wymienione wszystkie przyczepki z pełnej oferty modeli Neptun na rok 2018.

Baza wydarzeń motoryzacyjnych i poradniki na stronie PrzyczepyMarter


Nasz serwis informacyjny PrzyczepyMarter połączony z ofertą sklepu stacjonarnego z częściami motoryzacyjnymi i nowymi przyczepami samochodowymi cieszy się sporym zainteresowaniem czytelników. Nadminić trzeba, że istnieje on bardzo krótki czas, a spora ilość odwiedzin podyktowana jest poszukiwaniem szczegółowych informacji związanych z codziennym użytkowaniem przyczepek. Dlatego przykładam wielką wagę do nowych publikacji na blogu, aby zawierały one maksymalną ilość wiadomości i poruszały wiele zagadnień. Wszystkie artykuły ze strony internetowej pojawiają się także w wybranych portalach społecznościowych. To właśnie m. in. na Facebooku czy Twitterze znajdziesz zapowiedzi do ciekawych publikacji.

Często się okazuje, że w niektórych artykułach pewne tematy są rozbudowane i w ten sposób niejednokrotnie aktualizowane są całe artykuły. Nie zawsze udaje się wszystko opisać w jednym artykule dlatego wiele ciekawych tematów rozrzuconych jest po różnych publikacjach. Warto więc przeglądać wszystkie jeśli tylko znajdziesz na to czas... Jednocześnie warto się pochwalić, że wybrane publikacje zajmują czołowe miejsca lub zyskują je w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych na różne zapytania związane z przyczepkami i ogólnie pojętą motoryzacją. W kolejnych dniach czy miesiącach można spodziewać się następnych artykułów o przyczepach samochodowych i kempingowych. Jeśli masz własne zdanie na wybrane tematy, zachęcam Cię także do komentowania i pozostawiania własnych opinii. Jeszcze bardziej pozwoli mi to rozwijać moją stronę na tematy, które interesują moich czytelników.

Jest to także doskonała okazja do poinformowania o rozwijanym narzędziu dla wszystkich czytelników, a dokładnie o bazie wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce oraz na całym świecie. Jeśli jesteś organizatorem zlotu motocyklowego, wyścigów samochodowych lub innego wydarzenia bez zbędnych formalności i dodatkowych opłat, możesz założyć swoje konto i dodać wydarzenie. Będzie ono widoczne na stronie głównej oraz w przypisanej kategorii. Strona PrzyczepyMarter.pl jest rozwijana w dwóch językach polskim i angielskim, choć w tym drugim dopiero testowo. Czekam na wszystkie opinie, które pozwolą mi rozwijać tą stronę dla zmotoryzowanych...

Przeglądając zakładkę O serwisie znajdziesz informacje kontaktowe oraz mapę z dokładną lokalizacją sklepu PrzyczepyMarter w województwie łódzkim na Przygoniu, w sąsiedztwie Łasku i Pabianic.

Na blogu PrzyczepyMarter zostały wcześniej opublikowane inne artykuły poradniki, w których znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Jeśli nadal nie znasz odpowiedzi na nurtujący Cię problem, zadzwoń lub napisz wiadomość e-mail. Oprócz tego na każdej podstronie z artykułem oraz z opisem przyczepy został załączony widget Facebookowego komunikatora, umożliwiający bezpośrednią rozmowę bezpośrednio przez Messengera. Zachęcam Cię także do obserwowania profili PrzyczepyMarter na Facebook oraz Twitter gdzie publikowane są wszystkie nowości ze strony.

1

Przyczepy Neptun Pro: Wzmacniana tylna burta jako najazd na skrzynię

Przyczepy Neptun Pro: Wzmacniana tylna burta jako najazd na skrzynię© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiWybrane modele przyczep samochodowych Neptun w wersji Pro lub Rustik posiadają wzmacnianą tylną burtę, która jest jednocześnie najazdem umożliwiającym wprowadzanie na skrzynię dowolnych mini pojazdów.
2

Przyczepy Neptun: Podpora boczna stabilizująca pojazd poziomo

Przyczepy Neptun: Podpora boczna stabilizująca pojazd poziomo© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiWszystkie modele przyczepek samochodowych posiadają możliwość zamontowania obejmy wraz z podporą stabilizującą, wzdłuż bocznych burt. W wybranych modelach element jest ten montowany standardowo, a w niektórych przyczepkach jej właściciel musi dokupić te akcesoria samemu.
3

Plandeki do przyczep samochodowych Neptun

Plandeki do przyczep samochodowych Neptun© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiW ofercie producenta przyczep Neptun istnieje możliwość dokupienia aż czterech rodzajów plandek, o wysokościach 120 cm, 80 cm, 40 cm i plandeki płaskiej. Wysokości i rodzaje plandek są dostosowane do konkretnego modelu przyczepki.
4

Uchylna skrzynia załadunkowa w przyczepach samochodowych

Uchylna skrzynia załadunkowa w przyczepach samochodowych© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiPrzyczepy samochodowe jednoosiowe Neptun posiadają bardzo użyteczną cechę, jaką jest uchylna skrzynia załadunkowa. Funkcja ta jest standardowo montowana w prawie wszystkich modelach przyczep. Część z nich posiada dodatkowo specjalną sprężynę stabilizującą pracę wywrotu. Opcja ta jest bardzo praktyczna dla osób, które planują przewozić na przyczepie motocykle, kosiarki, mini pojazdy itd.
5

Przyczepy motocyklowe Neptun do transportu motorów...

Przyczepy motocyklowe Neptun do transportu motorów...© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiW sprzedaży występują dwa modele przyczep motocyklowych. Motocykliści chcący przewozić swoje motory na przyczepie mogą zakupić wersję z dwoma bądź trzema rynnami.
6

Przyczepy podłodziowe do transportu łódek bądź skuterów wodnych

Przyczepy podłodziowe do transportu łódek bądź skuterów wodnych© PrzyczepyMarter.pl/Marcin JankowskiTa oferta skierowana jest typowo dla osób, która posiadają łódź bądź skuter wodny i potrzebują pojazdu do ich przewozu.
SAMOCHODY
Przeglądaj naszą bazę samochodów osobowych online. Sprawdź charakterystykę dowolnego pojazdu i kup dla siebie najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia OC i AutoCasco przez internet, oszczędzając pieniądze!
TAGI
Blog Biznes Przyczepy przyczepy akcesoria sklep podpory plandeki podjazdy szyny kołazapasowe kołapodporowe stelaże poradnik news łódzkie łask polska neptun hamulec hamulecnajazdowy alko niemcy polska poradnik dokumentacja instrukcja przyczepa przyczepa jednoosiowa przyczepa dwuosiowa hamulec najazdowy łódzkie przyczepymarter przyczepa z hamulcem najazdowym sprzedam przyczepa 750 kg z hamulcem przyczepa towarowa z hamulcem przyczepa z hamulcem czy bez przyczepka dwuosiowa z hamulcem najazdowym przyczepa lekka z hamulcem najazdowym przyczepa z hamulcem najazdowym przepisy przyczepa z hamulcem elektrycznym co to jest hamulec najazdowy przyczepka samochodowa dwuosiowa jakie prawo jazdy
OPINIE
Napisz opinię do artykułu tylko jako zalogowany użytkownik!
Wcześniej możesz Założyć konto i Zalogować się
POPULARNE
›  Zlot motocyklowy Gwiaździsty Częstochowa 2020: termin i program
›  Przyczepa samochodowa resorowana z amortyzatorem czy osi skrętnej?
›  Jak zarejestrować przyczepę samochodową i tanio ubezpieczyć?
›  Gdzie kupić viaTOLL do przyczep samochodowych i kempingowych?
›  Czym odtworzyć plik filmowy DAV? Jak przerobić konwerter na AVI?
›  Jarmark Łaski 2020 Program Dni Łasku i Kto Wystąpi na Scenie?
›  VI Krajowe Święto Truskawki Buczek 2020: kto wystąpi, program!
›  Czy można ciągnąć przyczepę dwuosiową na kat. B prawa jazdy?
›  Przyczepy do samochodów osobowych: gdzie kupić i jak konserwować?
›  Przyczepa kempingowa Adria Astella: nowa luksusowa linia sezon 2020
›  Tema: Przyczepy Samochodowe ze Świdnika i Wasze Opinie o Modelach
›  Urodziny Łodzi 2020: Program koncerty i rozrywka na Dni Łodzi
›  Łask wiadomości lokalne onlej budżet kredyty gotówkowe i pożyczki
›  Przyczepy Niewiadów: Kultowa przyczepa kempingowa z Polski
›  Lidl w Łasku: Kiedy otwarcie sklepu spożywczego w Vendo Park?
›  Terytorialsi przechodzą chrzest bojowy
›  [DEPESZA] Pracownicy kolejnych branż obawiają się o swoje miejsca pracy
›  Żywności w Polsce nie zabraknie
›  Przyczepa platforma niskopodwoziowa pod ule quady mini samochody
›  Piknik Lotniczy w Łasku 2020: Dzień Otwarty i Święto 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego
›  Przyczepy podłodziowe Neptun do transportu łodzi i skuterów wodnych
›  Magda Gessler: otworzyłam sklep internetowy
›  Wypożyczalnia Sklep Przyczep Samochodowych do 750 KG w Łasku
›  Polskie wsie mogą mieć nowoczesne systemy oczyszczania ścieków
›  Podpis elektroniczny usprawni pracę firm oraz podmiotów administracji publicznej
›  Wypadek Łask policja z ostatniej chwili: wiadomości dnia onlej
›  Dni Pabianic 2020 i Dni Powiatu Pabianickiego 2020 info dnia
›  Dni Bełchatowa 2020, MCK PGE Giganci Mocy i Dzień Energetyka 2020
›  Zachodnia obwodnica Łodzi S-14: przebieg i realizacja ekspresówki
›  S&P: Kryzys wywołany koronawirusem będzie mieć krótkotrwały charakter. Obniżki stóp procentowych mogą być mieczem obosiecznym w walce z recesją
›  Turystyczne targi caravaningowe Camper Caravan Show Warszawa 2020
›  Jak kupić tanio przyczepę kempingową? Podróżowanie przyczepą
›  Prezydent Konfederacji Lewiatan: Kilka kolejnych miesięcy pod znakiem bardzo silnego spowolnienia gospodarczego
›  Tunel średnicowy Łódź: Budowa i przebieg pod centrum miasta
›  Ruch lotniczy w Polsce spadł o prawie 90 proc. Przed końcem maja większość przewoźników na świecie może ogłosić bankructwo
›  Polskie fintechy z rozwiązaniami na światowym poziomie
›  Gdzie na wakacje w 2020 roku kamperem lub przyczepą kempingową?
›   Holowanie przyczepki samochodowej 2020: Prawo jazdy B, B96, B+E
›  Galeriom handlowym grożą gigantyczne straty
›  Jaka przyczepa na budowę? Prace budowlane dla początkujących
›  Targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2020 i elektromobilność
›  Polska najszybciej rosnącym rynkiem biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej
›  [DEPESZA] Ceny paliw będą nadal spadać
›  Święto Truskawki Buczek 2019: kto wystąpi, program, atrakcje!
›  Polska branża PR sama wyznaczyła dla siebie standardy i normy etyczne
›  Przyczepa motocyklowa Neptun Moto2 i Moto3 do transportu motorów
›  Koronawirus uderza w producentów elektroniki
›  Praca zdalna to ogromne wyzwanie dla firm
›  Ważna zmiana dla małych i średnich firm
›  Ponad 50% firm szkoleniowych traci wszystkie dochody
ŁódźŁaskZduńska WolaZelów Widawa SzadekSieradzPiotrków TrybunalskiTomaszów Mazowiecki

PabianiceBiałystok Bydgoszcz Gdańsk Gorzów Wielkopolski Katowice Kielce Kraków Lublin Olsztyn

Opole Poznań Rzeszów Szczecin Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra

Przyczepy Ranking przyczep Ubezpieczenia OC/AC Wydarzenia Prawo jazdy Sklep budowlany Samochody Blog

Polityka prywatności Regulamin serwisu Mapa serwisu Kontakt

YouTube Facebook UniMarter

© 2020 PrzyczepyMarter.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone!

Sklep PrzyczepyMarter.pl
95-082 Przygoń, Łąkowa 3, gmina Dobroń, Łódzkie
Telefon: +48 696 426 746  •  E-mail: blog@przyczepymarter.pl
PrzyczepyMart
er
Konto @  Menu ☈